UWAGA! Dwie forumowe sprawy

regulamin, informacje od administracji

UWAGA! Dwie forumowe sprawy

Postprzez Scarlett » 7 mar 2017, o 12:11

Szanowni użytkownicy oraz goście!

W sieci można znaleźć wiele for tematycznych. Sama korzystam z kilku. TO forum również jest tematyczne i dotyczy ono zjawiska zwanego "Prawem Przyciągania", duchowości oraz rozwoju osobistego.
Użytkownicy chętnie pomagają w sprawach dotyczących tego zjawiska oraz wspierają się wzajemnie na drodze rozwoju osobistego. Nieważne czy użytkownicy są biegli w korzystaniu z Prawa Przyciągania czy też są nowicjuszami, którzy chcą tę tematykę poszerzać i odkryć - na tym forum wszystkich nas obowiązują te same zasady.
A podstawową zasadą "Prawa Przyciągania" jest: przyciągasz do siebie wszystko czemu poświęcasz uwagę i energię.
Starajmy się więc tutaj jak najmniej narzekać i nie poświęcać energii temu, czego w swoim życiu nie chcemy. Kiedy pojawią się użytkownicy potrzebujący pomocy, staramy się dać tej pomocy na tyle, na ile pozwalają nam nasze kompetencje i wiedza. A przede wszystkim, udzielamy pomocy w miarę możliwości strcite z "Prawa Przyciągania", duchowości lub rozwoju osobistego. Bo tego dotyczy tematyka naszego forum.
Na tym forum zajmujemy się konkretną tematyką i jeśli ktoś w nią nie wierzy, jego pobyt jest bezcelowy ponieważ niczego nie wniesie oprócz dodatkowej frustracji.
Jak najbardziej rozróżniam osoby potrzebujące pomocy, w depresji, samotne i nieszczęśliwe.
Zostało tu już podanych wiele cennych rad od naszych użytkowników. Rady te jednak posłużą tym, którzy są otwarci i gotowi na zmianę - taką jaka jest w tematyce tego miejsca. W przeciwnym razie, osoba potrzebująca pomocy będzie odczytywała je jako nic nie znaczący bełkot. To tak jak wmawianie ateiście istnienia Boga. Dyskusja będzie się rozrastała nie przynosząc korzyści ani jednej ani drugiej stronie.
Depresja jest chorobą. Rozumiem to, bo sama ją przechodziłam kilka lat temu.
Jednak musiałam przejść swoją drogę aby znaleźć się w miejscu w którym jestem.
Dziś wiem, że poprzez PP można depresję wyleczyć, podobnie jak każdą inną chorobę, aczkolwiek osoba chora nie jest w stanie tego zrobić, pojąć i zrozumieć. Nie w tym momencie w którym się znajduje.
W przypadku naprawdę ciężkich stanów zalecam skonsultowanie się z psychologiem bądź psychoterapeutą oraz spróbowania dyskusji na forach psychologicznych, gdyż nasze forum to głównie duchowość i rozwój osobisty.
Posty dodane na forum nie zastępują diagnozy medycznej oraz leczenia i nie można ich stosować jako alternatywy leczenia medycznego.

Od dziś regulamin forum będzie wzbogacony o te informacje.
Osoby szukające nowych znajomości (i gotowych na rozwijanie tych znajomości), zapraszam do działu "Powitania" bądź "Swobodne dyskusje", gdzie można się poznać.

Administrator oraz moderatorzy nie bez powodu mają na forum nick wyróżniony kolorem. Administrator - bordowy. Moderatorzy - zielony. Tymi kolorami, adekwatnymi do pełnionej funkcji, piszemy posty kiedy zwracamy się jako przedstawiciele tejże funkcji (m.in. komunikując o offtopie, ostrzeżeniach, nadużyciach, łamaniu regulaminu itp.). Kiedy piszemy normalnie, nie używając tych kolorów (we wszystkich działach poza TYM), oznacza, że piszemy jak każdy inny użytkownik, którym także jesteśmy. Tak samo dyskutujemy, tak samo zdobywamy informacje, tak samo się uczymy i odkrywamy. Dzięki oznaczeniu kolorystycznemu, użytkownik (zwłaszcza nowy, który jeszcze nas nie zna) wie do kogo może się zwrócić w kwestiach dotyczących forum lub innych problemów związanych z użytkowaniem.
Każdy z nas jest inny. Każdy ma swoje zdanie, doświadczenie i historię. To, że na forum mamy jakąś funkcję i przestrzegamy tu porządku, nie oznacza, że zawsze piszemy jako administrator czy moderator. Po to zostały przyznane kolory, aby użytkownik wiedział kiedy reagujemy a kiedy jesteśmy prywatni.
Kilka miesięcy temu była afera bo po odejściu Emila zostawiłam Dreama moderatorem. Moje ostatnie słowo w tej kwestii: nieważne jakie ktoś ma ze sobą relacje prywatnie i nieważne czy się ze sobą zgadzacie czy nie zgadzacie. Ja i Dream również różnimy się w wielu poglądach i oboje to wiemy. Różne mieliśmy ze sobą dyskusje. Ale Dream jako moderator sprawuje się dobrze, nie nadużywa swojej funkcji, pilnuje regulaminu i nie mam w tej kwestii żadnych zarzutów. A tego oczekuję właśnie od moderatora.
Wielu użytkowników znam prywatnie, myślę, że moderatorzy także takich mają. Proszę jednak pamiętać aby rozróżniać "Scarlett prywatnie" a "Scarlett administratora" (to samo dotyczy moderatorów). Gdybyśmy pozwalali na wszystko i faworyzowali użytkowników, na forum powstałaby podwórkowa samowolka. Już spotkałam się tutaj z "fochem" bo nie zbanowałam kogoś, bo ktoś sobie tego życzy. Forum jest publiczne, ma służyć każdemu a nie tylko towarzystwu wzajemnej adoracji. Prywatnie może mi się coś podobać lub nie podobać, ale stanowcze kroki administracyjne będę podejmowała tylko przy naruszeniu naszego regulaminu. Jeżeli ktoś z Was zauważy łamanie regulaminu, może to zgłaszać - w PW albo poprzez znaczek " :!: " przy poście.
Zarzuty co do pracy moderatorów również można mi zgłaszać - póki co takich nie dostałam.
Zarzuty dotyczące postów moderatorów, które piszą prywatnie, również można zgłaszać. Z moderatorami jednak wyjaśniam sprawy telefonicznie.
Zarzuty w stosunku do mnie - również można mi zgłaszać. Nie uważam się za alfę i omegę :devil

Pozdrawiam, ściskam i życzę cudownego tygodnia :kwiatek

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowania - 2
Born1975, Cecilia
Scarlett

Podziękował : 420 razy
Otrzymał podziękowań: 1315 razy

Powrót do Dział informacyjny