Świadome sny, OOBE i inne odmienne stany świadomości

medytacja, ezoteryka, nauki wschodu

Re: Lucid Dream - Świadome Sny

Postprzez PrettyOne » 12 lip 2016, o 22:43

MagdaLooney napisał(a):Paralize senne też miałam, choć do teraz patrzę na nie trochę inaczej niż większość osób. Był to czas kiedy mocno zajmowałam się ezoteryką i mimo racjonalnych wyjaśnien tego stanu, wiążę te dwie sprawy ze sobą. To dłuższy temat którego wolałabym nie ruszać...
W każdym razie - były straszne.

Hmm ciekawa sprawa... Ja zawsze wiązałam to ze stresem i u mnie chyba faktycznie tak to działa, bo kiedy byłam jednym wielkim kłębkiem nerwów bardzo często tego doświadczałam, aż w końcu niemalże stało się to dla mnie normą :shock: Na szczęście od kiedy wyciszyłam się i nie mam już tyle sytuacji stresogennych nie pojawiło się to ani razu. Czytałam jednak o różnych, także mniej przyziemnych interpretacjach pojawiania się tego zjawiska. Ciekawe jak to faktycznie jest ;)

A co do świadomego śnienia to raczej nie będę próbowała sztucznie tego wywoływać, ale zdecydowanie uważniej zacznę się przyglądać swoim snom 8-)
PrettyOne

Podziękował : 16 razy
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Postprzez zdecydowana » 12 lip 2016, o 22:54

Paraliż senny miałam dwa razy w życiu i nie wspominam tego , co zrozumiałe, dobrze. Było to bardzo dawno temu i nie potrafię powiązać tego stanu z moim òwczesnym stanem psychicznym.
Same sny uwielbiam, mam zawsze bardzo wyraźne, no i ciekawe :D
zdecydowana

Postprzez cittadina » 12 lip 2016, o 22:56

Dwa razy w życiu miałam paraliż senny. Za pierwszym razem czułam się strasznie, jakby uwięziona w ciele, nie mogąc się ruszyć, z uczuciem ciężaru na klatce piersiowej, wystraszyłam się nie na żarty. Potem poczytałam naukowe wyjaśnienia tego stanu i uspokoiłam się. Za drugim razem już się nie bałam, bo wiedziałam, że to nic strasznego. Nie wiążę tego z jakimś szczególnym wydarzeniem w moim życiu, nie wierzę że to sprawka jakiejś zmory czy demona (choć moja koleżanka z pracy, która też tego doświadczyła, upiera się, że ktoś nasłał na nią zmorę, choć podesłałam jej artykuły wyjaśniające). Ja wiem, że są na świecie rzeczy, o których się nie śniło filozofom i nie wszystko da się racjonalnie wyjaśnić, ale w przypadku paraliżu sennego akurat jestem w stanie przyjąć naukowe wyjaśnienie, bo to zjawisko jest dość dobrze udokumentowane i nie doszukiwałabym się tutaj działania jakiejś siły zewnętrznej/ponadnaturalnej, itp.
cittadina

Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Postprzez MagdaLooney » 12 lip 2016, o 23:11

Oczywiście, też czytałam te naukowe wyjaśnienia,jednak podczas tego paraliżu działy się u mnie takie rzeczy, których nie chciałabym za nic przeżyć ponownie. W każdym razie - cieszę się że już mnie nie spotykają.
" If you can dream it, you can do it! "
MagdaLooney

Podziękował : 293 razy
Otrzymał podziękowań: 451 razy

Postprzez Nicky » 13 lip 2016, o 14:13

A ja chyba nigdy nie miałam paraliżu sennego ale miałam inne, równie dziwaczne i nieprzyjemne doświadczenia: otóż zdarzało mi się wielokrotnie, że zasypiałam, wręcz spałam już głęboko, a potem nagle "coś" mnie wybudzało z tego snu w środku nocy, i otwierając oczy nagle... widziałam tuż przed swoimi oczyma jakieś dziwne ZJAWY :shock: Czasem to były postaci, czasem np. jakiś wielki motyl lecący w moim kierunku, czasem jakieś fruwające nieokreślone przedmioty, etc. Do tego stopnia to było realne że widząc to, czasem odruchowo wyciągałam przed siebie rękę chcąc zasłonić się przed tym czymś, albo wręcz przestraszona na maxa po prostu błyskawicznie przykrywałam się kołdrą. Raz przeraziłam się do tego stopnia, że podskoczyłam jak oparzona na łóżku i usiadłam. Meeeega przerażające doświadczenie :shock: Czasem wręcz - aby się upewnić, że to COŚ naprawdę widzę, to jeszcze przed zakryciem się kołdrą ze strachu (kołdra - niezawodna zbroja, haha :D), wpatrywałam się w te dziwadła parę sekund chcąc tak jakby upewnić się, że to mi się nie wydaje, że to jest prawdziwe.
Od jakiegoś czasu mi się to nie przydarza, ale mam świadomość że w każdej chwili może wrócić 8-) Do dziś nie wiem co to jest: moja wyobraźnia, czy jakieś energetyczne stwory czy kie licho?? Ale mówię wam, te dziwne zjawiska są tak realne, że można ich niemal dotknąć :?
Nicky

Podziękował : 189 razy
Otrzymał podziękowań: 263 razy

Postprzez Leeloo » 13 lip 2016, o 14:29

Swiadomy sen jest wtedy, gdy snisz i np. wiesz, ze to sen i mozesz go modyfikowac wlasciwie racjonalnie. Odczuwa sie wtedy, ze ma sie wplyw na to co sie zobaczy i to ma sie wydarzyc. Sen plynie wg naszego uznania. Czasem ma taki sen i steruje wydarzeniami jakby z innego pulapu, bardziej racjonalnego (choc latac tez moge), ale w dalszym ciagu spiac. Czasem moje cialo spi, oddech jest rzadki jak w czasie snu, serce bardzo spowalnia, ale wszystko do okola slysze, pamietam co ktos mowi. Nie jest to rzemanie, czyli odplywanie w sen. Moje cialo spi, a ja dalej wiem co sie dzieje.
Leeloo

Podziękował : 63 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Postprzez Czarodziejka » 13 lip 2016, o 15:51

Nicky, mnie zdarzało się dokładnie to samo, z tą różnicą, że widziałam tylko postacie, żadnych innych stworów:) Miałam te same reakcje - jakby uczucie że czyjeś uporczywe gapienie się na mnie wyrywa mnie z głębokiego snu i robiłam prawie to samo co Ty, prawie, bo byłam zbyt przerażona, a jednocześnie zbyt zdziwiona by cokolwiek z kołdrą zrobić. :D Mnie się zdaje że to zaczęło się gdy zaczęłam ćwiczyć intensywnie stan alfa, medytacje w połączeniu z próbami wychodzenia z ciała, świadomy sen itp. Powiedziałabym, że to wyobraźnia, gdyby nie to że moja córka też wyczuwała czyjąś obecność czasami (nie opowiadałam jej o tym, a ona mnie o swoich po moich doświadczeniach).

Za ten post autor Czarodziejka otrzymał podziękowanie od
Nicky
Czarodziejka

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postprzez Nicky » 13 lip 2016, o 16:39

Ja się cieszę że teraz jakoś te dziwne "zwidy" ustały, choć tak jak wspomniałam wyżej, jestem świadoma tego że w każdej chwili mogą powrócić. Nie wiem co to jest, może jest coś takiego że w momencie gdy mocno śpimy, otwiera nam się trzecie oko? A jak wiadomo, trzecim okiem jesteśmy w stanie dostrzec różne byty których normalnie nie widzimy... ale serio, chwilami to było MEGA przerażające. Np. budzę się i widzę, wyraźnie widzę latającą nad moją głową ogromną ćmę (wielkości głowy ludzkiej), albo jakieś postaci przemykające przez pokój. Albo czuję że ktoś mnie łapie za rękę, i aż odsuwam tę rękę bo wyraźnie czuję dotyk. Raz też obudziłam się i kątem oka dostrzegłam... KOGOŚ, ciężko powiedzieć kogo, to była bezkształtna postać, kto bezczelnie ładował się na moje łóżko od strony nóg. Jezu, myślałam że ducha wyzionę ze strachu :D Oczywiście moja błyskawiczna reakcja to podskok, zapalenie światła... i zjawa zniknęła. Ale takich przygód miałam całe mnóstwo.
U mnie z kolei często zdarza się - ponieważ śpię z psami, że to one budzą się i nagle zaczynają na coś warczeć. Więc to mógłby być dowód na to że to jednak nie moja wyobraźnia. Sądzę że coś w tym może być, w tej teorii z trzecim okiem: im bardziej rozwijamy się duchowo, tym bardziej nam się te nasze nadprzyrodzone zdolności objawiają.
Przy czym zauważcie że małe dzieci (tak do 4-5 roku życia mniej więcej) widzą takie rzeczy i dla nich jest to najzupełniej normalne, podobnie jak zwierzaki. Tylko my z wiekiem tę umiejętność tracimy!
Nicky

Podziękował : 189 razy
Otrzymał podziękowań: 263 razy

Postprzez MagdaLooney » 13 lip 2016, o 16:44

Właśnie o czymś takim myślałam...
Plus niesamowite przerażenie..
Brr
" If you can dream it, you can do it! "
MagdaLooney

Podziękował : 293 razy
Otrzymał podziękowań: 451 razy

Postprzez Mal » 13 lip 2016, o 19:00

Madziu, ja gdy zajmowałam się tarotem również miałam paraliż senny i to z takimi efektami specjalnymi, że gdy sobie przypomnę to mnie po prostu przeraża...
Odkąd zostawiłam to wszystko i zajęłam się PP minęło wszystko, a gdy praktykowalam karty oraz inne rzeczy związane ze sfera ezoteryczna paraliż miałam kilka razy w tygodniu, bałam się zasypiać. Oczywiście opisywane jest to w różnych artykułach medycznych etc, ale nawet gdy spalam w pozycji bocznej, występował u mnie paraliż...
Nie da się tego opisać słowami, jest to naprawdę potworne, zazdroszczę każdemu kto tego nie przeżył.

Na ten moment uważam - jest to moje zdanie - ze było to związane z ówczesnym zainteresowaniem aspektem ezoteryki, wcześniej wystąpiło to zjawisko u mnie może dwa razy... gdy pasjonowalam się demonologią i egzorcyzmami.

Za ten post autor Mal otrzymał podziękowanie od
MagdaLooney
Mal

Podziękował : 209 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozwój duchowy