Jednoosobowa działalność - w jakim kierunku się szkolić?

O naszych planach, działaniach, biznesach

Jednoosobowa działalność - w jakim kierunku się szkolić?

Postprzez ali.cja » 8 cze 2017, o 11:40

Interesują mnie szkolenia, kursy, książki które pozwolą mi rozwinąć swoją działalność. Nie mowię o takich, które rozwiną moje umijętności zawodowe, ale takie które zadziałają na zmysł przedsiębiorczości. Jakieś sugestie? Najlepiej kursy śląsk i okolice.
ali.cja

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Jednoosobowa działalność - w jakim kierunku się szkolić?

Postprzez mrO » 8 cze 2017, o 11:52

jedyny kurs warty twojego czasu to ten w którym poświęcisz czas na siebie.
"zmysł przedsiębiorczości", już go masz i wcale nie potrzebujesz żadnych kursów, aby rozwinąć go jeszcze bardziej. Oni wszyscy starają się uświadomić ciebie jak bardzo ich potrzebujesz. Prawa jest taka, że to oni potrzebują ciebie, a raczej twojej kasy :)
Nie bądź jak większość ludzi, którzy myślą że wydając kasę na "superduper" kurs coś na tym zyskasz. Do wszystkiego można dojść samemu, bez wydawania kasy na czyjeś dobre słowo.
Wszystko czego potrzebujesz, pragniesz już masz. Po prostu tego nie doświadczasz :)
:brawo
mrO

Podziękował : 47 razy
Otrzymał podziękowań: 156 razy

Postprzez Renata » 8 cze 2017, o 12:13

MrO, prawdę mówisz, ale czasem a nawet często jest tak, że potrzeba nam bodźców zewnętrznych, by uruchomić w nas te pokłady zastygłych sił i talentów.
Kursy kursami, ale niejeden coś z nich wyniesie dla siebie dobrego, tak jak i niejeden straci tylko pieniądze i nic nie zyska.
Chyba jest tak, że na wszystko trzeba być gotowym, niczego nie można w życiu ani przyspieszyć ani wymusić. Taka gra :) ;)
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 608 razy
Otrzymał podziękowań: 763 razy

Postprzez mrO » 8 cze 2017, o 12:34

Renata napisał(a): potrzeba nam bodźców zewnętrznych, by uruchomić w nas te pokłady zastygłych sił i talentów.
Kursy kursami, ale niejeden coś z nich wyniesie dla siebie dobrego, tak jak i niejeden straci tylko pieniądze i nic nie zyska.

Moim zdaniem i tak większość ludzi nic nie osiąga po większości z tych kursów na zasadzie "Obudź w sobie milionera" czy "Zostań tygrysem biznesu" z prostego powodu: ludzie myślą, że pójdą tam i prowadzący chwyci za łopatę i będzie im wrzucał wiedzę, która ma do przekazania.
Żyjemy w najlepszych czasach jakie mogliśmy sobie wymarzyć. Wiedza i ludzkie doświadczenie jest za darmo, na wyciągnięcie ręki, ale jak wiadomo ludzie są leniwi i zawszę będą wybierać drogę "to ja mu zapłacę, a on mnie wszystkiego nauczy"
Jeśli ktoś czegoś na prawdę chce, to może sam się tego nauczyć. To wymaga czasu i wiary w siebie, a dla niektórych są to zapory nie do pokonania. Może i ktoś coś wyniesie, ale i tak zapomni i wróci do starej rzeczywistości

Jedyny bodźców jakich potrzebujemy jesteśmy my sami. Wiem że do większość i tak tym nie przemówię, ale taka jest prawda. To oni starają się jak tylko mogą przekonać nas: "kup to a będziesz cool", "jeździj tym a będziesz kimś" za każdym razem podkreślając, że czegoś nam brakuje.
mrO

Postprzez Born1975 » 8 cze 2017, o 15:17

ali.cja napisał(a):Interesują mnie szkolenia, kursy, książki które pozwolą mi rozwinąć swoją działalność. Nie mowię o takich, które rozwiną moje umijętności zawodowe, ale takie które zadziałają na zmysł przedsiębiorczości. Jakieś sugestie? Najlepiej kursy śląsk i okolice.

