Odblokowanie energii pieniędzy i bogactwa :D

przyciąganie spraw materialnych, pracy, kreowanie obfitości

Re: Odblokowanie energii dobrobytu i pieniędzy

Postprzez wolves » 15 cze 2016, o 18:13

Ale jak mieć podejście, że jest się dobrze opłacanym specjalistą, skoro (jak ja) nie jest się specjalistą? :oops:
co do takiego pewnego przekonania, to ja mam takie, że będę mieć ciągłość zatrudnienia. Że nigdy nie wywalą mnie z pracy, tylko sama odejdę jak poczuję, że to jest już czas i moja rola się gdzieś skończyła. Nie uważam, że jestem mega super w pracy, i szczerze to kokosów nie zarabiam :roll: ale dobrze, że jakoś mam z tyłu głowy zawsze myśl "poradzę sobie, znajdę nową pracę" i jakoś CZUJĘ kiedy mogę być zwolniona, mimo tego, że nikt mi tego wprost nie mówi, wtedy szukam nowej pracy i praktycznie zawsze od razu po rozmowie kwalifikacyjnej ją dostaję. Ale temat mojego myślenia o pieniądzu jako takim nie ma się chyba u mnie za dobrze...
wolves

Podziękował : 97 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy

Postprzez Born1975 » 15 cze 2016, o 18:46

Poczekałem aż temat się trochę rozkreci, by napisać swoje trzy grosze :D

Zacznę od tego, że 97% osób, które wygrywa miliony w totolotka czy jakichś innych loteriach, po kilku latach nie ma nic, a często za to spore długi. Prawdą jest, że te osoby nie wiedzą co zrobić z tą kasą, ale dno problemu sięga dużo głębiej. To kwestia postrzegania tego czym tak naprawdę są pieniądze przez te osoby. One często widzą makulaturę, albo ilość zer na koncie, a pieniądze nie są ani jednym, ani drugim. Pieniądze to jest energia i to taka, która musi krążyć. Gdy nie krąży, to po prostu "zeruje się". 3% osób, które nie traci milionów z wygranej, to natomiast osoby, które zazwyczaj posiadają już jakiś biznes. A jeśli posiadają biznes, to oznacza że energia pieniędzy krąży. Jak nie wierzycie, to zobaczcie, że w rankingu najbogatszych osób nie podaje się ile te osoby mają pieniędzy, tylko ile jest wart ich majątek-różnica tych dwóch rzeczy jest ogromna (Bil Gates ma w gotówce nie więcej jak 100 milionów dolarów na swoje przyjemności, a cała reszta wielomiliardowego majątku to jest to, co on posiada). Bogaci ludzie po prostu obracają cały czas swoimi pieniędzmi, przez co ta energia zostaje wprawiona w ruch. To oczywiście nie wszystko. Bogaci rozumieją, że aby dużo zarabiać, to trzeba dużo dać. Gates dał światu windowsa, officce i wiele innych produktów i usług. A co Ty chcesz dać światu?

Bogaci zrozumieli też, że najwięcej można dać budując sieci. Taka Biedronka ma w Polsce sieć ponad 3000 sklepów. Jako firma Biedronka dociera do mnóstwa ludzi i dlatego jej właściciele to najbogatsze osoby w Portugalii. MLM, o którym kilka osób ostatnio wspominało na forum, to również jest budowanie sieci i od tego można zacząć. Widzę jednak, że bardzo mało wiecie czym faktycznie jest MLM i dlatego napiszę odrębny wątek na ten temat.

Dla osób zainteresowanych tematem finansowej wolności i budowania dobrobytu podam tutaj 4 książki. Jeśli nie czytałeś żadnej z nich to zrób to w polecanej prze ze mnie kolejności.

1. "Przechytrzyć diabła - sekret wolności i sukcesu" autor Napoleon Hill.
Mój kumpel gdy mu o niej powiedziałem uznał ją za najlepszą książkę jaką w życiu przeczytał i był mi bardzo wdzięczny za jej polecenie. Wiele osób zamiast żyć tylko dryfuje...

