Świadome sny, OOBE i inne odmienne stany świadomości

medytacja, ezoteryka, nauki wschodu

Re: Lucid Dream - Świadome Sny

Postprzez MagdaLooney » 13 lip 2016, o 19:11

Dokładnie tak!
Widzę że doswiadczylysmy tego samego. Mnie już teraz też nawiedzaja.. Ale był taki czas,gdy mieszkałam w starej kamienicy - przedwojennej- że po prostu non stop..I zawsze po kartach..
" If you can dream it, you can do it! "
MagdaLooney

Podziękował : 293 razy
Otrzymał podziękowań: 451 razy

Postprzez FractalWarrior » 2 sie 2016, o 06:40

Dla wszystkich osób głębiej zainteresowanych tematyką świadomych snów.
Ogólnie istnieje pogląd, że im dłużej tam jesteśmy, tym trudniej nam się utrzymać w stanie snu, bo silniejsze emocje nas "wywalają". Jest to prawda, ale tylko w połowie (tylko z tymi emocjami). Przed chwilą skończyłem najdłuższy w życiu świadomy sen i ze zdziwieniem stwierdzam, że im dłużej byłem we śnie, tym łatwiej było mi się tam utrzymać ;) Wyrzuciło mnie dopiero, gdy otworzyłem okno i na parapecie po drugiej stronie siedział mój brat z jakąś dziwną twarzą, wyskoczył mi tak nagle że sie lekko wystraszyłem i wybudziłem. Do tego momentu jednak im dłużej tym bardziej przyzwyczajałem się do świadomego, utrzymywałem się tam automatycznie i miałem coraz głębsze wrażenie wnikania w tą senną rzeczywistość.
Jeśli komuś kiedyś chodziło po głowie trzymanie LD przez kilka godzin czy nawet dni, to stwierdzam, że nie jest to chyba aż tak kosmicznie trudne jakby się wydawało :D
FractalWarrior

Podziękował : 53 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Postprzez Monika22 » 29 sie 2016, o 15:30

Zapoznałam się z LD i wczoraj już próbowałam świadomie śnić, ale myśli gdzieś mi uciekły jeszcze przed zaśnięciem i nic z tego nie wyszło. Zdołałam jednak zapamiętać jeden sen. Także jestem na dobrej drodze.
Monika22

Otrzymał podziękowań: 92 razy

Postprzez FractalWarrior » 29 sie 2016, o 19:53

Monika22 napisał(a):Zapoznałam się z LD i wczoraj już próbowałam świadomie śnić, ale myśli gdzieś mi uciekły jeszcze przed zaśnięciem i nic z tego nie wyszło. Zdołałam jednak zapamiętać jeden sen. Także jestem na dobrej drodze.

Nie wiem jak/kiedy próbowałaś wejść w LD, ale zrozumiałem że bezpośrednio przed zaśnięciem. Polecam próbować rano (pobudka na około godzinę i z powrotem do łózia). Przez tę godzinę starasz się rozbudzić umysł, ale nie ciało, tak żeby łatwiej Ci było odpłynąć w sen zachowując trzeźwość. Wiem że pijasz kofeinę, dlatego polecam bardzo przed LD :sun Nie za mocna żeby zasnąć, ogromnie ułatwia zachowanie świadomości + sam sen jest bardziej klarowny

Za ten post autor FractalWarrior otrzymał podziękowanie od
Monika22
FractalWarrior

Otrzymał podziękowań: 37 razy

Postprzez wolves » 29 sie 2016, o 23:13

Kurcze, zamierzałam od dawna potrenować LD, ale Wasze relacje mnie od tego odwiodły 8-)
wolves

Podziękował : 96 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy

Re: Świadome sny, OOBE i inne odmienne stany świadomości

Postprzez rand » 19 lut 2019, o 20:31

Abstrahując od Oobe i LD, czy ktoś próbował, praktykuje, ma jakieś doświadczenia?
Z tego co wiem, to w skrócie wygląda tak, że w stanie głębokiej relaksacji wizualizujemy sobie gromadzenie energii, następnie wyrażamy intencje (np. znalezienia odpowiedzi na nurtujące nas pytanie) i przedstawiamy się na percepcję, na odczuwanie wszystkimi zmysłami jak przy wizualizacji i czekamy z czystym umysłem. Podobno powinny nam się pojawić obrazy, które później przechodzą w płynny obraz, jak film. Ja temat znam od niedawna i jak narazie udało osiągnąć mi się pojedyncze obrazy, jak zdjęcia, do tego nie potrafiłem połączyć jakie mogłyby nieść dla mnie przesłanie. Może ktoś próbował, doświadczył niecelowo, a może ktoś jest ekspertem? Chętnie dowiedziałbym się więcej na ten temat.
rand

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez Born1975 » 19 lut 2019, o 22:12

rand napisał(a):Abstrahując od Oobe i LD, czy ktoś próbował, praktykuje, ma jakieś doświadczenia?
Z tego co wiem, to w skrócie wygląda tak, że w stanie głębokiej relaksacji wizualizujemy sobie gromadzenie energii, następnie wyrażamy intencje (np. znalezienia odpowiedzi na nurtujące nas pytanie) i przedstawiamy się na percepcję, na odczuwanie wszystkimi zmysłami jak przy wizualizacji i czekamy z czystym umysłem. Podobno powinny nam się pojawić obrazy, które później przechodzą w płynny obraz, jak film. Ja temat znam od niedawna i jak narazie udało osiągnąć mi się pojedyncze obrazy, jak zdjęcia, do tego nie potrafiłem połączyć jakie mogłyby nieść dla mnie przesłanie. Może ktoś próbował, doświadczył niecelowo, a może ktoś jest ekspertem? Chętnie dowiedziałbym się więcej na ten temat.

