NOWA FUNKCJA NA FORUM – NABÓR!

regulamin, bieżące sprawy, informacje od administracji

NOWA FUNKCJA NA FORUM – NABÓR!

Postprzez Scarlett » 25 paź 2018, o 19:24

W związku z coraz większą liczbą użytkowników, setkami pytań oraz tym, że zarząd to też ludzie, którzy mają pracę i życie prywatne (a ja ponadto jestem jeszcze w okresie przeprowadzkowym), postanowiłam utworzyć nową funkcję jaką będzie POMOCNIK FORUM.
Z góry mówię, że nie ma się czego bać bo nie będzie to absolutnie nic skomplikowanego. Pomocnik wejdzie do naszego zarządu jako pomocnik. Jego głównym zadaniem będzie zwracanie uwagi na potrzeby użytkowników, kierowanie ich do wątków które ich interesują, linkowanie niezbędnych postów (zwłaszcza tym nowym). Czym będzie różnił się od innych użytkowników? Zostanie mu przydzielona nowa ranga (pomocnik forum), która będzie wyświetlała się na dole obok rang administratorzy i moderatorzy globalni. Jego nick będzie się podświetlał na inny kolor. Nie będzie widział ukrytych użytkowników (to widzę tylko ja oraz moderatorzy) oraz nie będzie miał uprawień moderatorskich (dlatego nie trzeba się bać). Nie będzie mógł wysyłać ostrzeżeń systemowych, ale będzie mógł zwracać uwagę na offtopy w wątkach – oczywiście pisząc kolorem adekwatnym do jego rangi. Na zwracanie uwagi na offtopy napisane przez pomocnika, będzie należało zwracać uwagą tak samo jak piszą to moderator czy ja. Kolor, który będzie mu przydzielony wciąż będzie do użytku przez innych użytkowników (przypominam, że w przypadku koloru bordowego i zielonego, są one dozwolone tylko przez administratora i moderatorów). Bardzo ważna jest dla mnie umiejętność współpracy i dobry zmysł obserwacyjny. Jeśli coś byłoby nie tak to chciałabym aby pomocnik zgłaszał jak najszybciej to coś poprzez wykrzyknik przy danym użytkowniku.
Chciałabym aby pomocnik szybko reagował, a nie czekał aż może pojawię się ja albo moderatorzy.
W razie rezygnacji któregoś z moderatorów, pomocnik jest pierwszą osobą, której zaproponowałabym moderowanie (tak samo jak moderatorzy są pierwszymi osobami, które rozważałabym do oddania forum w razie różnych życiowych sytuacji).

Zakres obowiązków:
- linkowanie nowym osobom/pytającym najważniejsze treści dotyczące PP (to co często linkuję)
- kierowanie użytkowników do odpowiednich wątków (np. ktoś jest zainteresowany hoponką, wspomina gdzieś o tym, to ta osoba zamieszcza dla niego link)
- upominanie o offtopach w razie potrzeby
- upominanie użytkowników nieprzestrzegających regulaminu (samemu go przestrzegając!)
- odpowiadanie na pytania użytkowników i tłumaczenie „dlaczego tak, a nie siak”

Wymagania:

- częsta obecność na forum
- bardzo dobra orientacja na forum i znajomość treści
- umiejętne korzystanie z wyszukiwarki
- znajomość regulaminu forum
- bezstronność
- cierpliwość (duuuuużo cierpliwości :D )
- umiejętność współpracy
- zmysł obserwacyjny
- odpowiedzialność – miałam już przypadki, gdzie dwóch moderatorów poprzedzających mrO po prostu przestało się bez żadnego kontaktu i uprzedzenia logować. Każdy ma swoje życie, ale forum to odpowiedzialność i jeżeli ktoś decyduje się objąć jakąś funkcję, to niech ma potem „jaja” powiedzieć też wprost, że nie ma już na to czasu – zrozumiem to i zacznę szukać innego użytkownika.

Forum jest dodatkową pracą moją i moderatorów (a właściwie wolontariatem). Chciałabym aby pomocnik forum odpowiedzialnie i sumiennie podchodził do swojego zadania.
Oczywiście to nie jest tak, że siedzimy tu 24h albo że nie może nas nie być dłużej. Tylko jak nie ma nas dłużej, zawsze to sobie zgłaszamy żeby inne osoby zwiększyły czujność.
Dodam też, że u mnie dużą uwagę w CV zwracała dodatkowa działalność "Administrator forum", którą dodałam w rubryce "Aktywności pozazawodowe" - wszelkie moderowanie i opieka nad treścią, również dobrze się prezentuje ;)

Na wszelkie pytania odpowiem na PW. I również na PW proszę się zgłaszać. Jeśli ktoś jest zainteresowany, proszę o zatytułowanie wiadomości „POMOCNIK FORUM”.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 479 razy
Otrzymał podziękowań: 1822 razy

Powrót do Dział informacyjny