No więc tak. Na zmysł przedsiębiorczości na pewno podziała otaczanie się ludźmi pozytywnie nastawionymi i działającymi już w jakimś biznesie. Ja poleciłbym Ci spotkania Silesia Toastmasters-na ich stronie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje: http://www.silesia-toastmasters.pl/

Drugą istotną sprawą jest zbudowanie odpowiednich nawyków. To możesz wykorzystać zamiast motywacji (motywacja czy silna wola nie istnieją....), a jak zbudujesz odpowiednie nawyki to Twój zmysł przedsiębiorczości sam będzie się rozwijał. Polecam książkę, którą napisał mój znajomy (hehe osoba również ze Śląska)-tu masz link gdzie jest opis do tej książki i gdzie możesz ją sobie zakupić: http://maciejwieczorek.com/eksiazki/nawyki.php
Sé quien soy y no me importa lo que digan los demás. :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 813 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy

Postprzez emerald » 10 cze 2017, o 14:02

Hej ludki, jakie kursy, szkolenia ew studia podyplomowe polecacie? (nie chodzi mi o motywacyjne tylko takie gdzie nabędę konkretnych umiejętności) W jakim kierunku teraz warto się rozwijać? Wiem, wiem że najlepiej robić coś w kierunku jaki nas interesuje (trochę mi się znudziło to czym się obecnie zajmuję) szukam inspiracji :sun
nie zostawiaj swoich wibracji samopas
emerald

Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez mrO » 10 cze 2017, o 15:55

emerald napisał(a):Hej ludki, jakie kursy, szkolenia ew studia podyplomowe polecacie? (nie chodzi mi o motywacyjne tylko takie gdzie nabędę konkretnych umiejętności) W jakim kierunku teraz warto się rozwijać? Wiem, wiem że najlepiej robić coś w kierunku jaki nas interesuje (trochę mi się znudziło to czym się obecnie zajmuję) szukam inspiracji :sun

Wybierając zawód przyszłości sugerowałbym się tym co lubisz jak i pracą która nie zostanie zastąpiona przez automaty. Coraz częściej mówi się o tym, ale dalej mało ludzi o tym wie.
Sugerowałbym ci coś związane z człowiekiem i jego opieką. Od służby zdrowia po kołczing :)
mrO

Postprzez Born1975 » 10 cze 2017, o 20:24

emerald napisał(a):Hej ludki, jakie kursy, szkolenia ew studia podyplomowe polecacie? (nie chodzi mi o motywacyjne tylko takie gdzie nabędę konkretnych umiejętności) W jakim kierunku teraz warto się rozwijać? Wiem, wiem że najlepiej robić coś w kierunku jaki nas interesuje (trochę mi się znudziło to czym się obecnie zajmuję) szukam inspiracji :sun

Niezależnie od tego co chcesz robić, to warto się nauczyć robienia własnego bloga i budowania listy mailingowej. Jak to mówi klasyk: "Jak masz listę mailingową na 10000 osób, to już nigdy nie będziesz musieć pracować".

Postawienie bloga na wordpress jest dosyć proste, natomiast zbudowanie dużej listy zajmuje trochę czasu.

Jak będziesz mieć dużą listę, to możesz oferować cokolwiek swojej liście, a jak nauczysz się jeszcze robienia tuneli sprzedażowych, to zarobki rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie będą na wyciągnięcie ręki. A bym zapomniał, trzeba się nauczyć pisania ofert sprzedażowych, więc polecam zainteresować się czymś co po angielsku nazywa się copywriting.
Born1975

Postprzez emerald » 11 cze 2017, o 10:21

dziękuję za odpowiedzi :) słyszałam o tym, że w najbliższych latach może być tak, że "maszyny" znacznie ograniczą rolę człowieka. Natomiast ciężko sobie wyobrazić, że całkiem wyprą pracę ludzką, automaty działają wedle jakichś algorytmów a są zawody gdzie trzeba decyzje podejmować "na gorąco". W problematycznych sytuacjach ryzykować i myśleć nieszablonowo.
nie zostawiaj swoich wibracji samopas
emerald

Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez Born1975 » 11 cze 2017, o 11:06

emerald napisał(a):dziękuję za odpowiedzi :) słyszałam o tym, że w najbliższych latach może być tak, że "maszyny" znacznie ograniczą rolę człowieka. Natomiast ciężko sobie wyobrazić, że całkiem wyprą pracę ludzką, automaty działają wedle jakichś algorytmów a są zawody gdzie trzeba decyzje podejmować "na gorąco". W problematycznych sytuacjach ryzykować i myśleć nieszablonowo.

Nie do końca tak będzie. Powstanie wiele nowych zawodów. Widzę duuuuużą przyszłość w internecie. Mało tego, wraz z 3 osobami pracuję nad projektem, który każdemu pozwoli zarobić, ale napiszę o tym w innym miejscu i jak już na tyle rozwiniemy projekt, że będę wiedział, że on wypali :D
Born1975

Następna strona

Powrót do Biznes, pasja, działanie