Poprawność językowa w tytułach wątków

regulamin, informacje od administracji

Poprawność językowa w tytułach wątków

Postprzez Scarlett » 23 paź 2017, o 11:48

Kochani użytkownicy, bardzo proszę Was o zwracanie uwagi na poprawność językową przy zakładaniu nowych wątków. Najbardziej zwróciłam uwagę na następujące sprawy:
:arrow: Nie Wrzechświat czy Wszech Świat, a Wszechświat
:arrow: Nie robimy spacji przed znakami interpunkcyjnymi, np. „W zdrowym ciele, zdrowy duch !”, „Coś tam , coś tam”
:arrow: Nie stawiamy kropek na końcu zdania w tytule postów (wyjątkiem są pytajniki lub wykrzykniki, adekwatnie do watku)
:arrow: Nie wstawiamy „buziek” takich jak :D, xD, :P -> dopuszczalne jest tylko :)
:arrow: Tytuł posta zaczynamy wielką literą. I tylko tytuł posta, jeśli dalsza jego część nie jest nazwą własną. Np. „Harmonia Kosmosu” jest OK, ale „Seriale i Filmy” już nie bardzo, bo dlaczego filmy są wielką literą?
:arrow: Rozróżniamy myślnik od łącznika. Więcej informacji na ten temat tutaj: http://www.jezykowedylematy.pl/2010/10/uzycie-lacznika/

Starajmy się również o poprawną pisownię w postach. Rozumiem, że ktoś może pisać na telefonie lub tablecie albo mieszka zagranicą i nie używa polskich znaków albo użyje słowa niepasującego do kontekstu. Rozumiem też, że ktoś może mieć dysortografię lub dysgrafię. Nie będę się czepiać, wlepiać ostrzeżeń lub banować. Ja nie z tych – wiem, że nie ma ludzi nieomylnych i wiem, że nie każdy ma takie możliwości. Jednak proszę o w miarę poprawne i zrozumiałe pisanie – na miarę Waszych możliwości. I przede wszystkim o używanie interpunkcji.
Obrazek
A o „ponglish” chyba nie muszę wspominać? ;) Rozumiem, że ktoś może mieszkać wiele lat zagranicą i zapominać polskich słówek, ale bądź co bądź jest to polskie forum więc piszemy tutaj... po polsku.
Kongratulejszyn
U mnie na horyzoncie stary znajomy 1dziecko ,rozwod w toku Stasznie chetny na relationszip Od zaraz!! Juz maly bagazyk zyciowy
Mysle ze moje przekonania ze nie jestem materialialistka a facet to nie pantofel przyslalo mi go ...
Moj nieszczesny eks tez dokladnie 3miesiace zwiazku chyba w dzien sylwestrowy Juz mowil mi jak bedziemy organizowac nasze wesele hahahaahha

Niech forum będzie czytelnym źródłem informacji a nie testem czytania ze zrozumieniem lub interpretacją "Co autor miał na myśli?".
Dbajmy razem o to miejsce.
Dziękuję.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 420 razy
Otrzymał podziękowań: 1314 razy

Powrót do Dział informacyjny