Neville Goddard – Cud wyobraźni

podstawy, działanie, doświadczenia, sukcesy

Re: Neville Goddard – Cud wyobraźni

Postprzez Wenus21 » 4 wrz 2020, o 09:21

rubia napisał(a):Dzięki temu forum rozpoczęłam poszukiwania tekstów Nevilla Goddarda i trafiłam na te tłumaczenia... było tego mało w języku polskim a ja nie znam angielskiego - więc nie było łatwo... na początku było tylko jedno nagranie (znalezione właśnie na tym forum) ale - jak na życzenie - Pan Kamil K zaczął dodawać coraz to nowe... aż zrobiła się całkiem spora audioteka :) przekazuję dalej - niech służą i serdecznie polecam...
a Wam forumowicze (szczególnie Scarlet, Black i mrO) bardzo dziękuję za wszyskie mądre - choć czasem niełatwe - słowa... wciąż je studiuję dlatego też nie komentuję - póki co :) skometuję wtedy, gdy będę mogła stanowić takie wsparcie dla innych jakie Wy mi dajecie... bo tylko takie wypowidzi mają sens...
Pozdrawiam mocno <3

https://www.youtube.com/channel/UCJHb7w ... -GQ/videos

Dzięki za przypomnienie o tym kanale :D przesłuchałam, nie które nowe nagrania. Większość jest trudna w odbiorze raczej nie dla każdego :D 8-), natomiast nagranie "Uporządkuj właściwie swe dialogi" do mnie jak najbardziej trafia, polecam zainteresowanym przesłuchać :)
Ja sama zaraz włączę sobie je drugi raz by jak najwięcej z niego wyciągnąć :D.
"Sekretem zmiany jest skupienie całej energii - nie do walki ze starym - a do budowania nowego."

Za ten post autor Wenus21 otrzymał podziękowanie od
rubia
Wenus21

Podziękował : 180 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy

Postprzez rubia » 6 wrz 2020, o 12:37

Bardzo się cieszę Wenus21, że mogłam przypomnieć ;)
rzeczywiście te teksty wydają się trudne w odbiorze, ale przychodzi taki moment, że staja się tak oczywiste, iż nie rozumie się dlaczego wcześniej tego się nie wiedziało... z zastosowaniem gorzej... dlatego słucham wielokrotnie i też mam swoje ulubione...
tak jak Ty: "Uporządkuj swe dialogi"... ale i "Wszystko co postrzegasz", "Możesz odpuścić grzech", "Niegasnące zakładnanie"... i ostatnio "Stworzenie wiara"
Daj znać jak Ci idzie stosowanie ;) czasem rady od kogoś, kto jest praktykiem mają większe znaczenie niż godziny słuchania/czytania
Serdecznie pozdrawiam :)
rubia

Podziękował : 34 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez stokrotkaaa » 2 paź 2020, o 13:16

Trafiłam na grupę (Facebook)
Mówią tam o tym, że Neville podkreślał, że nie ma czegoś takiego jak wolna wola.Głoszą, że wszyscy ludzie są marionetkami Naszej opinii o nich i, że nie mogą zachowywać siè inaczej niż zgodnie z tym co na ich temat uważamy - wystarczy zmienić opinię o kimś a ta osoba również się zmieni. Działa to na zasadzie lustra - jeśli chcesz zmienić obraz w lustrze nie ścierasz go ani nie próbujesz rozbić - po prostu zmieniasz się Ty a lustro zmienia wtedy obraz samoistnie. Tak samo zmieniając swoją opinię o kimś On również na takiej samej zasadzie się zmieni. Jeśli myślimy o jakimś człowieku, widzimy go w głowie jako zbiór pewnych cech i zachowań - trzeba się jak zastanowić jak kogoś widzimy i jeśli ktoś zachowuje się inaczej niż byśmy chcieli wystarczy zmienić opinie o Nim.
Przykład: Facet mnie nie kocha. Nie chce ze mną być. Generalnie nie chce mieć ze mną nic wspólnego.
Zmieniam opinie o Nim: Kocha mnie. Chce ze mną być. Tam mówią, że trzeba stać się wersją siebie, która już posiada, to czego chce. Stać się umysłem kobiety, która np jest już z tym Facetem. Czy np widziałabym Go w ten sam sposób (nie kocha mnie) gdybyśmy byli razem? No nie. Czy zastawiałabym sie ile to jeszcze potrwa gdybym już z Nim była? No tez nie. Mowia, trzeba zmienić swoje wewnętrzne konwersacje - każdy człowiek ma ich około 60 000 dziennie i 95% z nich jest praktycznie taka sama każdego dnia. Trzeba się zastanowić, które z tych schematów myślowych są sprzeczne z Tobą, wersją Ciebie, która JUŻ JEST z tym mężczyzną(lub wstawcie inny przykład)
Dla mnie to byłoby za proste. A wielu ludzi podobno za to pokochało Nevilla, ze nie straszy karmą, konsekwencjami łamania czyjeś wolnej woli(której podobno nie ma)
stokrotkaaa

