Kim jest Bóg

pp w rozumieniu religii, próby poznania Boga

Re: Kim jest Bóg

Postprzez Miriam » 14 paź 2017, o 19:53

Ciekawe, bo czytając tytuł wątku przypomniało mi się programowanie na lekcjach religii katolickiej, kiedy to na postawione pytanie "Kim jest Bóg" odpowiedź brzmiała "Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za złe karze" i dalej katarynka z 6 prawdami wiary. Kurczę, to było ileśdziesiąt lat temu, a ja to pamiętam i kod programu jak automat się uruchamia :mur: Ale to nie jest moja odpowiedź na to pytanie. Wydaje mi się, że zawarte w pytaniu słowo "Kim" już określa w pewnym sensie odpowiedź, bo to ma dużo wspólnego z judeochrześcijańskim pojmowaniem Źródła jako osobowe. Używa się też określeń Istota Wyższa (znów osoba). Mnie bliżej do odpowiedzi Wyższa Świadomość, Źródło, Wszechświat, Miłość. I tutaj mam spójność z chrześcijaństwem w tej kwestii, że "Bóg jest Miłością". A Miłość to coś niematerialnego, co w naszym świecie przejawia się w formach materialnych. Bóg to dla mnie Coś nieograniczonego, Coś, co nam, jako istotom w granicach ciał i świata materialnego, trudno pojąć. Ale całe szczęście można To/Ją/Go/Absolut poczuć otwartością serca :)
Miriam

Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Postprzez mrO » 14 paź 2017, o 20:03

pit napisał(a):To skoro Ty również nim jesteś, to czemu nie masz na mnie żadnego wpływu? Dlatego, że dopiero raczkujemy?

Bo w ogóle mnie nie obchodzisz. "dla" mnie Ty nie istniejesz. Liczę się tylko Ja i zawsze będę się liczył tylko Ja.

Tutaj "Ja" jest trochę problematyczne z moim obecnymi poglądami, ale dalej podtrzymuje, że to mój świat i moja rzeczywistość :)
:brawo
mrO

Podziękował : 47 razy
Otrzymał podziękowań: 150 razy

Postprzez pit » 14 paź 2017, o 21:00

To jakimś kiepskim Bogiem jesteś. Drużyna Narcyzów, czy Egoistów ;)
pit

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postprzez mrO » 14 paź 2017, o 21:09

pit napisał(a):To jakimś kiepskim Bogiem jesteś. Drużyna Narcyzów, czy Egoistów ;)

To co według ciebie jest "bogiem" jest bogiem tylko dla ciebie. To twoja wizja, twój zlepek doświadczeń i twoje życie jest twoim rozumowaniem czym jest Bóg i wcale mnie to nie obchodzi, bo nie mam na to żadnego wpływu.
To jakim ja jestem sobie Bogiem jest ważne dla mnie, twoja opinia w ogóle mnie nie obchodzi. Tak samo jak moja nie powinna obchodzić ciebie.
Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.
mrO

Postprzez pit » 14 paź 2017, o 21:18

Szkoda tylko, że nie widzisz, że zajmujemy to samo królestwo pod względem fizycznym, co samo z siebie wyklucza absolutną boskość jednego z nas. Poza tym, jesteś już w stanie ominąć następstwa prawa przyciągania? Ale w sumie cieszę się z Twojego stanu duchowego, w którym doświadczasz swojego błogostanu. :)
pit

Postprzez Born1975 » 14 paź 2017, o 21:43

Moje rozumowanie Boga od czasu gdy zacząłem ten wątek trochę ewoluowało. Dziś rozumiem to ciut inaczej. Ale nie o moim rozumieniu Boga chce teraz pisać, tylko zapytać Was, czy Wasze wyobrażenie na temat Boga też ewoluuje?
Wild and free :D
Born1975

Podziękował : 812 razy
Otrzymał podziękowań: 513 razy

Postprzez pit » 14 paź 2017, o 21:45

Born1975 napisał(a):Moje rozumowanie Boga od czasu gdy zacząłem ten wątek trochę ewoluowało. Dziś rozumiem to ciut inaczej. Ale nie o moim rozumieniu Boga chce teraz pisać, tylko zapytać Was, czy Wasze wyobrażenie na temat Boga też ewoluuje?
cały czas, to wyobrażenie powstało po naszej wczorajszej rozmowie.
pit

Postprzez mrO » 15 paź 2017, o 02:32

pit napisał(a):Szkoda tylko, że nie widzisz, że zajmujemy to samo królestwo pod względem fizycznym, co samo z siebie wyklucza absolutną boskość jednego z nas. Poza tym, jesteś już w stanie ominąć następstwa prawa przyciągania? Ale w sumie cieszę się z Twojego stanu duchowego, w którym doświadczasz swojego błogostanu. :)

Mam wrażenie że mylnie odebrałeś to co miałem na myśli.
Nie jestem dziadkiem z chmurki, takim jakim sobie wyobrażasz. Pisząc o byciu "Bogiem", miałem na myśli czynność sprawczą jaką każdy z nas ma w swoich rękach. Jedni świadomi, inni już nie.

jesteś już w stanie ominąć następstwa prawa przyciągania?

rozwiń co masz na myśli poprzez "następstwa", bo nie za bardzo rozumiem jakie mogą być następstwa PP.
mrO

Postprzez pit » 15 paź 2017, o 09:05

Ok, takim Bogiem jesteś :-)
Prawo przyciągania nie ogranicza się do świadomego przyciągania. Cokolwiek zrobisz jest akcją, która spowoduje reakcję. Umiesz spodowac zablokowanie reakcji na swoje wszystkie działania?
pit

Postprzez mrO » 15 paź 2017, o 12:34

pit napisał(a):Prawo przyciągania nie ogranicza się do świadomego przyciągania. Cokolwiek zrobisz jest akcją, która spowoduje reakcję. Umiesz spodowac zablokowanie reakcji na swoje wszystkie działania?

Jest tutaj dość sporo "ogarniętych" osób jeśli chodzi o PP które doszły do wielu fajnych rzeczy, dobrze sobie zdają sprawę z tego czym jest PP i jak to działa. To o czym piszesz to podstawa.

Jeśli chodzi o " zablokowanie reakcji na swoje wszystkie działania?" to powtórzę się, ale za bardzo nie rozumiem co masz na myśli poprzez "zablokowanie reakcji".
Osobiście jestem już w miejscu gdzie uważam techniki za niepotrzebne. To co chcę nie jest już ważne, ważniejsze jest to co dzieje się teraz. Coraz częściej uważam PP za rzecz złą, bo zachęca ludzi do kontrolowania swojego życia. Zamiast żyć w teraz, skupiają się oni na technikach i żyją tymi technikami zapominając o tym aby być szczęśliwy będąc sobą.

Próbując odpowiedzieć na twoje pytanie czy "umiem spowodować zablokowanie reakcji na swoje wszystkie działania"
Nawet nie próbuje, po prostu jeśli jest to rzecz na którą nie mam wpływu to odpuszczam ja sobie, jeśli mogę coś z tym zrobić to robię.
Moim zdaniem moja reakcja na napotkane działanie moje czy kogoś innego nie powinna w ogóle mieć miejsca, podchodzę do tego:"Aha Ok".

Za ten post autor mrO otrzymał podziękowanie od
Renata
mrO

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Religie