Mantra

medytacja, ezoteryka, nauki wschodu

Mantra

Postprzez Alter_Ego » 29 cze 2014, o 17:33

Tak dzisiaj przez myśl mi przeszło "a może mantra?" i zacząłem gmerać w internecie w celu uzyskania informacji i znalazłem ciekawą wypowiedź piosenkarki "its sorta like a mantra. You repeat it to yourself everyday. Music is my life, music is my life. The fame is inside of me, im going to make a number one record with number one hits.
And its not yet, its a lie. Your saying a lie over and over and over again, and then, one day the lie is true."

W tłumaczeniu to brzmi tak "To coś w stylu mantry. Mów codziennie do siebie, muzyka jest moim życiem, muzyka jest moim życiem... sława jest we mnie, mam zamiar zrobić utwór który będzie hitem. Powtarzając to "kłamstwo" pewnego dnia stanie się ono prawdą."

Więc moje pytanie jest do was...
Czy ktoś z was używał/próbował mantry? lub może ktoś chce się pochwalić osiągnięciami, wymienić doświadczeniem z innymi lub opisać swoją technikę...
Szczerze mówiąc sam nie wiem jak mam się za to zabrać i może ktoś pokaże mi drogę :D
Naczelny Sceptyk Forum ;)
Alter_Ego

Podziękował : 43 razy
Otrzymał podziękowań: 102 razy

Re: Mantra

Postprzez FractalWarrior » 29 cze 2014, o 17:52

Mantry wydają sie być lepsze od zwykłych afirmacji bo są bardziej "rytualne", co podświadomy umysł bardzo lubi. Szczególnie jak dodamy do tego całą otoczkę, relaksacyjna muzyka, recytowanie na głos itp. a afirmacje kojarzą sie czasem niektórym z "odklepywaniem" :D
Afirmacji nie stosowałem nigdy (nie licząc rozmów w wizualizacji), ale mantre chętnie sobie jakąś ułoże i wypróbuje. Nie wiem czy sie nią podziele tutaj, raczej nie :D ale na pewno zdam relacje jak mi idzie
FractalWarrior

Podziękował : 53 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Postprzez Alter_Ego » 29 cze 2014, o 18:04

FractalWarrior napisał(a):Mantry wydają sie być lepsze od zwykłych afirmacji bo są bardziej "rytualne", co podświadomy umysł bardzo lubi. Szczególnie jak dodamy do tego całą otoczkę, relaksacyjna muzyka, recytowanie na głos itp

Otóż to! otóż to panie kolego, też to zauważyłem :)
Naczelny Sceptyk Forum ;)
Alter_Ego

Podziękował : 43 razy
Otrzymał podziękowań: 102 razy

Postprzez dariaanna » 19 wrz 2014, o 15:54

Ja znalazłam świetną mantrę :D :D - Pierrr*olić to :D. Działa uzdrawiająco, poprawia nastrój i podnosi wibracje. ;) :lol:
dariaanna

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 148 razy

Postprzez Renata » 19 wrz 2014, o 17:12

dariaanna napisał(a):Ja znalazłam świetną mantrę :D :D - Pierrr*olić to :D. Działa uzdrawiająco, poprawia nastrój i podnosi wibracje. ;) :lol:

Pewnie, Daria, jak pomaga, to czemu nie? :lol:
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 640 razy
Otrzymał podziękowań: 829 razy

Postprzez dariaanna » 19 wrz 2014, o 17:20

renata17031 napisał(a):
dariaanna napisał(a):Ja znalazłam świetną mantrę :D :D - Pierrr*olić to :D. Działa uzdrawiająco, poprawia nastrój i podnosi wibracje. ;) :lol:

Pewnie, Daria, jak pomaga, to czemu nie? :lol:

Przy tym polecam maksymalne skupienie na wypowiadanej mantrze, akcentowanie rrr jest tutaj bardzo ważne :D. Do tego świetne ćwiczenie logopedyczne :D. Rrrr :lol:
dariaanna

Postprzez Renata » 19 wrz 2014, o 17:24

Hahaha :D
Daria, a w których momentach ją stosujesz, bo podejrzewam, ze wtedy, gdy jesteś w dołku?
Ta fraza, jak mniemam, pozwala spuścić ciśnienie, które nagromadziło się w trakcie dochodzenia do celu? :D
Renata

Postprzez dariaanna » 19 wrz 2014, o 17:30

Mantrę tą można stosować w różnych sytuacjach. :D
Ja dzisiaj na przykład użyłam ją kiedy za bardzo przejmowałam się pracą i kierowniczką, która ma coś nie tak pod kopułą i podnosi mi ciśnienie.
Można też używać kiedy nadmiernie się o kimś myśli :D. Ogólnie mówiąc doskonale działa na odpuszczenie, równowagę umysłową i duchową :D. Dochodzi się do wniosku, że tak naprawdę to nie ma się czym przejmować. Automatycznie wszystko puszcza.
dariaanna

Postprzez Renata » 19 wrz 2014, o 17:33

Obawiam się, że działa na krótki okres czasu. Czy jest bardziej trwała? :D
Wlasciwie to dlaczego nigdy jej nie używałam? :lol:
Renata

Postprzez dariaanna » 19 wrz 2014, o 17:43

Wypróbuj, a się przekonasz :D. Na mnie jak na razie działa świetnie :D.
dariaanna

Następna strona

Powrót do Rozwój duchowy