Przyciągnięcie pracy na wakacje

przyciąganie spraw materialnych, pracy, kreowanie obfitości

Przyciągnięcie pracy na wakacje

Postprzez Ignited » 10 maja 2017, o 08:50

Przeleciałem 20 stron i nie znalazłem takiego wątku. Jedynie afirmacje.
viewtopic.php?f=21&t=380&p=24746&hilit=pracy#p24746

Sprawa wygląda następująco. Od 1 lipca chciałbym podjąć wartościową pracę lub staż, oczywiście płatny i zgodny z moją wymarzoną karierą. Na pieniądzach nie zależy mi aż tak bardzo bo wolę zdobyć wartościowe doświadczenie, nauczyć się nowych rzeczy i zależy mi na tym żeby pchnąć na wakacjach swój rozwój zawodowy do przodu. Jednak poniżej 2000zł netto będę trochę niezadowolony. Jestem jak Deadpool, moja maksyma to "Maximum efforts" o ile atmosfera w pracy jest dobra i starania są doceniane. :)
Pracuję odkąd skończyłem 15 lat (sezonowo) ale nie były to jakieś mega rozwijające prace. Owszem w biurze również ale to nie było nic ciekawego.

Pytanie brzmi jak się do tego zabrać?
Planuję stworzyć listę z moimi oczekiwaniami od tej pracy/stażu, puścić to i szukać. Poprzednie wakacje były słabe pod tym względem.
Jak na razie mam dwie oferty, jedna stricte związana z tym co chcę robić w dużej sieci handlowej. Tylko nie wiem czy się kwalifikuję póki co. Oferta jest dosyć ogólna. Druga oferta nie jest bezpośrednio dla mnie ale myślę, że bym się odnalazł, nabył umiejętności, pieniądze też całkiem godne jak na taką ofertę ale to jednak nie jest staż menadżerski.

Czekam na rady, wasze doświadczenia itd. Jeżeli to pomoże to mogę wrzucić listę oczekiwań na dniach. :)
Ignited

Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy

Re: Przyciągnięcie pracy na wakacje

Postprzez mrO » 10 maja 2017, o 09:26

u mnie to było tak
Przez jakiś czas pisałem sobie "jestem wdzięczny za 10000 zł miesięcznie", Pisałem to 3 razy dziennie przez jakiś okres czasu. Po jakimś czasie przestałem to pisac i myśleć o tym.
Wtedy na wakacje dorwałem pracę, w której zarabiałem około 370/440(jesli były nadgodziny) funtów tygodniowo
https://ibb.co/hSm535
Matematyka 4 x 370= 1480 funtów
1480 *6 zl (wtedy)= 8800zł miesiecznie, więc było około 10000 zł z nadgodzinami :D
Ale tak było ze mną

Poradziłbym Ci abyś całkowicie się od tego oderwał, w ogóle nie myśl o tym, a jak już chcesz i tym myśleć to myśl, że bedziesz miał zajebiste praktyki na które nie możesz się doczekać i tyle.
Tworząc liste z oczekiwaniami, szukając czegokolwiek na ten temat tworzysz opór co po prostu będzie powodować zwiększenie się twoich wątpliwości.
Change your Personality to change your Reality. :brawo

Za ten post autor mrO otrzymał podziękowanie od
Świetlista
mrO

Podziękował : 111 razy
Otrzymał podziękowań: 339 razy

Postprzez Ignited » 11 maja 2017, o 08:53

A co jeśli nie spercyzuję i dostanę ofertę za granicą nawet i za 10000 jako robol a wolę zebrać doświadczenie (konkretne nie byle jakie, takiego mam aż za dużo) i chociaż te 2k/msc.
10 000 PLN jest dla mnie teraz nie realne w Polsce. :roll:
Ignited

Postprzez mrO » 11 maja 2017, o 10:38

Ignited napisał(a):A co jeśli nie spercyzuję i dostanę ofertę za granicą nawet i za 10000 jako robol a wolę zebrać doświadczenie (konkretne nie byle jakie, takiego mam aż za dużo) i chociaż te 2k/msc.
10 000 PLN jest dla mnie teraz nie realne w Polsce. :roll:

