O iluzji czasu.

podstawy, działanie, doświadczenia, sukcesy

O iluzji czasu.

Postprzez mrO » 7 kwi 2018, o 19:36

...Wyśli.. Co?! Jak to "zaloguj ponownie"... Nie, Nie, Nie, Nie to nie może być prawda. O !@#%...buhahahah

Wersja surowa, może nie jest taka jak wcześniejsza: mogą być literówki, mało jest cytatów Wattsa i Tolle. No i brakuje trochę ode mnie, ale może to i dobrze.
Tak znowu poleciałem na "łatwiznę", tak znowu wygrzebałem "skądś" "jakiś" tekst, przetłumaczyłem i TADAM.

Prawda jest taka, ze od jakiegoś "czasu" nie jestem w stanie sensownie rozmawiać o niektórych rzeczach ze względu na to co przechodzę w swojej głowie. Najlepiej byłby gdybym mógł to wszystko zrzucić na jakiś pednrive i dać kto by tam chciał. To tak jakbym miał wam w skrócie opisać np: grę w którą dzisiaj grałem, co tam się działo na ekranie, co się robi, styl artystyczny, historię, muzykę w kilku zdaniach. Jest po prostu tak dużo wątków że nie wiedziałbym od której strony zacząć, aby to jakoś spiąć w sensowną wypowiedź.
To jest moje doświadczenie.
Temat na pewno nie jest dla każdego. Na pewno część osób już go przerobiła na swój sposób, a inni po prostu mają inną opinię na ten temat. Co kto woli.
Ja jestem tutaj tylko od tego, aby co jakiś czas wygrzebywać co fajniejsze z internetu i postarać się jakoś to przybliżyć.
Przybliżyć tak na prawdę to dzięki czemu mamy to wszystko co mamy.
Dziękuje Panie Internecie za to że jesteś i za to że oferujesz nam tyle dobrych i fajnych rzeczy .

Tak w ogóle to na wstępie chciałbym zaznaczyć że nie znajdziesz tutaj żadnej techniki. Bardziej "myśl" która może zmienić twoje życie, może.. ale wcale nie musi.


:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:
Przyszłość jest pojęciem, nie istnieje. Nie ma czegoś takiego jak jutro. Nigdy nie będzie, ponieważ czas jest zawsze teraz. To jedna z rzeczy, które odkrywamy, gdy przestajemy rozmawiać z samym sobą i przestać myśleć. Odkrywamy, że jest tylko obecny, tylko wieczny. "- Alan Watts


"Czas wcale nie jest cenny, ponieważ jest iluzją. To, co postrzegasz jako cenne, nie jest czasem, ale jednym punktem, który jest poza czasem: Teraz. To naprawdę jest cenne. Im bardziej skupiasz się na czasie - przeszłym i przyszłym - tym bardziej tęsknisz za Teraz, najcenniejszą rzeczą, jaka istnieje. " - Eckhart TolleDekonstrukcja iluzji czasu
"Czas jest iluzją"-Albert Einstein


Kiedy myślimy o czasie, myślimy o tykających zegarkach, dzwonkach alarmowych, piasku odpływającym z klepsydry, wschodzie i zachodzie słońca . Myślimy z powrotem o naszych wspomnieniach z przeszłości i o tym, jak daleko zaszliśmy. Marzymy o tym, kim czym lub gdzie będziemy w przyszłości.
Myślimy o historii naszego kraju, naszej cywilizacji, ludzkości, planecie i naszym ciągle ewoluującym i zmieniającym się wszechświecie. 
Myślimy o Einsteinie i jego teorii względności. 
Myślimy o kontinuum czasoprzestrzeni, podróżach w czasie i filmie Powrót do przyszłości!
Myślimy o tym, co zrobiliśmy i ile jeszcze mamy do zrobienia .... "Gdybyśmy tylko mieli czas."
Myślimy o starzeniu się, nasz organizm starzeje się, więdnie i marszczy. Kontemplujemy śmierć naszych bliskich, a nawet nasze własne fatalne tańce ze śmiercią pewnego dnia ... najlepiej dzień w drodze do "przyszłości".
Czym jednak jest ten fantom, który nazywamy czasem?
Czy naprawdę mamy przeszłość i przyszłość ... czy tylko wspomnienia i aspiracje tego, co było i potencjalnie mogłoby być?
Czy należy szanować prawdziwe, naukowe zjawiska, czy tylko przelotne złudzenia i konstrukcje ludzkiego mózgu?
Dociekliwe umysły chcą wiedzieć ...


