Religie, wiara a nasze przemyślenia

pp w rozumieniu religii, próby poznania Boga

Religie, wiara a nasze przemyślenia

Postprzez Kmicic » 27 mar 2017, o 16:06

Cześć :)
Wczoraj czytałem sobie miesięcznik ''Egzorcysta'' i stwierdziłem że KAŻDY tekst (jaki by nie był a zwłaszcza dotyczący religii) nosi w sobie znamiona fanatycznego uwiązania czy też przywiązania do Własnej teorii własnej wizji jednocześnie oczerniając i negując każdy inny choćby najmniejszy przejaw obcej myśli ( w tym wypadku religijnej kulturowej). ''Szatany! :devil Diabły! :devil Demony! :devil '' - ap-ropo np. posążku Buddy.

I tu pytanko do Was moi drodzy :)
Co wy myślicie o Naszej religii? o innych religiach i systemach wierzeń typu Hinduizm Islam Buddyzm (choć to akurat bardziej filozofia powstała na bazie hinduizmu) :)

Pozdrawiam :)
Każdy powinien poznać Jego filozofię...

- http://www.jkrishnamurti.org <3

'''Czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...''
Kmicic

Podziękował : 42 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Re: Religie, wiara a nasze przemyślenia

Postprzez Renata » 28 mar 2017, o 07:01

Wyznawcy hinduizmu uznają wiele bogów i bogiń.
Buddyści twierdzą, że nie ma żadnego boga.
Wyznawcy New Age głoszą, że każdy człowiek jest Bogiem.
Muzułmanie wierzą w potężnego, ale niepoznawalnego Boga.
Chrześcijanie wierzą w kochającego i przystępnego Boga.

Patrząc na powyższą klasyfikację można śmiało powiedzieć, że ludzkość stoi po różnych stronach barykady. Stąd dzieje się tyle złych rzeczy. Brak szacunku dla innych idei.
Religie mówią o Bogu, o czymś mistycznym, duchowym - i myślę, że dlatego jest tyle nieporozumień. Bóg w życiu każdego człowieka może jawić się inaczej, ale przynależąc do danej religii wpasowujemy się w określone formuły narzucające nam jego obraz. Dlatego tak ważne jest szukanie na własną rękę a jednocześnie szacunek dla pozostałych. Tego niestety brakuje i myślę że to sprawka ego. Szuka popleczników, a ten kto nie z nami, przeciwko nam.

Miłość jest najlepszą religią i każdy powinien dojść do takich konkluzji. Bez podziałów, bez rozlewu krwi i nienawiści. Wszyscy przecież podchodzimy z tego samego Źródła i nie wiem, jak ten świat się urządził, że tyle granic zostało ustanowionych.
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI

Za ten post autor Renata otrzymał podziękowania - 2
Kmicic, Scarlett
Renata

Podziękował : 608 razy
Otrzymał podziękowań: 763 razy

Re: Religie Wiara a Nasze przemyślenia

Postprzez Monika22 » 28 mar 2017, o 11:13

Kmicic, a mógłbyś napisać, z którego miesiąca wydanie czytałeś? Jaki tam był temat przewodni?
Monika22

Podziękował : 54 razy
Otrzymał podziękowań: 90 razy

Postprzez Kmicic » 28 mar 2017, o 20:23

renata17031 napisał(a):
Wyznawcy hinduizmu uznają wiele bogów i bogiń.
Buddyści twierdzą, że nie ma żadnego boga.
Wyznawcy New Age głoszą, że każdy człowiek jest Bogiem.
Muzułmanie wierzą w potężnego, ale niepoznawalnego Boga.
Chrześcijanie wierzą w kochającego i przystępnego Boga.

Patrząc na powyższą klasyfikację można śmiało powiedzieć, że ludzkość stoi po różnych stronach barykady. Stąd dzieje się tyle złych rzeczy. Brak szacunku dla innych idei.
Religie mówią o Bogu, o czymś mistycznym, duchowym - i myślę, że dlatego jest tyle nieporozumień. Bóg w życiu każdego człowieka może jawić się inaczej, ale przynależąc do danej religii wpasowujemy się w określone formuły narzucające nam jego obraz. Dlatego tak ważne jest szukanie na własną rękę a jednocześnie szacunek dla pozostałych. Tego niestety brakuje i myślę że to sprawka ego. Szuka popleczników, a ten kto nie z nami, przeciwko nam.

