Twardy Reset

medytacja, ezoteryka, nauki wschodu

Re: Twardy Reset

Postprzez Born1975 » 25 maja 2016, o 22:34

Kmicic16 napisał(a):Jejku :p To co mówicie samo w sobie już jest mega motywujące! Miałem niesamowity fart że znalazłem to forum! :)
Dzięki Wam czuje się z dnia na dzień lepszy!

A będzie jeszcze lepiej. Wraz z kilkoma osobami pracuję nad tym, by ludzie uśmiechali się do siebie jak najczęściej.

Taka jeszcze jedna rada. Pamiętaj, że uśmiech jest tańszy od elektryczności, a daje więcej światła :)

Smile :D
In Lak’ech Ala K’in
Born1975

Podziękował : 832 razy
Otrzymał podziękowań: 580 razy

Postprzez Renata » 27 maja 2016, o 17:07

W starciu z nałogami zawsze wypływa temat silnej woli. Dream twierdzi, że silna wola to bzdura i się nie sprawdza.
Ja natknęłam się na taki oto cytat C. Sisson, który fajnie tłumaczy, jak to jest z tą silną wolą :D

Ośmielam się nawet twierdzić, że nie mamy siły woli. Czyją wolę mamy na myśli, gdy mówimy „siła woli”? Które z naszych wielu „ja” ma wolę wykonania tego czy owego? Siła woli nie Jest niczym innym, jak tylko siłą naszych licznych ego – dlatego jest tak zmienna. Dziś postanawiamy zostać wegetarianami, a jutro stwierdzimy, że nasze ciało potrzebuje mięsa – to też jest siła woli, ale należy do innego „ja”. Uważamy, że prawdziwa wola istnieje tylko w osobie, która ma jedno „ja” przewodzące innym – Prawdziwe Ja. Dopóki mamy wiele różnych „ja”, które nie są połączone ze sobą, dopóty będziemy mieli równie wicie różnych woli, motywacji i problemów. „Człowiek może służyć tylko jednemu panu”, a nie wielości podosobowości, które wszyscy mamy. Wszystkie wielkie nauki wskazują, że ludzkość może osiągnąć stan, w którym każdy będzie jednym „ja” i dzięki temu będzie miał prawdziwie wolną wolę.
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 638 razy
Otrzymał podziękowań: 819 razy

Postprzez Born1975 » 27 maja 2016, o 17:19

renata17031 napisał(a):W starciu z nałogami zawsze wypływa temat silnej woli. Dream twierdzi, że silna wola to bzdura i się nie sprawdza.
Ja natknęłam się na taki oto cytat C. Sisson, który fajnie tłumaczy, jak to jest z tą silną wolą :D

Ośmielam się nawet twierdzić, że nie mamy siły woli. Czyją wolę mamy na myśli, gdy mówimy „siła woli”? Które z naszych wielu „ja” ma wolę wykonania tego czy owego? Siła woli nie Jest niczym innym, jak tylko siłą naszych licznych ego – dlatego jest tak zmienna. Dziś postanawiamy zostać wegetarianami, a jutro stwierdzimy, że nasze ciało potrzebuje mięsa – to też jest siła woli, ale należy do innego „ja”. Uważamy, że prawdziwa wola istnieje tylko w osobie, która ma jedno „ja” przewodzące innym – Prawdziwe Ja. Dopóki mamy wiele różnych „ja”, które nie są połączone ze sobą, dopóty będziemy mieli równie wicie różnych woli, motywacji i problemów. „Człowiek może służyć tylko jednemu panu”, a nie wielości podosobowości, które wszyscy mamy. Wszystkie wielkie nauki wskazują, że ludzkość może osiągnąć stan, w którym każdy będzie jednym „ja” i dzięki temu będzie miał prawdziwie wolną wolę.

To by się zgadzało. Wystarczy w cytacie Sissona, zmienić słowo ego na nawyk i przekaz jest identyczny z moim :D
In Lak’ech Ala K’in
Born1975

Postprzez Kokos » 6 cze 2016, o 16:00

Kmicic16 napisał(a):Jejku :p To co mówicie samo w sobie już jest mega motywujące! Miałem niesamowity fart że znalazłem to forum! :)
Dzięki Wam czuje się z dnia na dzień lepszy!

:D
Obrazek

Obrazek
❤ ❤ ❤
Uwielbiam gdy mnóstwo pieniędzy jest w moim doświadczeniu!
Doświadczam wspaniałości życia!
Jestem wspaniałą istotą!
Idealny przepływ energii pieniędzy przez moje doświadczenie, to uwielbiam!
Energia bogactwa pulsuje w moim ciele!
Kokos

Podziękował : 560 razy
Otrzymał podziękowań: 393 razy

Postprzez Kmicic » 8 cze 2016, o 17:31

Dziś zaobserwowałem pare rzeczy które musze zacząć kontrolować jeżeli chodzi własnie o nałogi :)

Z każdym dniem silniejszy!
Każdy powinien poznać Jego filozofię...

- http://www.jkrishnamurti.org <3

'''Czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...''

Za ten post autor Kmicic otrzymał podziękowanie od
MagdaLooney
Kmicic

Podziękował : 45 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Postprzez Przyciągnięta » 15 cze 2016, o 21:12

Ja sie pochwale, że nie pale już 5 miesięcy. Wiem, że to nie długo ale dla mnie sukces.

Za ten post autor Przyciągnięta otrzymał podziękowania - 3
Born1975, Kmicic, MagdaLooney
Przyciągnięta

Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 93 razy

Postprzez MagdaLooney » 15 cze 2016, o 21:37

Witaj w klubie!!!!!! Mi za niedługo stuknie 7 miesięcy!!!!!
:)
" If you can dream it, you can do it! "
MagdaLooney

Podziękował : 293 razy
Otrzymał podziękowań: 449 razy

Postprzez Mal » 20 cze 2016, o 10:34

U mnie 5 miesięcy bez słodyczy :D
Mal

Podziękował : 203 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Postprzez Przyciągnięta » 20 cze 2016, o 10:56

Ja na szczęście nigdy nie miałam jakiegoś mega pociągu do słodyczy. Mogło by ich nie być. Za to uwielbiam konkrety. Po prostu lubię se pojeść. Jakiś grill czy dobry porządny obiad to jest to. Niestety mimo tego, że nie jem za dużo słodyczy to i tak moja waga poszła znacznie w górę ze względu na nieuregulowany tryb życia. A to poprzez moją prace. Mam dniówkę, nockę, dzień wolnego i tak w kółko. Ale to jest już tylko kwestia czasu bo za niedługo będę Panią swojego losu i sama będę ustalać kiedy pracuję :D

Dream wie o czym mówię ;)

Za ten post autor Przyciągnięta otrzymał podziękowanie od
Born1975
Przyciągnięta

Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 93 razy

Postprzez Born1975 » 20 cze 2016, o 11:04

Przyciągnięta napisał(a): Dream wie o czym mówię ;)

Ano wiem, bo Dream wie wszystko :D

Wagą się nie przejmuj, wrócisz do odpowiedniej jak wydarzy się to, o czym oboje wiemy :D
In Lak’ech Ala K’in

Za ten post autor Born1975 otrzymał podziękowanie od
Przyciągnięta
Born1975

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozwój duchowy