Strona 1 z 2

Mantra

PostNapisane: 29 cze 2014, o 17:33
przez Alter_Ego
Tak dzisiaj przez myśl mi przeszło "a może mantra?" i zacząłem gmerać w internecie w celu uzyskania informacji i znalazłem ciekawą wypowiedź piosenkarki "its sorta like a mantra. You repeat it to yourself everyday. Music is my life, music is my life. The fame is inside of me, im going to make a number one record with number one hits.
And its not yet, its a lie. Your saying a lie over and over and over again, and then, one day the lie is true."

W tłumaczeniu to brzmi tak "To coś w stylu mantry. Mów codziennie do siebie, muzyka jest moim życiem, muzyka jest moim życiem... sława jest we mnie, mam zamiar zrobić utwór który będzie hitem. Powtarzając to "kłamstwo" pewnego dnia stanie się ono prawdą."

Więc moje pytanie jest do was...
Czy ktoś z was używał/próbował mantry? lub może ktoś chce się pochwalić osiągnięciami, wymienić doświadczeniem z innymi lub opisać swoją technikę...
Szczerze mówiąc sam nie wiem jak mam się za to zabrać i może ktoś pokaże mi drogę :D

Re: Mantra

PostNapisane: 29 cze 2014, o 17:52
przez FractalWarrior
Mantry wydają sie być lepsze od zwykłych afirmacji bo są bardziej "rytualne", co podświadomy umysł bardzo lubi. Szczególnie jak dodamy do tego całą otoczkę, relaksacyjna muzyka, recytowanie na głos itp. a afirmacje kojarzą sie czasem niektórym z "odklepywaniem" :D
Afirmacji nie stosowałem nigdy (nie licząc rozmów w wizualizacji), ale mantre chętnie sobie jakąś ułoże i wypróbuje. Nie wiem czy sie nią podziele tutaj, raczej nie :D ale na pewno zdam relacje jak mi idzie

Re: Mantra

PostNapisane: 29 cze 2014, o 18:04
przez Alter_Ego
FractalWarrior napisał(a):Mantry wydają sie być lepsze od zwykłych afirmacji bo są bardziej "rytualne", co podświadomy umysł bardzo lubi. Szczególnie jak dodamy do tego całą otoczkę, relaksacyjna muzyka, recytowanie na głos itp

Otóż to! otóż to panie kolego, też to zauważyłem :)

Re: Mantra

PostNapisane: 19 wrz 2014, o 15:54
przez dariaanna
Ja znalazłam świetną mantrę :D :D - Pierrr*olić to :D. Działa uzdrawiająco, poprawia nastrój i podnosi wibracje. ;) :lol:

Re: Mantra

PostNapisane: 19 wrz 2014, o 17:12
przez Renata
dariaanna napisał(a):Ja znalazłam świetną mantrę :D :D - Pierrr*olić to :D. Działa uzdrawiająco, poprawia nastrój i podnosi wibracje. ;) :lol:

Pewnie, Daria, jak pomaga, to czemu nie? :lol:

Re: Mantra

PostNapisane: 19 wrz 2014, o 17:20
przez dariaanna
renata17031 napisał(a):
dariaanna napisał(a):Ja znalazłam świetną mantrę :D :D - Pierrr*olić to :D. Działa uzdrawiająco, poprawia nastrój i podnosi wibracje. ;) :lol:

Pewnie, Daria, jak pomaga, to czemu nie? :lol:


Przy tym polecam maksymalne skupienie na wypowiadanej mantrze, akcentowanie rrr jest tutaj bardzo ważne :D. Do tego świetne ćwiczenie logopedyczne :D. Rrrr :lol:

Re: Mantra

PostNapisane: 19 wrz 2014, o 17:24
przez Renata
Hahaha :D
Daria, a w których momentach ją stosujesz, bo podejrzewam, ze wtedy, gdy jesteś w dołku?
Ta fraza, jak mniemam, pozwala spuścić ciśnienie, które nagromadziło się w trakcie dochodzenia do celu? :D

Re: Mantra

PostNapisane: 19 wrz 2014, o 17:30
przez dariaanna
Mantrę tą można stosować w różnych sytuacjach. :D
Ja dzisiaj na przykład użyłam ją kiedy za bardzo przejmowałam się pracą i kierowniczką, która ma coś nie tak pod kopułą i podnosi mi ciśnienie.
Można też używać kiedy nadmiernie się o kimś myśli :D. Ogólnie mówiąc doskonale działa na odpuszczenie, równowagę umysłową i duchową :D. Dochodzi się do wniosku, że tak naprawdę to nie ma się czym przejmować. Automatycznie wszystko puszcza.

Re: Mantra

PostNapisane: 19 wrz 2014, o 17:33
przez Renata
Obawiam się, że działa na krótki okres czasu. Czy jest bardziej trwała? :D
Wlasciwie to dlaczego nigdy jej nie używałam? :lol:

Re: Mantra

PostNapisane: 19 wrz 2014, o 17:43
przez dariaanna
Wypróbuj, a się przekonasz :D. Na mnie jak na razie działa świetnie :D.