Świadome sny, OOBE i inne odmienne stany świadomości

medytacja, ezoteryka, nauki wschodu

Re: Świadome sny, OOBE i inne odmienne stany świadomości

Postprzez rand » 22 lut 2019, o 08:52

Teraz żeby nie było, że jestem ignorantem, zagłębiłem się w temat. Mam trochę wolnego czasu, przeczytałem 2 książki Roberta Monroe, a teraz jestem w fazie czytania książki Bruca Moena. Jeśli znacie tych panów to wiecie że nie są to informacje wyssane z palca. Podróż mentalna to to samo co instytut Monroe nazywa Gateway Voyage. Badanie świata niefizycznego doprowadziło do pogrupowania poziomów świadomości na miejsca, w których się ona może znaleźć i tak focus1 to świadomość w świecie fizycznym, focus10 to stan w którym ciało śpi, a świadomość jest rozbudzona. Z tego punktu można bez odrywania się od ciała fizycznego jak w Oobe posłać swoją świadomość nawet do slynnego Parku (focus27). To nie jest tylko medytacja, Moen opowiada o wielu podróżach, przeprowadzaniu zbłąkanych dusz bez odrywania się od ciała fizycznego. Zbadam sprawę również empirycznie (bo mam nieustępliwy charakter), ale najpierw jeszcze trochę literatury, dam znać o efektach.
rand

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez Born1975 » 22 lut 2019, o 14:04

Teraz rozumiem, wcześniejsza definicja, którą podałeś wprowadziła mnie w błąd. Gdybyś od razu napisał o Instytucie Monroe.... ale mniejsza z tym. O czymś takim właśnie są opowieści topografa, choć użyte tam słownictwo trochę się może różnić. Więc jeszcze raz polecam się zapoznać z tymi filmami. A jak poszukasz to na YT są też tłumaczone na polski wywiady z Robertem Monroe-nie podam linka bo nie mam zapisanego, ale warto się zapoznać z tym materiałem.
Born1975

Podziękował : 856 razy
Otrzymał podziękowań: 609 razy

Postprzez rand » 22 lut 2019, o 18:43

Na pewno się zapoznam bo temat pochłonął mnie bez reszty, w sumie z tych nieścisłości w definicjach wyszło dużo dobrego, bo zagłębiłem się bardziej w temat i chyba odnalazłem nową pasję.
rand

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez Born1975 » 22 lut 2019, o 19:01

Mam coś dla Ciebie rand. Zerknij tu: https://www.ezo-ogloszenia.pl/web/e-booki//oneiro.pdf
Born1975

Podziękował : 856 razy
Otrzymał podziękowań: 609 razy

Poprzednia strona

Powrót do Rozwój duchowy