Kim jest Bóg

pp w rozumieniu religii, próby poznania Boga

Re: Kim jest Bóg

Postprzez taxi12 » 23 wrz 2018, o 20:17

Moim zdaniem są 2 opcje Bóg nie istnieje lub Bóg to jakaś zawansowana cywlizacja która stworzyła ludzi do celów badawczych i za bardzo lub wcale nie ingeruje w rozwój świata.
kocham życie
taxi12

Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez cynamonova » 23 wrz 2018, o 20:45

Moim zdaniem bóg to demon, który zawładnął ludźmi. On i jego wysłannicy zrobili wiele krzywdy na ziemii. Nie mówię tylko o chrześcijanach, mam na myśli wszelkie religie monoteistyczne.
Żyć to znaczy okazywać wdzięczność za słoneczny blask i miłość, za ciepło i czułość, których jest tak wiele w ludziach i rzeczach.
cynamonova

Podziękował : 41 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Postprzez Born1975 » 24 wrz 2018, o 17:11

cynamonova napisał(a):Moim zdaniem bóg to demon, który zawładnął ludźmi. On i jego wysłannicy zrobili wiele krzywdy na ziemii. Nie mówię tylko o chrześcijanach, mam na myśli wszelkie religie monoteistyczne.

Myślisz o bogu ze Starego Testamentu? Dla mnie to też jakiś demon. Zabił kilka milionów ludzi.

A wracając do pytania postawionego w pierwszym poście. Moje postrzeganie Boga wciąż ewoluuje. Dziś zamiast określenia Bóg wolę używać określenia Źródło. Źródło jest początkiem wszystkiego, wszystko od niego pochodzi i wszystko kiedyś do niego wróci. Co ciekawe Źródło jest Niebytem to znaczy może nie istnieć. Wiem, że ciężko to pojąć, ale na początku było tylko Wielkie Nic. Samo zaś Wielkie Nic stanowiło informację. Nawet jeśli niczego nie ma, to jest to informacja. Niektórzy uważają, że Bóg jest polem informacyjnym i patrząc na to w ten sposób można to uznać za prawdę.

Niektórzy, a właściwie większość, uważają, że Bóg to inteligentny byt. A ja Was rozczaruję. My patrzymy na Boga z poziomu mentalnego, ale Bóg/Źródło nie znajduje sie na poziomie mentalnym tylko na poziomie duchowym. Nie musi to więc być inteligentny byt patrząc z naszego punktu widzenia. Ja nie twierdzę, że w dziedzinie duchowej nie ma inteligentnych bytów, ale jeśli takowe są, to i tak pochodzą one ze Źródła

Teraz taka ciekawostka. Wielu naszych słowiańskich przodków za głównego Boga uważało Roda. A teraz spójrzcie na to Rod i Źródło. To jest to samo słowo, zachodzi tylko zmiana o do ó lub odwrotnie. Rod, rodzina, urodziny, przyroda, ale już ród czy naród-zmiana o w ó. Słowianie wiedzieli o co chodzi, ale ta wiedza zaginęła, a dlaczego tak się stało, to chyba nie muszę tłumaczyć.
Knight of light coming!
Born1975

Podziękował : 837 razy
Otrzymał podziękowań: 590 razy

Postprzez taxi12 » 27 wrz 2018, o 18:51

Born1975 napisał(a): Źródło. Źródło jest początkiem wszystkiego, wszystko od niego pochodzi i wszystko kiedyś do niego wróci. Co ciekawe Źródło jest Niebytem to znaczy może nie istnieć.
Bardzo ciekawa teoria być może mnichowie mówiący o nirwanie mają to na myśli
kocham życie
taxi12

Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez Born1975 » 27 wrz 2018, o 20:55

taxi12 napisał(a):
Born1975 napisał(a): Źródło. Źródło jest początkiem wszystkiego, wszystko od niego pochodzi i wszystko kiedyś do niego wróci. Co ciekawe Źródło jest Niebytem to znaczy może nie istnieć.
Bardzo ciekawa teoria być może mnichowie mówiący o nirwanie mają to na myśli

Występowanie takiego zjawiska jakim jest entropia (na poziomie fizycznego wszechświata), tylko potwierdza to, że wszystko kiedyś wróci do Źródła. Mnisi tak czy siak kiedyś osiągną to do czego dążą.
Knight of light coming!
Born1975

Podziękował : 837 razy
Otrzymał podziękowań: 590 razy

Poprzednia strona

Powrót do Religie