A co jeśli nie spercyzujesz i dostaniesz ofertę za granicą pracując nawet i za 150 funtów tygodniowo w najchujowszy możliwym miejscu np: jakiejś piekarni i po kilku tygodniach pracy w tym zapierdolu, po pracy zdecydujesz się pójść zagrać jakąś zdrapkę i wygrasz 5 mln funtów ?
A co jeśli doświadczenie w zawodzie w którym chcesz je zdobyć po kilku latach może być w ogóle niepotrzebne?

Musisz zaufać temu czemuś na górze z pełną WIARĄ, że twoja podświadomość (mimo że jest chujem) wie co dla ciebie dobre.
Nic tak bardzo nie irytuje jak przyciągniecie czegoś czego w ogóle JUŻ nie potrzebujesz.
Zawsze mnie to bardzo bawi.
Change your Personality to change your Reality. :brawo

Za ten post autor mrO otrzymał podziękowania - 2
Anka12, Świetlista
mrO

Podziękował : 111 razy
Otrzymał podziękowań: 339 razy

Postprzez Ignited » 13 maja 2017, o 08:33

mrO napisał(a):A co jeśli nie spercyzujesz i dostaniesz ofertę za granicą pracując nawet i za 150 funtów tygodniowo w najchujowszy możliwym miejscu np: jakiejś piekarni i po kilku tygodniach pracy w tym zapierdolu, po pracy zdecydujesz się pójść zagrać jakąś zdrapkę i wygrasz 5 mln funtów ?
A co jeśli doświadczenie w zawodzie w którym chcesz je zdobyć po kilku latach może być w ogóle niepotrzebne?

Nie chodzi mi o fach, chcę w pracy wykorzystywać wiedzę którą nabywam na studiach, to jest to co mnie interesuje i chcę wykorzystywać swoje predyspozycje. Chcę dostać pracę która będzie jakimś sensownym wstępem do przyszłej kariery na szczeblu kierowniczym/własnej działalności. Takie doświadczenie się nie przedawni, mam sporo teorii i brak pola do testowania tej wiedzy w praktyce. A co jeśli pojadę do pracy za granicę, narobię się jak niewolnik, owszem przywiozę pieniądze ale nie rozwinie mnie to w żaden sposób. Może językowo ale nie o to mi chodzi. Te pieniądze można później wsadzić w kursy ale ciągle mam nadzieję, że w Polsce mam szansę dostać fajną, rozwijającą pracę lub staż za godne pieniądze. Nabędę kontakty, może znajdę mentorów, może to będzie etap przed czymś większym. Na wygraną w lotka bym nie liczył. Na forum nie ma osoby która by wygrała milion. Grając w pokera więcej ugrałem niż grając w lotto. Owszem bardzo bym chciał ale jak widać to nie takie proste :P

mrO napisał(a):Musisz zaufać temu czemuś na górze z pełną WIARĄ, że twoja podświadomość (mimo że jest chujem) wie co dla ciebie dobre.
Nic tak bardzo nie irytuje jak przyciągniecie czegoś czego w ogóle JUŻ nie potrzebujesz.
Zawsze mnie to bardzo bawi.

Prawda, nie mam jakiejś spiny, śpię spokojnie, robię swoje. Więc opory powinny być minimalne.
Ignited

Postprzez Born1975 » 13 maja 2017, o 19:58

Ignited zobacz sobie poniższy filmik. Co prawda w tytule jest powrót do Polski i przeprowadzka do innego kraju, ale filmik porusza o wiele bardziej istotne sprawy i może dać Ci podpowiedź. Zresztą to jeden z tych filmików, które powinien zobaczyć każdy.

Todo lo que quieras lo podrás alcanzar.
Born1975

Podziękował : 846 razy
Otrzymał podziękowań: 599 razy

Powrót do Praca, pieniądze i kreowanie obfitości