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez mrO » 2 paź 2020, o 13:33

stokrotkaaa napisał(a):Trafiłam na grupę (Facebook).
Mówią tam o tym, że Neville podkreślał, że nie ma czegoś takiego jak wolna wola.Głoszą, że wszyscy ludzie są marionetkami Naszej opinii o nich i, że nie mogą zachowywać siè inaczej niż zgodnie z tym co na ich temat uważamy - wystarczy zmienić opinię o kimś a ta osoba również się zmieni. Działa to na zasadzie lustra - jeśli chcesz zmienić obraz w lustrze nie ścierasz go ani nie próbujesz rozbić - po prostu zmieniasz się Ty a lustro zmienia wtedy obraz samoistnie. Tak samo zmieniając swoją opinię o kimś On również na takiej samej zasadzie się zmieni. Jeśli myślimy o jakimś człowieku, widzimy go w głowie jako zbiór pewnych cech i zachowań - trzeba się jak zastanowić jak kogoś widzimy i jeśli ktoś zachowuje się inaczej niż byśmy chcieli wystarczy zmienić opinie o Nim.
Przykład: Facet mnie nie kocha. Nie chce ze mną być. Generalnie nie chce mieć ze mną nic wspólnego.
Zmieniam opinie o Nim: Kocha mnie. Chce ze mną być. Tam mówią, że trzeba stać się wersją siebie, która już posiada, to czego chce. Stać się umysłem kobiety, która np jest już z tym Facetem. Czy np widziałabym Go w ten sam sposób (nie kocha mnie) gdybyśmy byli razem? No nie. Czy zastawiałabym sie ile to jeszcze potrwa gdybym już z Nim była? No tez nie. Mowia, trzeba zmienić swoje wewnętrzne konwersacje - każdy człowiek ma ich około 60 000 dziennie i 95% z nich jest praktycznie taka sama każdego dnia. Trzeba się zastanowić, które z tych schematów myślowych są sprzeczne z Tobą, wersją Ciebie, która JUŻ JEST z tym mężczyzną(lub wstawcie inny przykład)
Dla mnie to byłoby za proste. A wielu ludzi podobno za to pokochało Nevilla, ze nie straszy karmą, konsekwencjami łamania czyjeś wolnej woli(której podobno nie ma)

Proszę Cię, widziałem tą grupę. Totalny brak jakiekolwiek zrozumienia, co przejawia się chodź by i w tym że za zaliczenie drabiny uznaje się UWAGA UWAGA: zobaczenie drabiny To pokazuje cały ich poziom. Ten sam poziom co "chcesz przyciągnąć wyjazd na wakacje i wszędzie widzisz reklamowe plakaty
Jestem zszokowany ze osoba która jest na forum od 2018 w ogóle marnuje swój czas na czytanie tamtych postów.
Jest mi po prostu przykro że mój czas, moje osiągnięcia którymi się z wami dzielę z myślą by służyły innym, są niczym w porównaniu z jakaś grupa na FB :)
Pozwolę sobie rozwinąć później swoją myśl bo wyjeżdżam :)
Change your Personality to change your Reality. :brawo
mrO

