O czym 90% katolików nie wie. NAPRAWDĘ polecam przeczytać.

pp w rozumieniu religii, próby poznania Boga

Re: O czym 90% katolików nie wie. NAPRAWDĘ polecam przeczyta

Postprzez Czarodziejka » 6 maja 2016, o 21:48

W kółko to samo. O Biblii już pisałam, i o obrazach i o krzyżu.
Dopuszczasz, że Bóg Ciebie prowadzi, a sądzisz że mnie nie?
Czarodziejka
Inicjator forum

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postprzez Born1975 » 6 maja 2016, o 21:59

Czarodziejka napisał(a):W kółko to samo. O Biblii już pisałam, i o obrazach i o krzyżu.
Dopuszczasz, że Bóg Ciebie prowadzi, a sądzisz że mnie nie?

Pytasz więc odpowiadam.

Zrób jedną rzecz, dla siebie nie dla mnie. Sprawdź z niezależnych źródeł na ile prawdziwe jest to o czym tutaj piszę. Ja nie wiem czy Bóg Cię prowadzi. A co jeśli to Szatan chce byś tak myślała? Ja nie wierze w Szatana, ale Ty chyba tak, więc to sprawdź.

Publicznie już więcej nie napiszę, ale jak coś to PW.
In Lak’ech Ala K’in
Born1975

Podziękował : 832 razy
Otrzymał podziękowań: 582 razy

Postprzez Czarodziejka » 6 maja 2016, o 22:19

To gadamy, czy nie? Bo nie zrozumiałam, czy jesteś za czy przeciw :)
Dream, skoro szatana nie ma to nikt inny mnie prowadzić nie może przecież. A jeśli on jednak istnieje, a ja błądzę, to i tak wołam cały czas do Boga, to On mnie nie zostawi, nie ma takiej opcji.
A co do prawdy... no to i Ty przecież odwołujesz się do 1) przekazu innych ludzi (to jest jeszcze woda czysta, czy już brudna?) 2) doczytałam że istnieje duża szansa, że Słowianie składali swoim bogom ofiary z ludzi, to zapytam, czy to cały czas ten sam Bóg, którego opisałeś powyżej gdy prosiłam?
Czarodziejka
Inicjator forum

Postprzez Born1975 » 6 maja 2016, o 22:32

Czarodziejka napisał(a):To gadamy, czy nie? Bo nie zrozumiałam, czy jesteś za czy przeciw :)
Dream, skoro szatana nie ma to nikt inny mnie prowadzić nie może przecież. A jeśli on jednak istnieje, a ja błądzę, to i tak wołam cały czas do Boga, to On mnie nie zostawi, nie ma takiej opcji.
A co do prawdy... no to i Ty przecież odwołujesz się do 1) przekazu innych ludzi (to jest jeszcze woda czysta, czy już brudna?) 2) doczytałam że istnieje duża szansa, że Słowianie składali swoim bogom ofiary z ludzi, to zapytam, czy to cały czas ten sam Bóg, którego opisałeś powyżej gdy prosiłam?

Napisz na PW jak chcesz kontynuować, ale dziś już raczej nie odpowiem.
In Lak’ech Ala K’in
Born1975

Podziękował : 832 razy
Otrzymał podziękowań: 582 razy

Postprzez Calcifer » 7 maja 2016, o 00:08

Czarodziejko ale wcale nie musisz iść sama. Jest np. kościół ewangelicki, gdzie tak samo są wierni, są odprawiane msze ale nie czci się posągów, figur, wierzy się w zbawienie z łaski poprzez śmierć Jezusa a nie z uczynków itp. Nie jest to chrześcijaństwo w 100% biblijne ale z pewnością o wiele bardziej biblijne niż KK, który łamie większość bożych nakazów odnośnie kontaktu z bogiem. Na czym więc opiera się wiara katolicka? Nie na Biblii? To skąd wiedza o Jezusie? Skąd wiedzieć co robić? Katechizm kościoła katolickiego... Czyli to już nie jest wiara w to co mówił Jezus tylko to wiara w to co mówi papież, który się wywodzi rzekomo od Jezusa. To tak samo jakbym praktykował sztukę walki "A" w niezmienionej formie albo praktykował sztukę walki "AB" zupełnie inną od pierwowzoru ale nauczaną przez kogoś kto się nazywa uczniem mistrza sztuki walki "A", zupełnie zaprzeczając temu stylowi.

Zgadzam się z tym co mówisz, że jeśli Bóg istnieje to on przebaczy tym którzy chodzą do KK bo ludzie CI chcą w gruncie rzeczy dobrze. Są jak dzieci które nie słuchają rodziców i jedzą zbyt dużo lodów ale przecież to nie oznacza, że nie kochają swoich rodziców :)
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k

Za ten post autor Calcifer otrzymał podziękowanie od
Born1975
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 440 razy

Postprzez Czarodziejka » 7 maja 2016, o 11:28

Happy, sęk w tym że ja wierzę, że Bóg chce tworzyć z nami, że przekazał tą pałeczkę Piotrowi, żebyśmy po ludzku się włączyli. I nawet jak pobłądzimy to nam wyprostuje błędy ludzkie na przestrzeni jakiegoś czasu, którego może nie zobaczymy nawet.
Zobacz, Dream tak pięknie napisał "Czasem błądzę, bo brak mi wiedzy, umiejętności czy nawet chęci, ale zawsze wracam na właściwą drogę-wystarczy że poproszę Boga by mi w tym pomógł."
Dream wierzy że jest prowadzony, ja też, a papież miałby być tej łaski pozbawiony? Tylko im większa władza, tym bardziej te błędy są ciężkie, tym bardziej je widać. Ale Bóg sobie z tym poradzi.
A tak poza tym nikt z nas nie ma boskiej pewności, że droga którą idzie jest na pewno najkrótszą drogą do Nieba (po ludzku wierzę że moja jest właściwa), to wie tylko sam Bóg (no chyba, że ktoś ma objawienie i Bóg mu to powie wprost - gościu w prawo, a nie w lewo).
I nie wierzę że Bóg będzie musiał mi przebaczać, że obchodziłam Jego ziemskie urodziny zimą, a nie latem.
I ja oczekuję od Boga przebaczenia grzechów, a nie, że będzie musiał mi przebaczać, że szłam drogą moich dziadków. Tu nie chodzi o to że chcę mieć "towarzystwo" na mszy, tylko że mi zależy na tych wszystkich ludziach, poczynając od tych co mnie poprzedzili i mi drogę torowali wiarę w Boga nawet ofiarą z własnego życia.
Ale gdyby teraz Bóg stanął przede mną i powiedział "zobacz, to jest najkrótsza droga do Mnie, ale nikt nie pójdzie nią z tobą, a tamta jest długa i wyboista, ale dojdziesz nią z całą rodziną" to już chyba wiesz co bym wybrała. To chyba jest miłość?
Bo może jeszcze tylko uściślę to, że nie wierzę że odwołując się do Boga idę drogą na zatracenie. Bo na przykład według mnie to Dream błądzi wracając do wierzeń pogańskich, ale już też wiem, że on ma w sercu Prawdziwego Boga, więc nawet jak jego droga jest błędna, to i tak dojdzie tam gdzie ja. Albo odwrotnie - ja dojdę tam gdzie Dream :)
A gdyby nawet miało być inaczej, to ja się za Damianem wstawię :D
I jak już to wolę walczyć o naprawę kościoła, ale nie żeby go zniszczyć.

Za ten post autor Czarodziejka otrzymał podziękowanie od
Born1975
Czarodziejka
Inicjator forum

Postprzez Calcifer » 7 maja 2016, o 12:02

Czarodziejko rozumiem, że wierzysz w KK i że odpowiada Ci ten obrządek i tradycja. Nie jest to jednak chrześcijaństwo biblijne. A skąd wiemy o Jezusie? Z Biblii. To jedyne świadectwo na istnienie Jezusa i jedyne świadectwo jego nauk. W porządku, Biblia była tysiąckrotnie przetwarzana, zakłamywana itp. Ale z czego ma brać się nasza wiara jak nie z Biblii? Gdyby nie Biblia to nie wiedzielibyśmy o Jezusie. To jest oczywiste z logicznego punktu widzenia. Jeśli więc Biblia jest świadectwem na istnienie Jezusa i nasza wiara wywodzi się z Biblii to powinniśmy opierać tą wiarę właśnie na Biblii. Jeśli tego nie robimy a co więcej, zaprzeczamy Biblii lub co gorsza, czytając ją świadomie sprzeniewierzamy się naukom z Biblii to księga ta nie znaczy nic a więc i nasza cała wiara w istnienie Jezusa nie znaczy nic. Ot takie chrześcijaństwo niedzielne. Jak można wierzyć w Jezusa i w Boga i zupełnie ich nie słuchać?