2. "Bogaty albo biedny? Po prostu różni mentalnie" autor T. Harv Eker.
Autor podje 17 różnic w myśleniu, które decydują o bogactwie lub biedzie.

3." Fastlane Milionera" autor MJ DeMarco.
Książka opisuje trzy sposoby dochodzenia do bogactwa, w tym najszybszy sposób czyli własnie fastlane. To jest lektura obowiązkowa dla kogoś, kto chce szybko zarobić duże pieniądze startując od zera. Pod wpływem tej książki Wasz Dream wdraża obecnie bardzo duży projekt biznesowy.

4. "4-godzinny tydzień pracy" autor Timothy Ferriss.
Kto chce pracować tylko 4 godziny w tygodniu? Ta książka jest napisana z amerykańskiego punktu widzenia i trochę odstaje od polskiej rzeczywistości, ale rady w niej zawarte mogą się przydać przy prowadzeniu biznesu na skalę międzynarodową.

Jak widzicie na mojej liście nie ma książek Kiyosakiego. Bogaty ojciec nigdy nie istniał, a Robert Kiyosaki dorobił się na pisaniu książek. O inwestycjach w nieruchomości ten pan nie ma pojęcia. Ja Wam podałem książki napisane przez praktyków, a nie tylko teoretyków.

Za ten post autor Born1975 otrzymał podziękowania - 2
koniczynka, wolves
Born1975

Podziękował : 856 razy
Otrzymał podziękowań: 609 razy

Postprzez melissa » 15 cze 2016, o 19:07

Hmmm, a skąd wiedz Dream75, że ci szczęściarze z lotto tak włąśnie kończą, skąd masz te informacje,? bo jeśli z mediów szeroko pojętych a na pewno stąd, to jest to wielce naciągniąte.
melissa

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez Blau » 15 cze 2016, o 19:15

Chyba się zaopatrze w te książki.
Choć ja mam zamiar wygrać w lotto no albo w szulernii :) W sumie to mam zaplanowane co na co przeznacze. Ale tak rozsądnie, żeby nie zbankrutować.

Ja żyje w otoczeniu gdzie słyszę non stop, że nie mamy pieniędzy, co oczywiście nie jest prawda. Ale sam ten tekst przez wiele lat w moim mózgu zostawił ślad. Teraz odkąd wiem czym on grozi nie słucham bo, A raczej nie dopuszczam do siebie. Efekty pewnie już są ale dla mnie jeszcze mało widoczne.
Blau

Podziękował : 70 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Postprzez Born1975 » 15 cze 2016, o 19:16

melissa napisał(a):Hmmm, a skąd wiedz Dream75, że ci szczęściarze z lotto tak włąśnie kończą, skąd masz te informacje,? bo jeśli z mediów szeroko pojętych a na pewno stąd, to jest to wielce naciągniąte.

Zastanów się, czy publiczne media podałyby taką informację. Moim zdaniem nie. Oni nas karmią swoją propagandą jak to dobrze się nam żyje, a tu informacja, że ktoś kto miał kupę kasy stracił wszystko i nagle nie ma nic? Toć to sprzeczne z tym co nam serwują.

To są statystyki przeprowadzone kiedyś w USA, z Polski statystyk nie ma, ale myślę, że wyniki byłyby zbliżone.
Born1975

Postprzez wolves » 15 cze 2016, o 20:39

O tym, że ludzie tracą takie majątki jak wygrane w lotto też słyszałam :) i to tracą na głupoty. Czytałam artyuł o jednym z takich "szczęśliwców".
Słuchajcie, a tak a propo s lotto, to jak to jest - przecież mnóstwo ludzi próbuje przyciągnąć tą wygraną, na pewno zwizualizować to, że już mają te pieniądze na koncie itp, mimo wszystko czasami nie wygrywa ani jedna osoba... Wierzycie w to, że PP wystarczy by zgarnąć główną pulę?
wolves

Postprzez magicmind » 15 cze 2016, o 21:04

wolves napisał(a):Ale jak mieć podejście, że jest się dobrze opłacanym specjalistą, skoro (jak ja) nie jest się specjalistą? :oops:
co do takiego pewnego przekonania, to ja mam takie, że będę mieć ciągłość zatrudnienia. Że nigdy nie wywalą mnie z pracy, tylko sama odejdę jak poczuję, że to jest już czas i moja rola się gdzieś skończyła. Nie uważam, że jestem mega super w pracy, i szczerze to kokosów nie zarabiam :roll: ale dobrze, że jakoś mam z tyłu głowy zawsze myśl "poradzę sobie, znajdę nową pracę" i jakoś CZUJĘ kiedy mogę być zwolniona, mimo tego, że nikt mi tego wprost nie mówi, wtedy szukam nowej pracy i praktycznie zawsze od razu po rozmowie kwalifikacyjnej ją dostaję. Ale temat mojego myślenia o pieniądzu jako takim nie ma się chyba u mnie za dobrze...

Chodzi o to aby się nie ograniczać. Tu chodzi o maksymalny przepływ energii dlatego nie masz ustalać sposobu w jaki pieniądzę do Ciebie trafiają. Jezeli ustalasz to tylko ograniczasz.
Ty masz otworzyć się na obfitość i zezwolić wszechświatowi aby stwarzał możliwości.

Oczywiście ,że jak ktoś nie ma dochodowego zawodu, nie ma jakiegoś fachu to cieżko mu uwierzyć w możliwości ale z drugiej strony mając ten fach też człowiek ogranicza się na to jedyne źródło dochodu.
Tak wiec i jednych i drugich dotyczy to samo.

Im bardziej wszystko uprościsz i wiekszą dajesz swobode Wszechświatowi tym szybciej, łatwiej i lepiej dostarczy ci to czego chcesz.
You're braver than you believe, and stronger than you seem, and smarter than you think.

Za ten post autor magicmind otrzymał podziękowanie od
Anka12
magicmind

Podziękował : 116 razy
Otrzymał podziękowań: 415 razy

Postprzez wolves » 15 cze 2016, o 23:34

To znaczy powiem to tak... Mi jest bardzo ciężko wyzbyć się podejścia "nie jestem nikim specjalnym, nie mam dochodowego zawodu np. programista, skąd nagle miałyby napływać do mnie pieniądze". Wiem, że za bardzo rozum bierze górę, bo czasami przecież dzięki PP pojawiają się właśnie nagle szanse na zmianę zawodu, a co za tym idzie wysokości pensji, ale uhh dużo pracy przede mną. Kilkunastu lat takich przekonań nie zmienię w jeden dzień 8-)
wolves

Postprzez Born1975 » 15 cze 2016, o 23:44

wolves napisał(a):To znaczy powiem to tak... Mi jest bardzo ciężko wyzbyć się podejścia "nie jestem nikim specjalnym, nie mam dochodowego zawodu np. programista, skąd nagle miałyby napływać do mnie pieniądze". Wiem, że za bardzo rozum bierze górę, bo czasami przecież dzięki PP pojawiają się właśnie nagle szanse na zmianę zawodu, a co za tym idzie wysokości pensji, ale uhh dużo pracy przede mną. Kilkunastu lat takich przekonań nie zmienię w jeden dzień 8-)

Dwa lata temu nie miałem nawet na chleb. Dziś zaczynam realizować gigantyczny projekt. To się nie wzięło znikąd. Jest wiele materiałów o tym jak odnieść sukces w życiu. Ja obserwowałem co się dzieje na świecie i zadawałem sobie pytanie co mogę dać innym wartościowego.

Tu masz kanał Jacka, który mówi wiele na temat osiagania sukcesów w życiu. Prowadzi też czasem szkolenia na żywo i webinary w internecie.

Jak chcesz, to możesz dołączyć do grupy mastermindowej (czyli biznesowego wsparcia), którą założyłem na FB. Jest nas tylko kilka osób, ale pomysły mamy szalone.
Born1975

Postprzez wolves » 15 cze 2016, o 23:48

A podlinkujesz mi?
Szalone pomysły najlepsze!
wolves

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Praca, pieniądze i kreowanie obfitości