O czym 90% katolików nie wie. NAPRAWDĘ polecam przeczytać.

pp w rozumieniu religii, próby poznania Boga

Re: O czym 90% katolików nie wie. NAPRAWDĘ polecam przeczyta

Postprzez Born1975 » 22 maja 2016, o 01:08

Wild and free :D
Born1975

Podziękował : 812 razy
Otrzymał podziękowań: 513 razy

Postprzez Kokos » 22 maja 2016, o 12:17

Może dla Ciebie jest on ciekawy, ale muszę się podzielić informacją, że kiedy pytałam osoby, które przestały zaglądać na to forum o przyczyny ich decyzji, podały powód, że nie mają przyjemności natrafiać na tego typu artykuły. Nie jest ich celem skupianie się na złu tego świata. Skupianie się na złu i oszczerstwach prawdziwych, czy też nie, tworzy ten świat coraz gorszym a czytającym obniża wibracje ;)
❤ ❤ ❤
Uwielbiam gdy mnóstwo pieniędzy jest w moim doświadczeniu!
Doświadczam wspaniałości życia!
Jestem wspaniałą istotą!
Idealny przepływ energii pieniędzy przez moje doświadczenie, to uwielbiam!
Energia bogactwa pulsuje w moim ciele!

Za ten post autor Kokos otrzymał podziękowania - 2
Portmonetka, Renata
Kokos

Podziękował : 561 razy
Otrzymał podziękowań: 394 razy

Postprzez Renata » 22 maja 2016, o 12:32

Kokos napisał(a):Może dla Ciebie jest on ciekawy, ale muszę się podzielić informacją, że kiedy pytałam osoby, które przestały zaglądać na to forum o przyczyny ich decyzji, podały powód, że nie mają przyjemności natrafiać na tego typu artykuły. Nie jest ich celem skupianie się na złu tego świata. Skupianie się na złu i oszczerstwach prawdziwych, czy też nie, tworzy ten świat coraz gorszym a czytającym obniża wibracje ;)

To prawda. Czasem gdy przeglądam FB, spotykam się z tyloma teoriami spiskowymi, że szok. Przestałam już zwracac na to uwagę, ale chyba będę musiała zredukować polubienia niektorych stron.
To, na czym powinnismy się skupiać, to przede wszystkim sianie radości. Nie mówię, że powinniśmy całkowicie odciać się od tego co negatywne. Jednak niektóre informacje tak naprawdę do niczego nie są nam potrzebne.
A JP2 jaki był, każdy wie. Każdemu "złotemu"człowiekowi można przypiąć łatkę oszusta i kłamcy, nawet matka Teresa taką miała. Czy naprawde musimy ustosunkowywać się do każdej informacji, niekoniecznie prawdziwej? Czy musimy mieć zawsze jakieś zdanie na każdy temat?
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 603 razy
Otrzymał podziękowań: 757 razy

Postprzez Born1975 » 22 maja 2016, o 19:46

Renia, Kokos po części macie rację :)

Jednak niedostrzeganie zła nie sprawia, że ono przestaje istnieć. To że niektóre osoby przestały zagladać na forum to ich wybór. Mnie jesli cos nie interesuje, to tego nie czytam. Przypomina mi się historia Buddy-chyba wszyscy ja znamy i nie trzeba jej tu przytaczać, ale to tak na marginesie.

Ja też chce żyć w świecie pełnym radości i dąże do tego, żeby ten świat był lepszy-mnie zobowiązuje nazwa witryny, którą tworzę smileoo.com

P.S. Na dzień dzisiejszy na smileoo.com jeszcze nic nie ma, ale taką domenę mam wykupioną :D
Born1975

Postprzez Kokos » 22 maja 2016, o 21:18

Mamy całkowitą rację :D

dream75 napisał(a):Jednak niedostrzeganie zła nie sprawia, że ono przestaje istnieć.

