Źródłem problemów jest umysł

medytacja, ezoteryka, nauki wschodu

Re: Źródłem problemów jest umysł

Postprzez dariaanna » 23 paź 2015, o 22:10

Zaczynam rozumieć o co chodzi z tym umysłem :mrgreen: . Miałam ostatnio taką sytuację, w której wyraźnie zauważyłam, jak to co jest na zewnątrz odbiega od tego, co ja sobie myślę w swoim umyśle. Coraz częściej to dostrzegam, że mój umysł dramatyzuje! :roll: W ogóle się do niego nie przyznaję :D . I to jest chyba właśnie iluzja. Życie iluzją, jakimiś wyobrażeniami, osądami, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Najśmieszniejsze jest to, że umysł czasami walczy sam ze sobą. Wydaje mi się, że największą pułapką w tym wszystkim jest iluzja JA kontra umysł.
Dobra i tak tego wszystkiego nie ogarniam, bo zaczynam się czuć nieswojo jak o tym myślę. W każdym razie umysł lubi dramatyzować i lubi tworzyć problemy, których w rzeczywistości nie ma. Albo zwyczajnie błędnie go używam :D przydałaby się instrukcja obsługi. :mrgreen:

Za ten post autor dariaanna otrzymał podziękowanie od
GOLD
dariaanna

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Postprzez Born1975 » 23 paź 2015, o 22:27

Daria taka instrukcja istnieje:
Obrazek

Pdf tej książki łatwo znajdziesz w google.
Follow your dreams. They know the way :D

Za ten post autor Born1975 otrzymał podziękowanie od
GOLD
Born1975

Podziękował : 811 razy
Otrzymał podziękowań: 511 razy

Postprzez Renata » 24 paź 2015, o 08:44

dariaanna napisał(a): Najśmieszniejsze jest to, że umysł czasami walczy sam ze sobą.

To prawda. Umysł to jakby zbiór pojedynczych podzespołów, a każdy z nich chce dominować :mrgreen: To dlatego często miewamy galimatias w głowie, zwłaszcza przy podejmowaniu decyzji.

Wczoraj miałam jedną sytuację, w której była okazja zaobserwować jak zachowuje się umysł w "podbramkowych" sytuacjach i wyniosłam z tego kolejną lekcję :) Obserwowanie wszystkich umysłowych działań mogę podsumować jednym zdaniem: to nie sytuacja stwarza problem ale nasza reakcja na nią. Brzmi banalnie bo tyle się o tym mówiło. Też to wiedziałam, ale wczoraj tego doświadczyłam. Przekonałam się na własnej skórze, że to nie ze zdarzeniem ale z reakcją na nie nie umiałam sobie poradzić. W głowie wybuch myśli oczywiście czarnych, strach panika i inne, i to one były trudne do opanowania.
Tak jak piszesz Dario, one są iluzją. Nie mają zbyt wiele wspólnego z prawdziwą rzeczywistością, jednak zwykliśmy reagować standardowo na pewne sprawy, według wyuczonych wzorców. To jest ten balast wychowania, który staramy się teraz zrzucać, by zacząć reagować według własnych nie cudzych ustaleń. Tak więc obserwacja obserwacja i jeszcze raz obserwacja :)

Edit. Widzę że całe to wczorajsze zdarzenie przyciągnęłam swoim poprzednim postem.
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI

Za ten post autor Renata otrzymał podziękowanie od
GOLD
Renata

Podziękował : 601 razy
Otrzymał podziękowań: 756 razy

Postprzez Renata » 4 lis 2015, o 19:53

Gdzieś kiedyś, nie wiem czy na tym czy na innym forum, przewijały się tematy o przytulaniu lęków. Dziś trafiłam na fajny tekst o tym, że żyjąc w dualnym świecie powinniśmy przyjmować i tę jasną, i tę ciemną jego stronę. Demony, które w nas siedzą, pragną tak naprawdę ujrzeć światło, szukają uwolnienia i oświecenia tak samo jak i my. Jeśli popatrzymy na nie w nowy sposób, nie odrzucając ich i nie ignorując, tylko zapraszając do siebie, to tak, jakbyśmy przytulali swoje niegrzeczne niedobre dziecko. Ono też potrzebuje naszej uwagi.
Umiecie sobie to wyobrazić? Objąć to, co niekochane, niechciane, odrzucone? Jak o tym myślę, to czuję ciepło w sercu, jakby jakiś ciężar z niego spadł. Przecież wszystkie nasze lęki to część nas, ponieważ je przeżywamy, doswiadczamy. Dlaczego by ich nie pokochać, nie zaakceptować? Przecież to tylko goście, odwiedzają nas a potem odchodzą. Dobry gospodarz nie odmówi gościny ani bogatemu ani biednemu...

