3 proste ćwiczenia na przyciaganie pieniędzy

przyciąganie spraw materialnych, pracy, kreowanie obfitości

Re: 3 proste ćwiczenia na przyciaganie pieniędzy

Postprzez violet_vill » 7 sty 2018, o 20:40

Zauważyłam, że mam pewną blokadę związaną z wydawaniem pieniędzy, po prostu nie lubię ich wydawać, nawet na przyjemności ;> Macie jakieś pomysły jak pozbyć się nieprzyjemnych uczuć związanych z wydawaniem kasy?
violet_vill

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postprzez Renata » 7 sty 2018, o 21:45

violet_vill napisał(a):Zauważyłam, że mam pewną blokadę związaną z wydawaniem pieniędzy, po prostu nie lubię ich wydawać, nawet na przyjemności ;> Macie jakieś pomysły jak pozbyć się nieprzyjemnych uczuć związanych z wydawaniem kasy?

Popraktykuj wdzięczność za te wszystkie rzeczy, na które wydajesz pieniądze. Zobacz, że to luksus, bo idziesz do sklepu zamiast do lasu z łukiem ;) i wybierasz z całej palety np. mięs i wędlin, tracąc przy tym niewiele czasu, w dogodnych warunkach, i w dodatku w pełni bezpiecznie :D
Tak samo z innymi rzeczami, pomyśl, ilu ludzi musiało pójść do pracy, byś mogła wziąć świeży chleb z półki, czy zaopatrzyć się w fajową kieckę na randkę z facetem...
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 640 razy
Otrzymał podziękowań: 819 razy

Postprzez Daniel » 17 sty 2018, o 00:36

Najwazniejsze aby zrozumiec dokladnie co to sa za odczucia, bo bez tego raczej trudno jakos z tym sensownie pracowac -no chyba ze metodami typu EFT (Emotional Freedom Techniques), gdzie szczegoly nie sa zawsze potrzebne.

U mnie sporo tych negatywnych odczuc bylo, wiekszosc z dziecinstwa, wyssana z mlekiem matki i najblizszego otoczenia. Najsilniejsze emocje zwiazane byly z poczuciem winy oraz straty - nigdy nie wydawalo sie pieniedzy, zawsze sie "tracilo". Jak mozna sobie fundowac przyjemnosci skoro zawsze "tracisz"?...
Daniel

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez The_Saint » 17 sty 2018, o 01:26

Ja również mam opory przed wydawaniem pieniędzy. A to dlatego, że zarówno w dzieciństwie, jak i teraz nigdy mi się nie przelewało. Pamiętam, że jak byłem dzieckiem i chciałem sobie kupić cokolwiek droższego (zwykle z własnych oszczędności z kieszonkowych) to słyszałem ze strony rodziców pytania: "a na pewno jest ci to potrzebne?", "wydasz pieniądze, a użyjesz tej rzeczy kilka razy i to będą stracone pieniądze", "musisz się nauczyć oszczędzać pieniądze, bo jak będziesz dorosły, to niczego się nie dorobisz" itd. Żeby nie słuchać tych pytań czasem musiałem kupować różne rzeczy po kryjomu, żeby nie było zbędnych pytań. To było strasznie frustrujące, bo nie mogłem sobie oficjalnie pozwolić na żadne kaprysy.

Nawet dzisiaj, kiedy kupuję sobie coś dodatkowego, to mam z tyłu głowy to gadanie rodziców. To są bardzo mocno wbite do głowy przekonania i wiele razy się zastanawiam zanim kupię coś przekraczającego rzeczy niezbędne do życia. A jak idę do sklepu to w głowie grzmią mi: "a to nie jest za drogie?", "a w zasadzie to po co mi to?". I tak w zasadzie w dużej mierze stałem się minimalistą.
I przyjrzałem się wszystkim dziełom,
jakich dokonały moje ręce,
i trudowi, jaki sobie przy tym zadałem.
A oto: wszystko to marność i pogoń za wiatrem!
Z niczego nie ma pożytku pod słońcem.
The_Saint

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez soma » 17 sty 2018, o 14:38

The_Saint, mozesz sobie teraz odpowiedziec na pytanie:
*Co sie bedzie w Tobie dzialo, jak sie bedziesz czul gdy kupisz cos co jest za drogie? Gdy pozwolisz sobie na wyskok?
soma

Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Postprzez The_Saint » 17 sty 2018, o 15:05

soma napisał(a):The_Saint, mozesz sobie teraz odpowiedziec na pytanie:
*Co sie bedzie w Tobie dzialo, jak sie bedziesz czul gdy kupisz cos co jest za drogie? Gdy pozwolisz sobie na wyskok?

Jak kupię sobie coś drogiego, to czuję jakiś żal w środku. Niby cieszę się z tej rzeczy, ale od razu pojawia się w moim ciele uczucie niepewności. Kiedyś kupiłem sobie tablet z najbardziej podstawowymi funkcjami bez żadnych fajerwerków. Jeszcze przed zakupem w mojej głowie uruchomił się kalkulator i zaczął przeliczać moją stawkę za dzień pracy i przeliczałem ile dniówek będzie mnie ten sprzęt kosztował. Druzgocące są te liczby, że dana rzecz kosztuje mnie ileś dni pracy. Dajmy na to, że kosztował mnie 10 dni pracy. Niby wiadomo, że jest to inwestycja na dłuższą metę, bo taki tablet posłuży lata, ale jednak czyniłem sobie wyrzuty: "tyle się męczyłem, a teraz mam tyle forsy puścić w minutę?". No ale przemogłem się i kupiłem. Potem traktowałem go jak coś wyjątkowego. W zasadzie nie wynosiłem z domu, żeby go nie zniszczyć, panicznie bałem się, że gdzieś go zarysuję albo rozbiję, a co najgorsze, że gdzieś zostawię lub ukradną. Nie potrafiłem się nim w pełni cieszyć, bo stanowił dla mnie pewien majątek.

Podobnie mam z samochodem. Zawsze sprawdzam przy wsiadaniu, czy nie jest gdzieś uderzony albo porysowany. Zawsze staram się wyszukiwać dobre miejsce do parkowania, żeby nic się nie stało. Tysiąc razy sprawdzam kluczykiem, czy na pewno jest zamknięty. Kiedy idę np. na wycieczkę w góry na cały dzień, to zawsze jest obawa, czy po kilkunastu godzinach zastanę auto na parkingu. Kiedyś przeczytałem, że gdzieś wsypują cukier do baku i zacząłem się panicznie bać, że mnie też może to spotkać i zniszczą mi auto. Głównie jest to obawa przed zniszczeniem. Wiem, że to głupie, że przedmioty codziennego użytku traktuję jak majestat.
The_Saint

Postprzez soma » 17 sty 2018, o 15:14

Czyli ogromny lek przed strata.
Polecilabym Ci ksiazke "Nowa ziemia" E. Tolle.
Znajdziesz zrozumienie z czego wynika ten lek przed strata. Nabierzesz troche dystansu.
soma

Postprzez The_Saint » 17 sty 2018, o 15:25

soma napisał(a):Czyli ogromny lek przed strata.
Polecilabym Ci ksiazke "Nowa ziemia" E. Tolle.
Znajdziesz zrozumienie z czego wynika ten lek przed strata. Nabierzesz troche dystansu.

Właśnie. Dodam jeszcze, że wychowałem się wśród ludzi, którym radość sprawiało samo posiadanie oszczędności, czy to w skarpecie, czy na koncie. Samo trzymanie jakiejś sumy pieniędzy powodowało u nich euforię, że udało się coś odłożyć i byle tylko nie trzeba było tego wydawać. Te cyferki na rachunku bankowym były jakimś bóstwem, którego trzeba bronić jak niepodległości. A na co dzień biedować i kupować tylko podstawowe i najtańsze produkty. Bez najmniejszych szaleństw, bo czy te rzeczy są nam naprawdę niezbędne? Odpowiedź zawsze brzmiała NIE. Nie kupuj książek, bo raz przeczytasz i odłożysz, lepiej idź do biblioteki i wypożycz. Nie idź do kina, bo prędzej, czy później film i tak będzie w telewizji. Po co kupować kawę w kawiarni skoro nie raz kosztuje tyle, co paczka w sklepie. Tak mógłbym chyba w nieskończoność...
The_Saint

Postprzez soma » 17 sty 2018, o 15:39

To masz teraz dwa wyjscia: albo pozwolisz tym pasozytom myslowym zyc przez Ciebie, albo uwolnisz sie od tych przekonan.
soma

Postprzez The_Saint » 17 sty 2018, o 15:47

soma napisał(a):To masz teraz dwa wyjscia: albo pozwolisz tym pasozytom myslowym zyc przez Ciebie, albo uwolnisz sie od tych przekonan.

Oczywiście, że wybieram bramkę numer dwa. Długie lata przebywania wśród najbliższych o takich przekonaniach doprowadziły mnie niemal do depresji i bardzo negatywnego spojrzenia na świat i ludzi. Doszedłem do wniosku, że w sumie nic się nie opłaca i nie warto się starać, bo przecież i tak nie można potem tego wykorzystać. Odbijałem się ciągle od ścian, których nie mogłem przeskoczyć. Ciągle sabotowano moje działania tak dziwnym podejściem do kwestii finansowych i do samego traktowania życia.

Do dzisiaj mam problem z tym, że w często sam nie wiem, czego potrzebuję. Co chciałbym sobie kupić, gdybym miał jakieś większe środki. Przez lata uczono mnie tłumienia wszelkich potrzeb i staram się teraz zacząć z tym walczyć.
The_Saint

Następna strona

Powrót do Praca, pieniądze i kreowanie obfitości