Podziękował : 155 razy
Otrzymał podziękowań: 663 razy

Postprzez stokrotkaaa » 2 paź 2020, o 13:46

MrO z czystej ciekawości znalazłam się na tamtej grupie. Myślałam, że znajdę tam wartościowe posty i przybliżę sobie nauki Nevilla. Jedyne co mnie spotkało to wielki misz masz. Róbta co chceta. Dlaczego mój post? Chciałam poznać zdanie osoby dużo bardziej zorientowanej w temacie. Tyle.
stokrotkaaa

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Born1975 » 2 paź 2020, o 14:09

stokrotkaaa napisał(a): wystarczy zmienić opinię o kimś a ta osoba również się zmieni. Działa to na zasadzie lustra - jeśli chcesz zmienić obraz w lustrze nie ścierasz go ani nie próbujesz rozbić - po prostu zmieniasz się Ty a lustro zmienia wtedy obraz samoistnie. Tak samo zmieniając swoją opinię o kimś On również na takiej samej zasadzie się zmieni. Jeśli myślimy o jakimś człowieku, widzimy go w głowie jako zbiór pewnych cech i zachowań - trzeba się jak zastanowić jak kogoś widzimy i jeśli ktoś zachowuje się inaczej niż byśmy chcieli wystarczy zmienić opinie o Nim.

Pewny nie jestem, ale to jest zaczerpnięte z psychologii. Jednakże to nie działa w taki sposób. Zauważ, jak się zachowuje zakochana para. Gdy siedzą przy stoliku i jedna osoba zmieni pozycję, to druga nieświadomie zmieni na taką samą. I to jest zasada lustra. W im bliższej relacji ludzie ze sobą są, tym bardziej to będzie działać. Jest to bardziej poziom naszego ciała niż umysłu. Ale zmieniając o kimś opinię, nie spowoduje się, by ta osoba się zmieniła, tylko co najwyżej zacznie się ją postrzegać w innym (w tym przypadku lepszym) świetle. A gdy do tego dojdzie, to relacje mogą ulec polepszeniu, ale to, że mogą, nie oznacza, że tak będzie, a co tu dopiero mówić o tak poważnych sprawach jak miłość.

Jest jeszcze jedna koncepcja zasady lustra. Chodzi o to, że jeśli np. chcesz, by odbicie w lustrze się uśmiechnęło, to jest tylko jedno rozwiązanie, samemu trzeba się uśmiechnąć. To się tyczy tylko i wyłącznie nas samych, to nie działa na inne osoby. Tu działa już zarówno na poziomie ciała jak i umysłu.

Od jakiegoś czasu obserwuję tę grupę na FB, ale jakoś do tej pory nie udało mi się znaleźć tam czegoś sensownego.
Ja tu tylko sprzątam :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 876 razy
Otrzymał podziękowań: 651 razy