Widzę ogromny sens w nagłaśnianiu spraw, gdzie możemy coś zaradzić, komuś pomóc. Teraz.
Jednak tego typu oszczercze teksty to tylko babranie się, które nic nie wniesie, nikomu nie pomoże, a zabiera dobrą energię nam.
Ludzie którzy je klecą nie mogą być osobami zdrowymi. To widać od razu ;)

Dream zauważam, że zbyt często masz soczewkę ustawioną na wyszukiwanie zagrożeń :)
To, na co zwracasz uwagę, to rośnie ;)

Z tym nabiałem chociażby. Niby obiektywnie ogromna racja, ja też oprócz zsiadłego mleka od krowy nie jem od dawna nabiału. A tu dziś sobie czytam w Hicksach, że nasze myśli są o wiele silniejsze niż chemiczny skład produktów. I właściwie nie ma znaczenia co jemy, tylko co myślimy :) :)
I tak jak Daria teraz pisała o papierosach i alkoholu, to nie ma aż takiego znaczenia i nie wpływa na długość życia :)
❤ ❤ ❤
Jestem wspaniałą istotą!
Kokos

Postprzez Born1975 » 22 maja 2016, o 21:53

Kokos napisał(a):Mamy całkowitą rację :D

dream75 napisał(a):Jednak niedostrzeganie zła nie sprawia, że ono przestaje istnieć.

Widzę ogromny sens w nagłaśnianiu spraw, gdzie możemy coś zaradzić, komuś pomóc. Teraz.
Jednak tego typu oszczercze teksty to tylko babranie się, które nic nie wniesie, nikomu nie pomoże, a zabiera dobrą energię nam.
Ludzie którzy je klecą nie mogą być osobami zdrowymi. To widać od razu ;)

Dream zauważam, że zbyt często masz soczewkę ustawioną na wyszukiwanie zagrożeń :)
To, na co zwracasz uwagę, to rośnie ;)

Z tym nabiałem chociażby. Niby obiektywnie ogromna racja, ja też oprócz zsiadłego mleka od krowy nie jem od dawna nabiału. A tu dziś sobie czytam w Hicksach, że nasze myśli są o wiele silniejsze niż chemiczny skład produktów. I właściwie nie ma znaczenia co jemy, tylko co myślimy :) :)
I tak jak Daria teraz pisała o papierosach i alkoholu, to nie ma aż takiego znaczenia i nie wpływa na długość życia :)

Tylko by móc czemuś zaradzić, to trzeba wpierw o tym wiedzieć. Jednostka niewiele zdziała, ale grupa już całkiem sporo. Myśli mogą być silniejsze niż skład chemiczny, ale to nie oznacza, że ta chemia nie będzie mieć żadnego oddziaływania. Czy nie lepiej być po prostu spójnym? A zamiatanie śmieci pod dywan, to nie w moim stylu.

Widzisz Kokosku jestem dość wrażliwą osobą i i nie jestem obojętny na czynione innym zło.

A wracając do tego artykułu, to zauważ, że ja w żaden sposób nie ustosunkowałem się do tego co tam napisano. Napisałem tylko, że jest ciekawy. Ten temat dotyczy się głównie religii katolickiej i dlatego zapodałem ten artykuł.To jak Ty oceniasz jego treść to już Twoja sprawa, a masz pełne prawo uznać go za oszczerstwo.
Born1975

Postprzez Renata » 23 maja 2016, o 11:12

Jeśli możesz czemuś zaradzić lub komuś pomóc, to owszem, wiedza taka staje się przydatna. Natomiast jeśli będziesz tą wiedzę gromadził i kumulował w swoim umyśle, to taka wiedza może wręcz zatruć życie.
Rozumiem, Damian, o czym piszesz, ale nie każdy jest bojowo nastawiony do świata i tego, co się w nim dzieje. Niektórzy mimo zła panującego w świecie, są szczęśliwi i widzą drugą stronę medalu.
Czasem różne pytania mi się nasuwają, typu, dokąd ten świat zmierza z tą swoją mroczną perspektywą wojen. Podobno dopiero w czasach Sumeru wojna, a co za tym idzie: nienawiść i terror, stała się zjawiskiem powszechnym. Nie mamy tego we krwi, a jednak dajemy się przyciągać temu, co nas niepokoi.
Uważam, że najlepiej zacząć od własnego podwórka. Jeśli zajmiemy się swoim życiem i rozwiązywaniem własnych problemów, wtedy problemy świata staną się mniejsze.
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 603 razy
Otrzymał podziękowań: 757 razy

Postprzez Born1975 » 23 maja 2016, o 16:25

renata17031 napisał(a):Jeśli możesz czemuś zaradzić lub komuś pomóc, to owszem, wiedza taka staje się przydatna. Natomiast jeśli będziesz tą wiedzę gromadził i kumulował w swoim umyśle, to taka wiedza może wręcz zatruć życie.
Rozumiem, Damian, o czym piszesz, ale nie każdy jest bojowo nastawiony do świata i tego, co się w nim dzieje. Niektórzy mimo zła panującego w świecie, są szczęśliwi i widzą drugą stronę medalu.
Czasem różne pytania mi się nasuwają, typu, dokąd ten świat zmierza z tą swoją mroczną perspektywą wojen. Podobno dopiero w czasach Sumeru wojna, a co za tym idzie: nienawiść i terror, stała się zjawiskiem powszechnym. Nie mamy tego we krwi, a jednak dajemy się przyciągać temu, co nas niepokoi.
Uważam, że najlepiej zacząć od własnego podwórka. Jeśli zajmiemy się swoim życiem i rozwiązywaniem własnych problemów, wtedy problemy świata staną się mniejsze.

No właśnie działam by świat był lepszy. Mam sporą wiedzę na różne tematy, a teraz przyszedł czas, by to wykorzystać. Renia nie jestem nastawiony do świata bojowo, chcę tylko trochę go zmienić. W kwestii religii pozostawiam ludziom wolny wybór, nie mam prawa ani ja ani nikt inny decydować za kogoś. Mogę jednak pokazać innym rzeczy, na które oni nie zwracają uwagi, albo po prostu są nieświadomi. Ja się staram rozwijać i widzę jak moje przekonania ewoluują i to w dobrą stronę. Jestem kimś innym niż bylem kilka lat temu. Mnie osobiście dużo dało zainteresowanie słowiaństwem. Choć blisko mi do rodzimowierców, to jednak moja droga jest inna. Do religii chrześcijańskich nigdy już jednak nie wrócę. Ja nie twierdze, że chrześcijaństwo jest złe, to po prostu nie moja droga. W sumie to mistycyzm chrześcijański i mistycyzm dalekowschodni są tożsame, ale większość katolików pewnie to zaneguje.

Renia ja jestem w miarę szczęśliwy a do tego chcę być jeszcze bardziej. Skupiam się na pozytywach, ale nie neguję zła. To mnie odróżnia od takich osób jak na przykład Gold.

Ja też zaczynam od własnego podwórka, a że chcę to zrobić na skalę globalna, to już inna rzecz. Być może już niebawem napiszę więcej o moich planach, ale na pewno nie w tym temacie.

Smile :D
Born1975

Postprzez Kokos » 23 maja 2016, o 17:03

dream75 napisał(a):Renia ja jestem w miarę szczęśliwy a do tego chcę być jeszcze bardziej. Skupiam się na pozytywach, ale nie neguję zła. To mnie odróżnia od takich osób jak na przykład Gold.

Akurat to Zdecydowana napomknęła, że męczą ją teorie spiskowe umieszczane na forum :D
Ja osobiście pomijam i dawno się przyzwyczaiłam, że one tu się pojawiają.

Ja mam naturę bojową i często walczę w słusznej sprawie, jednak czuję mocno, że nie tędy droga. Co masz Dream na celu ? Chcesz obalić Kościół katolicki ? Po co ?

Są rzeczy o wiele gorsze, chociażby codzienne wiadomości telewizyjne, które zasiewają strach, w społeczeństwie i pokazują, że przemoc jest czymś powszednim i naturalnym. To przydałoby się obalić :)
Inne ważne sprawy... sytuacja kobiet w Somalii, w Afganistanie, słonie, tygrysy, psy, zwierzęta.
❤ ❤ ❤
Jestem wspaniałą istotą!
Kokos

Postprzez Born1975 » 23 maja 2016, o 19:35

Kokos napisał(a):Chcesz obalić Kościół katolicki ? Po co ?

Są rzeczy o wiele gorsze, chociażby codzienne wiadomości telewizyjne, które zasiewają strach, w społeczeństwie i pokazują, że przemoc jest czymś powszednim i naturalnym. To przydałoby się obalić :)

No własnie po co? Nic nie chcę obalać tylko budować. Jak więc widzisz idę w drugą stronę :)

Smile :D

Za ten post autor Born1975 otrzymał podziękowania - 2
Kokos, Renata
Born1975

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Religie