Zjawisko zwane także ODPUSZCZENIEM

medytacja, ezoteryka, nauki wschodu

Re: Zjawisko zwane także ODPUSZCZENIEM

Postprzez Renata » 25 lis 2014, o 16:44

Twój post, Aniu, dał mi wiele do myślenia :)
Myślę, że świadomość, dzięki której dochodzi do kreacji, jest specyficzną przestrzenią, gdzie my jako my jesteśmy w pewien sposób prowadzeni. Coś nami kieruje i nie mamy nawet zbytnio ochoty tego analizować, a mimo to jesteśmy tego bardzo świadomi. Może jest to ten słynny stan "flow"?
Umysł jest w stanie uśpienia, a mimo to wiemy, co i jak robić, bez logicznych tłumaczeń.

Ale jak rozbudzić tę świadomość? Czy bycie w tu i teraz wystarczy? Czy uważność wystarczy? A może istnieje jeszcze coś, co pomoże ją w jakiś sposób rozbudzić?
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 608 razy
Otrzymał podziękowań: 764 razy

Postprzez dariaanna » 13 lut 2015, o 12:33

'Wola tylko wtedy nabiera skuteczności, gdy NIE przeszkadza jej SKUPIONY umysł! Żądza rezultatu zakłóca efekt. Identyfikacja z ego, lęk przed przegraną i pragnienie zwrotne, by nie urzeczywistnić pragnienia(coś chyba kiedyś o tym wspominałam) - wszystkie te aspekty naszej dualistycznej natury jak zmory stają nam na drodze do osiągnięcia rezultatu.' Przeczytałam coś takiego w jednej książce i mnie olśniło, tzn. zdałam sobie sprawę, że robię na odwrót. :roll: Powiązałabym to z tym co wcześniej pisałam w tym wątku o zmęczeniu świadomości. To jest właśnie to.

Układanie puzzli ma więcej plusów niż myślałam^^.
dariaanna

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Postprzez dariaanna » 2 maja 2015, o 19:13

Dzisiaj natknęłam się na to, że wizualizacja powinna być uwolnieniem od trawiących myśli, które zaprzątają nam głowę i rozpraszają. Trzeba więc zebrać całą swoją energię, uczucia związane z daną sprawą i wykorzystać wizualizacje czy wyobrażenie jako uwolnienie od tego. Od razu przetestowałam i to działa bardzo dobrze. Przynajmniej na razie udało mi się przestać w końcu myśleć o pragnieniu, które zaczęło być bardziej męczące i nawet myślenie o tym nie sprawiało mi już radości. Całą energię i uczucia ładujemy w wizualizacje, bez ograniczania się, aż do osiągnięcia całkowitego uczucia spokoju, czyli odpuszczenia, uwolnienia. U mnie zadziałało do tego stopnia, że w tej chwili jest mi wszystko jedno i w końcu przestałam o tym rozmyślać :). Dlatego wielu osobom spełniają się pragnienia dopiero jak powiedzą sobie, że co ma być to będzie, albo przestają o nim myśleć, mają wręcz tego dosyć. :)
dariaanna

Postprzez Renata » 13 kwi 2016, o 15:32

Najlepsza modlitwa świata na odpuszczenie :D Działa niezawodnie, ale musi być szczera i prawdziwa :D

Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI

Za ten post autor Renata otrzymał podziękowania - 2
dariaanna, TheMe
Renata

Podziękował : 608 razy
Otrzymał podziękowań: 764 razy

Postprzez dariaanna » 13 kwi 2016, o 17:15

renata17031 napisał(a):Najlepsza modlitwa świata na odpuszczenie :D Działa niezawodnie, ale musi być szczera i prawdziwa :D

<3 świetne
dariaanna

Postprzez Alter_Ego » 13 kwi 2016, o 18:18

Aż mi się technikum przypomniało. Pieprzyć to! Nie raz przed egzaminem jakimś:
-Ej Piotrek ty wiesz, że dzisiaj jest sprawdzian?
-Ta! Z czego?
-Z biologii
-Jeeebać!