Ale o co właściwie pytasz? Temat jest o OOBE i LD, więc w tym kontekście nie rozumiem Twojego pytania. To o czym piszesz bardziej przypomina jakąś formę medytacji, ale tylko do pewnego stopnia. Obrazy też niekoniecznie się muszą pojawić, bo jak ktoś jest słuchowcem lub kinestetykiem, to obrazy będą obce jego sposobowi przetwarzania informacji.

Doprecyzuj pytanie, to może coś więcej dam radę napisać.
No tengo miedo de nada :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 848 razy
Otrzymał podziękowań: 603 razy

Postprzez rand » 20 lut 2019, o 06:04

Podróż mentalna to także odmienny stan świadomości, ja to rozumiem, że w czasie medytacji, oczyszczenia umysłu otwieramy się na odbiór informacji od naszych duchowych przewodników, sposób porozumiewania, mi jednak nie udało się jej osiągnąć, a oto co mówi internet:
Definicja.

Podróż mentalna – Jeden z odmiennych stanów świadomości. Podróż Twojej świadomości do świata mentalnego, przy jednoczesnej świadomości bycia w świecie fizycznym, gdzie obrazy, dźwięki i odczucia wędrują do nas. Porównajmy to do OOBE. W nim podróżujemy do nich, natomiast w PM to one podróżują do nas. Stajemy się odbiornikiem historii, zdarzeń, czy sytuacji. Wyróżniamy, dwa rodzaje podróży mentalnych: 1. Podróż mentalna taka, jak świadomy sen ( PM, jak LD ) 2. Podróż mentalna taka, jak doświadczenie poza ciałem ( PM, jak OOBE ). W przypadku nr 1, podróż ma podobne właściwości co świadomy sen, a w przypadku nr 2, takie same jak doświadczenie poza ciałem.

Co warto wiedzieć na początku?

Na początku przygody z PM trzeba wyczulić swoją percepcje ( postrzeganie ). Często bowiem podróż mentalna jest mylona z własną wyobraźnią. Potrzeba do tego tylko odrobiny ciszy i spokoju. Można tego doświadczyć już po 10 minutach, stosując odpowiednią technikę.

W pewnym momencie w umyśle podróżnika pojawiają się obrazy. Zamienia się to w ciąg obrazów, co daje w efekcie końcowym film. Dochodzą do tego inne odczucia zmysłowe, dźwięk, dotyk, a czasem nawet i zapach.

Rodzaje podróży mentalnych:

(1) Doświadczenie takie, jak świadomy sen.

Dla mnie nie jest to nic innego, jak bardziej rozwinięta forma wyobraźni, która przyjmuje znacznie bardziej sensoryczne kształty. To znaczy, że więcej widzimy, słyszymy i odczuwamy tego, co sobie wyobraziliśmy. Jest to szczególnie przydatna zdolność dla osób, u których kreatywność, pomysłowość i postrzeganie jest kluczową umiejętnością używaną choćby w pracy zawodowej. Chcą stworzyć jakiś kreatywny obraz, muzykę, ulepszyć jakiś pomysł, czy lepiej zobaczyć, usłyszeć i poczuć kobietę swoje życia. Użyteczne może być to osobom, które potrzebują szerzej znać daną sytuację, czy perspektywę ( np. architektom i konstruktorom ). Potrzebna im lepsza wyobraźnia przestrzenna. Nie mają odpowiednich narzędzi, sprzętu czy miejsca, by coś stworzyć, zaprojektować lub przemyśleć z szerszej perspektywy, w takiej sytuacji mogą zrobić podróż mentalną, jak świadomy sen (PM jak LD).

(2) Doświadczenie takie, jak podróż poza ciałem ( OOBE ).

Podróż mentalna taka, jak podróż poza ciałem ( PM, jak OOBE ). W tym stanie tak samo, jak w OOBE, doświadczenie jest narzucone na nas z zewnątrz. Stajemy się odbiorcami obrazów, dźwięków i odczuć. Odbieramy różne historie i zdarzenia. Czeka przed nami nauka i podejmowanie decyzji. Finału danej historii nie da się przewidzieć, możliwości jest naprawdę mnóstwo. Moim ulubionym zastosowaniem PM, jest rozwiązywanie problemów dnia codziennego, rozwijanie własnej osoby i poszerzanie świadomości.
rand

Postprzez rand » 20 lut 2019, o 06:14

O ile PM jak LD chyba naturalnie każdy osiąga podczas medytacji, o tyle PM jak Oobe wydaje się ciekawym pomysłem.
rand

Postprzez Born1975 » 20 lut 2019, o 14:35

Moim zdaniem to tylko gra słów. Bo co to jest podróż mentalna? Dla każdego może oznaczać coś trochę innego. O tworzeniu obrazów już pisałem, że nie każdy będzie je widział, niektórzy będą słyszeć dźwięki, a jeszcze inni odczuwać bodźce kinestetyczne. To wszystko niewiele się więc różni od zwykłej wizualizacji. Ale wizualizacja to nie jest ani LD, ani OOBE.

Ktoś narobił zamieszania podając taką definicję, bo nic z niej nie wynika. Więc widzę trzy możliwości: LD, OOBE i zwykła wizualizacja. Jak szukasz więcej informacji na ten temat to pooglądaj sobie opowieści topografa. Nie ze wszystkim się zgadzam o czym on gada, ale wartość można wyciągnąć, albo dostrzeżesz coś czego ja nie dostrzegłem. Link do całej playlisty:
No tengo miedo de nada :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 848 razy
Otrzymał podziękowań: 603 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozwój duchowy