Zmiana przekonań - jak się za to zabrać?

podstawy, działanie, doświadczenia, sukcesy

Re: Zmiana przekonań - jak się za to zabrać?

Postprzez Scarlett » 21 lis 2018, o 15:57

Tu nawet nie chodzi o mieszanie, tylko o to, że dwupunkt jest metodą dla świadomych, a Tobie jeszcze tego brakuje.
Trochę bez sensu, że zadajesz takie pytania, bo to kwestia indywidualna. Poza tym masz takie parcie na te przekonania, że słabo to widzę na ten moment. Odpocznij, zostaw ten wątek, poczytaj forum. Tyle żyłeś z tymi przekonaniami, że teraz następne dni niczego nie zmienią. Rozerwij się chłopie, bo daleko na tym koniu nie ujedziesz. mrO Ci dobrze napisał. Zresztą on wie co pisze, mądry facet z niego jest ;)
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowania - 2
mrO, osa
Scarlett

Podziękował : 479 razy
Otrzymał podziękowań: 1822 razy

Postprzez Born1975 » 21 lis 2018, o 15:59

Nie pracowałem z przekonaniami na poziomie świadomości. Moje przekonania zmieniły się na skutek tego czym się zajmowałem i czym się dalej zajmuję. Ja na przykład od około 20 roku życia mam przekonanie, że będę żył wiecznie w fizycznym ciele. Tak wiem, może to śmieszne i może nieprawdziwe, ale dzięki temu przekonaniu wyglądam o wiele młodziej niż faktycznie mam lat, a i zdrowie jest ok.

Gdybym potrzebował zmienić jakieś przekonanie to też nie robiłbym tego świadomie, a skupiłbym uwagę na celu, który chcę osiągnąć. Ale to ja bym tak postąpił, Ty możesz zmieniać przekonania w sposób świadomy. A to co działa, to już pisałem, że musisz sprawdzić sam na sobie. Dla mnie stosowanie Metody Silvy, do zmiany przekonań, to byłoby bardzo dziwne. Nie twierdzę, że się nie da, po prostu nigdy tego nie robiłem, więc nie wiem czy działa, a sama Metoda Silvy służy mi do osiągania celów związanych ze zdrowiem, finansami i relacjami z innymi ludźmi.
Todo lo que quieras lo podrás alcanzar.
Born1975

Podziękował : 846 razy
Otrzymał podziękowań: 600 razy

Postprzez Kubas » 21 lis 2018, o 16:09

Born1975 napisał(a):Ja na przykład od około 20 roku życia mam przekonanie, że będę żył wiecznie w fizycznym ciele. Tak wiem, może to śmieszne i może nieprawdziwe, ale dzięki temu przekonaniu wyglądam o wiele młodziej niż faktycznie mam lat, a i zdrowie jest ok.

Rzeczywiście dziwne... A mogę zapytać skąd wziąłeś takie przekonanie? W sensie też takie chciałbym mieć, jednak nie wyobrażam sobie go mieć od wieku 20 lat, gdy zewsząd jesteśmy programowani (wiadomo w jaki sposób)... Jak Ci się to udało? Wychowywałeś się daleko od "tego pięknego świata", który ciągle wciska nam, że jest tak i tak? Jak to się stało? Ja w wieku 20 lat byłem na takim stopniu rozwoju, że nawet nie pomyślałbym o "życiu wiecznym w fizycznym ciele" W końcu w szkole nic o tym nie mówili...
Kubas

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Born1975 » 21 lis 2018, o 16:16

Czytałem książki Leonarda Orra, ale... zaczynamy robić OT, więc jako moderator proszę o zaniechanie tego.
Todo lo que quieras lo podrás alcanzar.
Born1975

Podziękował : 846 razy
Otrzymał podziękowań: 600 razy

Postprzez Scarlett » 21 lis 2018, o 16:18

2 lata później.......
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 479 razy
Otrzymał podziękowań: 1822 razy

Postprzez Kubas » 21 lis 2018, o 16:25

Born1975 napisał(a):Czytałem książki Leonarda Orra, ale... zaczynamy robić OT, więc jako moderator proszę o zaniechanie tego.

