Kim jest Bóg

pp w rozumieniu religii, próby poznania Boga

Re: Kim jest Bóg

Postprzez Czarodziejka » 23 cze 2014, o 18:15

*
Ostatnio edytowano 29 paź 2014, o 21:21 przez Czarodziejka, łącznie edytowano 1 raz
Czarodziejka
Inicjator forum

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postprzez dariaanna » 26 cze 2014, o 13:30

A ja już nie wiem jak to jest, trochę mnie ten temat zakręcił i dał do myślenia i w końcu nie wiem czy ten Bóg chrześcijański to jest ten sam Bóg, który jest rozumiany jako Energia Absolutnej Miłości? Bo nie pasuje mi to, że Bóg, który jest Miłością, mówi o czymś np. że jest obrzydliwe.
dariaanna

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 146 razy

Postprzez Renata » 26 cze 2014, o 14:03

Problem nas ludzi, polega na tym, ze musimy wszystko określić i nazwać, nawet jakby to było naprawdę nie do zrozumienia.
A temat Boga to juz w ogóle...
Bo kto widział kiedykolwiek Boga?
Nawet jak wydaje ci sie, ze jest obok ciebie, to czy możesz na sto procent powiedzieć: "Tak, to Bóg stoi tu przy mnie"?
Przyjmujemy do siebie różne wizje Boga przekazywane przez innych ludzi. Te wizerunki Najwyższego ciągle sie zmieniają, On ciągle ulega transformacji. A my wijemy sie jak węgorze i szukamy, i szukamy; BEZ KOŃCA!

Bardzo mi sie podoba, co napisał Osho na ten temat, i w tym absolutnie sie z nim zgadzam:
"Niech życie będzie twoim jedynym bogiem. Żaden inny bóg nie jest potrzebny, gdyż wszyscy inni bogowie są ludzkim wymysłem. Albert Einstein powiedział: „jestem głęboko religijnym niewierzącym.” Istotnie. Religijna osoba nie może być wierząca. Wiara jest jak rękawiczka, otacza cię i nigdy nie dotykasz życia bezpośrednio."
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 638 razy
Otrzymał podziękowań: 819 razy

Postprzez dariaanna » 26 cze 2014, o 14:13

Ja nie mam z tym problemu, po prostu staram się zrozumieć. Jeżeli jest nie do zrozumienia, to ciężko, żeby np. Bóg wymagał ode mnie, żebym rozumiała.
Z jednej strony jest Bóg, który czegoś wymaga i stosuje kary, jeśli się do tego nie dostosujesz. Z drugiej strony jest Bóg, który mówi, że TY jesteś jedyną osobą, która może od siebie wymagać.
dariaanna

Postprzez Renata » 26 cze 2014, o 14:20

A nie jest tak, ze to my sami od siebie wymagamy? I sami siebie karzemy?
Może wszystko, o czym mowa, jest w nas, oczywiście udostępnione nam przy pomocy książek, Biblii, nauczycieli?

Ps. Dario, wywołałaś u mnie lawinę myśli dotyczących Boga, a na dodatek te myśli są sprzeczne z tym, jak do niedawna postrzegałam Boga.
Zaczyna mnie tez to wkurzać, ze odpowiedz nie jest prosta i ciągle bladze... :x
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 638 razy
Otrzymał podziękowań: 819 razy

Postprzez dariaanna » 26 cze 2014, o 14:38

No właśnie, z jednej strony to by było super, nie? Ale spójrz na to z innej strony, czy każdy umie siebie obiektywnie ocenić? Chyba, że dusza jest bardziej obiektywna? Ale nawet wtedy musi mieć jakieś kryteria, którymi się kieruje przy ocenie siebie. Bo dwie różne osoby mogą takie samo postępowanie ocenić w różny sposób.

Przepraszam.
dariaanna

Postprzez Nova » 26 cze 2014, o 19:16

Możliwe, że mam dość specyficzne spojrzenie na Boga ale tak naprawdę to zależy od nas jak Go postrzegamy. Może tak jak postrzegamy siebie? Przyznam, że tak naprawdę od roku, może nieco dłużej zaczęłam w ogóle widzieć Boga w moim życiu. I ja go widzę tak jak napisałam wcześniej - jako miłość, dobro, opiekę, troskę. Nie jako Boga, który może mnie ukarać czy mnie odrzucić. No umówmy się - kto ma gwarancję jak jest naprawdę? Może w sumie nazywam tę energię Bogiem, może jest mi to potrzebne. Wiem, że u mnie działa, więc kto mi zabroni w to wierzyć ;)
Wszystko będzie, jak być powinno, tak już jest urządzony świat. - M.Bułhakow
Nova

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postprzez dariaanna » 17 lip 2014, o 20:19

Kim jest Duch Święty?
dariaanna

Postprzez Calcifer » 17 lip 2014, o 20:29

Kim jest Baranek Boży?
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 440 razy

Postprzez dariaanna » 17 lip 2014, o 20:44

Eee myślałam, że tak się określa Jezusa.
dariaanna

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Religie