Za ten post autor Renata otrzymał podziękowania - 2
GOLD, soma
Renata

Postprzez Calcifer » 4 lis 2015, o 20:21

Kiedyś głosiłem teorie na temat historii opowiedzianej w biblii, że diabeł to tak naprawdę zbuntowany anioł, który potrzebuje uwagi, miłości. Diabeł z biblii, wpierw był Lucyferem, pięknym aniołem który zbuntował się bo nie czuł się dostatecznie doceniony. Ci których najtrudniej kochać, najbardziej tego potrzebują. Tak samo wszelkie ciemne strefy w nas potrzebują miłości.
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k

Za ten post autor Calcifer otrzymał podziękowania - 2
GOLD, Monika22
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 432 razy

Postprzez Calcifer » 4 lis 2015, o 23:41

Jestem w ważnym momencie swojego życia. Dlaczego? Ponieważ sprawy zaczynają mi się naprawdę dobrze układać. Firma fajnie ruszyła, robię remont w mieszkaniu i ogólnie perspektywy są świetne i mogę patrzyć na przyszłość z optymizmem. Co się dzieje w tym samym czasie? Wszelkie zło próbuje mnie atakować. Zauważyliście to? Gdy tylko Wam się coś układa to zaraz próbuje Was coś ściągnąć na dół. Nagle są jakieś problemy z moim ojcem, nagle moja była dziewczyna do mnie piszę z pretensjami. Wszystko to dzieje się wtedy gdy zaczyna mi się naprawdę świetnie układać. Wtedy to Ci ludzie którzy są naprawdę ważni w moi życiu, rosną razem ze mną a Ci którzy nie są ze mną na prawdę to zaczynają próbować mnie ciągnąć w dół i to zupełnie nieświadomie bo ani ojciec ani dziewczyna nie wiedzą nic o tym co u mnie się dzieje. Suche liście nie chcą odpaść, wiszą już na włosku i zaczynają atakować. Piszę Wam o tym bo chce się tym z Wami podzielić byście byli czujni. Zaobserwujcie to gdy to Wam się przytrafi i przetransformujcie tą energię która do Was przychodzi. Przeróbcie ją na miłość.
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k

Za ten post autor Calcifer otrzymał podziękowanie od
GOLD
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 432 razy

Postprzez Renata » 5 lis 2015, o 19:22

Owszem, też to zauważyłam. Może to przeciążenie energii, coś w rodzaju zbyt dużego natężenia :-D Jak podłączysz do prądu wszystkie możliwe sprzęty w domu, to korki też wysadzą albo się spalą. Kilka pojedynczych szczęśliwych zdarzeń może mieć podobną moc do jednego wielkiego szczęśliwego zdarzenia, więc ta energia musi znaleźć ujście :D
Taka sinusoida emocjonalna chyba jest wpisana w życie, choćby po to, by poznać wszystkie jego barwy. Nigdy nie jest tak, że jesteś na okrągło szczęśliwy albo bez końca nieszczęśliwy. Niechciane zdarzenia, sytuacje i ludzie są odzwierciedleniem tkwiących w nas lęków, z których nie zdajemy sobie sprawy. Ja myślę, że to nawet nie chodzi o te sytuacje czy ludzi, ale o naszą wewnętrzną reakcję na nie. Tak jak napisałeś Emil, można je przerobić na miłość, więc myślę, że po to one do nas przychodzą. Na tym polega nasz rozwój i po to tu jesteśmy :)

GOLD
Renata

Postprzez Renata » 1 lut 2016, o 16:50

:)

GOLD
Renata

Postprzez Renata » 27 kwi 2016, o 08:07

Skoro dzisiaj jesteśmy przy Nelly R., to jeszcze jeden film, w którym Nelly opowiada o iluzji tego, co tworzy umysł :D
Oddech jest tym, co wyrywa nas z tego zaklętego kręgu...
Renata

Postprzez Kokos » 16 cze 2016, o 00:12

Jak działa umysł ;)
Bardzo ciekawy filmik :)

Film Makaty :)
❤ ❤ ❤
Uwielbiam gdy mnóstwo pieniędzy jest w moim doświadczeniu!
Doświadczam wspaniałości życia!
Jestem wspaniałą istotą!
Idealny przepływ energii pieniędzy przez moje doświadczenie, to uwielbiam!
Energia bogactwa pulsuje w moim ciele!
Kokos

Podziękował : 561 razy
Otrzymał podziękowań: 394 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozwój duchowy