3 proste ćwiczenia na przyciaganie pieniędzy

rozwój osobisty w kontekście biznesu i pieniędzy, kreowanie obfitości

Re: 3 proste ćwiczenia na przyciaganie pieniędzy

Postprzez Born1975 » 18 sty 2018, o 00:26

The_Saint Twój podstawowy problem, to przeliczanie czasu na pieniądze. Jeśli nie wiesz co mam na myśli to w następnym poście opiszę ten temat bardziej.
No Dejes De Soñar :D
Born1975

Podziękował : 829 razy
Otrzymał podziękowań: 573 razy

Postprzez The_Saint » 18 sty 2018, o 00:37

Born1975 napisał(a):The_Saint Twój podstawowy problem, to przeliczanie czasu na pieniądze. Jeśli nie wiesz co mam na myśli to w następnym poście opiszę ten temat bardziej.

Tak, opisałem to wyżej. Mam z tym problem. Na przykład bilet na koncert to 2 dni pracy, laptop - miesiąc itp. Często to robię i często rezygnuję z jakichś zakupów pod tym impulsem. Jest mi zwyczajnie żal dawać np. kilkudniowy zarobek, gdzie pracuję X godzin, za 1-2 godziny rozrywki.
The_Saint

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Born1975 » 18 sty 2018, o 00:45

Wiesz jakie jest rozwiązanie? Przestań zamieniać czas na pieniądze. Czyli po prostu pomyśl w jaki sposób możesz zarabiać nie pracując na etacie. Żyjemy w czasach gdzie możliwości jest multum.

Mnie dziwi jedna rzecz. Jesteśmy na forum pp i ludzie czasem piszą, że chcą przyciągnąć lepszą pracę. Nie pojmuję tego. Ja tam chcę przyciągnąć dochody a nie lepszą pracę. Prace to raczej chcę odepchnąć niż przyciągnać, nie potrzebuję pracy, potrzebuję dochodów. Bo praca to nic innego niż zamiana czasu w pieniądz. W ten sposób nie da się osiągnąć bogactwa. Owszem można zarabiać sporo, ale ja tam chcę czas spędzać trochę milej niż w jakiejś robocie. Plaża i laptop to jest to co tygryski lubią najbardziej.

The_Saint przemyśl to co napisałem i podejmij męską decyzję... wiesz jaką :D

Za ten post autor Born1975 otrzymał podziękowanie od
Anka12
Born1975

Postprzez violet_vill » 18 sty 2018, o 21:36

Born1975 napisał(a):Wiesz jakie jest rozwiązanie? Przestań zamieniać czas na pieniądze. Czyli po prostu pomyśl w jaki sposób możesz zarabiać nie pracując na etacie. Żyjemy w czasach gdzie możliwości jest multum.

Mnie dziwi jedna rzecz. Jesteśmy na forum pp i ludzie czasem piszą, że chcą przyciągnąć lepszą pracę. Nie pojmuję tego. Ja tam chcę przyciągnąć dochody a nie lepszą pracę. Prace to raczej chcę odepchnąć niż przyciągnać, nie potrzebuję pracy, potrzebuję dochodów. Bo praca to nic innego niż zamiana czasu w pieniądz. W ten sposób nie da się osiągnąć bogactwa. Owszem można zarabiać sporo, ale ja tam chcę czas spędzać trochę milej niż w jakiejś robocie. Plaża i laptop to jest to co tygryski lubią najbardziej.

Niektórzy ludzie potrzebują względnej stabilizacji jaka się kojarzy z pracą, przecież pracując na etacie można liczyć na stałą pensję w danym czasie, a zarabianie pieniędzy w inny sposób wymaga jednak większej niezależności i kombinowania :)
violet_vill

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postprzez Born1975 » 19 sty 2018, o 00:07

violet_vill napisał(a):
Born1975 napisał(a):Wiesz jakie jest rozwiązanie? Przestań zamieniać czas na pieniądze. Czyli po prostu pomyśl w jaki sposób możesz zarabiać nie pracując na etacie. Żyjemy w czasach gdzie możliwości jest multum.