Miłość jest najlepszą religią i każdy powinien dojść do takich konkluzji. Bez podziałów, bez rozlewu krwi i nienawiści. Wszyscy przecież podchodzimy z tego samego Źródła i nie wiem, jak ten świat się urządził, że tyle granic zostało ustanowionych.

hehe b. fajnie powiedziane :) mówisz jak Krishnamurti :P z resztą jesteś już 2 osobą z tego forum która mówi jak on :P praktycznie słowo w słowo :P

'''Czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...''

Za ten post autor Kmicic otrzymał podziękowanie od
Renata
Kmicic

Postprzez Kmicic » 28 mar 2017, o 20:25

Monika22 napisał(a):Kmicic, a mógłbyś napisać, z którego miesiąca wydanie czytałeś? Jaki tam był temat przewodni?

nr. 3 Marzec ''Potęga Przebaczenia'' :)

Kmicic

Postprzez Renata » 28 mar 2017, o 21:07

Kmicic, mam słabość do wschodnich nauczycieli :D Pewnie dlatego, że to co głoszą, spotyka się z moją głęboką akceptacją.
To nie są puste słowa. Krishnamurti, de Mello, Osho, Mooji - może gdzieś kiedyś w poprzednim życiu miałam z nimi przyjemność ;) :D
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 608 razy
Otrzymał podziękowań: 763 razy

Postprzez Kmicic » 29 mar 2017, o 17:13

renata17031 napisał(a):, Krishnamurti, de Mello,

O taaak <3 Ci dwaj są moimi faworytami :3 śmiem zwać się ich uczniem :D

Kmicic

Postprzez Born1975 » 30 mar 2017, o 15:47

Ten post będzie trochę inny i jak podejmiecie dyskusję, to na jednym się nie skończy.

Karol Marks nazwał religię "opium ludu". Potem bolszewicy zmienili to na "opium dla ludu". Można się z tym zgadzać albo nie. Ja zrobię analizę pewnych założeń religii-głównie tych opartych na Biblii, ale może też coś o innych religiach napiszę.

Religia... przedrostek "re" wskazuje, że mamy do czynienia z czymś wtórnym. Tak jak na przykład redystrybucja oznacza powtórną dystrybucje towarów. Pytanie jakie się nasuwa, to w stosunku do czego religia jest wtórna? Hmmm, ciężko dokładnie stwierdzić. Słowo "ligus" oznacza czysty głos, więc religia jest wtórna do czegoś czystego. Można to rozumieć w ten sposób, że religia jest po prostu interpretacją czegoś, co w stosunku do niej nie jest zanieczyszczone. Dla mnie osobiście czysta jest tylko wiedza.... na ten temat chyba jeszcze wspomnę trochę.

Na tapetę weźmiemy sobie Biblię. Biblia zaczyna się od słów: "Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię". Potem jest opis utworzenia roślin, a potem słońca i księżyca. No i już widać, że mamy do czynienia z nieprawdą. Nasza gwiazda istniała wcześniej niż planeta. Księżyc mógł powstać później, ale nie słońce.

Dalej jest opis utworzenia zwierząt i w końcu człowieka. Najpierw powstaje Adam, a z jego żebra Ewa. No i patrząc z naukowego punktu widzenia jeśli Ewa powstała z żebra Adama, to mamy tu do czynienia z inżynierią genetyczną. I tu chcę zwrócić uwagę na jedną rzecz. Mamy 4 grupy krwi: A, B, AB i 0. Hmm no to ciekawe skąd się one wzięły. Jeśli Ewa została utworzona z żebra Adama, to miała te samą grupę krwi i potomstwo tej pierwszej pary powinno mieć taką samą grupę krwi jak rodzice, a jednak mamy 4.... Według mnie coś tu nie gra.

Ale lećmy dalej. Adam i Ewa zostali obdarzeni wolną wolą. Ale zaraz... mogli niby robić wszystko, tylko z jednego drzewa nie było wolno im jeść. To gdzie tu wolna wola? Toż to zwykła kpina z Boga... No ale dobra. W tym momencie do gry wchodzi Szatan. Pod postacią węża kusi pierwszych ludzi do zjedzenia zakazanego owocu. Mówi Adamowi i Ewie, że jak zjedzą zakazany owoc, to staną sie jak Bóg znający dobro i zło. Ha to dobre, nasi prarodzice nie rozróżniali dobra od zła... Nawet nie wiem jak to skomentować. Gdyby znali różnicę między dobrem i złem, to nie potrzebowaliby jeść zakazanego owocu.... Imię istoty która ich kusi brzmi Lucyfer, co się tłumaczy na "niosący światło". Hmm, to oni w tym raju musieli być nieźle ciemni, skoro ktoś im musiał światło przynieść, dalej mi tu coś nie gra.

