Wszystko o snach

medytacja, ezoteryka, nauki wschodu

Re: Wszystko o snach

Postprzez Moon_Light » 15 paź 2016, o 09:44

Kochani wiecie co może oznaczać sen o wygranej w lotka? :D no i o duchach ? mialam znowu sen że bylam w pomieszczeniu gdzie sa duchy ale ogólnie nie bałam się ich ..;))
...Wystarczy tylko chcieć odrzucić rzeczy złe...
Uwierzyć w miłość... <3
Moon_Light

Podziękował : 63 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Postprzez poziomka1 » 3 lut 2017, o 11:50

dziś miałam niesamowity sen, początek był cięzki, jakaś cieżka praca, pretensje szefa itd. Później okazło się ze firma tak na prawdę nalezy do mnie (odnaleziono jakieś stare dokumenty) i żeby dopełnić jakiś formalności musiałam jechać do Zakopanego. Wjechałam do zaśnieżonego miasta które stopniowo zaczęło się zmieniac aż w końcu zorientowałam się ze jestem na tropikalnej wyspie :) mój mąż stał się właścielem jakiegoś straganu z egzotyczną biżuteria na plaży. Początkowo martwiłam się ze się za to nie utrzymamy ale dochody były całkiem wystarczające :) na blacie straganu, między towarami były tez porozrzucane pieniądze. Spaliśmy noca na plaży, było cieplutko, czułam cudowny piasek pod stopami. Potem zauwazyliśmy zbliżające sie tornado, wyglądało przerażająco ale nagle zatrzymało się tuż przed plażą i zmieniło kierunek nie robiąc nam żadnej krzywdy. I na końcu było najwazniejsze - zaczęłam z kimś rozmawiać i tłmaczyłam tej osobie że trzeba być otwartym, że nasze życie może cudownie zmienić się w jednej chwili w sposób którego byśmy się nigdy nie spodziewali. Czułam przy tym tak silne pozytywne emocje, szczęście i napływ niesamowitej energii :) Obudziłam się w cudowny nastroju, z poczuciem odrzucenia jakiś moich oczekiwań (tzn konkretnych sposobów rozwiązania mojej sytuacji, otwartym umysłem i poczuciem że własnie wydarzyło się coś bardzo waznego. :)
poziomka1

Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez Scarlett » 3 lut 2017, o 11:53

Polecam się zapoznać :sun
kapsycha napisał(a):Dotychczas korzystałam z forum tylko jako czytelnik, teraz postanowiłam włączyć się do dyskusji na temat snów bo może komuś przyda się inne spojrzenie na znaczenie naszych snów i dzięki temu łatwiej odczyta „wiadomości” od swojej podświadomości, zrozumie siebie, a może nawet rozwiąże swoje problemy, zmartwienia czy rozwieje wątpliwości.
Polecam zagłębić temat, bo sny mówią o nas to, czego nie mówimy, czego nie wiemy na poziomie świadomości, co wypieramy z podświadomości, pokazują kim jesteśmy, co kryje się w nas niezależnie od tego czy tego chcemy czy nie. Cytat Junga: „Dla mnie sny to natura, która nie nosi się z zamiarem zmylenia nas, lecz mówi to, co ma do powiedzenia, tak jak potrafi”. Interpretacja własnych snów pozwala zwiększyć świadomość siebie, dotrzeć do tego, co nas boli a nawet o tym nie wiemy. Z racji tego, że sny są odzwierciedleniem naszej duszy i tego kim jesteśmy, każdy człowiek refleksyjny chętnie dowie się co mu w głowie siedzi. Interpretując swoje bieżące sny prowadzimy taką trochę autoterapię. Niestety jeśli odkryjemy już coś co boli nas za bardzo, nie warto tego zostawiać tylko ruszyć dalej i pracować nad problemem, ale tutaj nie polecam już pracy samemu tylko z psychologiem. Zmienia życie, wprowadza spokój i oczyszcza.
Od lat interesuję się snami i ich symboliką, łączę to jednak ściśle z psychoanalizą i ogólnie stanem psychicznym, życiową sytuacją, charakterem, przebiegiem życia danej osoby. Każdy sen można zinterpretować na wielu poziomach, każdy może zinterpretować ten sam sen inaczej, a najlepszą osobą do tego jesteśmy my sami. Obrazy drastyczne, erotyczne, abstrakcyjne, czy sytuacje całkiem normalne – nic nie śni się bez przyczyny ukrytej głęboko w nas. Osoby (raczej nie te najbliższe), które występują w snach zazwyczaj nie przedstawiają dokładnie tych osób tylko reprezentują pewne ich cechy, a nawet tylko jedna dominująca. Nie korzystam z senników bo uważam, że dla każdej osoby każdy element jaki pojawi się we śnie będzie symbolizował co innego, a dokładnie to, co nasza podświadomość zakodowała. W snach wszystko jest indywidualne, aczkolwiek mogą występować pewne elementy wspólne. Na razie nie będę się zagłębiać w szczegółową analizę Junga czy Marie von Franz. Dla pokazania jak interpretuję swoje sny opowiem jeden z nich. Jest on dla mnie bardzo znaczący, jeden z najważniejszych jakie mi się przyśniły, pełen symboliki i przekazu i ostrzeżenia jakie dawała mi podświadomość w tamtym momencie życia. Kiedy się obudziłam, wiedziałam już jakiej drogi mam już nigdy nie wybierać. Tak zrobiłam, a z każdym dniem przekonuję się, że lepszej i bardziej dobitnej wskazówki nie mogłam dostać.

A całość tu: viewtopic.php?f=5&t=478&start=60#p19938
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 420 razy
Otrzymał podziękowań: 1315 razy

Postprzez Kmicic » 3 lut 2017, o 12:33

A ja kilka dni temu dowiedziałem się że mój znajomy z gimnazjum ma nowotwór z przerzutami.
I dziś miałem sen że spotkałem go przez przypadek wracając do domu i miał do mnie wyrzuty o to że powiedziałem o jego chorobie koledze :o A ja zrobiłem to w dobrej wierze gdyż chcemy jakoś mu pomóc. I ot taki sen dziś miałem który wprawił mnie w lekkie zakłopotanie po przebudzeniu.
Każdy powinien poznać Jego filozofię...

- http://www.jkrishnamurti.org <3

'''Czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...''
Kmicic

Podziękował : 42 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Postprzez Sommer1990 » 19 paź 2017, o 13:19

Kmicic, być może ukrywasz jakąś tajemnicę o której masz ochotę komuś powiedzieć i tak przedstawiła to Twoja podświadomość ?
To, co w snach jest najpiękniejsze, to niewiarygodne spotkanie ludzi i rzeczy, które w normalnym życiu nigdy by się nie spotkały. Sennik
Sommer1990

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Poprzednia strona

Powrót do Rozwój duchowy