W takim razie nie będę dopytywał i w zasadzie to już chyba zakończę ten wątek :)

Popracuję z afirmacjami i posiedzę nad metodą Silvy, bo jakoś tak mnie ciekawi.

Dzięki wszystkim za pomoc :)
Kubas

Postprzez Wenus21 » 21 lis 2018, o 16:46

Ale kto tu powiedział o kontrolowaniu wszystkich myśli ? To oczywiste ,że jest to nie możliwe. Widocznie nie jasno się wyraziłam.Miałam na myśli wyłapywanie myśli nie slużących nam i ucinanie ich bądź zatepowanie korzysnymi aż wejdzie nam w nawyk nowy sposób myślenia. :D Odnoszę się tu do zmiany myślenia o sobie bo z tym m.in zmaga się autor wątku. I z tym ja miałam ogromny problem.
W kazdym razie u mnie to zadzialalo (+ podjecie dezycji o zmianie) :D Być może u Kubasa zadziała co inne. I tego Ci życzę ,żebyś znalazł najlepszy sposób na zmiane dla siebie :D :sun
"Sekretem zmiany jest skupienie całej energii - nie do walki ze starym - a do budowania nowego."
Wenus21

Podziękował : 106 razy
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Postprzez jaskier » 22 lis 2018, o 10:07

Powyżej pisałem, że udało mi się za pomocą zwykłych afirmacji "wkręcić", że mam 27 lat, gdy nie miałem. Jednak nie wyobrażam sobie wkręcić tym sposobem czegoś takiego jak np. "Jestem wartościowym człowiekiem".

Moim zdaniem Kubas masz dobry młotek, tylko gwóźdź za gruby. Sam piszesz, że wiek udało Ci się "wkręcić", a to znaczy, że metoda działa, ale afirmacja, na której naprawdę Ci zależy jest albo za gruba, albo... za bardzo Ci zależy, już pomijając, że nie wierzysz w to, że coś naprawdę użytecznego mógłbyś sobie "wkręcić". Nie wspominając, że "jestem wartościowym człowiekiem" to nie jest afirmacja do wkręcania, to jest fakt, który należy sobie zwyczajnie uświadomić! ;)

Także posłuchaj Scarlett dosłownie i w przenośni, tj. kiedy Ci mówi, żebyś posłuchał jej nagrań i posłuchaj tych nagrań, szczególnie o oporach...

:givelove
Jak może być jeszcze lepiej? :kwiatek
jaskier

Podziękował : 20 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez szymi96 » 18 gru 2018, o 20:06

Cześć! Mam problem z pewnymi ograniczającymi mnie przekonaniami i nie wiem, czy dobrze myślę, ale jeśli je zmienię, to wszechświat za tym "podąży"? Chodzi mi o to, że Wszechświat nie ropoznaje myśli i przekonań jako słuszne/niesłuszne, prawdziwe/fałszywe, dobre/złe, tylko my mamy prawo o tym decydować i cokolwiek zadecydujemy, to wszechświat za tym podąży? Mam nadzieję, że zrozumiale się wyraziłem...Dziękuję z góry za odpowiedź! <3
szymi96

Podziękował : 1 raz

Postprzez Damian907 » 19 gru 2018, o 07:51

szymi96 napisał(a):Cześć! Mam problem z pewnymi ograniczającymi mnie przekonaniami i nie wiem, czy dobrze myślę, ale jeśli je zmienię, to wszechświat za tym "podąży"? Chodzi mi o to, że Wszechświat nie ropoznaje myśli i przekonań jako słuszne/niesłuszne, prawdziwe/fałszywe, dobre/złe, tylko my mamy prawo o tym decydować i cokolwiek zadecydujemy, to wszechświat za tym podąży? Mam nadzieję, że zrozumiale się wyraziłem...Dziękuję z góry za odpowiedź! <3

W zasadzie wszystko jest względne.
Damian907

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień