Pola morficzne i memetyka

doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Pola morficzne i memetyka

Postprzez Scarlett » 24 sty 2018, o 21:10

Odkąd poszerzyłam nieco swoją świadomość po warsztacie dwupunktu, często tłumaczę coś lub posługuję się pojęciami takimi jak pola morficzne lub memy.
Pola morficzne nazywałam między innymi zbiorową świadomością, do której wszyscy ludzie na ziemi coś dorzucają.
Scarlett napisał(a):Pola morficzne to takie zbiorowe pole informacji.
Co pomyślisz kiedy powiem "krzesło"? Że to mebel na którym możesz usiąść. I nawet jeśli wystawiłabyś wszystkie krzesła z domu i udawała, że ich nie ma, inni ludzie wciąż będą je mieć i krzesła będą istnieć. Ale jeśli wszyscy ludzie na całym świecie postanowiliby, że krzeseł nie ma to one po prostu by zniknęły.
Kiedyś też wspominałam o imigrantach. Dlaczego Halinkę zaatakowali imigranci w Kolonii skoro miała dobre wibracje i inne irytujące mnie frazy? Bo pole morficzne zasilił strach przed imigrantami.
Dlaczego związek X i Y się rozpada skoro było cudownie? Bo X i Y jako para mieli już własne pole morficzne. Te pola się stwarza (np. absolwenci warsztatów Kasi i Piotra mają własne Pole). Kiedy pan Y miał jakieś obawy, pani X je przechwycała na zasadzie swoich obaw. Czuła, że coś jest nie tak i inne tego typu rzeczy. Tak jakby przeszły poprzez to pole także i na nią. Zaczęli wspólnie rezonować obawami. Związek się rozpadł.
To jest informacja, która jest gdzieś w eterze.

Scarlett napisał(a):A zagłebiając się bardziej, polecam tematykę "pół morficznych". To jest to, co pisałam dużo duzo wcześniej, a mianowicie zbiorowa świadomość, czyli wspólne wysyłanie jakiejś myśli, np. smog. Jest pole morficzne smogu i jest ono zasilane przez miliony naszych pół (one na siebie oddziaływują).

Jeśli zaś chodzi o memetykę...
To co w książkach o PP i na forum nazywane jest "przekonaniem", w fizyce kwantowej nazywane jest MEMEM, a dziedziną zajmująca się memami to memetyka.
Myślę, że to wszystko jest niezbędne w dążeniu do dalszej świadomości.
Jestem pewna, że Wy to wszystko wiecie, tylko sama wiem po sobie, kiedy czytałam stricte książki dotyczące PP, że wszystko było wymieszane w jednym garze i tak naprawdę pół forum zachodziło w domysły. Ja stanowczo preferuję kwantowość więc może i komuś innemu to coś więcej objaśni.

W poście poniżej załączam skany poświęcone polom morficznym oraz memom. Mam nadzieję, że będą przydatne.
Informacje te są omawiane na warsztatach dwupunktu u prekursorów tej metody w Polsce - Kasi i Piotra.
Niektóre strony są ucięte, za co przepraszam, ale nie chciałam niszczyć sobie książki. W każdym razie uciętych słów można się domyślić z kontekstu.

Skróty użyte w treści:
- ME = Matryca Energetyczna

Miłej lektury :kwiatek
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowania - 3
Anka12, cabochard, TheMe
Scarlett

Podziękował : 454 razy
Otrzymał podziękowań: 1654 razy

Re: Pola morficzne i memetyka

Postprzez Scarlett » 24 sty 2018, o 21:11

POLA MORFICZNE
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Źródło: Melissa Joy Jonsson - "Metoda dwupunktowa w praktyce", wyd. I, Studio Astropsychologii, Białystok 2016

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Źródło: Dr Richard Bartlett - "Matryca Energetyczna", wyd. VIII, Studio Astropsychologii, Białystok 2016
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Scarlett » 24 sty 2018, o 21:26

MEMETYKA
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Źródło: Melissa Joy Jonsson - "Metoda dwupunktowa w praktyce", wyd. I, Studio Astropsychologii, Białystok 2016
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Scarlett » 24 sty 2018, o 21:28

Posłużyłam się Melissą, bo uważam, że naprawdę świetnie wyjaśnia pojęcie memów - fajnie je rozpisała.
Co do pól morficznych, to dość prosty temat, ale też został fajnie rozpisany. Polecam Melissę, bo podstawy kwantowości przedstawia bardzo prosto.
Barletta też wrzuciłam, ale w ramach uzupełnienia. bo Bartlett to Bartlett ;) Na Bartletta trzeba mieć "dzień".
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Born1975 » 28 lut 2018, o 00:00

Część pierwsza, więc chyba będą kolejne.

In Lak’ech Ala K’in
Born1975

Podziękował : 832 razy
Otrzymał podziękowań: 579 razy

Postprzez soma » 2 mar 2018, o 00:30

Ja teraz pracuje sobie z takim memem, ktory powstal na traumie urodzeniowej, a bardziej konkretnie smierci lozyska. Lozysko oddziela sie od matki i umiera smiercia dosc nieprzyjemna. Lozysko jest czescia dziecka i cala ta esencja z tej traumy jest wchlaniana przez dziecko. I potem kazde rozstanie bedzie uaktywnialo ta traume. Bedzie sie zakladalo mase zakazow i nakazow z leku przed byciem odrzuconym i uaktywnieniem tej traumy. To nie jest do przepracowania dla ludzi calkowicie nie obeznanych z praca nad soba, ale osoby, ktore pozwalaja sobie na odczucie dyskomfortow to raczej dadza sobie rade. Uleczylam czesciowo ta traume, jeszcze musze doszlifowac, a juz czuje ogromna ulge i widze jak bardzo ta trauma oddzialywala na moje zycie.
Mysle, ze dwupunkt moze w tym pomoc.
soma

Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Postprzez Born1975 » 27 mar 2018, o 23:19

Jest druga część filmu o polach morficznych, sam jeszcze nie oglądałem i dziś nie wiem czy zobaczę, ale jutro nadrobię zaległości :D

In Lak’ech Ala K’in
Born1975

Postprzez Born1975 » 19 wrz 2018, o 02:48

Wreszcie jest długo wyczekiwana przez wielu trzecia część filmu na temat pól morficznych:

In Lak’ech Ala K’in
Born1975

Postprzez Scarlett » 19 wrz 2018, o 03:21

szkoda tylko, że straciliśmy ilustracje w poście :/
Carl Gustav Jung
Scarlett

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień