ZBIÓRKA NA OPŁACENIE SERWERA FORUM!

regulamin, informacje od administracji

ZBIÓRKA NA OPŁACENIE SERWERA FORUM!

Postprzez Scarlett » 28 maja 2018, o 22:35

Kochani, często zwracacie się do mnie z prośbą o coś, ale tym razem to ja chciałabym Was o coś poprosić ;)

Nadeszła pora corocznej płatności za forum. Płatności dokonuję dwa razy – raz w czerwcu za domenę, a drugi raz w sierpniu za serwer, czyli miejsce, gdzie znajdują się wszystkie dane i treści.
Staram się żeby na forum panowała dobra atmosfera i porządek, przygotowywałam również dla Was różne materiały żeby podzielić się wiedzą.
Opieka nad forum to jedno, ale jest jeszcze druga, bardziej techniczna i przyziemna strona medalu, czyli koszt utrzymania domeny i serwera.
Do tej pory wszystko opłacałam sama.
Serwer kosztuje rocznie 246 zł (pomijając domenę za którą w tym roku wspólnie z moderatorami zapłaciliśmy 85 zł).

Wiem, że niektórym pewnie wydaje się, że prowadzenie forum to lajtowe zajęcie, ale nie jest tak. To dodatkowy obowiązek, który mam w swoim prywatnym życiu. Obowiązek za który nie dostaję wynagrodzenia, ale sama na niego łożę. Przez te 2 lata wszystko było ok, ale powoli jestem tym wszystkim zmęczona. Wiem, że wielu z Was docenia to, co robię, ile serca, pracy i zaangażowania wkładam w to forum. Ale są też osoby, którym najwyraźniej wydaje się, że administrowanie to tylko nick na bordowo i czepianie się o wszystko. Naprawdę – nie jest tak ;)
Po prostu jeśli coś zostało tysiąc razy wyjaśniane i odsyłam linkami do danych postów, to po pierwsze jest to odpowiedź do danego użytkownika – tylko taka, która została napisana już wcześniej, po drugie nawiązanie do czyjejś pracy, którą ktoś dał na forum w celu udzielenia odpowiedzi, a po trzecie oszczędzanie serwera. To forum dotyczy prawa przyciągania i rozwoju osobistego – nie piszę się absolutnie na administrowanie forum o innej tematyce.
Ważne jest dla mnie aby po raz enty nie przypominać czego dotyczy to forum. Jest wiele forów o różnych tematykach – religijne, psychologiczne, ezoteryczne, hobbystyczne etc. Nasze jest poświęcone prawu przyciągania i rozwojowi osobistemu. Gdybym chciała poszerzyć forum to przypominam, że serwer nie jest z gumy i trzeba byłoby go powiększyć (i podnieść opłatę), ale przede wszystkim NIE CHCĘ tego robić. Wszystko co jest tu zawarte, wiąże się z szeroko pojętym rozwojem osobistym i duchowym. I mimo że zahacza o wiele tematów (bo PP to nasze życie), to jednak wciąż jest tematyczne i tych tematów się trzymamy. Nie uważam żebym miała kompetencje by dawać tutaj rady (oraz monitorować cudze rady) z zakresu psychologii, religioznawstwa, medycyny czy szydełkowania. Wydaje mi się, że i tak bardzo dużo tutaj pomagamy, radzimy, wspieramy, wkładamy w to miejsce dużo serca. Także proszę po prostu o zrozumienie.
Ktoś musi dbać o to żeby forum płynnie działało nie tylko z wyglądu i treści. Przez te dwa lata sporo nauczyłam się i nawet jestem z siebie dumna, bo sama naprawiłam usterkę, która spowodowała, że forum na kilka godzin padło.
Mam wspaniałych moderatorów, którzy pomagają mi ze wszystkim. Ale wielokrotnie pisaliśmy, że to miejsce tworzymy dla WAS. Dla Was dbamy o porządek, przejrzystość, odpowiednie treści bez reklam i oszukańczych reklam naciągających Was na kasę. Dla was tworzone są tutaj długie posty z wyjaśnieniami, nagrania. Miałam jeszcze kilka planów odnośnie rozwoju forum, poszukuję specjalistów od IT by wdrożyć nowe pomysły, ale chwilowo opadły mi skrzydła, poza tym naprawdę w moim życiu dużo się dzieje.

Dlatego z tego miejsca wychodzę z prośbą i propozycją.
Razem z moderatorami chcę zrobić zbiórkę dofinansującą opłacenie serwera na kolejny rok. I teraz moje pytanie: czy chcecie wspomóc finansowo to miejsce? Jeśli wspólnymi siłami udałoby nam się uzbierać 246 zł, forum działałoby przez kolejny rok. Myślę, że wydatek rzędu 5 czy 10 złotych nie jest jakoś specjalnie odczuwalny.
Do wglądu mogę przesłać także fakturę za zeszły rok (o kwocie 246 zł) lub tegoroczną (przyjdzie dopiero w sierpniu) – chciałabym aby wszystko było przejrzyste i nikt nie pomyślał, że zbieram pieniądze na siebie czy coś :P

KWOTA ZOSTAŁA UZBIERANA, A WIĘC ZRZUTKA ZOSTAŁA USUNIĘTA.
DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA WPŁATY! <33
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 447 razy
Otrzymał podziękowań: 1570 razy

Re: ZBIÓRKA NA OPŁACENIE SERWERA FORUM!

Postprzez domi » 31 maja 2018, o 12:25

Wpłaciłam brakujące ostatnie 10 zł i mamy to! <3
domi

Podziękował : 149 razy
Otrzymał podziękowań: 61 razy

Postprzez Zorja » 31 maja 2018, o 13:00

Toś mnie wyprzedziła, ale też wpłacę, będzie na zaś albo na domenę:)
Wszyscy leżymy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy

Za ten post autor Zorja otrzymał podziękowanie od
domi
Zorja

Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Postprzez dinka » 31 maja 2018, o 16:27

Bardzo się cieszę, że całą kwotę udało się zebrać i to w tak rekordowo szybkim czasie. :brawo
Rozmyślałam sobie o tym i wydaje mi się , że to jednak nie jest fair, że koszty ponosiła jedna osoba, a my wszyscy z tego korzystamy. Wszak jesteśmy taką PPową rodzinką ;) i to nasza wspólna sprawa :). Może więc warto wprowadzić zwyczaj, że co roku przeprowadza się taką akcją. A może nawet stworzyć konto czynne cały rok, gdzie chętni będą mogli wpłacać drobne kwoty właśnie na użytkowanie forum... ?? :thinking
Bądź głosem a nie tylko echem....
dinka

Podziękował : 31 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Postprzez Scarlett » 31 maja 2018, o 16:42

Dziękuję wszystkim, którzy dokonali wpłaty <3
Jestem Wam bardzo wdzięczna. Ostatnio mam bardzo mało czasu, ale zawsze forum jest dla mnie bardzo ważnym miejscem, któremu poświęcam uwagę :)
Cieszę się, że dla Was również wiele znaczy i dzięki Wam będzie działało przez kolejny rok.
Zrzutkę otworzyłam tak wcześnie, bo nie przypuszczałam, że tak szybko ubiera się kwota :D

Na razie zamknę zbiórkę, bo nie mam oddzielnego konta w banku, gdzie mogłabym trzymać pieniądze do przyszłego roku (teraz te ze zbiórki przeleję na konto oszczędnościowe). Jeśli za rok zajdzie taka potrzeba to po prostu znów otworzę zrzutkę. Kwota na ten rok jest uzbierana i na razie proszę już nie wpłacać :)
Dziś przeleję pieniądze z zrzutki na konto oszczędnościowe, tam poczekają do sierpnia aż przyjdzie faktura i będę mogła opłacić forum.

Zorja
, rozumiem, że jesteś ostatnią osobą, która wpłaciła kwotę, a tym samym nadwyżkę. Mam więc taką propozycję:
Jeśli opłata będzie wynosiła tyle co w zeszłym roku (czyli 246 zł) wówczas nadpłatę ze zbiórki przeleję na wybrane konto jakiejś osoby potrzebującej pomocy z portalu zrzutka.pl albo jeśli Zorja tak sobie zażyczysz, zwrócę pieniądze z powrotem do Ciebie :)
Jeśli z kolei okaże się, że faktura przyjdzie wyższa, wtedy wykorzystamy te dodatkowe pieniądze.
Co ty na to? :)
Chcę aby była jasność, że nie biorę pieniędzy dla siebie :D

Jak tylko przyjdzie faktura to Was poinformuję i pokażę dokładną kwotę na jaką przyszła :)
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Zorja » 31 maja 2018, o 20:31

Pisałaś że oplaciliście też domenę, więc mogą to być pieniądze na domenę. A jak nie, to możesz puścić dalej, niech płyną;)
Wszyscy leżymy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy
Zorja

Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Postprzez Scarlett » 31 maja 2018, o 20:46

Czyli już opłacona :P
Domena była do zapłaty do końca maja :sun

Chociaż w sumie wpadłam na jeden pomysł jeszcze co do forum i jestem ciekawa co o tym pomyślicie :)
Ale najpierw muszę się dowiedzieć czy to technicznie jest możliwe.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Powrót do Dział informacyjny