Postprzez mrO » 3 paź 2020, o 17:38

Wracając do tego co chciałem napisać.
„Wolna wola” Nie mogę zrozumieć po co w ogóle ludzie zawracają sobie tym głowę i wracają do tego tematu. Jedyne co przychodzi mi do głowy to „odzyskanie exa” bądź „przyciągnięcie konkretnej osoby”. Nie ma innej potrzeby aby w ogóle poruszać temat wolnej woli. Przepraszam, ale to chyba najdurniejszy aspekt który spędza sen z powiek ludziom PP.
To właśnie na „własnej woli” tak wiele osób polega. Bo tak bardzo chcą kopać się z koniem który i tak kopnie ich mocniej.
Wolna wola nie jest nam w ogóle potrzeba aby przyciągnąć dobre życie, samochód, pracę dom. Wolna wola nie ma nic do tego.
Jeśli już ktoś jest na tym „wyższym poziomie” to nie zawraca sobie tym głowy. Ma nastawienie np. jak ja: „i tak mi się uda”. Gdzie tutaj zastanawianie się nad wolną wolą ? Nie ma jej, bo nie ma takiej potrzeby. Szkoda czasu i energii.
Ludzie latami siedzą i zastanawiają się czy wolna wola istnieje bo jakby w końcu niestaniała (a tak byłoby dla nich najlepiej) to w końcu mogliby mieć swoje miłości. Tylko że lata lecą a oni dalej stoją w miejscu. Po co reperować starego grata, nie lepiej przemęczyć się, „popracować” i mieć lepszy samochód np. za darmo ? Tak za darmo, bo tak w PP może nam się wszystko ułożyć że może by dostać samochód za darmo tak jak już opisałem (kilka osób już go widziało, a nawet nim jeździło:) ).
Dlaczego Nevil zyskuje na takiej popularności, to dobre pytanie ? Może dlatego że jest dość dobrze rozpopulizowany, daje proste i konkretne efekty. Efekty przychodzą łatwo i szybko (zależy co ktoś uzna za efekty :haha: ). Chciałbym tylko przypomnieć jedną rzecz, to o czym mówił Nevil niby jest ponadczasowe, ale to są jego przemyślenia. To jest jego przekaz oparty na jego doświadczeniach. Może nie trafiać do każdego.
Sensem bycia nauczycielem jest wskazanie komuś drogi, tak aby ktoś mając podstawową wiedzą podążał nią sam. Wątpię aby jakikolwiek nauczycie (sensowny) chciał aby jego uczeń przetwarzał jego idee na swoje, bez wcześniejszych ich weryfikacji w swoim życiu.
Sam wziąłem z Nevila co chciałem i ruszyłem dalej, bo na tym powinno polegać ta droga. Patrzymy co nam pasuje, testujemy to, jeśli coś nam wychodzi to bierzemy to i wdrażamy w swoje życie. Dostaliśmy narzędzie, które jest w naszym życiu jak jakaś łopata którą mamy w magazynku za domem do swojego ogrodu. Pielęgnacji ogrodu który stworzyliśmy wcześniej. Ta łopata nam nam służyć aby okazyjnie wkopać/wykopać jakiś kwiatek czy drzewko. Przekopywaniem taką łopata całego podwórka mija się z celem.

Oni tak tam pięknie wszystko piszą, a ja mówię SPRAWDZAM. Jak to o czym piszą ma się w praktyce ? To tylko teorie, które przez nikogo tam najprawdopodobniej nie zostały zweryfikowane skoro większość osób ma problem z wejściem po drabinie. Co w ogóle jest podstawą jeśli chodzi o Nevila. „TYM KTÓRYM UDAŁO SIĘ WEJŚĆ ZAPRASZAM NA KOLEJNĄ LEKCJE” powiedział Nevil swoim uczniom podczas pierwszego wykładu.
To wstyd że ktoś opiera się o jego nauki a nie potrafi wejść po drabinie. Siedzą i gadają, a mnie to brzydzi i boli, bo z takiego zachowania nie rodzi się nic innego niż ludzie którzy coraz bardziej się zniechęcają. Nie dostają praktycznych rady, nie dostają namacalnych efektów jedyne co dostają to codzienne posty osób które tak naprawdę nie osiągnęły nic. Tak nic, powiedzmy sobie szczerze, pochwalenie się kawą, czipsami, czy 5 w szkole to w ogóle nie jest przekonujący argument co do PP. Ile na naszym forum widzieliśmy już postów jak to przychodziły „gwiazdy” zaznaczając ile to nie wiedzą po czym chwalą się że udało im się przyciągnąć kawę. :parrot
Change your Personality to change your Reality. :brawo

Za ten post autor mrO otrzymał podziękowania - 6
Anka12, babamanna, Nathalie, niweleta, Rosa, rubia
mrO

Podziękował : 155 razy
Otrzymał podziękowań: 663 razy

Postprzez Ilonka_89 » 15 kwi 2021, o 10:57

MrO, bardzo dziękuję za ten wątek.

Uświadomiłam sobie, że najlepsze efekty osiągałam w PP nieświadomie stosując nauki Nevilla, odczuwając, ze naprawdę mam już daną rzecz, ciesząc się z tego - manifestacje wtedy były w zasadzie natychmiastowe. Rownież odkąd uświadomiłam sobie, że "jestem bogiem", że boska cząstka istnieje we mnie, jestem połączona ze Wschechświatem i innymi ludźmi i to ja jestem kreatorem wszystkiego moje życie zaczęło się mocno zmieniać.
The odds are ever in my favor.

Za ten post autor Ilonka_89 otrzymał podziękowania - 3
Anka12, marysia, Slonce
Ilonka_89

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Poprzednia strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień