O czym 90% katolików nie wie. NAPRAWDĘ polecam przeczytać.

pp w rozumieniu religii, próby poznania Boga

O czym 90% katolików nie wie. NAPRAWDĘ polecam przeczytać.

Postprzez Clearance » 14 lip 2014, o 17:11

18 lat byłem katolikiem, dopóki nie zacząłem interesować się duchowością. Duchowość objawiła mi mnóstwo prawdy. Polecam każdemu katolikowi, aby to przeczytał. Oto fakty z historii kościoła chrześcijańskiego, które wstrząsnęły współczesnymi wierzącymi.
Prawda ciężka do przełknięcia.
http://www.eioba.pl/a/1hxq/o-czym-90-katolikow-nie-wie
Clearance

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: O czym 90% katolików nie wie. NAPRAWDĘ polecam przeczyta

Postprzez Calcifer » 14 lip 2014, o 17:16

- Ten film również pokazuje, różnice między tym co głosi Biblia a tym co głosi kościół :)
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 432 razy

Postprzez James » 14 lip 2014, o 17:46

Też kiedyś byłem w sumie katolikiem, a poczułem wewnątrz, że chcę inaczej. Przyciągnąłem niesamowitego człowieka, a on objaśnił na skype mi wiele prawdy. Po jakimś czasie z nim, przyjąłem Rastafari. Dużo świetnych zasad, ale jednak po jakimś czasie w miarę rozwoju duchowego, porzuciłem i to. W sumie wszelkie nie współgrające ze mną przekonania i zasady, które narzuca religia. Więc teraz szczerze nie wyznaje żadnej religii, ale jestem całkowicie w pełni wierzący w Źródło. Możesz nazwać Bóg, a możesz Źródło, ale to nazwy, a chodzi wszystkim o Świadomość, która też jest w sumie nazwą. :lol:
James

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez dariaanna » 14 lip 2014, o 18:05

Tak żem czuła. :D Nie jest to dla mnie dużym zaskoczeniem. Katoliczką już nie czuję się od dawna i nie miało to nic wspólnego z rozwojem duchowym. Tylko wydaje mi się, że takie artykuły nie trafią do zatwardziałych katolików czy osób, którym ta wiara jest po prostu potrzebna, bo szczerze mówiąc, mi czasami jest ciężko pozbyć się niektórych uwarunkowań religijnych, mimo że religia katolicka nie jest mi do niczego potrzebna.

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad apostazją.
dariaanna

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Postprzez Alter_Ego » 14 lip 2014, o 20:13

Katolikiem nie jestem od komunii :D a ostatni raz w kościele byłem na bierzmowaniu także jakiś czas temu.
Co do religii, to uważam, że to jedna wielka bujda na resorach. Człowiek sam sobie stworzył Boga, ale na własne podobieństwo, a nie odwrotnie.
Wiara w Boga czy w jakiekolwiek inne Bóstwo nie tworzy cudu, nie Bóg, nie religia, a twoja własna wiara go tworzy.
Nawet Jezus (o ile istniał, bo również zakładam, że to fikcyjna/mityczna postać) mówił "twoja wiara cię uzdrowiła".
Też nie rozumiem dlaczego w dziesięciu przykazaniach jest użyte słowo "nie". Większość osób nie zwraca uwagi na słowo nie.
Przykazanie "Nie zabijaj" jest negatywne, ponieważ zawiera negatywny skutek - morderstwo.
Lepiej zastąpić przykazanie "nie zabijaj" sformułowaniem "szerz życie lub szanuj cudze życie" i od razu robi się pozytywniej, a przede wszystkim lżej na sercu.
Według mnie religia nie powinna zabraniać tylko nakazywać, kiedy słyszę "nie kradnij" to od razu mam ochotę strzelić w mordę osobie która to pisała :D przecież powszechnie wiadomo, że sformułowanie "szanuj cudzą własność" jest o sto razy lepsze ;)

I jeszcze jedno pytanie do was:
Jak myślicie, ta biblia którą mamy powszechnie w domach jest tą prawdziwą? czy może są fragmenty usunięte dla "dobra" cywilizacji?
Naczelny Sceptyk Forum ;)
Alter_Ego

Podziękował : 43 razy
Otrzymał podziękowań: 96 razy

Postprzez dariaanna » 14 lip 2014, o 20:24

Dokładnie nad tym samym kiedyś myślałam o dekalogu :). Przydałby się temu Bogu jakiś specjalista od marketingu. :D
dariaanna

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Postprzez Alter_Ego » 14 lip 2014, o 20:36

Od marketingu raczej nie :D w końcu to Biblia jest bestsellerem od... od zawsze :shock: , także speca od handlu raczej nie potrzebuje :D
Ale jakiegoś dobrego psychologa mógł sobie załatwić :D
Naczelny Sceptyk Forum ;)
Alter_Ego

Podziękował : 43 razy
Otrzymał podziękowań: 96 razy

Postprzez Calcifer » 14 lip 2014, o 20:40

Myślę, że to też kwestia tego jak rozwija się świat, że pewne sformułowania ludzi rażą, to o czym piszę Alter_Ego. Według mnie nasza mowa powinna być mimo wszystko prosta i jak ktoś kradnie to jest złodziejem a nie tym który przywłaszczył sobie cudze mienie itp. :) Poza tym uwierzcie mi, zatrudniam ludzi i jak im wprost nie powiesz "Spotykamy się dziś o 15:00" a powiesz "Spotkajmy się dziś o 15:00, dobrze?" to oni już dostają swego rodzaju ogłupienia, bo niby mówisz im by przyszli na spotkanie na 15:00 ale też dajesz im furtkę by się na to nie zgodzili. Dlatego ja akurat jestem za tym by upraszać mowę jak najbardziej :)

Zauważcie, że "Nie zabijaj" jest proste w przekazie a np. "Szanuj życie innych" jest bardzo ogólne, ktoś może pomyśleć, że uszanował czyjeś życie zabijając tą osobę bo w ten sposób skrócił Jej cierpienia :)

Zauważcie też jak np. wyglądał kodeks Hammurabiego a jak wyglądają współczesne przepisy, nasz świat zmierza do zbytniej komplikacji, komplikacji wszystkiego. Mi się to osobiście nie podoba :)

P.S - Pamiętajcie też, że są na tym forum osoby wierzące i mówienie, że Bóg potrzebuje speca od marketingu albo psychologa, może wywołać u nich jakiś dyskomfort :)

Calcifer
Inicjator forum

Postprzez Renata » 14 lip 2014, o 20:48

Ja też od czasu do czasu miewałam podobne wątpliwości, ale wychowana w duchu katolicyzmu zawsze zagłuszałam wszelkie pytania, jakie się w tej kwestii pojawiały. To był strach, no bo jak można myśleć w ten sposób? Przecież wszyscy wierzą w biblię, kościół, wszystkie te dogmaty...
Bluźnierstwo - to słowo natychmiast narzucało mi się w pierwszej kolekności.
Samo to to rodzaj zniewolenia człowieka polegający na zakazie myślenia w inny sposób, na nie dopuszczaniu do siebie wątpliwości, mimo że one są, na zakłamaniu...
Brak poszukiwań, utarte schematy kościoła, skostniałe idee, no i podporządkowanie człowieka - to właśnie czyni religia. Szukaj boga, nawet jeśli sam sie zatracisz...
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI

Za ten post autor Renata otrzymał podziękowanie od
soma
Renata

Podziękował : 603 razy
Otrzymał podziękowań: 757 razy

Postprzez Calcifer » 14 lip 2014, o 20:53

Dlatego według mnie, nie powinniśmy naszej wiedzy o Bogu opierać o przekazy ludzi, bo w różnych epokach te przekazy wyglądały różnie, takie mam zdanie na ten temat. W Biblii jest ogrom naprawdę niesamowitych informacji np. o Plejadach. Ludzie dopiero niedawno odkryli funkcjonowanie plejad i dowiedzieliśmy się, że to skupisko gwiazd którego siła odpychania się od siebie i przyciągania jest równa, dlatego plejady poruszają się w kupie ale wciąż są w idealnym położeniu względem siebie, przemieszczają się równocześnie. A w Biblii był fragment "Czy uchwycisz w garść plejady?" coś takiego, więc ktoś to musiał wiedzieć wcześniej. W ogóle w Biblii jest wiele informacji wskazujących na to, że ta księga coś w sobie ma ale to, że została wypaczona to jest oczywiste.

Dla mnie istnieje Bóg i wierze w tego Boga, ale dlatego w niego wierze, bo nic o nim nie wiem. Może to kosmici, może to podświadomość, może to Jahwe. Ale czuje tą opatrzność i wiem, że to że my jesteśmy tak złożeni to nie przypadek.

Calcifer
Inicjator forum

Następna strona

Powrót do Religie