Zapasy z paradoksem czasu
Czas jest czymś, co zawsze mnie interesowało. Był stałym tematem wielu moich piosenek, pism i wierszy. Nawiedzało mnie jak ducha w płomieniu ... i zadawało mi pytania:
„Czy ja tracę czas pracy na cudzym śnie, czy też istnieje jakiś ukryty cel tutaj?”
"Jak mogę znaleźć lub zrobić czas, aby robić to, co naprawdę lubię i kocham, podczas gdy idealnie opłaca się to robić?"


Jak wyjaśnia dr Robert Anthony w "The Secret of Deliberate Creation" , "Czas jest oszustem, a jego największą sztuczką jest zmuszanie nas do myślenia, że ​​jest prawdziwy".
Jeśli jednak czas nie jest prawdziwy, dlaczego wszyscy go śledzą?
Dlaczego mamy zegary w naszych domach, zegarki na nadgarstkach, kalendarze na ścianie, albumy ze zdjęciami w szafie, zajęcia z historii i pamiętniki wielkich mężczyzn i kobiet, którzy już dawno opuścili tę planetę?
Jeśli czas nie jest prawdziwy ... to co jest?
Aaahhhh, teraz gdzieś się wybierasz! 
Teraz zadajesz inteligentne pytania, przyjacielu. Zanim jednak odpowiem, zbadajmy tę koncepcję czasu i jej iluzoryczną naturę nieco dalej.
Uwielbiam filozofować i odkrywać granice rzeczywistości. Jedną rzeczą, którą również staram się zrobić w moim piśmie, jest racjonalizacja wszelkich ezoterycznych prawd przez praktyczność takiej prowokującej do myślenia introspekcji. W końcu, jakież dobre są moje mistyczne rozważania, jeśli nie mają zastosowania dźwiękowego do codziennego życia?
Moje myśli dokładnie!
Jak można się domyślić, wierzę, że czas jest ostatecznie iluzją. Niemniej jednak żyjemy w świecie dualności; można więc powiedzieć, że czas jest prawdziwy, a nie rzeczywisty . 
Dla naszego celu, jakim jest dekonstrukcja tego paradoksu, przyjrzyjmy się najpierw temu, co wiemy o tym oszuście zwanym Czasem.


Zacznijmy od najbardziej podstawowych pytań ... Czym jest czas?
Czas  jest miarą, w której wydarzenia mogą być uporządkowane od przeszłości przez teraźniejszość do przyszłości, a także miarą czasu trwania wydarzeń i odstępami między nimi. Czas jest często określany jako czwarty wymiar wraz z trzema wymiarami przestrzennymi.
Czas to czas! Więc chociaż czas jest jakoby pojedynczym zjawiskiem, może być pomocne, abyś myślał o czasie jako podzielonym na trzy podkategorie:
1. Czas zegarowy: narzędzia człowieka, maszyny i metody pomiaru i śledzenia czasu i zdarzeń.
2. Czas przestszenny:  pojęcia czasu i przestrzeni trójwymiarowej jako zespolone w czterowymiarowym kontinuum.
3. Czas percepcji: względne i subiektywne doświadczenie upływającego czasu i zdarzeń jako obserwatora
Nie chcę poświęcać dużo czasu na ich pokrycie, ale przyjrzyjmy się krótko każdemu z nich. Pamiętaj, że nie jestem Einstainowym Geniuszem Fizyki, ani też nie chcę tak bardzo na ciebie maniakawać. Moim celem jest po prostu dać ci podstawowe zrozumienie dla mojej ograniczonej funkcji mózgu.


Czas zegarowy.
"Lepiej trzy godziny za wcześnie niż minutę za późno" - William Shakespeare


Większość ludzi bierze za pewnik, że mamy teraz natychmiastową umiejętność poznania dokładnej godziny, minuty i sekundy każdego dnia. W całej  historii pomiaru czasu ,zostało wynalazione wielu urządzeń , aby pomóc nam określić, która jest godzina i śledzić upływ czasu.
Od zegarów świecowych, zegarów wodnych, klepsydrów, zegarów słonecznych, mechanicznych zegarów wahadłowych, aż po nowoczesne wyrafinowanie zegarków naręcznych, stref czasowych, zegarów atomowych i iPhone'a. Nigdy nie tracimy czasu na określenie .... chyba że gdzieś utknęliśmy na bezludnej wyspie.
W tym sensie, chronometraż zapewnia poczucie struktury i użyteczności funkcjonalnej, która pozwala nam żyć w nowoczesnym świecie. Bez czasu zegarowego rewolucja przemysłowa nie mogłaby się wydarzyć. Bez zegarów, kalendarzy i stref czasowych nasz świat przestałby funkcjonować w zorganizowany, wydajny i terminowy sposób.