Prarodzice ulegają Szatanowi za co zostają wygnani z raju. Rodzą się im dzieci. Najpierw Kain i Abel. Kain zabija swojego brata i zostaje przegoniony...nie wiadomo gdzie. Kain bierze sobie żonę...nie wiadomo tylko skąd. Niektórzy twierdzą, że poślubia swoją siostrę, co jest dość logiczne, ale Biblia nie wspomina o żadnej córce Adama i Ewy.

Dobra tu się zatrzymam trochę. Nie wiadomo kto tak naprawdę stworzył pierwszych ludzi. Bóg mówi "Uczyńmy człowieka na nasz obraz". To wskazuje, że Bóg nie jest sam, ale nie wiadomo do kogo się zwraca. Według mnie Bóg opisany w Biblii to nie jest Najwyższą Istotą. Historia Szatana kuszącego Ewę i Adama...jeśli weźmiemy pod uwagę imię tej istoty-Lucyfer, to przypomina to bardzo grecki mit o Prometeuszu, który podarował ludziom ogień, za co potem został ukarany.

Teraz z trochę innej beczki, ale zaraz zauważycie, że to się bardzo łączy z tym co napisałem wcześniej. Biblia mówi o liczbie bestii: 666 i o tym, że 6 jest niedoskonała względem 7. Czym lub kim jest Bestia? Niektórzy uważają, że chodzi o Brussels Electronical Accounting Surveying Terminal – BEAST taki superkomputer wielkości trzypiętrowego domu.... Dla zainteresowanych link: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/bruss ... st-2015-05 Ale dlaczego 6 jest niedoskonała względem 7? Na to pytanie nie znalazłem żadnej odpowiedzi. Ale zaraz, zaraz... 666, albo 3x6... o co tu chodzi? Już wiecie? Przypuszczam że nie. Bóg stworzył człowieka, a ja się pytam o jaki pierwiastek opiera się życie? A teraz wszyscy już wiedzą, o węgiel oczywiście. No dobrze, ale co to ma wspólnego z tym o czym tu piszę? Ano ma i to dużo. Węgiel ma 6 elektronów, 6 protonów i 6 neutronów, a jego liczba atomowa wynosi 6. I teraz sprawa staje się trochę bardziej jasna. 666 to 3X6 w atomie węgla. A co z 7? 7 to liczba atomowa azotu. Nie ma tu punktu odniesienia, ale.... być może życie inżynierów genetycznych, którzy stworzyli ludzi opiera się o Azot. Nie wiem tego, to tylko moje rozważania.

Dobra lecimy dalej. Biblia opisuje, że synom bożym podobały się córki ludzkie i brali sobie za żony, te które im się podobały. Z tych związków rodziły się olbrzymy. Może jakaś niezgodność genetyczna... albo coś innego. W każdym razie Bóg sprowadza na ludzkość potop i olbrzymy giną. Z potopu ratuje się tylko 8 osób... ale to wiecie.

Co się dzieje dalej? Ano ludzi jest coraz więcej a Bóg upatruje sobie jeden naród. Pozostałe narody są eliminowane przez ten wybrany przez Boga. Dziwne to trochę, bo jak kochający ojciec może zabijać swoje dzieci? Jakby ktoś miał piątkę dzieci i czworo było mu nieposłusznych, to czy temu piątemu kazałby zabić tę czwórkę? No ja w to nie wierzę, a tak postępuje starotestamentowy JHWH. JHWH? Może nie znacie tego skrótu, to tak zwany tetragram. Język starożytnych Izraelitów był zapisywany tylko przy pomocy spółgłosek, samogłoski w pisowni nie występowały. Dziś żydzi i na przykład Świadkowie Jehowy, uważają, że imię Boga brzmi Jehowa. No i tu mamy do czynienia z bardzo ciekawą sprawą. Przyjmuję się, że to imię Boga brzmi: "Ten który się staje". No i to by było nawet ok, ale.... jedna rzecz tu nie pasuje, a właściwie to pasuje i to nawet bardzo, lecz przeczy interpretacjom Biblii. O co chodzi? A o to, że wyraz "hovah" oznacza zniszczenie, albo ruinę. Jest inny podobny wyraz "havah", który faktycznie oznacza "stawać się". Imię Boga powinno więc być Jehawa, a jest Jehowa. No i gitara, że jest Jehowa. Starotestamentowy Bóg skazał na śmierć około 20 milionów ludzi (wielu z nich zginęło podczas potopu). Generalnie Stary Testament opisuje eksterminację całych narodów na rozkaz Boga, więc wszystko się zgadza co do jego imienia.