Mógłbym wymieniać tu cytaty z Biblii i porównywać to z KK ale wiem, że to na nic. Tak jest po prostu łatwiej, wierzyć w coś w co wierzy większość, co ma figurki, posążki, obrazki, obrządki. Jest to jednak całkowite zaprzeczenie nauk Boga i Jezusa i tu w zasadzie nie ma pola do dyskusji bo wystarczy zajrzeć do Biblii. Dla mnie KK powstał celowo aby wypaczyć nauki Jezusa. Papież to fałszywy mesjasz. Każdy kapłan to nierządnica ubrana w purpurę i szkarłat, która przy ołtarzu wznosi puchar pełen swojej obrzydliwości (krwi zamordowanego Jezusa). Okadzamy się przy pieśniach, oddajemy pokłony figurom, zwracamy się do księży "ojcze". Wszystko na odwrót. To gdzie w tym Jezus? Jeśli Jezus nie chciał tego wszystkiego a KK robi wszystko mu na złość to kogo czci?

Za ten post autor Calcifer otrzymał podziękowanie od
Born1975
Calcifer
Inicjator forum

Postprzez Calcifer » 7 maja 2016, o 12:18

Calcifer
Inicjator forum

Postprzez Czarodziejka » 7 maja 2016, o 12:26

Wszystko co zarzuciłes już omawialiśmy, wyjaśniłam swój punkt widzenia i swoją logikę (na pewno to pamiętasz).
Słucham Go Happy, słucham, tylko według Twojej oceny nie. Ja bym nie śmiała mówić, że Ty nie słuchasz Boga nie postępując w ten czy tamten sposób, bo pojęcia nie mam kim jesteś (całościowo - wiedza, serce, doświadczenie).
I jak tam trzymać się kurczowo Biblii to chyba wierzący w Boga muszą się obrzezać? A Ty Happy skąd czerpiesz wiedzę o Bogu?
Czarodziejka
Inicjator forum

Postprzez Calcifer » 7 maja 2016, o 14:00

Czarodziejko ja Ci nic nie zarzucam i nic sobie nie wymyślam. Mówię jedynie, że katolicy nie przestrzegają prawa bożego. To jest fakt z którym nie da się dyskutować. Żaden biblijny chrześcijanin nie będzie katolikiem. Albo jedno albo drugie. Albo bóg z biblii albo bóg z kościoła. Nie ma tu za bardzo miejsca na kompromis. Oczywiście, że powinni się obrzezać. Jeśli ktoś jest naprawdę wierzący i ufa bezgranicznie w nakazy Boga to powinien wykonywać jego nakazy. Ale obrzezanie to jest pikuś przy czczeniu figur, piciu krwi, kadzeniu itp. Mówię tylko o tym jak jest, to nie są moje prywatne opinie. Przecież każdy może to zweryfikować czyli przeczytać fragmenty biblii o których mówię i zobaczyć jak wygląda KK.

Wiedzę o Bogu czerpię z własnego serca, z miłości, z ludzkiego uśmiechu, z wiedzy którą nabywam różnymi drogami, ze świadomości swojego ciała, ze świadomości chwili obecnej, z obserwacji przyrody i wielu innych. Dla mnie Jezus jest zbawcą bo dał cudowne świadectwo będąc tu na Ziemi. Wierzę w to, że był Synem Bożym (nie jedynym). Ale to nie znaczy, że Jezus = chrześcijaństwo. Dla mnie Jezus i chrześcijaństwo to są zupełnie dwie oddzielne sprawy.

Calcifer
Inicjator forum

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Religie