Czas przestrzenny.

"Przestrzeń sama w sobie i czas sam w sobie są skazane na odejście w zwykłe cienie, a jedynie rodzaj zjednoczenia tych dwóch zachowa niezależną rzeczywistość." - Hermann Minkowski


Einsteinowa  teorii względności stworzyła fundamentalny związek pomiędzy czasem a przestrzenią. Wszechświat można postrzegać jako mający trzy wymiary przestrzeni - góra / dół, lewo / prawo, przód / tył - i jeden wymiar czasowy. 
Ta 4-wymiarowa przestrzeń nazywana jest czasoprzestrzenią.
Zasadniczo, doświadczanie czasu ma wpływ na szybsze podróżowanie w przestrzeni. 
Im szybszy jest podróż, tym wolniejsze jest doświadczenie czasu względem kogoś na Ziemi. Zjawisko to znane jest jako Dylatacja Czasu
Einstein doszedł do wniosku, że rozróżnienie między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością jest tylko uporczywie uporczywą iluzją. Jak pisze Gevin Giorbran w swojej książce Wszystko na wieki ; "Wiara Einsteina w niepodzielną solidną rzeczywistość była dla niego jasna, do tego stopnia, że ​​całkowicie odrzucił rozłąkę, której doświadczamy jako moment teraz. Uważał, że nie ma prawdziwego podziału między przeszłością a przyszłością, istnieje raczej pojedyncze istnienie. "


Czas percepcyjny.
"Połóż dłoń na gorącym piecu na minutę, a wydawać się to będzie godziną. Usiądź z ładną dziewczyną przez godzinę a wydawać się to będzie minutą . 
To jest względność. "
 - Albert Einstein


Nasze doświadczenie życia i czasu jest często bardzo osobiste i subiektywne. Dwie osoby mogą dzielić się chwilą czasu (rozmowa), być świadkiem wydarzenia (zabawa, koncert lub film) lub przechodzić podobne zdarzenie (wypadek samochodowy) ... ale mają zupełnie inną interpretację i postrzeganie niż inna osoba.

To jest ta subiektywna lub względna natura czasu, którą mam na myśli jako czas percepcyjny. Można również nazwać ten psychologiczny czas, ponieważ rozmawiamy o tym, jak umysł postrzega rozwój wydarzeń.
W jaki sposób doświadczasz upływu czasu z jednej chwili na drugą? 
Czy dla ciebie czas jest "powolny", czy wieczorem leciał tak szybko, że zastanawiasz się, dokąd zmierza ten czas? 
A co z ostatich10 lat ?
Percepcyjny lub psychologiczny czas jest w dużym stopniu zależny od zdolności twojego umysłu do pozostania obecnym w danej chwili. Możesz chodzić w najpiękniejszym i najjaśniejszym krajobrazie, ale jeśli twój umysł jest zajęty myśleniem, martwieniem lub projekcją w przeszłość lub przyszłość, to jest tak, jakby cię tam nie było ... Jesteś w swojej głowie, a więc postrzeganie czasu będzie przekręcone.


Muzyka jest jednym z najlepszych sposobów na przetrawienie czasu
Być może najlepszym sposobem na wyjaśnienie wszystkich trzech podkategorii czasu w prostej, pojedynczej analogii byłaby osoba słuchająca ich ulubionej płyty CD, oglądająca film na DVD, a nawet grająca w grę wideo.
Gdy odtwarzasz płytę CD, każdy utwór na dysku ma określoną długość, a całkowity czas każdej ścieżki dodaje się, aby uzyskać pełną długość albumu.
Podczas odtwarzania każdego utworu, twoje stereo zlicza sekundy, gdy muzyka wyleje się z głośników. Byłoby to podobne do czasu zegarowego, ponieważ wyświetlacz stereo śledzi czas, jaki upływa, aby odtworzyć każdy utwór.
Teraz, jak wiadomo, wszystkie utwory w całości już istnieją na dysku kompaktowym w formie cyfrowej (a może w tych dniach, jako plik w odtwarzaczu MP3 lub komputerze). Byłoby to analogiczne do  czasu przestszennego - gdzie wszystko , a wszystkie potencjalne wyniki już istnieją, połączone razem w czterowymiarowym kontinuum. Album jako jednostka jest przechowywany w tej cyfrowej matrycy jako potencjalność lub prawdopodobieństwo. Podczas gdy muzyka, którą słyszysz, kiedy naciskasz na grę, staje się trójwymiarowym obiektem dźwiękowym (fale dźwiękowe) w przestrzeni ... wyrażonym jako 4. wymiar czasu podczas słuchania.
Twoja radość z muzyki będzie porównywana do czasu percepcji lub twojego subiektywnego doświadczenia z utworami, ponieważ jakakolwiek dana ścieżka jest odtwarzana przez stereo. Nie możesz słuchać każdej piosenki jednocześnie, nawet jeśli wszystkie one istnieją na dysku CD. Dzięki temu możesz cieszyć się tylko tym, co gra teraz w tej chwili!


