Matrix

medytacja, ezoteryka, nauki wschodu

Re: Matrix

Postprzez dariaanna » 9 sty 2016, o 21:59

Najgorzej to chyba jest uwierzyć w to, że jest się zniewolonym. Że oni mają nad Tobą władzę. Gówno mają. Trzeba mieć na to wywalone. :D

Miałam taki okres w życiu, że wkurzał mnie wszechobecny konsumpcjonizm i obżarstwo, obrzydzało mnie jak na to patrzyłam. Bałam się tego wszystkiego, naprawdę można popaść w paranoję. Ale dlaczego ja mam się tym denerwować? To też jest pułapka. Naprawdę można przesadzić w drugą stronę, bo możesz się wyrzec wszystkich rzeczy materialnych, dóbr itp. tylko że to nic nie daje. Problem zaczyna się wtedy, gdy zaczynasz się z rzeczami identyfikować, gdy to co masz świadczy niby o tym kim jesteś. Może ja nie mam z tym problemu, bo nigdy nie robiło to na mnie wrażenia, nie robi na mnie wrażenia władza, kasa itp.

Za ten post autor dariaanna otrzymał podziękowania - 2
Born1975, Calcifer
dariaanna

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Postprzez Calcifer » 9 sty 2016, o 22:13

dariaanna napisał(a):Najgorzej to chyba jest uwierzyć w to, że jest się zniewolonym. Że oni mają nad Tobą władzę. Gówno mają. Trzeba mieć na to wywalone. :D

Miałam taki okres w życiu, że wkurzał mnie wszechobecny konsumpcjonizm i obżarstwo, obrzydzało mnie jak na to patrzyłam. Bałam się tego wszystkiego, naprawdę można popaść w paranoję. Ale dlaczego ja mam się tym denerwować? To też jest pułapka. Naprawdę można przesadzić w drugą stronę, bo możesz się wyrzec wszystkich rzeczy materialnych, dóbr itp. tylko że to nic nie daje. Problem zaczyna się wtedy, gdy zaczynasz się z rzeczami identyfikować, gdy to co masz świadczy niby o tym kim jesteś. Może ja nie mam z tym problemu, bo nigdy nie robiło to na mnie wrażenia, nie robi na mnie wrażenia władza, kasa itp.

Dokładnie Daria, zgadzam się z Tobą :)
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 438 razy

Postprzez Born1975 » 9 sty 2016, o 23:59

No Dejes De Soñar :D
Born1975

Podziękował : 828 razy
Otrzymał podziękowań: 569 razy

Postprzez Renata » 21 lut 2016, o 14:18

Myślicie, że moglibyście wytrzymać tydzień bez telefonu? Albo bez komputera? :D Uwolnić się na "moment" od wszystkiego, co nas rozprasza i nie pozwala skupić się na teraźniejszości.
Zastanawiam się nad takim wyzwaniem :mrgreen: Ostatnio zakładałam się o to ze szwagrem, ale do tej pory jeszcze nie odważyłam się podjąć takiego wyzwania. Ale to zrobię. Obiecuję :D Chciałabym pobyć w nieco innej rzeczywistości i sprawdzić, czy jest w niej też tak dobrze :D
Jak kiedyś zniknę stąd na dłuższą chwilę, to nie będzie znaczyć że umarłam, ale że przeniosłam się do innego świata :D
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI

Za ten post autor Renata otrzymał podziękowania - 2
Born1975, GOLD
Renata

Podziękował : 630 razy
Otrzymał podziękowań: 799 razy

Postprzez GOLD » 21 lut 2016, o 17:47

renata17031 napisał(a):Myślicie, że moglibyście wytrzymać tydzień bez telefonu? Albo bez komputera? :D Uwolnić się na "moment" od wszystkiego, co nas rozprasza i nie pozwala skupić się na teraźniejszości.
Zastanawiam się nad takim wyzwaniem :mrgreen: Ostatnio zakładałam się o to ze szwagrem, ale do tej pory jeszcze nie odważyłam się podjąć takiego wyzwania. Ale to zrobię. Obiecuję :D Chciałabym pobyć w nieco innej rzeczywistości i sprawdzić, czy jest w niej też tak dobrze :D
Jak kiedyś zniknę stąd na dłuższą chwilę, to nie będzie znaczyć że umarłam, ale że przeniosłam się do innego świata :D

Kiedyś tak robiłem, z automatu trochę, bo tego nie chciałem, ale potem sobie wiele podczas tagiego postu przemyślałem i dużo wniosków wyciagnałem, ale wolę jednak korzystać z internetu, bo jest to piękny "wynalazek". :)
:)

Za ten post autor GOLD otrzymał podziękowanie od
Renata
GOLD

Podziękował : 472 razy
Otrzymał podziękowań: 113 razy

Postprzez Born1975 » 21 lut 2016, o 21:54

renata17031 napisał(a):Myślicie, że moglibyście wytrzymać tydzień bez telefonu? Albo bez komputera? :D Uwolnić się na "moment" od wszystkiego, co nas rozprasza i nie pozwala skupić się na teraźniejszości.

Teraz nie. Pracuję nad tym, by w przyszłości było to możliwe.
No Dejes De Soñar :D
Born1975

Podziękował : 828 razy
Otrzymał podziękowań: 569 razy

Postprzez Renata » 21 lut 2016, o 22:03

A ja sie poważnie do tego przymierzam :D Odłączę sie od wszystkiego, skonfiskuje swój telefon i powrócę na chwile do średniowiecza :D Musze tylko najpierw przeanalizować, kiedy pora będzie najbardziej odpowiednia :D . Zadnych telefonów ani wiadomości SMS, zero internetu. Zostaje tylko tel. stacjonarny, by go odebrać o ew. gdzieś zadzwonić.
To test na moja silna wole poniekąd. Jak go przejdę, to wiem, ze stać mnie na duzo 8-)

Za ten post autor Renata otrzymał podziękowania - 2
Born1975, GOLD
Renata

Postprzez Monika22 » 22 lut 2016, o 20:02

Ja odłączyłam się na dwa tygodnie od tv i internetu (spędziłam tylko 10 minut na sprawdzeniu spraw studenckich) w październiku 2013 roku. Po 1,5 tygodnia miałam super pamięć, duuużo energii i byłam odważniejsza.

Za ten post autor Monika22 otrzymał podziękowania - 3
Anka12, Born1975, GOLD
Monika22

Podziękował : 53 razy
Otrzymał podziękowań: 91 razy

Postprzez Renata » 29 lut 2016, o 08:08

Wracam z tygodniowego spa :D Zrelaksowana, oczyszczona, zdystansowana. Bardzo ciekawe doświadczenie, bogate w rozmaite emocje :D Dużo plusów, niewiele minusów. Polecam, choć nie mówię, że to łatwe ;)

Za ten post autor Renata otrzymał podziękowania - 3
Born1975, dariaanna, GOLD
Renata

Postprzez dariaanna » 29 lut 2016, o 20:27

renata17031 napisał(a):Wracam z tygodniowego spa :D Zrelaksowana, oczyszczona, zdystansowana. Bardzo ciekawe doświadczenie, bogate w rozmaite emocje :D Dużo plusów, niewiele minusów. Polecam, choć nie mówię, że to łatwe ;)

Będziesz powtarzać spa? Czy to raczej jednorazowy wybryk? ;)
dariaanna

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozwój duchowy