Świadome sny, OOBE i inne odmienne stany świadomości

medytacja, ezoteryka, nauki wschodu

Re: Przeznaczenie

Postprzez FractalWarrior » 7 lip 2016, o 13:59

Czarodziejka napisał(a):Jestem pewna że nie byłeś w stanie śmierci, tylko odkryłeś zasłonę ziemską, uchyliłeś drzwi (nie wiem jak to nazwać inaczej). Takie opisy czytałam u osób które trenowały sztuki walki i/lub medytowały głęboko. Ja sama trochę ćwiczyłam i OOBE i medytację i przestałam, bo się wystraszyłam. A teraz to już z innych powodów nie spróbuję. A to, że jest życie po tym życiu, dla mnie nie nie ma wątpliwości.
Ale masz rację, ta zasłona jest coraz cieńsza im bliżej śmierć - teraz sobie przypomniałam co mi bliski opowiadał jak już się zbliżała.

Nie no może zbyt dosłownie się wyraziłem. Chodziło mi właśnie o to zajrzenie do niefizycznego wymiaru, do którego ponoć udajemy się po śmierci. Zresztą wielu badaczy świadomości właśnie twierdzi, że tam nie ma czasu jaki znamy. To tylko ich luźne teorie, ale w sumie to by się zgadzało. Opisu takiego jednak jeszcze nie widziałem.

Można wiedzieć czego sie wystraszyłaś ? Strażnika? :P
Napisz też co Ci opowiadał jeśli to nie tajemnica.
FractalWarrior

Podziękował : 53 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Re: Przeznaczenie

Postprzez Czarodziejka » 7 lip 2016, o 18:34

Chyba strażników:))) bo mnie się zadaje, że "tamci" zaczęli nas odwiedzać. Mnie się zdaje, że ich kilka razy widziałam, a moja córka zaczęła pokrzykiwać w nocy że ktoś jest obecny oprócz nas w domu (przy czym dodam, że nikt w domu nie wiedział o moich przewidzeniach, bo się bałam że pomyślą, że zwariowałam). Potem zaczęłam szukać czy ktoś miał podobne doświadczenia i znalazłam tego całkiem sporo.
Czarodziejka

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Lucid Dream - Świadome Sny

Postprzez PrettyOne » 10 lip 2016, o 18:55

Fajnie, że udało mi się odnaleźć tutaj taki dział, bo to oznacza, że niektórzy z Was interesują się kwestią świadomego snu i być może ktoś udzieli mi odpowiedzi.

Od razu powiem, że mnie nigdy za bardzo nie ciekawiło to zagadnienie, nigdy tym bardziej nie próbowałam tego wprowadzić w życie, dlatego zastanawia mnie czy można doświadczyć świadomego snu tak spontanicznie, przypadkowo, bez żadnych wcześniejszych ćwiczeń czy stosowania technik, wręcz niezamierzenie?

Otóż, zastanawiają mnie moje sny od jakichś 2-3 dni. W sumie nawet nie wiem jak to opisać, bo to dosyć dziwne uczucie, ale jestem tak jakby świadoma tego, że uczestniczę we śnie i wiem, że mogę wpływać na jego przebieg, czasami jakiś fragment z pewnymi modyfikacjami powtarzał się kilka razy. Np. dzisiaj w pewnym momencie snu spoglądałam na horyzont i ujrzałam ciemne burzowe chmury. Stwierdziłam wtedy, że nie chcę tego oglądać i wolę piękny widok zachodzącego słońca… i tak się właśnie stało! :shock: Pierwszego dnia nie byłam pewna czy to był sen, czy jakaś wizualizacja, bo tak jak przy wizualizowaniu można wpływać na przebieg wydarzeń, ale to jednak musiał być sen, bo wszystko toczyło się tak jakby samo. Trudno mi to wszystko opisać, a tym bardziej trudno wytłumaczyć. W sumie to dopiero dzisiaj pomyślałam, że to mogą być właśnie świadome sny, ale i tu nasuwa się pytanie, jak, skąd? Poczytałam dzisiaj troszkę o tym i wszędzie jest napisane, że trzeba wyrazić intencję świadomego snu, a ja nic takiego nie robiłam. Zrozumiałabym też, gdyby to się przydarzyło raz jakoś zupełnie przypadkowo, ale tak kilka nocy z rzędu? Miał ktoś z Was podobnie?
PrettyOne

Podziękował : 16 razy
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Postprzez Nicky » 11 lip 2016, o 12:27

PrettyOne napisał(a):Otóż, zastanawiają mnie moje sny od jakichś 2-3 dni. W sumie nawet nie wiem jak to opisać, bo to dosyć dziwne uczucie, ale jestem tak jakby świadoma tego, że uczestniczę we śnie i wiem, że mogę wpływać na jego przebieg, czasami jakiś fragment z pewnymi modyfikacjami powtarzał się kilka razy. Np. dzisiaj w pewnym momencie snu spoglądałam na horyzont i ujrzałam ciemne burzowe chmury. Stwierdziłam wtedy, że nie chcę tego oglądać i wolę piękny widok zachodzącego słońca… i tak się właśnie stało! :shock: Pierwszego dnia nie byłam pewna czy to był sen, czy jakaś wizualizacja, bo tak jak przy wizualizowaniu można wpływać na przebieg wydarzeń, ale to jednak musiał być sen, bo wszystko toczyło się tak jakby samo. Trudno mi to wszystko opisać, a tym bardziej trudno wytłumaczyć. W sumie to dopiero dzisiaj pomyślałam, że to mogą być właśnie świadome sny, ale i tu nasuwa się pytanie, jak, skąd? Poczytałam dzisiaj troszkę o tym i wszędzie jest napisane, że trzeba wyrazić intencję świadomego snu, a ja nic takiego nie robiłam. Zrozumiałabym też, gdyby to się przydarzyło raz jakoś zupełnie przypadkowo, ale tak kilka nocy z rzędu? Miał ktoś z Was podobnie?

Jeżeli spałaś mocno, a jednocześnie miałaś bardzo wyraźny sen, w którym wszystko działo się dokładnie tak jak w realu, z jednym zastrzeżeniem: że to Ty kierowałaś "akcją", jak jakiś reżyser, w bardzo łatwy sposób - sterując wydarzeniami za pomocą własnych myśli, to był właśnie świadomy sen <3
Ja po prostu uwielbiam świadome sny i mam wrażenie, że one tak troszkę "ćwiczą nas" w sterowaniu rzeczywistością za pomocą naszych myśli. Bo przecież gdy przeżywamy taki sen, i jesteśmy w szoku bo co pomyślimy to się od razu spełnia (np. widzisz we śnie kolegę, myślisz sobie: "o, super, a teraz niech podejdzie do mnie i przyniesie mi sok z lodem!" i on to natychmiast robi, a ten sen jest tak realny że odczuwasz go wszystkimi zmysłami: zimno kostki lodu, smak soku etc...), no to od tego tylko jeden kroczek do materializowania swoich myśli w prawdziwym świecie! Taki "trening umysłu" :)

Mało tego, można sobie zamówić świadomy sen na jakiś temat, albo można w trakcie snu wprowadzić do niego takie osoby, które chcemy tam widzieć. Wystarczy przed snem powiedzieć sobie co chcemy, aby nam się przyśniło. I już. U mnie to działa, i często z tego korzystam :)

Za ten post autor Nicky otrzymał podziękowanie od
PrettyOne
Nicky

Podziękował : 189 razy
Otrzymał podziękowań: 263 razy

Postprzez PrettyOne » 11 lip 2016, o 20:13

Nicky napisał(a): Jeżeli spałaś mocno, a jednocześnie miałaś bardzo wyraźny sen, w którym wszystko działo się dokładnie tak jak w realu, z jednym zastrzeżeniem: że to Ty kierowałaś "akcją", jak jakiś reżyser, w bardzo łatwy sposób - sterując wydarzeniami za pomocą własnych myśli, to był właśnie świadomy sen <3
Ja po prostu uwielbiam świadome sny i mam wrażenie, że one tak troszkę "ćwiczą nas" w sterowaniu rzeczywistością za pomocą naszych myśli. Bo przecież gdy przeżywamy taki sen, i jesteśmy w szoku bo co pomyślimy to się od razu spełnia (np. widzisz we śnie kolegę, myślisz sobie: "o, super, a teraz niech podejdzie do mnie i przyniesie mi sok z lodem!" i on to natychmiast robi, a ten sen jest tak realny że odczuwasz go wszystkimi zmysłami: zimno kostki lodu, smak soku etc...), no to od tego tylko jeden kroczek do materializowania swoich myśli w prawdziwym świecie! Taki "trening umysłu" :)

Mało tego, można sobie zamówić świadomy sen na jakiś temat, albo można w trakcie snu wprowadzić do niego takie osoby, które chcemy tam widzieć. Wystarczy przed snem powiedzieć sobie co chcemy, aby nam się przyśniło. I już. U mnie to działa, i często z tego korzystam :)