Czas jako pole wszystkich możliwości
"Ty i ja jesteśmy w gruncie rzeczy nieskończonymi twórcami. W każdym momencie naszego istnienia znajdujemy się w tej dziedzinie wszystkich możliwości, w których mamy dostęp do nieskończoności wyborów. " - Deepak Chopra

W miarę rozwoju naszego życia musimy podejmować wiele decyzji i podejmować decyzje. Jako dzieci, wiele z tych wyborów jest dla nas stworzonych. Jednak z biegiem czasu odpowiedzialność staje się coraz bardziej nasza. To decyzje, które podejmujemy z chwili na chwilę, które ostatecznie kształtują i odsłaniają nasze przeznaczenie.
Każdego dnia stajemy przed nieskończoną liczbą wyborów, a każdy dokonany wybór przesyła nam pewną ścieżkę; otwieranie nowych drzwi, zamykanie innych i tworzenie przygody, która staje się życiem naszego własnego projektu.
Pod wieloma względami życie naprawdę jest opowieścią "wybierz własną przygodę", która może być tym, czym chcemy. Chociaż na naszą uwagę zasługuje wiele zewnętrznych wpływów ... w końcu to my wybieramy to, kim się stajemy.
Jesteśmy tymi, którzy wybierają, gdzie mieszkamy, co oglądamy, muzykę, której słuchamy, książki, które czytamy, jedzenie, które spożywamy, sporty, w których gramy, szkoły, w których uczestniczymy, stopnie, które dostajemy, miejsca pracy, które wykonujemy, przyjaciół, których tworzymy, kochanków, których obejmujemy, samochody, którymi jeździmy, ubrania, które nosimy, kolor naszego dywanu, i dalej, i dalej, i dalej, aż opuścimy tę planetę.
Gdy stajemy się tego bardziej świadomi, budzimy się z ogromnej wagi każdej podejmowanej przez nas decyzji i jej wpływu na wynik naszego życia.

Co by było, gdyby jedna decyzja podjęta w szkole średniej drastycznie zmieniła obecną rzeczywistość naszego życia, tak jak jest teraz? 
Jak wyglądałoby dziś twoje życie, gdybyś wybrał innych przyjaciół, słuchał innej muzyki, ubierał się inaczej, wykonywał inny stopień, nigdy nie dążył do ślepego zaułka, podejmował większe ryzyko lub podejmował nieskończenie wiele decyzji w zamyśleniu?
A co, jeśli umrzesz, możesz w jakiś sposób dostrzec nieskończoną potencjalną rzeczywistość tego, jakie mogło być twoje życie, gdybyś dokonywał innych wyborów?
Oczywiście nie możemy wrócić i przerobić naszej przeszłości - co zostało zrobione, ale twoja przyszłość jest wciąż niepisana! Twoje życie wciąż rozwija się w czasie; to pole wszystkich możliwości.

Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość wszystko istnieje jednocześnie jako potencjalność lub możliwość. Od naszej własnej twórczej obserwacji zależy, czy uda nam się zrzucić falowe prawdopodobieństwo naszego "potencjału życiowego" do cząstki naszej "rzeczywistości życia". Ta redukcja może nastąpić tylko w tym momencie. Dlatego mędrcy i mistycy nazywają to tylko twoim punktem mocy.

Innymi słowy, zacznij myśleć o swoim życiu jako grze fabularnej!  Co!?!?
Kiedy grasz w grę fabularną, wszystkie potencjalne wyniki już istnieją na tym dysku. Istnieje wiele sposobów, w jakie fabuła może się rozwinąć. Wszystko opiera się na decyzjach podejmowanych na każdym etapie gry.
Czy zabijasz smoka mieczem, używasz buzdyganu lub jakiejś mistycznej mikstury? Czy podążacie niewłaściwą ścieżką prowadzącą do bagna zagłady, czy wykonujesz serię odpowiednich działań, które prowadzą do uratowania księżniczki i dziedziczenia królestwa w rekordowym czasie?
Wszystkie wyniki już istnieją na dysku jako możliwość, po prostu wybierasz swoją własną wersję przygody .

Wszystkie potencjalne wyniki naszego życia mogą już istnieć w tej cyfrowej matrycy znanej jako czas; być może w multiwersie lub w jakimś równoległym wszechświecie, w którym podejmowaliśmy różne decyzje. Obecna rzeczywistość, której doświadczasz, jest po prostu produktem ubocznym wyborów, których dokonałeś w każdej kolejnej chwili swojego życia.
Nic nie jest osadzone w kamieniu. Możesz wybrać ścieżkę nowego życia, jeśli sobie tego życzysz, po prostu wykonując teraz różne działania. Zawsze uwielbiałem linię pod koniec filmu Toma Cruise'a, Vanilla Sky; 
"Każda minuta to kolejna okazja, aby obrócić wszystko dookoła."


Życie z iluzją czasu

Przyszłość jest pojęciem, nie istnieje. Nie ma czegoś takiego jak jutro. Nigdy nie będzie, ponieważ czas jest zawsze teraz. To jedna z rzeczy, które odkrywamy, gdy przestajemy rozmawiać z samym sobą i przestać myśleć. Odkrywamy, że jest tylko obecny, tylko wieczny. "- Alan WattsKiedy nie rozumiemy, że czas jest iluzją naszej własnej percepcji, żyjemy w błędnym przekonaniu, że przeszłość i przyszłość istnieją poza doświadczeniem obecnej chwili. Pozwalamy umysłowi myślącemu przekręcać prawdę o naszej własnej nieskończonej istocie i wiecznej esencji, która jest naszą świadomością poza formą i czasem.
Widzisz, przeszłość to tylko blaknące wspomnienie wcześniej przeżytego momentu. Podczas gdy przyszłość istnieje jako założenie i spekulowany moment, który dopiero nadejdzie. Zarówno przeszłość, jak i przyszłość są jedynie konstrukcjami mentalnymi . Oba są tylko wytworem własnej wyobraźni.
Widzisz, czas jest w umyśle!
Mogą istnieć tylko wtedy, gdy o nich myślimy! Nigdy nie możesz zrobić nic w przeszłości. Nigdy nie zrobisz nic w przyszłości. Jedyny moment, w którym możesz zrobić wszystko, jest właśnie TERAZ!
I to JEST iluzja czasu ... łudząc się, że możesz zrobić wszystko poza rzeczywistością obecnej chwili.


Kiedy myślisz o przeszłości lub pamięci, robisz to w teraźniejszości. W tym momencie utkniesz w swojej głowie, uwięziony w myślach, zagubiony w zadumie. To samo dotyczy osób, które marzną w oczekiwaniu na jakąś przyszłą nadzieję, sen lub wydarzenie.
Nie ma żadnej gwarancji, że jutro kiedykolwiek nadejdzie . W rzeczywistości jest to całkiem niemożliwe! Pewnie, Ziemia obróci się na swojej osi, a słońce wyruszy na horyzoncie ... tylko po to, by ponownie wznieść się na niebie. Mimo to zrobi to w szeregu chwil obecnych do przeżycia.
Teraz otwieramy pełne koło ... Wcześniej zadawaliśmy pytanie: "Jeśli czas nie jest prawdziwy ... to co jest"?
Teraz znasz odpowiedź. 
Tylko ta chwila jest prawdziwa. 
Tylko ten dokładny, dokładny moment teraz. 
To jedyna rzecz, która może być prawdziwa, ponieważ jest to jedyne miejsce, w którym możesz być, robić lub mieć cokolwiek. 
Dlatego jest tak cenny i tak potężny!
Oczywiście nadal musimy żyć w iluzji czasu. Nadal musimy oznaczać nasze spotkania w kalendarzu, być tam w określonym "czasie" i patrzeć na zmarszczki naszej twarzy, a wraz z wiekiem w lustrze. A jednak zrobimy to teraz, w pogłębieniu tej odwiecznej chwili.
Jest tylko TERAZ
Change your Personality to change your Reality. :brawo

Za ten post autor mrO otrzymał podziękowania - 4
Anka12, Born1975, domi, Wenus21
Avatar użytkownika
mrO
 
Posty: 557
Dołączył(a): 2 maja 2017, o 13:42
Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 349 razy

Re: O iluzji czasu.

