Nie wiem jaki zawód wybrać

przyciąganie spraw materialnych, pracy, kreowanie obfitości

Re: Nie wiem jaki zawód wybrać

Postprzez Born1975 » 11 lut 2021, o 20:52

bondziorno napisał(a):Niestety, wyszukiwarka nie znajduje wyrażeń ze słowami śrubokrę*, ani srubokre*, ani młot*, ani mlot*. Nie wiem jak to wpisać żeby się na twoje posty natknąć.

Tu masz:
viewtopic.php?f=3&t=1073&p=39823&hilit=pragnienie#p39823

viewtopic.php?f=3&t=471&p=37564&hilit=chcenie#p37564

viewtopic.php?f=3&t=971&p=39934#p39934

Jak szukajka nie znajduje, to możesz wejść w profil i wyświetlić wszystkie posty danej osoby. Przeczytaj to, co podałem, ale przeczytaj też wypowiedzi innych osób w danym temacie, by zrozumieć kontekst moich wypowiedzi.
Ja tu tylko sprzątam :mrgreen:

Za ten post autor Born1975 otrzymał podziękowanie od
bondziorno
Born1975

Podziękował : 876 razy
Otrzymał podziękowań: 650 razy

Postprzez bondziorno » 11 lut 2021, o 22:18

O panie, dziękuję :D aleee tu mądre ludzie są, nie zapoznałem się z postami wszystkich na forum (wiadomo), ale jeden post Scarlett szczególnie mnie poruszył. A ta szczerość rozbraja. Born dzięki za tematy, teraz czas ustalić jakim narzędziem jestem :D
bondziorno

Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez Quantum » 14 lut 2021, o 00:05

Nie chce robić off topa ale nie zgadzam się z Tobą Born w kwestii intro i ekstrawertyzmu.
Moim zdaniem to zależy również, a właściwie w bardzo dużej mierze od sytuacji i otoczenia w jakim się znajdujemy. Przy niektórych osobach możemy być introwertykami, a przy innych ekstra w zależności od tego jaka energię w nas wyzwalają. Raz możemy być dusza towarzystwa, zabawiać wszystkich dookoła i imprezowac jakby nie było jutra, a innym razem odciąć się całkowicie od ludzi i kontemplować widoczki w samotności.
Nie rozumiem dlaczego widzisz to tylko w czarno białych barwach i czemu nie może być tak, jak napisałam, jeśli możesz, to wyprowadź mnie z błędu :sun

Co do Twojego porównania z młotkiem i srubokretem to może jest to jakaś zawiła analogia do chciejstwa i pragnienia, ale w tym wątku, który powstał po to, aby pomoc ludziom, którzy sami nie wiedza, czego chcą, niezbyt adekwatna.

PP mówi nam, ze przyciągamy to na czym skupiamy uwagę, kim jesteśmy i co czujemy dogłębnie.
Nie wiedząc co chcemy w życiu robić przyciągamy jeszcze więcej tego „nie wiem, co chce w życiu robić” i każdy kolejny dzień upływa nam w rytmie zastanawiania się i rozmyślania „co dalej?”, co prowadzi nas do frustracji i innych negatywnych emocji, aż w końcu pojawienia się myśli „nie ma dla mnie zadnej pracy, kill me now” :mrgreen:

Najprostszym rozwiązaniem wg mnie jest w takim momencie zrobienie CZEGOKOLWIEK.
Dlaczego?
Bo PP uaktywnia się w momencie podejmowania decyzji i działania. Dlatego miłośnicy Sekretu nie jeżdżą Ferrari i nie pija szampana 8-)
Jak już zaczniemy, to dopiero wtedy Wszechświat (i inne nadprzyrodzone siły, anioły i demony czy co tam chcecie :mrgreen: ) może wkroczyć do akcji i pomoc nam podsuwając różne możliwości, „szczęśliwe” zbiegi okoliczności i inne tego typu atrakcje.
No i robiąc cokolwiek mamy okazje przekonać się czego na pewno nie chcemy robić, a to tez jest jakaś informacja zwrotna, której nie dostaniemy siedząc & myśląc :D

Na pewno warto tez robić te ogólne afirmacje, o których pisałam w pierwszym poście tutaj, bo często jest tak, ze może nam się wydawać, ze wiemy, czego chcemy, a dzięki nim zostaniemy poprowadzeni zupełnie inna ścieżka, która początkowo może nam się wydawać zupełnie bezsensowna, a dopiero po czasie jesteśmy w stanie ocenić, ze była nam potrzebna. Ważne tutaj jest tez zaufanie nie tylko do Wszechświata, ale tez do siebie (czyli właściwie do siebie, ale ja lubię wierzyć, ze jest coś poza mną, co mi pomaga w życiu, no cóż, to już jest po prostu wybór w co się wierzy, a w co nie :sun )

