Kryptowaluty - szybka droga do bogactwa.

rozwój osobisty w kontekście biznesu i pieniędzy, kreowanie obfitości

Kryptowaluty - szybka droga do bogactwa.

Postprzez Born1975 » 11 cze 2017, o 22:12

Niewiele osób jeszcze słyszało o kryptowalutach. A szkoda, bo jest to branża w której nieraz można zarobić bardzo dużo i bardzo szybko przy stosunkowo niedużej inwestycji. Dla przykładu 100 dolarów zainwestowane w 2010 roku w bitcoina (pierwsza kryptowaluta na świecie) dziś byłoby warte około 400 milionów dolarów. Nie znam drugiej branży, która dałaby takie zyski. Na dzień dzisiejszy zdarza się wzrost rzędu 3000% w 2 miesiące, albo powiedzmy 100% w ciągu 24 godzin.

Na początek jednak definicja kryptowaluty. I tu posłużę się definicją z wikipedii:

Kryptowaluta, rzadziej waluta kryptograficzna – rozproszony system księgowy bazujący na kryptografii, przechowujący informację o stanie posiadania w umownych jednostkach. Stan posiadania związany jest z poszczególnymi węzłami systemu („portfelami”) w taki sposób, aby kontrolę nad danym portfelem miał wyłącznie posiadacz odpowiadającego mu klucza prywatnego i niemożliwe było dwukrotne wydanie tej samej jednostki


https://pl.wikipedia.org/wiki/Kryptowaluta tu jest troche dłuższa definicja.

Wiem, że ta definicja być może niewiele mówi, ale nie jest to istotne w tym co chcę tu przekazać. Moim celem jest zainteresowanie Was branżą kryptowalut, bo mając wiedzę na ten temat można zarobić sporo inwestując powiedzmy 100 dolarów na początek, co dla większości forumowiczów nie powinno być zbyt wysoką kwotą, biorąc pod uwagę fakt, że dosłownie w ciągu doby można czasem podwoić tę kwotę.

Kapitalizacja całej branży na chwile obecną wynosi około 100 miliardów dolarów. jakieś 4 miesiące temu kapitalizacja wynosiła "zaledwie" 40 miliardów, więc rośnie w niesamowitym tempie. Uważam, że za jakiś czas będziemy ją liczyć w bilionach.

Będę tu zamieszczał kolejne wpisy na temat branży i tłumaczył co czym się je.

EDIT 11.11.2017
UWAGA: Dascoin to nie jest kryptowaluta, to zwykła piramida finansowa. Tam nie zdecentralizowanego blokchaina, a więc to twórcy tej pseudokryptowaluty będą decydować totalnie o wszystkim. Nie dajcie się omamić pięknej gadce naganiaczy i nie kupujcie licencji-w ten sposób branża kryptowalut po prostu nie funkcjonuje.
Viva La Vida Bonita!

Za ten post autor Born1975 otrzymał podziękowanie od
Vaaan
Avatar użytkownika
Born1975
 
Posty: 2511
Dołączył(a): 9 cze 2014, o 22:56
Lokalizacja: smileoo.com
Podziękował : 832 razy
Otrzymał podziękowań: 581 razy

Re: Kryptowaluty - szybka droga do bogactwa.

Postprzez mrO » 12 cze 2017, o 06:22

Trochę szkoda mi moich 80 bitcoinów które sprzedałem kilka lat temu bo wszystko leciało w dół :D
Change your Personality to change your Reality. :brawo
Avatar użytkownika
mrO
 
Posty: 455
Dołączył(a): 2 maja 2017, o 14:42
Podziękował : 87 razy
Otrzymał podziękowań: 282 razy

Re: Kryptowaluty - szybka droga do bogactwa.

Postprzez Born1975 » 12 cze 2017, o 12:12

mrO napisał(a):Trochę szkoda mi moich 80 bitcoinów które sprzedałem kilka lat temu bo wszystko leciało w dół :D


Po dzisiejszym kursie 80 BTC warte by było około 900 tysięcy złotych, więc byłbyś już zamożnym człowiekiem.

