Jak zacząć „przygodę” z PP kiedy jesteś na DNIE?

podstawy, działanie, doświadczenia, sukcesy

Re: Jak zacząć „przygodę” z PP kiedy jesteś na DNIE?

Postprzez violet_vill » 26 maja 2020, o 19:33

O siebie się nie boję. Po prostu trudno jest bezradnie patrzeć na to jak ktoś bliski cierpi.

nina19888 napisał(a):Dokładnie tak jest z pomaganiem, bo samemu trzeba dotknąć dna i szukać pomocy. Patrzenie na to jak ktoś cierpi i namawianie za wszelką cenę może ciebie tylko ściągnąć w dół. W końcu u tej osoby przyjdzie taki moment, że poczuje, że nie może sama że sobą wytrzymać i zacznie szukać profesjonalnej pomocy. Nie wyraziłam się jasno, że ta książkę polecam głównie by pogodzić się z odejściem bliskiej osoby. Może pomóc innym uporać się ze śmiercią bliskiej osoby, zrozumieć na czym polega wybór duszy, dać ukojenie pod względem żałoby. Pp też jest tam fajnie opisane, ale osoba z depresją raczej potrzebuje najpierw profesjonalnej pomocy, żeby dojść do normy i zdrowia psychicznego, a potem moze zainteresować się wątkiem kreowania swojego życia.

Mam takie samo zdanie, może niejasno napisałam, ale nie chodziło mi o to by ją "zapoznać" z pp i namawiać do kreowania swojego życia. Gdyby chociaż w jakimś stopniu pogodziła się ze stratą, byłoby świetnie.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
violet_vill

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy

Postprzez nina19888 » 26 maja 2020, o 19:47

Nie wiem jestem pewna czy tak wolno, czy nie odbiegam od tematu wątku, więc jeśli naruszam regulamin przyjmuję na klatę ostrzeżenie czy usunięcie tego posta, ale chciałem wkleić tu tylko fragment związany ze śmiercią, żebyś zobaczyła czy taki klimat książki i tłumaczenie chorób i śmierci w ogóle będzie odpowiadać tobie, czy osobie która miałaby to przeczytać.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
nina19888

Podziękował : 29 razy
Otrzymał podziękowań: 51 razy

Postprzez violet_vill » 26 maja 2020, o 19:57

nina19888 napisał(a):Nie wiem jestem pewna czy tak wolno, czy nie odbiegam od tematu wątku, więc jeśli naruszam regulamin przyjmuję na klatę ostrzeżenie czy usunięcie tego posta, ale chciałem wkleić tu tylko fragment związany ze śmiercią, żebyś zobaczyła czy taki klimat książki i tłumaczenie chorób i śmierci w ogóle będzie odpowiadać tobie, czy osobie która miałaby to przeczytać.

Spróbuję jej podrzucić tę książkę, może akurat pomoże. Dziękuję:)
violet_vill

Postprzez jaskier » 26 maja 2020, o 19:59

violet_vill napisał(a):O siebie się nie boję. Po prostu trudno jest bezradnie patrzeć na to jak ktoś bliski cierpi.

To zrozumiałe, ale tak jak Ty chcesz by ona pogodziła się ze stratą, tak musisz się pogodzić z faktem, że czasem nic nie możesz zrobić...
violet_vill napisał(a):Mam takie samo zdanie, może niejasno napisałam, ale nie chodziło mi o to by ją "zapoznać" z pp i namawiać do kreowania swojego życia. Gdyby chociaż w jakimś stopniu pogodziła się ze stratą, byłoby świetnie.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

...ale pomyślałam o dwupunkcie! Jeśli ta osoba twierdzi, że chce się poczuć lepiej (ale nie ma siły nic zrobić w tym kierunku), to może możesz zrobić dwupunkt w jej intencji? :idea:
Jak może być jeszcze lepiej? :kwiatek
jaskier

Podziękował : 53 razy
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Postprzez violet_vill » 26 maja 2020, o 20:03

Myślałam kiedyś o dwupunkcie, ale o ile sobie czasem robię tak komuś chyba nie umiem:)
violet_vill

Postprzez avada6kedavra » 30 cze 2020, o 15:24

Scarlett napisał(a):Napisz mi na PW coś więcej o Twojej nerwicy. Sama zmagałam się przez kilka lat z nerwicą lękową i silnymi atakami paniki oraz depresją. Mam programowania umysłu na te dolegliwości :kwiatek

Scarlett, czy masz jeszcze to programowanie na nerwice i lęki? Czy również mogłabym poprosić? <3
avada6kedavra

Podziękował : 57 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Postprzez Priscilla » 30 cze 2020, o 15:53

avada6kedavra napisał(a):
Scarlett napisał(a):Napisz mi na PW coś więcej o Twojej nerwicy. Sama zmagałam się przez kilka lat z nerwicą lękową i silnymi atakami paniki oraz depresją. Mam programowania umysłu na te dolegliwości :kwiatek

Scarlett, czy masz jeszcze to programowanie na nerwice i lęki? Czy również mogłabym poprosić? <3

O właśnie, miałam o to kiedyś zapytać, ale wyleciało mi z głowy. Jeśli masz to również byłabym bardzo wdzięczna za podesłanie, jeśli to nie kłopot :)
Priscilla

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Scarlett » 30 cze 2020, o 16:32

Przejrzę dysk jak będę w domu :)
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 525 razy
Otrzymał podziękowań: 2247 razy

Postprzez violet_vill » 30 cze 2020, o 18:10

Priscilla napisał(a):
avada6kedavra napisał(a):

O właśnie, miałam o to kiedyś zapytać, ale wyleciało mi z głowy. Jeśli masz to również byłabym bardzo wdzięczna za podesłanie, jeśli to nie kłopot :)

Podpinam się pod prośbę jeśli to nie problem ;)
violet_vill

Postprzez feniks » 30 cze 2020, o 19:12

Ja też poproszę jak można, bardzo się przyda
feniks

Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień