Kim jest Bóg

pp w rozumieniu religii, próby poznania Boga

Re: Kim jest Bóg

Postprzez Born1975 » 22 cze 2014, o 21:59

renata17031 napisał(a):Dodam jeszcze,ze w naszych kosciolach na mszach jedzie smutkiem i....nuda. Tak, nuda. To dlatego wiele osob, w tym dzieci nie chce chodzic do kosciola. Kazdy siedzi tam taki smutny, strapiony, a jak jeszcze ksiadz palnie kazanie wytykajac ludziom bledy, to nic innego, jak bic sie w piersi.. :(
I gdzie jest w tym przeslanie dla czlowieka, gdzie radosc, gdzie milosc? Tego nie ma. Jest tylko grzech, cierpienie, pieklo i szatan... Tak bardzo te slowa sa podkreslane, ze wbijaja sie w pamiec na wieki.

Jako dziecko bardzo sie bałem, że pójdę do piekła. Pocieszała mnie tylko myśl, że nie będę tam sam. Jak dzieciom można mówić takie rzeczy? Teraz chyba to sie trochę zmieniło, faktem jednak jest, że dzieci niezbyt chetnie chodzą do kościoła. Przez całe życie poznałem tylko dwóch księży z powołania, pozostali nigdy nie powinni nimi zostać w moim odczuciu.
No Dejes De Soñar :D
Born1975

Podziękował : 828 razy
Otrzymał podziękowań: 569 razy

Postprzez dariaanna » 22 cze 2014, o 22:50

A mi coś w tej całej wizji Boga nie pasuje. Chociażby to, że ludzie starają się z niego zrobić przepełnionego miłością, tolerancyjnego, wybaczającego itp. Tylko skąd ta wizja Boga się wzięła? Nie z Biblii chyba. To ludzie sobie takiego Boga wymyślili. A każdy Bóg ma chyba określone zasady, które jasno określił :D i jak ktoś się nie stosuje to nie ma wstępu do Królestwa :mrgreen: . Coś mi po prostu nie gra w tej całej historii o dobrym Bogu...
dariaanna

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Postprzez Born1975 » 22 cze 2014, o 22:54

dariaanna napisał(a):A mi coś w tej całej wizji Boga nie pasuje. Chociażby to, że ludzie starają się z niego zrobić przepełnionego miłością, tolerancyjnego, wybaczającego itp. Tylko skąd ta wizja Boga się wzięła? Nie z Biblii chyba. To ludzie sobie takiego Boga wymyślili. A każdy Bóg ma chyba określone zasady, które jasno określił :D i jak ktoś się nie stosuje to nie ma wstępu do Królestwa :mrgreen: . Coś mi po prostu nie gra w tej całej historii o dobrym Bogu...

Hmm, w Starym Testamencie Bóg jest ukazany jako surowy sędzia. Bóg ukazany w Nowym Testamencie, jest Bogiem pełnym miłości. Więc ta wizja jednak pochodzi z Biblii.
No Dejes De Soñar :D
Born1975

Podziękował : 828 razy
Otrzymał podziękowań: 569 razy

Postprzez Calcifer » 22 cze 2014, o 23:00

Z jednej strony tak ale z drugiej gdyby spojrzeć na to jako obrońca Boga ze starego testamentu, można by powiedzieć, że to tylko w naszych oczach wydaje się to okrutne, bo wszechświat należy do Boga i to on może decydować kogo ocalić a kogo nie. Poza tym Bóg ze starego testamentu, wielokrotnie daje szanse nawrócenia się grzesznikom, jest co prawda momentami okrutny ale sprawiedliwy. Co do wstępu do królestwa, to w Biblii nie ma nieba ani piekła tak jak tłumaczy nam to KK, człowiek nie jest zbawiany za uczynki a z łaski poprzez śmierć Jezusa Chrystusa.
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 438 razy

Postprzez Calcifer » 22 cze 2014, o 23:01

W ogóle zawsze w takich dyskusjach mam ochotę dać link do tego filmu :

Według mnie on wszystko świetnie tłumaczy :)

Calcifer
Inicjator forum

Postprzez dariaanna » 22 cze 2014, o 23:07

W NT ten Bóg nadal jednak ma jakieś zasady. Chodzi mi o to, że mam wrażenie, że ludzie robią z Boga trochę taką ciepłą kluchę, każdy może robić co chce, bo Bóg miłosierny wszystko wybaczy. Po prostu mam wrażenie, że w ostatnich czasach ta wizja Boga zrobiła się jakaś dziwna i każdy sam sobie interpretuje Boga po swojemu, pytanie czy to o to chodzi?
Ostatnio edytowano 22 cze 2014, o 23:10 przez dariaanna, łącznie edytowano 1 raz
dariaanna

Postprzez Calcifer » 22 cze 2014, o 23:10

Masz racje, w żadnym wypadku Bóg nie jest "ciepłą kluchą" :D Bóg jest za karą śmierci! :) „A gdyby ktoś bliźniego swego umyślnie zasadziwszy się podstępem zabił, i od ołtarza Mego weźmiesz go - i zabijesz!" - to cytat Biblii :)

Calcifer
Inicjator forum

Postprzez dariaanna » 22 cze 2014, o 23:25

O to mi właśnie chodzi, że Bóg jasno w Biblii określił czego oczekuje i jakie ma zasady, a ludzie o tym zapomnieli? Uznali, że to co tam mówił jest nieważne, może zmienił zdanie?
I jeszcze tak sobie myślę, że skoro to jest relacja, to od tej relacji Bóg też musi czegoś chcieć w zamian :D. Który Bóg by się nie wkur*ił gdyby miał tylko dawać, a nic by w zamian nie miał, nawet szacunku?
Wszystko jest po prostu nie tak, jak być powinno, czyli do góry nogami. Aż mnie głowa rozbolała :P.
dariaanna

Postprzez Calcifer » 22 cze 2014, o 23:42

Gdyby ludzie przestrzegali tego co naprawdę nakazuje Biblia to nie było by między innymi :

- Homoseksualizmu
- Lenistwa
- Tatuowania się
- Wróżbitów

Bóg np. tych którzy w wiosce są leniwi a chcą korzystać z dóbr tych którzy pracują, każe wygnać. Dziwne prawda? A my dziś żyjemy w Państwie gdzie tym którzy nie pracują dajemy zasiłki :D

Calcifer
Inicjator forum

Postprzez dariaanna » 22 cze 2014, o 23:49

Czyli co wytatuowani, wróżbici, homoseksualiści i leniwi mają ekhm spadać? Religia religią, a państwo państwem, to są zupełnie inne sprawy moim zdaniem :).
dariaanna

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Religie