Teraz trochę o islamie. Bóg w islamie jak wszyscy wiemy nazywa się Allach. No i z ciekawą sprawą mamy tu do czynienia. Przedrostek "al" oznacza "ten", zaś słowo "lach".... nie zdziwcie się oznacza Polaka. Dobra może inaczej słowo Lach oznacza też pana. My Polacy i inne narody słowiańskie zwracamy się do innych, przez pan lub pani. W językach zachodnich ludzie mówią do siebie bardziej bezpośrednio. A w ogóle, to tylko kraje słowiańskie to są państwa... Nie wierzycie? Sprawdźcie co oznacza angielskie słowo "country" Ano oznacza wieś. U nas wieś to wieś, a państwo to państwo, a w krajach anglojęzycznych nie ma różnicy. Ale miało byc o Allachu. Trochę pokręcę. Polacy->Polachy->Lachy. Tak to wygląda. Wcześniej nazywaliśmy się Lachami. Mężczyzna to był Lach, a kobieta Laszka-stąd dziś na dziewczyny nazywa się czasem laskami. Co to ma wspólnego z Allachem? Ano ma i to wiele. Allach Akbar od strony etymologii oznacza Lechici Górą, tu cały artykuł na ten temat: http://wspanialarzeczpospolita.pl/2014/ ... rmageddon/ Tak więc imię Boga w islamie znowu się nie zgadza... to nie jest Najwyższa Istota.

Jeszcze kilka słów o religiach dalekowschodnich i o tym co mają wspólnego z Szatanem. Ha zdziwieni? Ano mają, tylko trzeba umieć to dostrzec. Jak pewnie wiele osób wie na dalekim wschodzie wierzą w energię kundalini. Ale co to jest ta kundalini? To energia węża, którą od pierwszej czakry trzeba wznieść do siódmej. A Szatan w Biblii jest przedstawiony pod postacią węża właśnie. To jest to o co w tym chodzi. Wszystkie religie ocierają się o to samo, o wyjście z matriksa, ale... żadna nie mówi tego wprost. To jest ten niesamowity mistycyzm, a przeżycia mistyków wywodzących się z różnych religii są niemal identyczne. Biblijny wąż, kundalini i pewnie wiele innych rzeczy mówi o tym samym o osiagnięciu oświecenia.

Dobra trochę namieszałem. Moje wnioski są takie. Ktoś utworzył ludzi, ale nie był to Bóg opisany w Biblii. Nasi stwórcy raczej nie mieli dobrych zamiarów wobec swojego stworzenia. Komuś się to jednak nie spodobało i chciał dać ludziom wolność (Lucyfer, Prometeusz... w innych religiach nie wiem). Oczywiście niektórzy ludzie wykorzystali to przeciw innym tworząc różne systemy religijne. Nie wiem jak do tego ma się Buddyzm, bo on właściwie nie jest religią, a bardziej filozofią-tam nie ma wiary w Boga...

Kończę, ale jak będą pytania, to mogę rozwinąć temat :D
Sé quien soy y no me importa lo que digan los demás. :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 813 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy

Postprzez Kmicic » 31 mar 2017, o 08:31

Dlatego Dream mi osobiście tak bardzo odpowiada filozofia Krishnamurtiego :)
On mówi poniekąd by stać pomiędzy tymi wszystkimi systemami religiami wierzeniami przekonaniami systemami wartości itp itd i czerpać dobro ze wszystkich naraz! :) :)

''Kto chce być prowadzony przez światło jednej świeczki, kiedy można mieć słońce?'' Jiddu K.

:)

Kmicic

Postprzez hansel » 17 lis 2017, o 13:17

Kmicic napisał(a):Dlatego Dream mi osobiście tak bardzo odpowiada filozofia Krishnamurtiego :)
Co cię w niej takiego urzekło ? Dla mnie ona jest chyba trochę zbyt introwertyczna.
hansel

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Następna strona

Powrót do Religie