Ten post w całości poświęcę właśnie BTC.

Bitcoin został wprowadzony na rynek w roku 2009. Za jego twórcę uchodzi Satoshi Nakamoto. Nie wiadomo jednak do dziś kto ukrywa się pod tą nazwą. Prawdopodobnie nie jest to jedna osoba, a cała grupa osób. Dla naszych rozważań nie jest to zbyt istotne.

BTC jest czymś zupełnie innym niż pieniądz fiducjarny, czyli taki którym posługujemy się na co dzień. O ile pieniądz fiducjarny może być drukowany w nieskończoność (co faktycznie ma miejsce), o tyle bitcoinów będzie tylko ograniczona liczba 21 milionów. W chwili gdy to piszę na rynku jest dokładnie 16385587 bitcoinów.

W momencie powstania za jednego dolara można było kupić 1309 bitcoinów. W momencie gdy pisze te słowa 1 BTC w serwisie bitbay kosztuje 2980 dolarów (w innych serwisach cena przekracza 3000 dolarów). Łatwo więc obliczyć, że od momentu powstania do chwili obecnej wartość bitcoina wzrosła około 4 milionów razy.

Bitcoin dzieli się na mniejsze jednostki nazwane na cześć domniemanego twórcy satoshi. Jeden BTC to 100 milionów satoshi.

Bitcoin jest walutą zdecentralizowaną. Nie ma nad nim kontroli żaden bank, ani żadna inna instytucja. Przelew środków odbywa się od jednego użytkownika bezpośrednio do drugiego użytkownika, bez jakiejkolwiek instytucji pośredniczącej.

Każda osoba działająca w sieci bitcoin ma portfel zawierający dowolną liczbę par kluczy kryptograficznych. Mówiąc bardziej po ludzku każdy użytkownik bitcoina ma własny adres pod który można mu przelać środki i z którego on może przelać środki. Takich adresów można mieć więcej niż jeden. Praktycznie każda giełda, czy serwis operujacy bitcoinami pozwala nam założyć tego typu adres. Adresy te nie zawierają żadnej informacji na temat ich właściciela i zazwyczaj są po prostu anonimowe. Sam adres to ciąg liter i liczb mających taką postać: 1rYK1YzEGa59pJ314159KUF2Za4jAYYTd. Adres zawsze zaczyna się od cyfry 1 lub cyfry 3, zawiera wielkie i małe litery oraz cyfry alfabetu łacińskiego z wykluczeniem cyfry 0, wielkiej litery O, wielkiej litery I i małej litery l.

Generowanie bitcoinów odbywa się poprzez tak zwane wydobycie-nazwa jest analogią do wydobywania złota. Wydobyciem może się zająć każdy, ale na dzień dzisiejszy jest to dosyć kosztowne. Kosztowne nie oznacza, że nie jest opłacalne. Do wydobycia można użyć zwykłego komputera, ale ze względu na rosnącą jego trudność nie ma to najmniejszego sensu. Krótko mówiąc na zwykłym komputerze nic nie wydobędziemy. Inaczej sprawa wygląda jeśli będziemy mieć do dyspozycji specjalny komputer dostosowany do wydobywania bitcoinów. Taki komputer nosi potoczną nazwę koparki. Ceny takiego urządzenia zaczynają się od około 10 tysięcy złotych, a zwrot inwestycji to około 6 do 8 miesięcy (trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że cena bitcoina może się zmienić, więc ten czas również może ulec zmianie). Moja wiedza na temat wydobycia nie jest zbyt duża, ale jeśli ktoś będzie zainteresowany zgłębieniem tego tematu, lub zakupem koparki, to podam namiary na jednego z największych fachowców w Polsce w tym temacie. Moim zdaniem o wiele bardziej opłaca się dziś wydobycie innych kryptowalut niż BTC na przykład ethereum, ale to tak na marginesie. Dodam tylko, że koparka pracuje bardzo głośno i trzymanie jej w domu może być dosyć uciążliwe, a żeby jak najwięcej ukopać to powinna pracować 24 godziny na dobę.