Jeśli chodzi o zakładanie własnej działalności (widziałam, ze gdzieś tez o tym wspominałeś) to słuchalam jednego nagrania Hicksow, w którym świetnie jest to wytłumaczone. Tzn. dlaczego tego nie robić wtedy kiedy nienawidzimy swojej pracy, męczymy się w niej, a już w ogole nasz szef to skończony idiota! :mrgreen:
Zakładając działalność w takim stanie umysłu sami siebie skazujemy na porażkę bo dalej mamy te wszystkie negatywne przekonania tylko zmienia się scenografia.
Dopiero jak uporamy się z blokującymi nas przekonaniami i negatywnymi emocjami czy wyobrażeniami możemy zabierac się za przechodzenie na swoje bo dopiero wtedy będziemy w stanie naprawdę to polubić i czuć się z tym dobrze, majac świadomość, ze daje nam to satysfakcję, wiecej możliwości, rozwój, poczucie bezpieczeństwa itp. itd., a nie traktować jak zło konieczne.

Za ten post autor Quantum otrzymał podziękowania - 2
Dream Walker, Nathalie
Quantum

Podziękował : 15 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Postprzez Born1975 » 14 lut 2021, o 01:55

Na samym spodzie, na najgłębszym poziomie jest nasz fizyczny mózg. Ciut wyżej są cechy osobowości i temperamentu, czyli te cechy, które zawierają w sobie poziom ekstrawersji. Wyżej są wartości, a potem przekonania jeszcze wyżej środowisko, wiedza, umiejętności i nawyki. Gdy się rodzimy, to nasz mózg jest już w pewien sposób ukształtowany. Po prostu ma już jakieś programy. Kiedyś czytałem, że jak się rodzimy to mamy około 2000 programów. Te programy mają potem wpływ na całe nasze życie. Niektóre nam służą inne nie. Nie znam się na neurologii, ale przypuszczam, że samo fizyczne ukształtowanie mózgu może mieć wpływ na to, z jakimi programami się rodzimy. To też oznacza, że niektóre z tych programów mogą ulegać zmianie, a inne nie, bo ich zmiana wymagałaby zmian w naszym mózgu. Cechy osobowości i temperamentu zaliczają się do programów wrodzonych i chyba właśnie do tych, których zmiana wymaga zmian w fizycznym mózgu. Te cechy są więc trwałe, ale mogą się zmienić w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia naszego, lub naszych bliskich- tak przynajmniej głosi dzisiaj psychologia.

To o czym piszesz, że przy różnych osobach zachowujemy się w różny sposób to nie wynik zmiany poziomu ekstrawersji tylko bardziej pewności siebie, poczucia własnej wartości, samoakceptacji itp. Otoczenie samo w sobie ma więc wpływ, ale nie na nasze cechy tylko na nasze zachowanie.

Nie opieram się na tym, co mi się wydaje, tylko na tym co głosi nauka. Ale to nie jest tak, że ufam w to, co mówią naukowcy, tylko staram się to weryfikować na tyle na, ile mogę.

Na resztę pytań nie odpowiem, bo już totalnie zejdziemy z tematu.
Ja tu tylko sprzątam :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 876 razy
Otrzymał podziękowań: 650 razy

Postprzez cabochard » 14 lut 2021, o 13:14

Też tak myślę, że nie rodzimy się jako czysta karta. Podczas ciąży na mózg płodu mają wpływ różne czynniki np. stres matki, składniki odżywcze, niekorzystne warunki itd. Również urazy głowy mają wpływ na osobowość (książka "Zmień swój mózg, zmień swoje życie"). Cechy wynikające z takich fizycznych czynników najtrudniej, o ile nie niemożliwe zmienić. Choć autor książki podaje sposoby na które można sobie pomóc.
Żeby nie było OT, uważam, że wybór pracy powinien być dostosowany do osobowości i nie powinno się zmuszać do niechcianych warunków. Dla jednej osoby będzie najlepsza praca zdalna z minimalnym kontaktem ze współpracownikami, inna nie ma problemu z pracą w open-space, czy na kasie. I to jest ok, każdy jest inny, każdy ma inne preferencje.
Celem życia jest przeżyć życie szczęśliwie
Należy robić to, co się chce i nie robić tego, czego się nie chce
~Tatiana Mitkowa~
cabochard

Podziękował : 78 razy

Postprzez Quantum » 14 lut 2021, o 13:59

Może zróbcie sobie off top o wpływie osobowości i podświadomych programów wgranych w życiu płodowym na wybór pracy w życiu dorosłym :mrgreen:

Tutaj jesteśmy w watku jak za pomocą pp dowiedzieć się i wybrać zawód kiedy nie mamy pojęcia, co ze sobą zrobić i ma to pomoc wszystkim zagubionym duszyczkom, które tu trafia :sun

Nie kwestionuje waszych wypowiedzi, ale nie widzę związku miedzy typem osobowości, a powodzeniem w pracy i poczuciem satysfakcji z niej i mogłabym podać milion przykładów, które są „wyjątkami” od tych waszych naukowych teorii.

Za ten post autor Quantum otrzymał podziękowania - 3
bondziorno, mrO, Nathalie
Quantum

Podziękował : 15 razy

Poprzednia strona

Powrót do Praca, pieniądze i kreowanie obfitości