Wszystko o snach

medytacja, ezoteryka, nauki wschodu

Wszystko o snach

Postprzez Nimfka » 28 lip 2016, o 20:47

Temat zbiorczy, gdzie możecie umieszczać wszystko o snach - interpretacje, dziwne i fajny sny, przemyślenia z nimi związane.

Posty przeniesione z wątku o Transerfingu.

FractalWarrior

Nicky, a ja Ci powiem, że jak w alfie programowałam się na marzenia senne, to śnił mi się kilka razy mój facet, który chciał do mnie wrócić.
Natomiast odkąd zaczęłam odkreowywać, i nie programuję się w alfie, to albo nie pamiętam snu, albo nie jest o nim :)

kapsycha napisał(a):Polecam zagłębić temat, bo sny mówią o nas to, czego nie mówimy, czego nie wiemy na poziomie świadomości, co wypieramy z podświadomości, pokazują kim jesteśmy, co kryje się w nas niezależnie od tego czy tego chcemy czy nie. Cytat Junga: „Dla mnie sny to natura, która nie nosi się z zamiarem zmylenia nas, lecz mówi to, co ma do powiedzenia, tak jak potrafi”. Interpretacja własnych snów pozwala zwiększyć świadomość siebie, dotrzeć do tego, co nas boli a nawet o tym nie wiemy. Z racji tego, że sny są odzwierciedleniem naszej duszy i tego kim jesteśmy, każdy człowiek refleksyjny chętnie dowie się co mu w głowie siedzi. Interpretując swoje bieżące sny prowadzimy taką trochę autoterapię. Niestety jeśli odkryjemy już coś co boli nas za bardzo, nie warto tego zostawiać tylko ruszyć dalej i pracować nad problemem, ale tutaj nie polecam już pracy samemu tylko z psychologiem. Zmienia życie, wprowadza spokój i oczyszcza.
Od lat interesuję się snami i ich symboliką, łączę to jednak ściśle z psychoanalizą i ogólnie stanem psychicznym, życiową sytuacją, charakterem, przebiegiem życia danej osoby. Każdy sen można zinterpretować na wielu poziomach, każdy może zinterpretować ten sam sen inaczej, a najlepszą osobą do tego jesteśmy my sami. Obrazy drastyczne, erotyczne, abstrakcyjne, czy sytuacje całkiem normalne – nic nie śni się bez przyczyny ukrytej głęboko w nas. Osoby (raczej nie te najbliższe), które występują w snach zazwyczaj nie przedstawiają dokładnie tych osób tylko reprezentują pewne ich cechy, a nawet tylko jedna dominująca. Nie korzystam z senników bo uważam, że dla każdej osoby każdy element jaki pojawi się we śnie będzie symbolizował co innego, a dokładnie to, co nasza podświadomość zakodowała. W snach wszystko jest indywidualne, aczkolwiek mogą występować pewne elementy wspólne. Na razie nie będę się zagłębiać w szczegółową analizę Junga czy Marie von Franz. Dla pokazania jak interpretuję swoje sny opowiem jeden z nich. Jest on dla mnie bardzo znaczący, jeden z najważniejszych jakie mi się przyśniły, pełen symboliki i przekazu i ostrzeżenia jakie dawała mi podświadomość w tamtym momencie życia. Kiedy się obudziłam, wiedziałam już jakiej drogi mam już nigdy nie wybierać. Tak zrobiłam, a z każdym dniem przekonuję się, że lepszej i bardziej dobitnej wskazówki nie mogłam dostać.
Ty osobiście zaprosiłeś na scenę swego życia każdy fragment tego doświadczenia. A uczyniłeś to poprzez własny proces myślenia.
Proś, a będzie ci dane - Esther i Jerry Hicks
Nimfka

Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 129 razy

Re: Transerfing rzeczywistosci

Postprzez Nicky » 29 lip 2016, o 11:35

Mi raczej chodziło o symbolikę w snach :) Czasem w naszych snach pojawiają się symbole, których na pierwszy rzut oka nie potrafimy zrozumieć. Np. śni nam się że wchodzimy po schodach... to potężny symbol który ma bardzo dobre znaczenie! Albo że nosimy nowe buty. Albo że lecimy helikopterem. Albo że bawimy się ze słoniami. Albo jeździmy konno. Mogą też śnić się ryby... łapanie ryb. Albo pływanie, woda. Czysta lub brudna. Wszystko to są symbole które jak zaczynamy je rozszyfrowywać, to naprawdę kopara opada. Mi się wszystko spełnia w 100%, a kiedyś nie wierzyłam w senniki i uważałam to za zabobony i bzdury. Ale nie, to jednak ma sens i to głęboki, jak się okazało...

Za ten post autor Nicky otrzymał podziękowanie od
cat_
Nicky

Podziękował : 189 razy
Otrzymał podziękowań: 248 razy

Postprzez cat_ » 29 lip 2016, o 17:45

Nicky a jeśli komuś w kółko śni się ciąża :D? Ostatnio prześladują mnie dwa sny, w jednym ja jestem w ciąży (co najgorsze nie wiem z kim :lol: ), a w drugim śnie dowiaduję się, że mój były, wieloletni partner będzie ojcem. Jeśli chodzi o pierwszy sen bardzo się z tego cieszę, a drugiemu towarzyszy mi smutek i żal. Może mieć to jakieś drugie dno :D ?
Otworzyłam okno i powitałam poranek. Wyglądał jakby nie mógł się doczekać kiedy wstanę..."
Goya. <33 <33
cat_

Podziękował : 100 razy
Otrzymał podziękowań: 114 razy

Postprzez Nicky » 29 lip 2016, o 20:19

cat_ napisał(a):Nicky a jeśli komuś w kółko śni się ciąża :D? Ostatnio prześladują mnie dwa sny, w jednym ja jestem w ciąży (co najgorsze nie wiem z kim :lol: ), a w drugim śnie dowiaduję się, że mój były, wieloletni partner będzie ojcem. Jeśli chodzi o pierwszy sen bardzo się z tego cieszę, a drugiemu towarzyszy mi smutek i żal. Może mieć to jakieś drugie dno :D ?

Ciąża to bardzo dobry znak!! Oznacza same dobre wieści: nowe plany, nowe cele w życiu, spełnienie marzeń, realizacja celów. Tak więc jeżeli śnisz że jesteś w ciąży to może oznaczać że wkrótce spełni się jakieś twoje życzenie/marzenie... <3

cat_
Nicky

Re: Wszystko o Snach

Postprzez Born1975 » 29 lip 2016, o 21:10

Więc na początek praktyczna informacja. Nasz sen to powinna być krotność 90 minut. Czyli lepiej spać 6 godzin niż 6,5. Jest tak dlatego, że co 90 minut kończą się wszystkie fazy snu i jest to najlepszy czas na obudzenie się. Jeśli budzisz się po wejściu w kolejny cykl, to będziesz mniej wyspany i bardziej marudny, ciężej będzie Ci wyjść z łóżka.

A teraz ciekawostka. Aborygeni wierzą, że jesteśmy postaciami ze snu Boga. Zadają sobie pytanie, co będzie jak Bóg się obudzi :mrgreen:
Wild and free :D

Za ten post autor Born1975 otrzymał podziękowanie od
MagdaLooney
Born1975

Podziękował : 812 razy
Otrzymał podziękowań: 513 razy

Postprzez FractalWarrior » 29 lip 2016, o 21:13

To ja na rozruszanie wątku opowiem wam co mi się ostatnio śniło. Siedziałem z moją byłą dziewczyną na kanapie (były też inne osoby) i ona miała w ustach... trawę. Żuła sobie ją i otwierała buzie, żeby mi pokazać. Nagle pocałowaliśmy się, jednocześnie przekazując mi tą trawę i ja ją sobie dalej przeżuwałem.

Jest tu jakiś psychiatra do interpretacji? :lol:
FractalWarrior

Podziękował : 53 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Postprzez Scarlett » 29 lip 2016, o 21:14

Dodam, że to ja byłam tą dziewczyną :lol: hahahaha debilcio :lol:
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 417 razy
Otrzymał podziękowań: 1293 razy

Postprzez Born1975 » 29 lip 2016, o 21:26

Najciekawsze książki na temat snów:

Obrazek

Powyższa książka całkowicie legalnie jest dostępna tu: http://autohipnoza.pl/snywygrywajacych.pdf

Obrazek

Obrazek

I ostatnia trochę inna, ale autorami są te same osoby co książki wyżej i teoretycznie można przyjąć, że jest to kontynuacja poprzedniej książki, choć można ją czytać niezależnie. Tematyką tej książki nie są same sny, ale projekcja astralna zwana także OOBE lub eksterioryzacją.

Obrazek
Wild and free :D
Born1975

Podziękował : 812 razy
Otrzymał podziękowań: 513 razy

Postprzez MagdaLooney » 29 lip 2016, o 21:35

dream75 napisał(a):Więc na początek praktyczna informacja. Nasz sen to powinna być krotność 90 minut. Czyli lepiej spać 6 godzin niż 6,5. Jest tak dlatego, że co 90 minut kończą się wszystkie fazy snu i jest to najlepszy czas na obudzenie się. Jeśli budzisz się po wejściu w kolejny cykl, to będziesz mniej wyspany i bardziej marudny, ciężej będzie Ci wyjść z łóżka.

A teraz ciekawostka. Aborygeni wierzą, że jesteśmy postaciami ze snu Boga. Zadają sobie pytanie, co będzie jak Bóg się obudzi :mrgreen:

Dream! W życiu o tym nie słyszałam! Świetna informacja muszę o tym poczytać, szczególnie że w mojej przypadłości niby muszę dobrze spać - i pilnuje 8,5 godz.. A zauważyłam że gdy śpię mniej ale wypada np 6 godz to często czuję się...lepiej. Ale jazda.

Scarlett - Fractal - wariaty :D
" If you can dream it, you can do it! "
MagdaLooney

Podziękował : 281 razy
Otrzymał podziękowań: 447 razy

Postprzez Nicky » 29 lip 2016, o 21:38

FractalWarrior napisał(a):To ja na rozruszanie wątku opowiem wam co mi się ostatnio śniło. Siedziałem z moją byłą dziewczyną na kanapie (były też inne osoby) i ona miała w ustach... trawę. Żuła sobie ją i otwierała buzie, żeby mi pokazać. Nagle pocałowaliśmy się, jednocześnie przekazując mi tą trawę i ja ją sobie dalej przeżuwałem.

Jest tu jakiś psychiatra do interpretacji? :lol:

Jedzenie trawy zgodnie z sennikiem oznacza, że się ośmieszysz :D Ale nie wiem ile w tym prawdy??
Generalnie trawa jako symbol nie jest jednoznaczna... może oznaczać, że nie masz wyrobionych opinii na wiele tematów, często zmieniasz zdanie etc. Ale np. świeża, zielona trawa to już bardzo dobry symbol który oznacza powodzenie, sukces! :) Coś ci się uda osiągnąć :)

Jeżeli śni nam się były facet, dziewczyna etc. - to znaczy że albo on o nas myśli, albo my za nim tęsknimy (banalne! ale tak jest :))

FractalWarrior
Nicky

Następna strona

Powrót do Rozwój duchowy