Postprzez Born1975 » 7 kwi 2018, o 22:45

Niemal identycznie czas jest opisany w "Rozmowach z Bogiem".

Według mnie dla absolutu czas nie istnieje (znaczy się jest tylko wieczne teraz). Dla absolutu nie istnieje żadne różnicowanie typu góra-dól, dobro-zło itp. Ale my jako "jednostki zamknięte w absolucie" żyjemy w świecie dualnym i dlatego nie postrzegamy wszystkiego tak jak absolut, czyli jako całość. W świecie absolutu istnieje tylko czysta informacja, ale dla nas jest to iluzja, bo patrzymy przez pryzmat dualności. A to tyczy się także czasu.
Todo lo que quieras lo podrás alcanzar.
Avatar użytkownika
Born1975
 
Posty: 2208
Dołączył(a): 9 cze 2014, o 21:56
Lokalizacja: smileoo.com
Podziękował : 847 razy
Otrzymał podziękowań: 602 razy

Re: O iluzji czasu.

Postprzez soma » 8 kwi 2018, o 18:51

Idzie kobieta ulica i zastanawia sie ktora godzina. Mezczyzna idacy przed nia odwraca sie i mowi: nie moge powiedziec czym jest czas, to tajemnica.

Mezczyzna telepatycznie wylapal pytanie o czas odpowiadajac kobiecie zdradza sie, ze nie jest czlowiekiem. A ze czesto te istoty nie sa zbyt blyskotliwe to zastanawianie sie kobiety ktora jest godzina potraktowal jako pytanie o czas.

Czas to najbardziej strzezona tajemnica wszechswiata. Ludzie sie zastanawiaja, tworza rozne teorie...
Najlepiej zrozumie sie czas gdy obserwuje sie siebie. Wraz ze zmiana swiadomosci zmienia sie czas, zmienia sie odczuwanie czasu. Czas jest swiadomoscia, swiadomosc jest czasem.

Obrazowo mozna to przedstawic jako czlowieka idacego po poziomej linii. Ta linia to jego sciezka zycia. Sa tez linie pionowe, cale szeregi lini pionowych. Idzie czlowiek po tej poziomej linii i nagle przechodzi przez niego pionowa linia. Zmienia sie swiadomosc czlowieka na swiadomosc odpowiadajacej swiadomosci nalezacej do tej linii. Moze to byc np zazdrosc. Ta zazdrosc nigdy nie byla czlowieka, ale skoro czuje to musi byc jego. Po jakims czasie natrafia na inna pionowa linie i zmienia sie jego swiadomosc i czuje cos innego.
Tak idziemy przez zycie nie zdajac sobie sprawy co sie wlasciwie w nas dzieje.
Obserwujac te zmiany nastrojow to obserwowanie roznych swiadomosci, roznych czasow. I gdy to sie zrozumie to przestaje sie byc marionetka: jak pociagna za sznurek tak zatancze.

I rzeczywiscie: jedynym prawdziwym czasem jest Teraz. Ale to nie oznacza, ze te sztucznie stworzone swiaty/ czasy nie istnieja i nie maja na nas wplywu.
soma
 
Posty: 182
Dołączył(a): 6 paź 2017, o 12:45
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: O iluzji czasu.

Postprzez Born1975 » 19 kwi 2018, o 00:46

Tak mi przyszło do głowy. Często się mówi, że czas jest czwartym wymiarem, ale to nie może być prawda. We wszystkich wymiarach potrafimy sie poruszać w dwie strony, ale jeśli chodzi o czas to tylko w jedną stronę. Czas nie jest więc wymiarem, ale funkcją przestrzeni i zależny jest od prędkości poruszania się danego przedmiotu w owej przestrzeni-inaczej mówiąc jest to zgodne z tym, że czas "biegnie" tym wolniej im szybciej się dany obiekt porusza.
Todo lo que quieras lo podrás alcanzar.
Avatar użytkownika
Born1975
 
Posty: 2208
Dołączył(a): 9 cze 2014, o 21:56
Lokalizacja: smileoo.com
Podziękował : 847 razy
Otrzymał podziękowań: 602 razy


Powrót do Prawo przyciągania na co dzień

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jabu65 i 23 gości