Sumerowie, Anunnaki

pp w rozumieniu religii, próby poznania Boga

Sumerowie, Anunnaki

Postprzez Calcifer » 5 paź 2014, o 17:11

Przedwczoraj odwiedził mnie dawno nie widziany przyjaciel i zaczął opowiadać mi o Anunnaki, cywilizacji pochodzącej z planety Nibiru, która swego czasu (według sumeryjskiej mitologi) odwiedziła Ziemie i stworzyła rasę człowieka.

Co ciekawe, gdy mówił mi to wszystko, znalazłem ogromną liczbę powiązań z Biblią.

Polecam Wam obejrzeć ten film, choćby jako ciekawostkę :)

http://video.anyfiles.pl/Staro%C5%BCytn ... ideo/97016
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 433 razy

Re: Sumerowie, Anunnaki

Postprzez Serenity » 5 paź 2014, o 19:08

Takie i inne historie nie są mi obce, oglądałam wiele tego typu filmów a w odległej przeszłości przeczytałam chyba wszystkie książki Danikena. I przyznaję, że jest to dla mnie przekonywujące :?
Mam jednak jakieś opory przed teoriami spiskowymi i ten wielki sprzeciw "świata nauki" zawsze mnie trochę wstrzymywał przed ślepym przyjmowaniem tego rodzaju informacji.
Z drugiej strony, uczyłam się też historii sztuki - także starożytnej (tej klasycznie wykładanej) i miałam często takie dziwne uczucie, w jaki sposób interpretuje się te wszystkie artefakty, dzieła sztuki, przez akademickich wykładowców. Takie teorie są pomijane ABSOLUTNYM milczeniem a samo napomknienie o nich było by uznane za niewybaczalne faux pas!

Ale naprawdę ciężko jest znaleźć jakieś logiczne wyjaśnienie dla bardzo wielu takich przekazów - reliefów, rzeźb, budowli, dziwnych struktur wymagających niesłychanych nakładów pracy... chyba, że przyjmiemy, że wszyscy ci ludzie którzy to tworzyli, byli cały czas czymś naćpani...

Kiedy starałam się dowiedzieć, jakie właściwie argumenty "klasyczna nauka" ma na takie teorie to właściwie trafiałam głównie na pełne furii wypowiedzi, albo takie które właściwie nic nie wyjaśniały i było to jak w świecie poezji, każdy mówił co jego zdaniem "poeta" miał na myśli.

Dziś myślę, że cała nasza starożytna przeszłość jest jedną wielką zagadką, co może być zaskoczeniem dla ludzi, którzy sądzą, że we współczesnych czasach niewiele już pozostało do odkrycia ;)

Emilu, wrzuciłeś tu ten film, więc coś to w Tobie poruszyło... no to jakie są Twoje refleksje na ten temat? :)
Serenity

Podziękował : 31 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Postprzez Calcifer » 5 paź 2014, o 19:36

Zgadzam się z Tobą, świat nauki nie chce bądź też po prostu nie potrafi wytłumaczyć pewnych zjawisk, więc woli wykreować pogląd, że człowiek który nad takimi sprawami się zastanawia, musi być szalony, że pewnie ten kto w to wierzy to fanatyczny poszukiwacz teorii spiskowych. Cóż, socjologia uczy nas tego, że jeśli chcemy zdyskredytować człowieka to najprostszym sposobem jest go wyśmiać. Jeśli już raz zrobimy z kogoś totalnego wariata to już ciężko będzie ten wizerunek mu zmienić w oczach opinii publicznej.

Moje refleksje są takie, że od pewnego czasu zacząłem zauważać różne wspólne elementy łączące różne kulty, wierzenia. Doszedłem do wniosku, że tak naprawdę wszystkie religie w pewnym punkcie mówią o tym samym, jednak przekaz jest różny w zależności od osób którego go spisywały i od czasów w których był zapisywany.

Jak Kamil, zaczął mi opowiadać o Anunnaki to zauważyłem jak wiele jest powiązań w tej historii z Biblią. On sam nie był chyba tego do końca świadom, siedzieliśmy i debatowaliśmy o tym do rana, on miał wiedzę o Anunaki a ja o Biblii i co rusz znajdowaliśmy elementy wspólne tych dwóch wierzeń.

Zacząłem poszukiwać informacji na temat podobieństw w przekazach Biblii o Sumerów i faktycznie, nie my pierwsi na to wpadliśmy a mówi o tym np. ten film.

Według mnie to jest prawda, jestem w stanie w to uwierzyć. Jak to możliwe by tyle razy odtwarzali na glinianych tablicach wizerunek Anunnaki? Tysiące zapisków sumeryjskich mówi na temat Anunnaki. Ich cywilizacja była jak na tamten czas bardzo rozwinięta, gdyby trwali do dziś to być może potrafiliby podróżować między wymiarami, może potrafili to już wtedy.

Jednak Anunnaki dzielą się ponoć na dwa gatunki. Tym świetlistym są Anunnaki-Attas, do nich zaliczany jest między innymi Mojżesz z Biblii. Nie zdziwiłbym się gdyby jednym z nich był również Jezus.

Teraz pytanie - czy to bluźnierstwo dla wierzących w Jezusa, twierdzić że on mógł być Anunnaki? Według mnie nie. Sam wierze w Jezusa ale nie zdziwiłoby mnie gdyby był astralnym przybyszem z innej planety np. Nibiru. Co w tym złego? :)

Dobrze powiedział jeden facet z ludzi wypowiadających się w filmie, że powinniśmy zaakceptować że kosmici są i mogli już odwiedzać naszą planetę i że to jest w porządku, że nie ma w tym nic złego :)

Calcifer
Inicjator forum

Postprzez Calcifer » 5 paź 2014, o 19:36

Druga grupa Anunnkai-Attas idzie przez świat ze światłem. Członkowie tej grupy wznoszą świadomość człowieka, walczą z terroryzmem, zakłamaniem, manipulacją. Obie te grupy inkarnują się w ciałach ludzkich. Posiadają też swoje astralne formy i potrafią przenikać w tej formie w życie człowieka. Łatwo się domyśleć, że obie te grupy budują na świecie dwie potężne energie: dobra i zła.

W Starym Testamencie na każdym kroku spotykamy dużą ilość krwawych wydarzeń, przypisywanych Bogu... bogom...? krwawe ofiary, wojny. Ciężko zrozumieć o co właściwie tam chodzi, po czyjej stronie jest racja i komu przypisywać taki bieg wydarzeń?

"...A w owych czasach, również i potem, gdy synowie boży obcowali z córkami ludzkimi, byli na ziemi olbrzymi, które im one rodziły. To są mocarze, którzy z dawien dawna byli sławni..." (1 Mojżesz 6:4)

Mojżesz prowadził grupę Żydów z pod jarzma faraona, prosił aby przestrzegać słów Boga-Jedynego i Boskich Przykazań. Również w księdze Samuela znajdujemy opisy walk z olbrzymami mającymi po 6 palców u rąk i nóg.

"...potem była jeszcze jedna walka w Gat. Był tam pewien mąż ogromnego wzrostu, mający po sześć palców u rąk i nóg, czyli razem dwadzieścia cztery, który także wywodził się z rodu olbrzymów..."

Mojżesz prze wielu jest uznawany jako jeden z grupy Anunnaki Attas.

Wiele ras w czasach biblijnych walczyło o wyzwolenie z pod jarzma nieprzyjaciół. Dużo poległo z rąk Davida. Pozostała po tamtych czasach historia zabicia przez Davida olbrzyma Goliata i jego dziękczynna pieśń.

"...Gdy Pan wyrwał Davida z ręki wszystkich jego nieprzyjaciół, i z ręki Seula, przemówił on przed Panem słowami następującej pieśni Pan jest opoką moją i twierdzą moją i wybawicielem moim. Bóg skałą moją, rogiem zbawienia mojego, schronieniem moim i ucieczką moją, wybawicielem moim, który mnie od przemocy wybawia..." (2 Samuel 22: 1-3)

Czytając samą Biblię nie łatwo zrozumieć wszystkie te zależności i ich wpływ na losy człowieka. Jest zbyt dużo luk, brakuje nam wiedzy aby móc powiązać wszystkie biblijne zdarzenia. Znamy dobrze biblijne stworzenie mężczyzny Adama i jego żony Ewy utworzonej jego własnego żebra. Mieli potomstwo, 2-ch synów a ich syn wziął sobie żonę ale...skąd Kain ją wziął ... skoro na świecie była tylko jedna kobieta, jego matka Ewa? Skąd olbrzymi...?Można przytaczać wiele takich przykładów i nigdy nie znajdzie się na nich logicznej odpowiedzi. Sama Biblia w tym miejscu nie wystarcza.

Kiedy stworzono Adama i Ewę Ziemia była już zamieszkała przez wiele różnych ras, mieszanek z dalekich planet, zostali oni wszczepieni w Ziemię. Anunnaki uczynili ich własnymi niewolnikami.

Źródło : http://www.vismaya-maitreya.pl/zakryte_ ... nnaki.html

Calcifer
Inicjator forum

Postprzez Serenity » 5 paź 2014, o 21:18

Happy napisał(a): Sam wierze w Jezusa ale nie zdziwiłoby mnie gdyby był astralnym przybyszem z innej planety np. Nibiru. Co w tym złego? :)

Dobrze powiedział jeden facet z ludzi wypowiadających się w filmie, że powinniśmy zaakceptować że kosmici są i mogli już odwiedzać naszą planetę i że to jest w porządku, że nie ma w tym nic złego :)

No właśnie tego nie potrafię zrozumieć. Ludzie zachowują się często tak, jakby stwierdzenie jakiegoś faktu np. tego, że kosmici odwiedzali już naszą planetę miało spowodować jakąś niesłychaną rewolucję, falę samobójstw, krach na giełdzie i Bóg wie co jeszcze.

W XIX wieku, kiedy ludzie chodzili jeszcze w ciaśniejszych gorsetach umysłowych, pan Karol Darwin ogłasza swoją teorię według której ludzie pochodzą od małpy i świat naukowy to przyjmuje. Niektórzy są co prawda zgorszeni i zniesmaczeni ale jakoś to - jako cywilizacja "łyknęli" :) Nie stali się przez to ani lepsi ani gorsi i świata nie ogarnęły akurat z tego powodu płomienie.
Dzisiaj szef tego głównego instytutu darwinowskiego mówi uczciwie, że problem z teorią ewolucji nie polega na tym, że brakuje nam jakiegoś jednego ogniwa w łańcuchu, tylko... całego szeregu ogniw w wielu miejscach tego łańcucha! (czytałam o tym w jakimś piśmie). A mimo to, jedyną alternatywą jest kreacjonizm, który i tak nie jest w poważaniu przez szczególnie "wybitnych" naukowców - ale wolą się o tym szczególnie napastliwie nie wypowiadać, bo właściwie całe Stany na nim stoją.

No tak ale inne teorie to już za wiele - ludzkość tego nie uniesie! :? :lol:

Wiesz Emil, jeśli interesują Cię powiązania starożytnych teorii o kosmitach z przekazami biblijnymi (i innymi wielkimi księgami ludzkości), to naprawdę warto pochylić się nad książkami staruszka Erich von Dänikena :)
On był jednym z pierwszych, więc popełnił trochę błędów i jest najbardziej atakowany ale uważam, że naprawdę stawia przed ludźmi ciekawe pytania. Poza tym bardzo serio traktuje takie księgi jak Biblia, Wedy (święte księgi hinduizmu) i inne. Stawia tezę, że Ci którzy je pisali ZAWSZE pisali prawdę, że opisywali to co rzeczywiście widzieli lub co zostało im rzeczywiście przekazane, z tym, że oni opisywali to wszystko z poziomu możliwości ogarnięcia tego własnym umysłem.
Bo jakimi słowami my sami opisalibyśmy np. technologię, która wyprzedza nas o tysiące lat? ;)
Można wierzyć w to lub nie, ale zawsze warto popatrzeć na inny punkt widzenia :)

No i można przeżyć naprawdę niesamowitą podróż przez czas... ;)
Serenity

Podziękował : 31 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Postprzez Calcifer » 5 paź 2014, o 21:52

To prawda, nie mamy odpowiedzi na w gruncie rzeczy fundamentalne pytanie : Skąd się wzięliśmy? :) A wydaje nam się, że nasza nauka to tak wiele.

Jak możemy wierzyć, że piramidy mógł postawić jakiś prymitywny lud, skoro są one obrazem obszernej wiedzy matematycznej, astronomicznej itp. Może ludzie nie chcą tego zgłębiać bo się boją, ponieważ to wszystko jest nam nie znane. W ogóle tak teraz myślę, że może celowo kosmici są przedstawiani jako zielone ludki, straszne, niezbyt dobrze nastawione do ludzi a robi się to po to by ludzie nie chcieli zastanawiać się nad przybyszami z innych planet.

Według mnie, Jezus skąd się wziął. Przekonuje mnie ten pogląd o Anunnaki Attas, to naprawdę ma sens i trzyma się tego co zapisali Sumerowie. Oglądam właśnie film w którym głównym motywem są poglądy Ericka von Danikena i dzięki Ci, że mi go poleciłaś - to na pewno dobry trop by dowiedzieć się czegoś więcej :)

Jeszcze do niedawna nie interesowały mnie takie tematy, ale teraz widzę że w tym wszystkim też jest zawarta prawda o nas samych. Nie ma się czego bać i co sobie wkręcać, osobiście wierze tylko w miłość i wiem, że jeśli zjawi się tu obca cywilizacja to tak naprawdę po to aby nas czegoś nauczyć i dać nam więcej miłości.

Widzę Aniu, że Ty jesteś mocno zaznajomiona z tymi tematami :)

Calcifer
Inicjator forum

Postprzez Renata » 5 paź 2014, o 21:55

To, o czym mówicie, jest tak rzadko poruszane, że dla mnie samej jest to jakiś kosmos :D Serio :)
Na pewno za mało się o tym mówi, a jeśli już, to tego typu teorie są przypisywane szaleńcom ;)
Sama nie wiem, czy w to wierzę, czy nie, uważam jednak, że nie można nic z góry przekreślać. Te "nowości" mogą odkryć przed nami wiele odpowiedzi, w końcu świat nie istnieje od dziś...
Jestem tolerancyjna, jeśli chodzi o te sprawy :P , więc czekam na więcej takich rewelacji...
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 608 razy
Otrzymał podziękowań: 763 razy

Postprzez Calcifer » 5 paź 2014, o 22:06

Zgadza się, też nie dam sobie za to uciąć ręki ale z logicznego punktu widzenia, to wydaje się mieć sens :) Poza tym to dla mnie bardzo ciekawe, zgłębiam to i dochodzę do wniosku, że na pewno jest Bóg - tego jestem już w zasadzie absolutnie pewien zarówno duchowo jak i z płaszczyzny wiedzy, umysłu.

Od pewnego czasu zgłębiam różne religie, poznaje ich sposób interpretacji Boga i napotykam na wiele śladów, które świadczą o tym, że wszystkie religie mówią o tym samym Bogu jednak przedstawiają go z drobnymi różnicami w zależności od osób które spisywały "święte księgi".

A teraz jeszcze Ci Sumerowie i Anunnaki. Mnie to wszystko nakierowuje na myśl, że jest jeden Bóg a czy Jezus czy Budda był Anunnaki czy był Plejadianem to dla mnie nie ma aż tak wielkiego znaczenia, widzę po prostu że te wszystkie religie mówią o tym samym Bogu i to jest dla mnie bardzo pozytywne odkrycie choć nie jestem go jeszcze absolutnie pewien :)

Calcifer
Inicjator forum

Postprzez Renata » 5 paź 2014, o 22:13

Happy napisał(a): Poza tym to dla mnie bardzo ciekawe, zgłębiam to i dochodzę do wniosku, że na pewno jest Bóg - tego jestem już w zasadzie absolutnie pewien zarówno duchowo jak i z płaszczyzny wiedzy, umysłu.

A ja mogę o sobie powiedzieć, że odkryłam Boga jedynie na poziomie duchowym. Żadna nauka nie jest mi w stanie wyjaśnić Jego istnienia. Bo istnienie Boga opiera się jedynie na wierze. A jaką wartość ma wiara dla nauki? :)
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 608 razy
Otrzymał podziękowań: 763 razy

Postprzez Kokos » 5 paź 2014, o 22:32

Oglądałam filmik. Ciekawie zrobiony :) Czytałam całkiem niedawno artykuł o Anunnaki
( czy to się odmienia ?) Ja jednak nie mogę za bardzo uwierzyć w tę teorię. Bardziej mi się podoba historia Atlantydy :)

Próbowałam teraz odszukać wspomniany artykuł, ale znalazłam inny:

http://astromaria.wordpress.com/2012/01 ... ulu-amelu/

Komentarz Astromarii pod spodem, trochę ostry :mrgreen: :

"Sitchin był człowiekiem wynajętym (opłacanym) przez Rockefellerów i pracował w ich biurze. Jego zadaniem było wmówienie ludzkości (która przestaje już wierzyć w bzdurną teorię Darwina), że zostaliśmy stworzeni przez kosmitów jako PRYMITYWNI NIEWOLNICY do pracy w kopalni złota. Słowa „prymitywni” i „niewolnicy” są tu kluczowe. Mamy uwierzyć, że jesteśmy bezrozumnymi tępakami i że jako niewolnicy jesteśmy (zawsze byliśmy) czyjąś własnością. A skoro tak, to nasz właściciel może tu wrócić i zrobić z nami co zechce. Czegoś jeszcze nie rozumiesz? Może naucz się czytać ze zrozumieniem.
Interpretację sumeryjskich tabliczek możesz (mówiąc delikatnie) wsadzić.. między bajki. Dr Michael Heiser wyjaśnił to dokładnie. Miłej lektury: http://www.sitchiniswrong.com/ i nie przysyłajcie mi tu więcej durniów, broniących Sitchina. Szkoda waszego czasu."

Jeszcze jeden tekst:
http://astromaria.wordpress.com/2012/07 ... -agenda-2/
❤ ❤ ❤
Uwielbiam gdy mnóstwo pieniędzy jest w moim doświadczeniu!
Doświadczam wspaniałości życia!
Jestem wspaniałą istotą!
Idealny przepływ energii pieniędzy przez moje doświadczenie, to uwielbiam!
Energia bogactwa pulsuje w moim ciele!
Kokos

Podziękował : 561 razy
Otrzymał podziękowań: 394 razy

Następna strona

Powrót do Religie