Strona 1 z 1

Metoda dzielenia na trzy

PostNapisane: 16 cze 2014, o 22:49
przez Calcifer
Wielu z nas doświadczyło osobiście lub zna z opowieści, historie ludzi którzy posiadali dużą sumę pieniędzy a następnie wszystko utracili w skutek zbyt hulaszczego trybu życia, złego zagospodarowania środków itp.

Temat gospodarowania pieniędzy jest bardzo obszerny jednak chciałem podzielić się z Wami moim sposobem na to by sobie wszystkiego nie żałować, odkładać pieniądze a jednocześnie dalej je inwestować :) Mimo, że to co napisze jest banalnie proste to niesie w sobie dużą moc, tak kiedyś robili rolnicy z ziarnem a mianowicie :

Wyobraź sobie, że Twoje pieniądze to ziarno a Ty jesteś rolnikiem :) Co robisz z ziarnem? Proponuje Ci podzielić Twoje ziarno na trzy kupki :

1. Ziarno przeznaczone do zjedzenia - Jedną trzecią ziarna po prostu zjadasz, robisz z niego mąkę z mąki chleb, makaron - co tylko dusza zapragnie :)

2. Ziarno przeznaczone do odłożenia - Jedną trzecią ziarna odkładasz do spichlerza, zawsze może przydać się w momencie gdy plony nie będą zbyt obfite lub gdy zapotrzebowanie na ziarno w Twojej rodzinie nagle wzrośnie :)

3. Ziarno przeznaczone na siew - Jedną trzecią ziarna przeznaczasz na ponowne obsianie pola, tak abyś znów mógł uzyskać ziarno które rozłożysz na trzy kupki :)

Sposób banalnie prosty, ale naprawdę świetny - polecam :)