Rozmowy z...

pp w rozumieniu religii, próby poznania Boga

Rozmowy z...

Postprzez Kmicic » 20 sie 2017, o 14:16

...Ojcem Pio.
Znalazłem to ostatnio w odmętach internetu i tak stwierdziłem po obejrzeniu i chwili refleksji nt. wiary/religii itp że ja już sam nie wiem co o tym wszystkim mam myśleć... pogubiłem się :/ Największy mętlik w głowie zrobiły mi moje osobiste rozmowy z ks. Krzysztofem jaki i o. Tomaszem... (nazwisk nie będę podawał lecz zapewniam iż w szczególności o. Tomasz to wielka postać polskiego duchowieństwa) wykładowcami z mojej byłej uczelni którzy to wywrócili moje postrzeganie biblii i kościoła o 180* :o

cz 1 https://youtu.be/gREB_15aPyI?t=8

cz.2 https://www.youtube.com/watch?v=62txSUiB1cU

Co o tym myślicie?
Każdy powinien poznać Jego filozofię...

- http://www.jkrishnamurti.org <3

'''Czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...''
Kmicic

Podziękował : 42 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Re: Rozmowy z...

Postprzez Born1975 » 20 sie 2017, o 15:03

Nie oglądałem, ale... od religii lepiej się trzymać z daleka.
Sé quien soy y no me importa lo que digan los demás. :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 813 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy

Postprzez mrO » 20 sie 2017, o 15:35

Kiedyś widziałem, a nawet i czytałem. Można powiedzieć, że w wolnym czasie kiedyś czytałem o tych wszystkich teoriach i końcach świata. Teraz żałuje że to robiłem, z prostego powodu. Czytanie o tym wszystkim co może być powoduje tylko w nas smutek i zwątpienie, a przecież nie oto chodzi tutaj, prawda? Jak mamy czuć się dobrze skoro poświęcamy swój czas czytając i oglądając wszystkie rzeczy o tym że będzie źle i jeszcze gorzej.
Taki rzeczy w ogóle nam nie służą. Niezależnie o czym mówią i piszą, niezależnie o czym to jest, czy jest to NWO, czy fluor w pastach do zębów, czy bigfarmie, a nawet o iluminatach i reptalianach.
Taka wiedza jest nam zbędną i wcale nic a nic nie daje nam świadomość o tym wszystkim.
:brawo

Za ten post autor mrO otrzymał podziękowanie od
Slonce
mrO

Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Postprzez Kmicic » 20 sie 2017, o 19:12

Nie zrażajcie się tytułem tylko obejrzyjcie... naprawdę to nie jest to co myślicie :P (tzn na pewno w 80% nie jest tym czym sobie myślicie że jest po tytule :P ) I w tedy proponuję się wypowiadać bo nie lubię kurcze dyskusji w stylu ''trzeba się trzymać z dalekaaaa''... bez podania konstruktywnych argumentów dlaczego należy tak czynić ;)

Aczkolwiek do mnie osobiście to co mówi nie trafia :P

'''Czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...''
Kmicic

Postprzez Born1975 » 20 sie 2017, o 19:29

Kmicic napisał(a):Nie zrażajcie się tytułem tylko obejrzyjcie... naprawdę to nie jest to co myślicie :P (tzn na pewno w 80% nie jest tym czym sobie myślicie że jest po tytule :P ) I w tedy proponuję się wypowiadać bo nie lubię kurcze dyskusji w stylu ''trzeba się trzymać z dalekaaaa''... bez podania konstruktywnych argumentów dlaczego należy tak czynić ;)

Na te filmiki trafiłem zanim je tu zapodałeś, bo subskrybuje kanał, na którym są umieszczone. Na szybko je przeleciałem i nie wzbudziły mojego zainteresowania.

Zauważ, że napisałem, że z daleka trzeba się trzymać od religii, a z tą mam do czynienia tak jak większość ludzi od urodzenia. Nie chcę przytaczać argumentów, bo mogłoby to wywołać gównoburzę. Ale jak chcesz znać moje zdanie na temat religii to poczytaj ten wątek: viewtopic.php?f=30&t=140 Jest dość długi, ale daje do myślenia w kwestiach związanych z religią.
Sé quien soy y no me importa lo que digan los demás. :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 813 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy

Postprzez mrO » 21 sie 2017, o 09:41

Kmicic napisał(a):Nie zrażajcie się tytułem tylko obejrzyjcie... naprawdę to nie jest to co myślicie :P (tzn na pewno w 80% nie jest tym czym sobie myślicie że jest po tytule :P ) I w tedy proponuję się wypowiadać bo nie lubię kurcze dyskusji w stylu ''trzeba się trzymać z dalekaaaa''... bez podania konstruktywnych argumentów dlaczego należy tak czynić ;)
Aczkolwiek do mnie osobiście to co mówi nie trafia :P

Ok, masz racje mój błąd, ale myślę, że moja odpowiedź nadal jest aktualna, tzn: jaki jest sens, że to wiesz ? Jaki jest sens zgłębiania się w takie rzeczy, jeśli przynoszą "zwątpienie", bo ludzie po objerzeniu tego filmiku, jak i mu podobny, mogą dosłownie popaść w depresję.
Co do trzymania się z daleka, to myślę, że to jest najlepszą rzeczą jaką możemy zrobić jeśli chodzi o takie rzeczy. Nie chodzi tutaj o to aby być ignorantem, ale po prostu nie dopuszać do siebie rzeczy, które tak na prawdę niczego poza zwątpieniem i smutkiem nam nie dadzą.
Dlatego niektórzy ludzie rezygnują z oglądania TV, bo jedyne co można tam zobaczyć to tragedie i problemy i to działa w taki sam sposób.

Nie chcę osądzać, ale piszesz o tym że "to do ciebie nie trafia", ale pomyśl że to może się na tobie odbić.
:brawo
mrO

Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Postprzez Kmicic » 21 sie 2017, o 12:33

Nie no, dla mnie skrajnością jest już wyzbywanie się telewizji sensu stricte ... Rozumiem nie oglądać wszystkiego seriali kiepskiej jakości itp...
Dlatego optuję za tym by wyrobić w sobie dobrej jakości ''filtr'' informacyjny :)
Zbierać i segregować informacje które są przydatne jakościowe pełne nowej wiedzy a zarazem pozytywne tudzież neutralne a to co wzbudza w nas negatywne emocje wpuszczać lewym a wypuszczać prawym uchem ;) (aczkolwiek śmiem twierdzić że informacja to informacja poszerza nasza wiedzę i nie ważne jaka jest niesie ze sobą pewne informacje z których chociażby 0,00001% może się nam w życiu przydać ale.... to tylko moje subiektywne zdanie :))

Kmicic

Powrót do Religie