Manifestacja bogactwa

rozwój osobisty w kontekście biznesu i pieniędzy, kreowanie obfitości

Re: Manifestacja bogactwa

Postprzez Czarodziejka » 20 cze 2014, o 22:07

Poważnie? A to mnie zasmuciłeś :o
Chociaż spryciarz w takim razie z niego...
Czarodziejka
Inicjator forum

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postprzez Born1975 » 20 cze 2014, o 22:14

Tak o nim czytałem na necie, ale ile w tym prawdy, to nie wiem.
Wysłałem Ci PW, możesz sobie poczytać o tym człowieku, ja dodam tylko, że on kiedyś był serferem i sprzedawał deski do serfingu, reszta to już na google :)
No Dejes De Soñar :D
Born1975

Podziękował : 829 razy
Otrzymał podziękowań: 573 razy

Postprzez Czarodziejka » 21 cze 2014, o 19:47

Jacy właściwie są ci mega bogacze? Znacie jakieś charakterystyki?
Z opowieści naszego surfera wynika, iż on zbudował swoje imperium, bo postawił na relacje międzyludzkie. Pomagał, był człowiekiem zainterewsowanym swoim podwładnym, jego relacja z pracownikiem była oparta na przyjaźni.
Kiyosaki (czy zmyślił ojców czy nie) to też mówił o tym jak ważne są relacje międzyludzkie - pomagał, dzielił się, uczył innych czego sam się nauczył, nie gardził nawet bezdomnymi.

Ja chyba nie prę do bogactwa, bo nasi bogacze kojarzą mi się inaczej.
Stałam dziś u kasy w centrum kamienia, coś tam musiałam dokupić do remontu, bo zabrakło. Przede mną kupowała jakiaś pani... kupowała w taki sposób, że momentalnie mnie odepchnęło, zachowywała się w sposób jakby kupowała pół magazynu a raptem zapłaciła ok. 100 zł. Ale nie o to chodzi ile wydała, chodzi o to, że gdyby miała byc moim szefem, albo partnerem, a ja miałabym wybór to na pewno bym nie chciała mieć nic wspólnego z taką osobowością. Chociaż wiem, że mogłam się bardzo, bardzo pomylić...
Czarodziejka
Inicjator forum

Postprzez Born1975 » 21 cze 2014, o 20:27

Jakie stereotypy panują w Polsce? Bogaty to złodziej, pierwszy milion trzeba ukraść i podobne. A czy wśród pozostałej części społeczeństwa nie ma złodziei? Oczywiście, że są. Poznałem bardzo bogatych ludzi, ktorzy byli skromnymi osobami. Poznałem też bogaczy, którzy sie wywyzszali ponad innych. W kazdej klasie społecznej są ludzie i ludziska.

My Polacy mamy dziwną mentalność. Przypomniała mi się anegdota, którą kiedyś opowiadał Tadeusz Drozda. Rzecz sie dzieje w Ameryce. Pewnemu mężczyźnie spalił się dom, ukradli mu samochód, a zona poszła z Murzynem. Pytają się go jak leci, a on odpowiada, że świetnie. Teraz sytuacja przenosi się do Polski. Pod wspaniałą willę podjeżdża luksusowe auto. Obok kierowcy piękna żona, z tyłu odchowane dzieciaki. Pytaja się mężczyzne jak leci, a on odpowiada: a coś kiepsko ostatnio.

A co do tej kobiety, to może miała te trudne kobiece dni, albo PMS. Tego nie wiesz. Może ogólnie to całkiem sympatyczna osoba....
Born1975

Postprzez James » 21 cze 2014, o 20:30

Ale tak piszecie, że bogactwo może w jakimś stopniu być niepoprawne. Ale jeśli jestem na tej Ziemi, w dodatku by się bawić, czemu miałbym się nie przelecieć helikopterem, czy podróżować, albo mieć willę z basenem, samochody, skakać ze spadochronem... Czemu niby nie? Ja chcę tak się bawić, a czy jest w tym coś złego? ABSOLUTNIE NIE! Nie dajmy sobie o tym wmawiać rzeczy, które w dodatku nie są prawdziwe. To czysta dobroć, by się bawić, to Twoja gra! Nie trzeba przecież się ograniczać w żadnym stopniu - powinno się korzystać z uroków, jeśli tego chcemy! :) A pieniądze idą z tym w parze, więc są piękne, nie trzeba ich w żadnym stopniu negować. Są dobre, są pięknym środkiem wymiany, zwykłym środkiem wymiany - nie mogą być ani złe ani dobre, są neutralne, dopiero my określamy, czy są dobre czy nie. Dla mnie są świetne, mogę dzięki nim świetnie się bawić, pomagać innym, przekazywać biednym, podróżować po Świecie - TO JEST DOBRE! :)
James

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez Born1975 » 21 cze 2014, o 20:37

Pięknie to ująłeś James. Jestem tego samego zdania.
Born1975

Postprzez Czarodziejka » 21 cze 2014, o 20:50

Chodziło mi o coś innego, czy prawdziwe bogactwo nie przychodzi właśnie do tych szczerych, otwartych, pomocnych ludzi do których lgną inni ludzie? Bo w ich otoczeniu jest po prostu "ciepło"? Bo czy jest chwilkę gorzej, czy lepiej to właśnie z nimi chcemy pracować i im pomagać?
Ta kobieta to był mój przykład, że to czym promieniujemy ma ogromne znaczenie. Jasne, całkowicie się zgadzam, że moja ocena jej mogła być totalnie niesprawiedliwa. Chodzi mi o to "coś" co mają ci którzy potrafią zrobić takie pieniądze.
Czarodziejka
Inicjator forum

Postprzez Born1975 » 21 cze 2014, o 21:15

Czarodziejka napisał(a):Chodziło mi o coś innego, czy prawdziwe bogactwo nie przychodzi właśnie do tych szczerych, otwartych, pomocnych ludzi do których lgną inni ludzie? Bo w ich otoczeniu jest po prostu "ciepło"? Bo czy jest chwilkę gorzej, czy lepiej to właśnie z nimi chcemy pracować i im pomagać?
Ta kobieta to był mój przykład, że to czym promieniujemy ma ogromne znaczenie. Jasne, całkowicie się zgadzam, że moja ocena jej mogła być totalnie niesprawiedliwa. Chodzi mi o to "coś" co mają ci którzy potrafią zrobić takie pieniądze.

Ja to nazywam magnetyzmem osobistym. Fajne jest to, że taki magnetyzm mozna sobie wypracowac :)
Born1975

Postprzez Czarodziejka » 21 cze 2014, o 21:23

A Ty jak nad nim pracujesz? :D
Czarodziejka
Inicjator forum

Postprzez Born1975 » 21 cze 2014, o 21:30

Czarodziejka napisał(a):A Ty jak nad nim pracujesz? :D

Jest wiele technik. Sam fakt, że udzielam sie na tym forum, zmienia moje nastawienie do pewnych spraw. Jesli chcesz bardziej zaawansowanych technik, to polecam metodę Silvy, Hunę i NLP.
Born1975

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Biznes i pieniądze