No i co!? Piotruś dostawał czwóreczkę czy trójeczkę mimo, że lałem wodę. :D
To były piękne czasy.
Naczelny Sceptyk Forum ;)
Alter_Ego

Podziękował : 43 razy
Otrzymał podziękowań: 96 razy

Postprzez cat_ » 26 lip 2016, o 07:42

Pozwalam sobie skopiować tekst przetłumaczony przez Nimfkę, żeby nie zagubił się w Motywatorniii :)

Dla osób, które chcą poczytać, co to odpuszczenie : http://awesomeaj.com/2013/04/22/meaning ... ttraction/
Artykuł jest po angielsku, dlatego pozwoliłam sobie go przetłumaczyć (w wolnym tłumaczeniu :D). Niby to ciągle to samo, wałkowanie jednego tematu, ale myślę, że właśnie przez takie wałkowanie, dociera do nas coraz więcej ;)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jakie jest znaczenie słowa "ODPUŚĆ"?
Gdy ludzie utkną z czymś w jednym miejscu, może to być przeszłość albo jakiś strach lub niepewność w danym momencie, zazwyczaj radzi im się, żeby "odpuścili".

Twoje marzenia się nie manifestują lub sprawiają wrażenie takich, które się nie spełnią, podczas gdy Ty mówisz, że robisz wszystko, jesteś zmotywowany, stosujesz Prawo Przyciągania dobrze, więc dlaczego nic się nie dzieje?

I wtedy ludzie wokół Ciebie zaczynają mówić "ODPUŚĆ"..."ODPUŚĆ" i kiedy Ty ich pytasz " Co właściwie znaczy odpuścić?", dostajesz tyle różnych odpowiedzi, że czujesz się kompletnie zagubiony.

Niektórzy sugerują nawet, żebyś porzucił swoje marzenia, ale wtedy Ty pytasz siebie "jak mogę porzucić swoje marzenia i pragnienia", dostajesz coraz więcej i więcej mylących odpowiedzi, na przykład niektórzy sugerują, żebyś pomyślał o marzeniu raz i zapomniał o nim, natomiast inni polecają wizualizować raz dziennie i zapomnieć o tym. Niektórzy nawet sugerują, żebyś zapomniał o swoich marzeniach w imię "odpuszczenia" i wtedy zaczynasz wariować. Pytasz siebie - jak mogę zapomnieć o czymś, czego pragnę i co trzymam w sercu?

Możesz dotrzeć do punktu, gdzie nie będziesz wiedział, co znaczy "ODPUŚĆ".
Możesz słyszeć to słowo częściej niż cokolwiek innego, ale większość ludzi tak naprawdę nigdy tego dobrze nie zrozumiała.

To zabawne, że jesteś tutaj aby zmanifestować swoje marzenia i ludzie każą Ci o nich zapomnieć używając pojęcia "ODUŚĆ", co tylko pokazuje, że taka osoba która Ci to sugeruje, tak naprawdę nie zrozumiała znaczenia tego słowa.

Chcesz zrozumieć, akie jest najprostsze znaczenie "ODPUSZCZENIA"?

Oto odpowiedź:

"ODPUSZCZANIE" nie mówi Ci o zaniechaniu Twoich marzeń ani zapomnieniu o nich.
Jeżeli masz marzenie, wspaniałe pragnienie, jak możesz o tym zapomnieć?
Nie ma szansy, żebyś zapomniał o palącym pragnieniu w Twoim sercu.

Prawdziwe znaczenie ODPUSZCZENIA to wyzbycie się negatywnych uczuć, które posiadasz na temat swoich marzeń i pragnień.
Większość ludzi ma negatywne uczucia odnośnie swoich marzeń i pragnień. Należą do nich na przykład: desperacja, niecierpliwość, martwienie się ile to zajmie czasu i strach, czy coś się wydarzy czy nie.
Możesz mieć wątpliwości w związku ze swoimi przeszłymi doświadczeniami, mogłeś zaliczyć wcześniej jakieś niepowodzenie lub widziałeś, jak innym nie wychodzi spełnienie marzeń. Część z Was mogła nawet słyszeć negatywne sugestie od innych ludzi, którzy opowiadali "dlaczego nie mogli spełnić swoich marzeń".

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrozumieć, to że nieważne, czy dopiero zaczynasz podróż, czy jesteś w połowie drogi, możesz napotkać wiele negatywnych przekonań i wyzwań, musisz stawić czoło swoim obawom i niepewnościom.

Te negatywne przekonania i strach są Twoimi największymi barierami i blokadami, uniemożliwiającymi zmanifestowanie się marzeń.

"ODPUŚCIĆ" znaczy pozbyć się tych negatywnych przekonań, obaw i niepewności ze swojego serca i duszy. Musisz pokonać te bariery i zapomnieć o nim, aby mogły zmanifestować się Twoje marzenia.
Musisz podążać w kierunku swoich marzeń z kompletnym zaufaniem w możliwości Wszechświata.

Nie zapominaj o swoich marzeniach, nie porzucaj swoich pragnień, porzuć jedynie negatywne przekonania, które masz i wyzbądź się obaw.
Kiedy myślisz o marzeniach i pragnieniach czujesz szczęście, jeśli czujesz radość spełnienia i jeśli czujesz radość jakbyś już to posiadał, bez żadnych obaw i wątpliwości, to jest właśnie prawdziwe "ODPUSZCZENIE".

Możesz pokonać wszystko co negatywne szczęściem, afirmacjami i miłością do swoich marzeń.
Musisz osiągnąć etap, w którym myślenie o Twoich marzeniach będzie wywoływać uśmiech i wizualizacja napełni Twoje serce szczęściem. Nie będzie więcej zmartwień i obaw - to jest właśnie ten moment, gdzie marzenia są całkowicie Twoje i mogą się spełnić.

Odpuszczenie negatywnych uczuć to prawdziwe ODPUSZCZENIE.
W odniesieniu do Prawa Przyciągania, to jest punkt, gdzie proces Pytania i Wiary jest kompletny i jesteś gotowy, żeby Otrzymać.

Możesz myśleć o swoich marzeniach i pragnieniach tyle razy ile masz na to ochotę, wizualizować tak często jak chcesz, ale musisz czuć się z tym szczęśliwy, dużo się śmiać, gdy w Twojej głowie pojawiają się marzenia.

Wiele osób myli jedno z drugim, to nie ich wina, nie rozumieją dobrze tej koncepcji, więc przychodzą z mylącymi rozwiązaniami.

Zawsze pamiętaj, że kolejną ogromną barierą na drodze Prawa Przyciągania jest dezorientacja.
Więc bądź spokojny, pewny, szczęśliwy bez większego powodu i jeśli masz ogromną wiarę, Twoja dusza poprowadzi Cię ścieżką do źródła Wszechświata.

PODSUMOWUJĄC:
:sun Pamiętaj, że "odpuszczenie" oznacza osiągnięcie punktu Pytania i Wiary i pozwolenie, aby opuściły się negatywne przekonania i obawy, które są największą barierą na drodze do Twoich marzeń.
:sun Bądź szczęśliwy, pełen wiary w swoje marzenia.
:sun Myśl i wizualizuj z radością ile chcesz.
:sun Uśmiechaj się za każdym razem, gdy pomyślisz o marzeniu i podziękuj Wszechświatowi.
:sun Pamiętaj, że radość, pozytywne afirmacje i miłość do marzenia może sprawić, że otrzymasz to, czego pragniesz.
:sun Pozwól odejść wszystkim przekonaniom z przeszłości i ograniczającym cię myślom, żeby tworzyć szczęśliwe życie.

Bądź szczęśliwy bez powodu i uśmiechaj się za każdym razem, gdy pomyślisz o tym, czego chcesz.
To bez wątpliwości wtedy manifestują się marzenia. To jest właśnie prawdziwe odpuszczenie.
Otworzyłam okno i powitałam poranek. Wyglądał jakby nie mógł się doczekać kiedy wstanę..."
Goya. <33 <33

Za ten post autor cat_ otrzymał podziękowania - 4
Bialy Krolik, koniczynka, Madamsyllaq, TheMe
cat_

Podziękował : 102 razy
Otrzymał podziękowań: 114 razy

Postprzez cat_ » 4 wrz 2016, o 18:08

Kochani, chyba w końcu znalazłam sposób doskonały na odpuszczenie :lol:
Vortex mi się normalnie rozsypał!!!!!!