A teraz o tym co będzie się działo z ceną BTC. Jeśli wzrost wartości utrzyma obecny poziom, to w roku 2020 1 BTC będzie kosztował milion złotych (każda zainwestowana złotówka przyniesie więc około 100 złotych zysku). Najbardziej optymistyczne prognozy mówią, że cena 1 BTC za jakiś czas będzie wynosić milion dolarów. Po drodze oczywiście prawdopodobnie zdarzą się korekty (straty wartości), ale na chwilę obecną trend jest wciąż wzrostowy :D

Na koniec tego posta słowo o tym gdzie nabyć bitcoiny (nie musimy kupić 1 BTC, lecz dowolną jego część np 0.01 BTC). Polecam polski serwis https://bitbay.net/ Rejestrujemy konto w tym serwisie, robimy przelew z naszego banku na podane w serwisie konto i kupujemy BTC. Gdyby ktoś miał z tym problem, to piszcie do mnie PW.
Viva La Vida Bonita!
Avatar użytkownika
Born1975
 
Posty: 2511
Dołączył(a): 9 cze 2014, o 22:56
Lokalizacja: smileoo.com
Podziękował : 832 razy
Otrzymał podziękowań: 581 razy

Re: Kryptowaluty - szybka droga do bogactwa.

Postprzez mrO » 12 cze 2017, o 12:27

Ostatnio zastanawiam się na kopaniem. Wiadomo nie mam zamiaru bawić się w bitcoiny, ale w coś podobnego. Chyba "Ethereum".
Czy jest w ogole sens bawienia się w to skoro posiadam tylko laptopa ? Powiedzmy ze jest dość dobry jak na lapka i7 4 generacji i m960, 12G ramu.
Change your Personality to change your Reality. :brawo
Avatar użytkownika
mrO
 
Posty: 455
Dołączył(a): 2 maja 2017, o 14:42
Podziękował : 87 razy
Otrzymał podziękowań: 282 razy

Re: Kryptowaluty - szybka droga do bogactwa.

Postprzez Born1975 » 12 cze 2017, o 12:35

mrO napisał(a):Ostatnio zastanawiam się na kopaniem. Wiadomo nie mam zamiaru bawić się w bitcoiny, ale w coś podobnego. Chyba "Ethereum".
Czy jest w ogole sens bawienia się w to skoro posiadam tylko laptopa ? Powiedzmy ze jest dość dobry jak na lapka i7 4 generacji i m960, 12G ramu.


Tak jak pisałem wyżej o kopaniu nie mam zbyt dużego pojęcia. Nie wiem jak ta grafika sobie poradzi. Gdybyś miał rx470 to byłoby miodzio. Jeśli chcesz kopać na tym sprzęcie to najlepiej chyba ETH, ale możesz poszukać informacji o tym czy da się kopać inne alty. Być może warto pomyśleć nad kopaniem shitcoinów, ale to musisz sam sprawdzić.
Viva La Vida Bonita!
Avatar użytkownika
Born1975
 
Posty: 2511
Dołączył(a): 9 cze 2014, o 22:56
Lokalizacja: smileoo.com
Podziękował : 832 razy
Otrzymał podziękowań: 581 razy

Re: Kryptowaluty - szybka droga do bogactwa.

Postprzez Born1975 » 13 cze 2017, o 08:08

Do tej pory opisywałem bitcoina, a teraz pora na inne kryptowaluty. Wszystkie inne kryptowaluty noszą potoczną nazwę alty, albo altcoiny. Jest to skrót od waluty alternatywne.

Altcoinów jest ponad 800, ale uwaga, wśród altcoinów jest bardzo dużo tzw. shitcoinów. Każdy może zrobić własną kryptowalutę, więc niektóre osoby tworzą w celach zarobkowych shitcoiny. Na shitcoinach oczywiście również da się zarobić, ale zdarza się, że są one wycofywane z giełd. Jak odróżnić wartościowego altcoina od shitcoina? Wśród altcoinów tworzy się społeczność, a shitcoiny po prostu są bo są. W tym poście opiszę kilka najbardziej znanych altcoinów, shitcoinami nie będziemy sobie zaprzątać głowy.

Do najbardziej znanych altcoinów możemy zaliczyć ripple, stratis, siacoin, dogecoin, golem, dash, digibyte, zcash, ethereum, lisk i litecoin. Te 3 ostatnie kryptowaluty możecie zakupić we wspomnianym już wcześniej serwisie bitbay, a pozostałe na którejś z giełd-polecam https://poloniex.com/ Jest to największa na świecie giełda kryptowalut, nie ma na niej shitcoinów i ze wszystkich znanych mi giełd jest najbardziej przejrzysta.

Teraz kilka słów o 3 wybranych kryptowalutach.

Ethereum (ETH):

Ethereum to nie tylko kryptowaluta, ale cała platforma oparta o technologię blockchain (co to jest blockchain napiszę w osobnym poście). Ethereum dopiero od niedawna zaczęło zyskiwać popularność, ale niektórzy już nazywają je bitcoinem 2.0. Niektóre osoby uważają, że ethereum ma szansę być więcej warte niż BTC. ETH wspierane jest przez takich gigantów jak Microsoft, holding finansowy JP Morgan Chase czy Samsung. Na chwilę obecną serwis bitbay wycenia 1 ETH na 1550 złotych.Warto jeszcze dodać, że od grudnia 2016 kurs ETH wzrósł trzydziestokrotnie.


Ripple (XRP):

Ripple to technologia rozliczeń bankowych i instytucji finansowych, która umożliwia interakcję bez centralnego ośrodka kontroli i pośredników. Pozwala to ciąć koszta, co stanowi swego rodzaju rewolucję dla sektora bankowego. Ripple nie posiada jeszcze rozwiniętej technologii, ale jego zespół pracuje nad tym, a to oznacza, że jeszcze w tym roku możemy się spodziewać znacznego zwiększenia wartości tej kryptowaluty.


Stratis (STRAT):

Stratis to projekt oparty o technologię blockchain. Wspierany jest między innymi przez Microsoft. Wokół stratisa zaczyna się robić ciepło-od marca zyskał na wartości 10 tysięcy procent.

Jak więc widzicie tytuł tego wątku ma pokrycie w gigantycznych wzrostach w stosunkowo krótkim czasie. W jednym z następnych postów napiszę w jaki sposób zawsze zarobicie na kryptowalutach :D
Viva La Vida Bonita!

Za ten post autor Born1975 otrzymał podziękowanie od
Innoke
Avatar użytkownika
Born1975
 
Posty: 2511
Dołączył(a): 9 cze 2014, o 22:56
Lokalizacja: smileoo.com
Podziękował : 832 razy
Otrzymał podziękowań: 581 razy

Re: Kryptowaluty - szybka droga do bogactwa.

Postprzez Born1975 » 14 cze 2017, o 14:25

Blockchain

Pisząc o kryptowalutach koniecznie trzeba wspomnieć o technologii blockchain. Do naszych rozważań nie będzie to raczej potrzebne, ale z tym pojęciem zetkniecie się na samym początku Waszej przygody z branżą krypto i uważam, że co nie co powinniście na ten temat wiedzieć.

Co to jest ten blockchain? Generalnie jest to zdecentralizowana baza danych. Blockchain to łańcuch bloków służący do przechowywania i przesyłania informacji na temat transakcji zawieranych w internecie. Bloki układają się jeden po drugim. Gdy dany blok zapełni się już danymi, to powstaje kolejny blok, a za nim następny i następny tworząc w ten sposób łańcuch.