Niektórzy ludzie potrzebują względnej stabilizacji jaka się kojarzy z pracą, przecież pracując na etacie można liczyć na stałą pensję w danym czasie, a zarabianie pieniędzy w inny sposób wymaga jednak większej niezależności i kombinowania :)

Każdy ma wybór, stabilizacja albo wolność. Większość wybierze stabilizacje. Ale można pracować na etacie co daje stabilizacje, a po godzinach zająć się czymś co w przyszłości da wolność. Ja tak robię i wychodzę na tym całkiem dobrze.
Born1975

Postprzez Daniel » 19 sty 2018, o 15:04

Pieniądze to nie wszystko jeśli chodzi o pracę. Są też inne równie ważne aspekty - samorealizacja, samorozwój, edukacja, nowe doświadczenia, nowe relacje z ludźmi, itd. Praca ma tysiące aspektów. Znam trochę osób, które mogłyby nie pracować, a pracują właśnie z tych powodów.

Plaża i laptop to nie wszystko ;)

Za ten post autor Daniel otrzymał podziękowania - 4
Born1975, megip1, Scarlett, Zorja
Daniel

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez Born1975 » 20 sty 2018, o 00:52

Daniel napisał(a):Pieniądze to nie wszystko jeśli chodzi o pracę. Są też inne równie ważne aspekty - samorealizacja, samorozwój, edukacja, nowe doświadczenia, nowe relacje z ludźmi, itd. Praca ma tysiące aspektów. Znam trochę osób, które mogłyby nie pracować, a pracują właśnie z tych powodów.

Plaża i laptop to nie wszystko ;)

Jak najbardziej się z Tobą zgadzam. Chciałem tylko pokazać, że da się zarabiać pieniądze w internecie, a po rozwinięciu biznesu będzie plaża i laptop. Faktem jest, że wymaga to tego o czym napisałeś. Ja sam wciąż się edukuję, wciąż poznaję nowe fantastyczne osoby, zdobywam wiele nowych doświadczeń. Popełniam też błędy, ale wyciągam z nich wnioski.

Plaża i laptop to mój cel, ale można robić inne rzeczy. Otaczam się ludźmi sukcesu, którzy działają w różnych biznesach. W ten sposób po prostu się uczę. Ale uczę się tez od osób zajmujących się rozwojem osobistym (nie mam na myśli osób pokroju coacha Mike'a, choć od nawet Michała sporo się nauczyłem) i rozwojem osobistym. Kto mnie ma w znajomych na fejsie to wie, jakie to są osoby.
Born1975

Postprzez violet_vill » 1 lut 2018, o 21:17

Gorzej jak się ma zainteresowania na których się nie da zarabiać :/ Elastyczna praca, samodzielne zarządzanie czasem to moje marzenie, ale niestety tylko marzenie:(
violet_vill

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postprzez Zorja » 2 lut 2018, o 20:46

A ja mam przekonanie, że zarobić można na wszystkim, tylko czasem ten złotodajny sposób wykorzystania naszej pasji jest nam niedostępny z powodu schematów w głowie i właśnie takich przekonań jak Twoje. Sama miałam mnóstwo takich zahamowań, wyniesionych z domu, z moim "ulubionym", otrzymanym od Taty: "Prawdziwy biznesmen to powinien mieć zawał przed 40tką..." (skreślam!) i inne typu: "Żeby zarobić trzeba się narobić" (skreślam!) "Oszczędzanie to klucz do bogactwa" (skreślam) Uwielbiam moją pracę, przysłowiowa "plaża i laptop" to coś zupełnie nie dla mnie (natomiast "plaża i koń" stały się częścią mojej pracy, tak jak marzyłam) I jeszcze a propos energii pieniędzy. Wiecie kiedy miałam najgorsze problemy finansowe? Gdy prowadziłam staranny budżet w Kontomierzu, gdzie wpisywałam każdą bułkę... Czerwone słupki mogą bardzo zepsuć przyciąganie. Rzuciłam Kontomierz w diabły, założyłam, że pieniądze na koncie są i wydaje je spokojnie (choć nie lekkomyślnie, słucham intuicji i nie zdarzyło się, by zabrakło na coś dla mnie ważnego), konto sprawdzam dwa razy w miesiącu...
Wszyscy leżymy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy

Za ten post autor Zorja otrzymał podziękowanie od
Anka12
Zorja

Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Postprzez Born1975 » 2 lut 2018, o 21:33

violet_vill napisał(a):Gorzej jak się ma zainteresowania na których się nie da zarabiać :/ Elastyczna praca, samodzielne zarządzanie czasem to moje marzenie, ale niestety tylko marzenie:(

Nie ma takich zainteresowań na których nie dałoby sie zarabiać. Jak chcesz to napisz do mnie priva i pomyślimy.

Za ten post autor Born1975 otrzymał podziękowanie od
Zorja
Born1975

Poprzednia strona

Powrót do Biznes i pieniądze