Mój tajny sekret to... pisanie pracy dyplomowej! Każda moja najmniejsza myśl od kilku dni skupiona była na magisterce, szperanie w internecie, czytanie książek, pisanie, pisanie i jeszcze raz pisanie. Chcąc nie chcąc, odpuściłam wszystkie tematy, nad którymi pracowałam z PP i masz Ci babo placek!! Dzieją się cuda :D
Polecam wszystkim!! Proponuję również wciągnąć się w jakąś dobrą książkę, to też często mi pomagało :)
Otworzyłam okno i powitałam poranek. Wyglądał jakby nie mógł się doczekać kiedy wstanę..."
Goya. <33 <33
cat_

Podziękował : 102 razy
Otrzymał podziękowań: 114 razy

Postprzez effi » 15 maja 2017, o 20:58

dorzucam swoje 3 grosze.

jest to cytat z ksiazki o parapsychologii, ktora zaczelam dzis czytac i od razu pomyslalam o Was :sun

"Ten eksperyment potwierdził obserwację, że efekty psi pojawiają się często podczas testów w momencie, gdy osłabieniu ulega koncentracja i wysiłek woli prowadzące do osiągnięcia pozytywnego rezultatu i gdy osoba poddana doświadczeniu odpręża się. Taki efekt nosi nazwę release of effort (osłabienie wysiłku). Prawdopodobnie nadmierny wysiłek umysłowy hamuje swobodny przepływ psi."
what you resist persists
effi

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Postprzez Slonce » 17 maja 2017, o 17:44

Odpuszcznie według mojej autopsji to po prostu przyzwolenie na wszystko co najlepsze. To brak szarpania się i tupania nóżkami. To spojrzenie poza widnokrąg naszego umysłu. Odpuszcznie to zajęcie się swoim życiem, być obecnym w teraźniejszej chwili i odejście od tego, co oddala nas od Źródła.

Co mi pomogło dojść do takiego stanu?
Przede wszystkim czas i skupienie się na swoim rozwoju. Gwarantuję Wam, że jeśli sami siebie darzycie miłością i szacunkiem to z automatu ucinacie toksyczne więzy. Właśnie dzięki temu można odpuścić wiele spraw, wiele gonitw, wtedy też odchodzi chciejstwo. Zostaje czysta świadomość. Kiedyś trwałam przy jednym takim chceniu mimo, że czułam się źle. Kiedy przestałam się miotać nagle wszystko układa się z najlepszą dla mnie korzyścią.
I choć czasami są to drobiazgi to je dostrzegam i czuję wdzięczność. Bo czuję w sobie wewnętrzny spokój i zwykłą radość. Różne zdarzenia układają się w sprzyjający mi sposób, tak jakby świat schynchronizował się, żebym była zadowolona ;)
I choć czasem na mojej drodze pojawiają się małe przeszkady to wiem, że są po coś i bez nich ta trasa nie mogłaby mnie zaprowadzić do danego celu.
Nie przejmuję się, mam luz. Tak, to jest odpuszczenie według mnie. Bo ja już nie oczekuję konkretnego, puszczam myśl, czy pytanie w świat i zauważam odpowiedź. Bo nie zawsze to, co mój umysł wybrał za ogrom szczęścia - nim było. Ale to zauważałam z perspektywy czasu. Przyzwolenie, brak konkretnego chcenia, dopuszczanie innych możliwości, spokój, otwarcie się na najlepsze i życie w teraz - to dla mnie znaczy odpuścić. Odpuścić całe ciśnienie i szarapnie się ze sobą, z życiem ;)

Za ten post autor Slonce otrzymał podziękowania - 2
JaneDoe, Wenus21
Slonce

Podziękował : 125 razy
Otrzymał podziękowań: 192 razy

Poprzednia strona

Powrót do Rozwój duchowy