Binaular Beats And Isochronic Sounds

medytacja, ezoteryka, nauki wschodu

Re: Binaular Beats And Isochronic Sounds

Postprzez Czarodziejka » 22 sie 2014, o 17:05

*
Ostatnio edytowano 29 paź 2014, o 20:24 przez Czarodziejka, łącznie edytowano 1 raz
Czarodziejka

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postprzez Renata » 22 sie 2014, o 18:30

Przyznam szczerze, ze tez mam do tego dystans. Łatwiej jest mi posłuchać muzyki (jakiejkolwiek: od disco polo do muzyki klasycznej :D ) niż czegoś, co muzyki nie przypomina ;)
Myślę, ze mam w sobie pewnego rodzaju strach (może to jakiś program?), ze zrobię sobie tym krzywdę,ze coś będzie poza moja świadomą kontrola, dlatego nie przemawia do mnie ten rodzaj dudnień.
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 639 razy
Otrzymał podziękowań: 826 razy

Postprzez James » 22 sie 2014, o 23:00

Czarodziejka napisał(a):Nie chodzi mi o to że dźwięki mogą wpływać w określony sposób na mózg - w to wierzę. Skąd wiecie, że akurat te zapodane w necie mają właśnie taki wpływ jak opisano? Bo to chyba musiały jakieś doktory opracować? Muzyka różnie może wpływać i łagodząco i pobudzająco i drażniąco. Kiedyś ich próbowałam (ale niezbyt długo), chyba mnie tylko drażniły.
James - jak działały na Ciebie? Śmiałeś się, wygrałeś w totka, polepszyło Ci to pamięć, miałeś jakieś wizje? Napisz, naprawdę ciekawa jestem.

Wiadomo po ocenach, ale jeśli chcesz czegoś więcej niż Youtube, to polecam I-doser, a jest to w sumie program jako biblioteczka i tam dodajesz sobie "dosy", czyli te dźwięki, a potem słuchasz... A efekty to w sumie miałem wielokrotnie, od napadów śmiechu, gdy słuchałem "Marijuana", po głębie kolorów na co bym nie spojrzał... Kiedyś słuchaliśmy tego z kolegami po kolei w wakacje, to mnóstwa spróbowaliśmy... Na jednych działało w innym stopniu niż na innych, ale zrozumiałem, że zależy to w sumie od rozluźnienia i nastawienia... Nie trzeba zaczynać z jakimiś najmocniejszymi, ale powiedzmy właśnie z "Kavą", która daje energię, a trwa tylko jakieś 5 minut... Od razu czuć, że to działa... :)

To nie jest wcale jakieś grzebanie w mózgu, a coś właśnie na podobieństwo muzyki - w zależności jakiej z gatunku posłuchasz, tak się czujesz... :)
James

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez FractalWarrior » 23 sie 2014, o 21:45

renata17031 napisał(a):Przyznam szczerze, ze tez mam do tego dystans. Łatwiej jest mi posłuchać muzyki (jakiejkolwiek: od disco polo do muzyki klasycznej :D ) niż czegoś, co muzyki nie przypomina ;)

Mam podobnie. Kiedyś sie napaliłem na te dos-y i Hemi-Sync bodajże (w drugim dźwięki były całkiem całkiem), ale efekty na prawde niewielkie. Pewnie to kwestia nastawienia, bo z jednej strony wierzyłem i byłem ciekaw efektów, ale z drugiej jako fan "troche" mocniejszych wrażeń oczekiwałem zapewne zbyt wiele i niepotrzebnie sie niecierpliwiłem, gdy po 10 minutach jeszcze nic nie czułem :P zamiast w spokoju słuchać dalej. Raz też puściłem na całą noc dos'a grzybkowego, i rano przez dobrą godzine czułem lekkie odrealnienie i typowo grzybowe wyolbrzymienie emocjonalne, tyle że wiadomo, dużo słabsze niż normalnie po spożyciu (pisałem chyba nawet o tym na Sam Wiesz Jakim Forum :mrgreen: ).
Wierze, że tego typu dźwięki powodują zmiany fal mózgowych, więc przypływy radości, kreatywności itp. jak najbardziej możliwe (ja miałem po którymś taki fajny stan przez kilka minut, takie uniesienie), ale na wizje bym sie nie nastawiał, a jeśli już, to raczej od wejścia w głęboką thete podczas leżenia niż dźwięku samego w sobie. Z dosami niemniej jednak jeszcze kiedyś poeksperymentuję bo coś w sobie ma słuchanie tej kakofonii z niepewnością co sie wydarzy :twisted:
FractalWarrior

Podziękował : 53 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Poprzednia strona

Powrót do Rozwój duchowy