Strona 1 z 1

Falun Dalfa

PostNapisane: 24 kwi 2017, o 10:19
przez Kmicic
Kojarzy ktoś tą praktykę?Falun Dafa (znane także jako Falun Gong) jest zaawansowaną praktyką samodoskonalenia należącą do Szkoły Buddy. Falun Dafa zostało założone przez Li Hongzhi (wym. Li Hongdży), mistrza tej praktyki. Jest to dyscyplina której fundamentem jest "zjednanie się z najwyższymi cechami wszechświata - Dżen, Szan, Ren (Prawdą, Życzliwością, Cierpliwością). Praktyka prowadzona jest przez te najwyższe wartości, i oparta dokładnie na zasadach, które są podwalinami rozwoju wszechświata."

źródło i więcej informacji. : http://pl.falundafa.org

Re: Falun Dalfa

PostNapisane: 26 kwi 2017, o 20:49
przez Born1975
Ciekawe czemu w Chinach te praktyki są nielegalne. Kmicic wiesz cos na ten temat?

Re: Falun Dalfa

PostNapisane: 27 kwi 2017, o 15:35
przez Kmicic
Otóż zważ na fakt iż w Chinach każda jedna religia każda jedna filozofia poza ''filozofią partii'' Komunistycznej jest zabroniona. Tak samo z resztą jest w Korei Północnej :)

Re: Falun Dalfa

PostNapisane: 27 kwi 2017, o 16:00
przez Born1975
Kmicic napisał(a):Otóż zważ na fakt iż w Chinach każda jedna religia każda jedna filozofia poza ''filozofią partii'' Komunistycznej jest zabroniona. Tak samo z resztą jest w Korei Północnej :)Chyba jednak jest inaczej niż napisałeś, bo w Chinach działają oficjalnie zarejestrowane związki wyznaniowe:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Chi%C5%84 ... aoistyczne

Re: Falun Dalfa

PostNapisane: 27 kwi 2017, o 17:23
przez Kmicic
okej okej tylko poszperaj w necie a znajdziesz całe raporty nt. prześladowania chociażby Buddystów a o chrześcijanach nie wspomnę :) Tak samo Korea :) Ładnie wszystko widać na powierzchni ale jak się w to wejdzie to już nie jest tak kolorowo :) Komuna w czystej postaci :)

PS. a tu cytat z Twego linku ''Podporządkowany jest kontroli państwowej.'' ;) mówi samo za siebie :)

Re: Falun Dalfa

PostNapisane: 27 kwi 2017, o 17:31
przez Born1975
Generalnie Chiny się bardzo zmieniły w ciągu ostatnich 20 lat. W Chinach jest sporo różnych religii, ale żadna chyba nie jest tak ścigana jak ruch Falun Dafa, a ja chciałbym wiedzieć dlaczego chińskim władzom tak bardzo to przeszkadza.