Blokchain utrzymuje księge rachunkową transakcji rozproszoną po całej sieci w postaci cyfrowej w identycznych kopiach. Blockchain działa na zasadzie peer-to-peer, czyli na takiej samej jak sieci do pobierania plików np. słynny torrent. Transakcje są publiczne, ale dany użytkownik ma wgląd tylko do własnych transakcji w ramach praw dostępu, które mu przysługują. Wszystko to jest zabezpieczone przez skomplikowane narzędzia kryptograficzne. Czysto teoretycznie technologię blockchain można złamać, ale od strony praktycznej potrzeba by było do tego zasobów połowy światowego internetu. Być może sieć komputerów kwantowych poradziłaby sobie ze złamaniem tej technologii, ale zanim to nastąpi zostaną wprowadzone nowe zabezpieczenia kryptograficzne. Na chwilę obecną blockchain to bardzo bezpieczna technologia.

Sama technologia blockchain zaczyna być wykorzystywana po za branżą krypto na przykład w energetyce, ochronie zdrowia, ubezpieczeniach, finansach czy administracji.
Viva La Vida Bonita!
Avatar użytkownika
Born1975
 
Posty: 2511
Dołączył(a): 9 cze 2014, o 22:56
Lokalizacja: smileoo.com
Podziękował : 832 razy
Otrzymał podziękowań: 581 razy

Re: Kryptowaluty - szybka droga do bogactwa.

Postprzez Ana » 14 cze 2017, o 16:02

Możesz powiedzieć jak jest z portfelem? Jaka jest trudność w konfiguracji dla laika IT? Po przejrzeniu różnych informacji doszłam do wniosku że albo do wyboru i konfiguracji bezpiecznego portfela muszę skończyć informatykę albo muszę wziąć taki z którym sobie poradzę ale bezpieczeństwo żadne :D.
Avatar użytkownika
Ana
 
Posty: 67
Dołączył(a): 15 cze 2016, o 13:10
Podziękował : 27 razy
Otrzymał podziękowań: 47 razy

Re: Kryptowaluty - szybka droga do bogactwa.

Postprzez Born1975 » 14 cze 2017, o 16:18

Ana napisał(a):Możesz powiedzieć jak jest z portfelem? Jaka jest trudność w konfiguracji dla laika IT? Po przejrzeniu różnych informacji doszłam do wniosku że albo do wyboru i konfiguracji bezpiecznego portfela muszę skończyć informatykę albo muszę wziąć taki z którym sobie poradzę ale bezpieczeństwo żadne :D.


Tylko o jaki portfel konkretnie Ci chodzi? Przeglądarkowy, mobilny, aplikacyjny, sprzętowy czy papierowy?
Viva La Vida Bonita!
Avatar użytkownika
Born1975
 
Posty: 2511
Dołączył(a): 9 cze 2014, o 22:56
Lokalizacja: smileoo.com
Podziękował : 832 razy
Otrzymał podziękowań: 581 razy

Re: Kryptowaluty - szybka droga do bogactwa.

Postprzez Ana » 14 cze 2017, o 16:30

dream75 napisał(a):
Ana napisał(a):Możesz powiedzieć jak jest z portfelem? Jaka jest trudność w konfiguracji dla laika IT? Po przejrzeniu różnych informacji doszłam do wniosku że albo do wyboru i konfiguracji bezpiecznego portfela muszę skończyć informatykę albo muszę wziąć taki z którym sobie poradzę ale bezpieczeństwo żadne :D.


Tylko o jaki portfel konkretnie Ci chodzi? Przeglądarkowy, mobilny, aplikacyjny, sprzętowy czy papierowy?


No chyba wzięłabym jeden taki pewniejszy który by był na dysku komputera do trzymania środków przez dłuższy czas i drugi bardziej mobilny i poręczny do trzymania waluty krótko i do szybko dostępnego przesyłania np. na giełdę i z powrotem (no do takiej ilości waluty na której będę ćwiczyć lub może też niedługo zarabiać ;) ), serio jetem zdania że jest to znaaaacznie bardziej prawdopodobny sposób zarobienia niż Forex.
Avatar użytkownika
Ana
 
Posty: 67
Dołączył(a): 15 cze 2016, o 13:10
Podziękował : 27 razy
Otrzymał podziękowań: 47 razy

Następna strona

Powrót do Biznes i pieniądze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Xellos i 3 gości