Zmiana przekonań - jak się za to zabrać?

podstawy, działanie, doświadczenia, sukcesy

Re: Zmiana przekonań - jak się za to zabrać?

Postprzez Renata » 19 gru 2018, o 09:21

szymi96 napisał(a):Cześć! Mam problem z pewnymi ograniczającymi mnie przekonaniami i nie wiem, czy dobrze myślę, ale jeśli je zmienię, to wszechświat za tym "podąży"? Chodzi mi o to, że Wszechświat nie ropoznaje myśli i przekonań jako słuszne/niesłuszne, prawdziwe/fałszywe, dobre/złe, tylko my mamy prawo o tym decydować i cokolwiek zadecydujemy, to wszechświat za tym podąży? Mam nadzieję, że zrozumiale się wyraziłem...Dziękuję z góry za odpowiedź! <3

Dlaczego rozdzielasz siebie od Wszechświata, nie wiesz że Ty i On stanowicie jedno, jesteście nierozłączni? To nie jest osobny twór, ani bóg spełniający życzenia wg własnego widzimisię. Ty ustawiasz antenę i Ty ją odbierasz, kierujesz swoim życiem poprzez to, czym emanujesz. Więc tak, zmieniając przekonania, zmieniasz też swój los.
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI

Za ten post autor Renata otrzymał podziękowania - 2
Anka12, szymi96
Renata

Podziękował : 640 razy
Otrzymał podziękowań: 822 razy

Postprzez cabochard » 20 gru 2018, o 16:05

szymi96 napisał(a):Wszechświat nie ropoznaje myśli i przekonań jako słuszne/niesłuszne, prawdziwe/fałszywe, dobre/złe, tylko my mamy prawo o tym decydować i cokolwiek zadecydujemy, to wszechświat za tym podąży?

Tak, oczywiście z zachowaniem prawa wolnej woli innych osób. Ale myślę, że jeśli chodzi o własne życie to można zrobić bardzo dużo.
ok, lovely
cabochard

Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy

Postprzez Karla » 7 sty 2019, o 21:12

niweleta napisał(a):
Scarlett napisał(a):Dlaczego nie jestem biedna? Bo nie skupiam na tym uwagi.

Ja też oprócz programowania (o którym pisała wcześniej Scarlett), jak chcę zmienić jakieś przekonanie to właśnie na co dzień nie zasilam go swoją uwagą, a wręcz daję sobie "dowody" na to, że to co nowego chce wgrać jest prawdziwe. Czyli jeśli zmieniam przekonanie dotyczące mojego powodzenia finansowego to (oprócz programowania) na co dzień skupiam uwagę tylko na dowodach tego mojego powodzenia np. stać mnie na dobrą kawę, mam pieniądze na koncie itd. Nie zasilam uwagą przekonań, których nie chce. I rzeczywiście u mnie podświadomość po jakimś czasie sama pracuje wedle nowych przekonań. Tylko ja nie szukam efektów, zauważam je po czasie. Ja to wyciągnęłam dla siebie śledząc przeróżne wątki na forum i to wykorzystuje i u mnie to akurat działa. Ale tak jak wcześniej napisano, każdy ma swój pomysł na to. Każdy sposób jeśli działa jest super :)

Sposób który stosujesz opisuje też Pasterski ;) czyli żyj jeden (lub więcej) dni życiem jakbyś już miała to nowe przekonanie
Karla

Podziękował : 334 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Postprzez Karla » 7 sty 2019, o 21:21

Kolejnym sposobem nie wiem czy wspomnianym tutaj jest zapisywanie przekonań . Zaczerpnęłam to od pani Adamskiej która podkreśla wagę słowa pisanego gdyż wszelkie umowy są właśnie w firmie pisanej. Tak w zasadzie jak na to spojrzeć to są to afirmacje pisane ;) bądź intencje (przyznam że dla mnie różnią się delikatnymi zmianami nazewnictwa te obie formy) .Jak długo pisać ;)? Nie wiem zapewne różnice są osobnicze ;) Ja pisałam od października z przerwą w listopadzie i w grudniu dostrzegłam to co zapisałam w moim zeszyciku .Nikogo nie namawiam tylko się dziele sposobem :)
Karla

Podziękował : 334 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Poprzednia strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień