Uniwersalne Prawa Wszechświata

medytacja, ezoteryka, nauki wschodu

Re: Uniwersalne Prawa Wszechświata

Postprzez osa » 24 sie 2017, o 08:26

Kmicic napisał(a):Bardzo rozwojowa lektura naprawdę polecam!

"Istnieją pewne uniwersalne Prawa Wrzechświata i każda istota ma prawo je znać Rozsyłacie je proszę, by trafiły do każdego , do jak największej ilości dusz :) To przepiękne kompendium wiedzy. Dajmy sobie szansę na rozwój i prawdziwe przebudzenie bo mamy do tego niezaprzeczalne prawo :) Post skopiowany od jego autora :) Nie wiem jak dla Was lecz dla mnie niezwykła wiedza i mądrość :) " ~ Iwona Ostrowska (((♥)))

5. Prawo potrzeby (braku)
Przestrzeń dąży do równowagi wyrównując swoje braki.
Treści i materia płyną tam gdzie jest „dziura”. Np. powietrze przepływa od wyższego ciśnienia do niższego. Stężenia w roztworach się wyrównują poprzez przepłyniecie substancji ze stężenia wyższego do stężenia niższego, itp. Jeśli środowiska nie są odizolowane to warunki w nich się wyrównają.
Z tego prawa i z prawa przyczyny i skutku wynika sprzężenie zwrotne, które jest podstawowym regulatorem wszystkich zjawisk.
W życiu człowieka to prawo decyduje o jego zasobach. Nie dostanie bowiem więcej niż to wynika z jego autentycznych potrzeb. Te natomiast są podyktowane potrzebami jego ewolucji i struktury. Jeśli posiadanie dóbr, wiedzy, relacji itp. jest potrzebne w danym momencie ewolucji to przestrzeń zaspokoi tę potrzebę i dobra zostaną dostarczone. Jeśli posiadanie jest zbędne lub nawet niewskazane – to człowiek tego nie dostanie choćby bardzo chciał. „Chcenie”, bowiem nie jest powodem do zapewnienia dóbr. Tym powodem jest tylko potrzeba.

Wątek co jakiś czas mi się jakoś pokazuje, ale przyznam, że nie doczytałam dokładnie całości, bo jest tego dość dużo i dodatkowo wydaje mi się, że niektóre z tych praw przeczą innym :) Np cytowane przeze mnie prawo potrzeby! Trochę poddaję go w wątpliwość, a może nie w wątpliwość tylko jakoś tak mnie nurtuje, że to chyba nie do końca tak. Zaprzecza choćby prawu przyciągania. Przecież jeśli czujesz brak to przyciągasz więcej braku, a jeśli czegoś chcesz to możesz to mieć. Oczywiście bardzo upraszczam, bo po co kolejny raz pisać na forum to samo co zawarte jest wielokrotnie w innych wątkach. Myślę że może nie jest to nieprawdziwa teza, ale wg mnie słabo wyjaśniona, bo ja to rozumiem bardziej na zasadzie działania bufora czasowego. Jeśli czegoś chcemy to możemy to mieć jeśli nie stawiamy oporów, ale..... i tutaj w wyjaśnię moje postrzeganie prawa potrzeby..... nie dostaniemy tego już teraz, natychmiast bo na daną chwilę nie ma na to miejsca w naszej przestrzeni albo nazwijmy to nie ma potrzeby, żebyśmy to mieli. Jeśli chcenie pozostanie bez oporów nadal, to w momencie gdy to miejsce zwolni się w naszej przestrzeni to śmiało wszechświat może nam to dostarczyć. Mimo, że tak naprawdę obeszlibyśmy się bez tego. Przecież tak na prawdę obeszlibyśmy się w życiu bez większości rzeczy, które mamy, a jednak właśnie przez nasze chcenie to dostajemy. "Chcenie" jest podstawą naszego rozwoju :), a nie potrzeba.
osa

Podziękował : 80 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Postprzez wolves » 24 sie 2017, o 09:26

Ale odkąd PP działa wg. czyichś potrzeb? Nie przypominam sobie ani jednego takiego twierdzenia na forum :D no to według tego całe PP i cała wiedza jaką mam jest bez sensu. No i poza tym, kto może wiedzieć lepiej ode mnie czego potrzebuję? :)
wolves

Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 70 razy

Postprzez osa » 24 sie 2017, o 09:48

Właśnie o tym napisałam :) że prawo potrzeby wg mnie koliduje z PP :) , albo przynajmniej jest niedokładnie wyjaśnione.
osa

Postprzez mrO » 24 sie 2017, o 10:05

Czy to nie jest przypadkiem tak, że z racji tego iż ludzie lubią sobie wszystko tłumaczyć za każdym razem kiedy coś im nie wychodzi to mówią sobie " ooo to na pewno prawo TEGO, dlatego tak jest" albo " no tak, tak działa prawo TAMTEGO"
Ludzie lubią sami sobie komplikować życie i za każdym razem jak czego nie rozumieją lub nie są w stanie tego zrobić, po prostu zwalają to na inną rzecz.
Wiem że sam jakoś pisałem o prawie przyzwolenia, ale sam nie oddzielałbym tego jako oddzielne prawo, które mogło by działać własnie na takiej zasadzie, a bardziej jako "wytłumaczenie" mechanizmu który "pociąga" za te wszystkie sznurki.
Jakby nie patrzeć to każde z tych praw może nam udzielić odpowiedzi na główne pytanie, ale traktowanie tego jako osobnych praw, które mogą wchodzić w jakieś "konflikty" względem siebie to po prostu zbyt duże kombinowanie.
Całość nie powinna być trudna, powinna być i jest prosta. Po ludzka natura sama w sobie komplikuje nam życie poprzez ciągłe próby tłumaczenie czegoś czego tak na prawdę nie musimy wiedzieć, ale chcemy wiedzieć, bo jeśli byśmy wiedzieli wszystko na 100% to wtedy mielibyśmy pewność na 100% że to działa.
Większość ludzi jeździ samochodem, ale tak na prawdę mało z nas zastanawia się jak to wszystko działa. Zbytnio nas to nie interesuje, ale mimo wszystko wiemy, że za każdym razem jak przekręcimy kluczyk to samochód odpali.
:brawo

Za ten post autor mrO otrzymał podziękowanie od
osa
mrO

Podziękował : 47 razy
Otrzymał podziękowań: 150 razy

Postprzez osa » 24 sie 2017, o 10:36

Masz rację :) A tak naprawdę to wszystko sprowadza się do jednego , bycia w TT i przyjmowania życia z wdzięcznością i radością bez nadmiernego kombinowania i analizowania.
osa

Postprzez Scarlett » 24 sie 2017, o 10:41

Zgadzam się z Wami :)
Dodam też, że coś takiego jak "prawo przyciągania" nie istnieje. To tylko nazwa tego wszystkiego co zostało zauważone i porównane do "przyciągania" - ale to nic innego jak przyroda. Dlatego tak czesto porównuje się to do grawitacji. Tak jest i już. Tak jak mówiłam w którymś nagraniu czy nawet pisałam w poście, pierwszy raz użył tego chyba Murphy albo Abraham... Nie wiem dokładnie. ale nazwa została przez kogoś wymyślona i się przyjęła. Bo tak jak wielokrotnie powtarzam - jest to przyroda, coś, co po prostu działa według pewnego schematu, niezmiennego. Pod tym pojęciem mieści się multum innych elementów, które składają się w całość, jak np. wolna wola, przyczyna-skutek, bla bla bla....
do zrozumienia tego dochodzą osoby, które faktycznie siedzą w temacie, rozwijają się, zagłębiają. Dla reszty, zwłaszcza tych, którzy CHCĄ I POTRZEBUJĄ CZEGOŚ KONKRETNERGO (więźniowie chciejstwa), zawsze będzie to Prawo Przyciągania, fajne czary-mary, które mogą dać wszystko, nawet gwiazdkę z nieba i seksownego męża sąsiadki. I oni zazwyczaj nie chcą nawet brnąć dalej (przykład z ostatnich dni - uzytkownik Matias z motywatorni)
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowania - 2
osa, soma
Scarlett

Podziękował : 417 razy
Otrzymał podziękowań: 1290 razy

Postprzez wrzochal11 » 25 sie 2017, o 18:15

Ja to widzę tak.. wszystko jakby dzieję się według pewnego algorytmu, według pewnych zasad. Każdy im podlega, albo świadomie albo nieświadomie. Cała zabawa polega na tym, aby być jak najbardziej świadomym tego dlaczego w naszym życiu dzieję się tak, a nie inaczej.
http://rafalwrzosek.pl/ - Mój blog
http://bit.ly/Darmowy_e-book-RW - Darmowy e-book pt. Dlaczego uznałeś, że jesteś skazany na etat
wrzochal11

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Poprzednia strona

Powrót do Rozwój duchowy