Dziękuję Nicky za odpowiedź :) Hmm może i faktycznie to były świadome sny, choć to moje sterowanie wydarzeniami nie było aż tak bardzo zaawansowane jak u Ciebie ;) Fakt faktem, czułam, że mam wpływ na to co się dzieje i w trakcie snu w jakiś sposób modyfikowałam jego przebieg. Ciekawa sprawa. A powiedz mi jeszcze, czy Tobie również zdarzało się miewać takie spontaniczne świadome sny, czy jednak zawsze jakoś je wywoływałaś, bo mnie zastanawia skąd mogło mi się to wziąć. I to kilka nocy pod rząd. Dziś np. już tego nie doświadczyłam. Myślisz, że jakiś wpływ mogło mieć to, że właśnie w tym czasie zaczęłam zgłębiać temat dwupunktu? Może to praca z energią jakoś to wywołała...
PrettyOne

Postprzez zdecydowana » 11 lip 2016, o 21:43

.
Ostatnio edytowano 30 lip 2016, o 07:42 przez zdecydowana, łącznie edytowano 1 raz
zdecydowana

Postprzez Leeloo » 11 lip 2016, o 22:15

Tez miewamm swiadome sny. Z nich moge ksiazki pisac, bo wtedy jestem bardzo tworcza. ;)
Leeloo

Podziękował : 63 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Postprzez MagdaLooney » 11 lip 2016, o 23:08

Ja z kolei boję się tych snów. Zdarzają mi się ale zawsze czuję wtedy przerażenie. Co ciekawe - miałam je od wczesnego dzieciństwa. Zawsze, gdy miałam koszmar, w pewnym momencie orientowalam się,że śnie.Tyle,że nie umiałam wpływać na jego przebieg. Jako chyba siedmio czy osmiolatka, wypracowałam swój sposób na budzenie się z takich snów. Może to właśnie przez te koszmary obawiam się, że każdy świadomy sen będzie przerażający.
" If you can dream it, you can do it! "
MagdaLooney

Podziękował : 293 razy
Otrzymał podziękowań: 451 razy

Postprzez PrettyOne » 12 lip 2016, o 22:16

Dziękuję dziewczyny za podzielenie się Waszymi doświadczeniami w tym zakresie :) Hmm czyli świadome sny faktycznie mogą pojawiać się po prostu od tak, bez jakiegoś wywoływania, stosowania technik, czy specjalnych ćwiczeń. Właśnie to mnie ciekawiło, bo chyba nigdy wcześniej czegoś takiego nie doświadczyłam i zastanawiało mnie dlaczego akurat teraz i to kilka razy z rzędu. Tak jak napisałam wcześniej, nie interesowalam się tym tematem, a jak zaczęłam coć przeglądać w internecie, to wszędzie było opisane tylko jak te sny wywołać, jak wyćwiczyć świadome śnienie itd.

MagdaLooney napisał(a):Ja z kolei boję się tych snów. Zdarzają mi się ale zawsze czuję wtedy przerażenie. Co ciekawe - miałam je od wczesnego dzieciństwa. Zawsze, gdy miałam koszmar, w pewnym momencie orientowalam się,że śnie.Tyle,że nie umiałam wpływać na jego przebieg. Jako chyba siedmio czy osmiolatka, wypracowałam swój sposób na budzenie się z takich snów. Może to właśnie przez te koszmary obawiam się, że każdy świadomy sen będzie przerażający.

W moim przypadku to były akurat całkiem przyjemne sny, ale miałam podobnie jeśli chodzi o paraliż senny. Kto to przeżył wie, jak nieprzyjemny to jest stan. Kiedy kilka lat temu, w niezwykle stresującym okresie mojego życia, te paraliże łapały mnie dosłownie kilka razy w tygodniu, nauczyłam się już podchodzić do tego ze spokojem i po prostu skupiłam się, by rozbudzić moje ciało.
PrettyOne

Postprzez MagdaLooney » 12 lip 2016, o 22:23

Paralize senne też miałam, choć do teraz patrzę na nie trochę inaczej niż większość osób. Był to czas kiedy mocno zajmowałam się ezoteryką i mimo racjonalnych wyjaśnien tego stanu, wiążę te dwie sprawy ze sobą. To dłuższy temat którego wolałabym nie ruszać...
W każdym razie - były straszne.
A świadomy miły sen też chciałabym nauczyć się wywołać ale jednak ogarnia mnie lęk bo świadomy sen dla mnie równa się koszmar :(
" If you can dream it, you can do it! "
MagdaLooney

Podziękował : 293 razy
Otrzymał podziękowań: 451 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozwój duchowy