Jak zmienić swoje życie na lepsze?

doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Postprzez Innoke » 4 sty 2018, o 18:31

Witam i jednocześnie zwracam się z prośbą o pomoc.
Czuję, ze jestem przepełniona energią smutku i rozpaczy i nie umiem tego zmienić. Chociaż obiektywnie może moje życie mogłoby wygladać dużo gorzej i mogłabym znaleźć pozytywne aspekty ( a może tylko mi się wydaje) to nie odczuwam radości z nich.
Nie mam siły, mniej więcej raz w miesiącu przez tydzień mam taki okres że myślę tylko o tym aby się podnieść i już nie obudzić, jednocześnie żal mi moich rodziców ale nie mam siły na dalsze życie. Mimo, że się starałam w moim życiu nie zaszły zmiany na lepsze chociaż pozornie tak mi się wydawalo.
Jednocześnie mam poczucie, że sama na siebie wszystko co złe sprowadzam przez mój negatywzim.

Jak mam się wyzwolić z takiego zalewu złych myśli skoro trwa to już bardzo długo, można powiedzieć od dzieciństwa było bardzo mało szczęścia w moim życiu. Zaczynam już wątpić czy jestem w stanie to zmienić. Nie umiem szczerze rozmawiać z nikim. Mam świadomość, że wiele osob jest nieszczęśliwe. Chodziłam dość dlugo na terapie, próbowałam poznać jakichś ludzi ale nie powstały z tego żadne głębsze relacje, oprócz może jednej, w której jednak zostałam zastąpiona szybko kimś innym- prawdopodobie dlatego, że jestem smutna i wycofana ale to jest takie błędne koło.
Kiedyś udało mi się zmienić trochę moje życie, znaleźć jakichś znajomych ale potem wszystko się posypało. Teraz wiem, że pomoglaby mi zmiana stanu psychicznego ale nie wiem jak. Umiem wyłapywać moje myśli widzę że sama się dręczę rzeczami które być może tylko sobie wyobrażam. Wierzę w pp, udawało mi się być może przyciągnąc pewne sytuacje ale nie stany, moje uczucia nie zmieniały się. Gdy myślałam nad moimi przekonaniami to doszłam do wniosku, że wygląda to tak i są to przekonania wyniesione głównie z domu ale nie tylko:
1. życie jest udręką- jestem smutna, życie nie jest nieszczęśliwe, wszystko wymaga wysiłku= nie mogę być wesoła, inni będą mi zazdrościć, nie mogę być szczęśliwa jeśli moja rodzina nie będzie szczęśliwa.
2. nie mam na nic wpływu- jestem bierna
3. ludzie są źli i się nienawidzą, nie można nikomu ufać- lepiej być samemu, jestem sama
4. inni ludzie są bardziej warci miłości- są ładniejsi, fajniejsi, ciekawsi- zawsze ktoś mnie porzuca, opuszcza dla kogoś innego- inni mają lepiej, nikt mnie nie lubi- ja siebie nie lubię.
Pytanie tylko jak mam je zmienić, nie da się uwierzyć w coś z dnia na dzień, nie ma we mnie ani promienia dobrej energii, jeśli ktoś czytał książki o Harrym Potterze to czuję się tak jakbym była sama tym dementorem.
Próbowałam metody ho-o-pono-pono ale jak na razie bez rezultatów. Próbowałam wizualizacji ale nie jestem w stanie wykrzesać z siebie uczucia szczęśćia, nie umiem się wyzwolić od toksycznych nawyków myslowych, mam wrażenie, że mój umysł złożony jest z tego. Próbowałam psychodelików, i była wewnątz mnie taka sama ciemność i pustka pozbawiona radości. Wtedy miałam poczucie, że żeby moje życie było bardziej radosne muszę to najpierw odczuć wewnętrznie, tak jakby stworzyć radość w sobie. Tylko nie wiem jak, bo wmawianie sobie czegoś na siłe nie daje rezultatów.
Moją pierwszą myślą po przebudzeniu jest: boję się, bo ciągle dręczy mnie lęk przed czymś, przed śmiercią, przed opuszczeniem. Chyba nigdy nie byłam szczęśliwa, może oprócz wczesnego dzieciństwa.

Jeśli ktoś wie jak mi pomóc, to bardzo będę wdzięczna za jakieś wskazówki jak zmienić pokłady negatywnej energii w dobrą.
Dzięki za przeczytanie.
Nie wiem czy piszę w dobrym dziale i czy tutaj można w ogóle zamieszczać takie posty
Innoke

Podziękował : 15 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez mrO » 4 sty 2018, o 18:41

Cześć i zachęcam do lektury poniższych linków.

Scarlett napisał(a):WĄTKI OBOWIĄZKOWE DO PRZECZYTANIA:
:arrow: Prawo Przyciągania w pigułce: viewtopic.php?f=3&t=613
:arrow: Pokochaj Siebie!!!: viewtopic.php?f=3&t=567
:arrow: Mity na temat PP: viewtopic.php?f=3&t=641
:arrow: Uniwersalne Prawa Wszechświata: viewtopic.php?f=5&t=422

Nagrania dotyczące tematów PP:

:arrow: viewtopic.php?f=3&t=733

Wszystko jest dobrze. Uwierz mi, nie jesteś pierwszą osobą z takimi problemami, ludzie mają gorzej. Mimo wszystko rozwiązanie jest jedno i przeważnie każdemu pomaga jeśli tylko w to uwierzy.

Jak na górze tak na dole, jak w środku tak i na zewnątrz

PS: tak w ogóle to sam nie wiem czy to jest odpowiedni temat do takich postów, ale lepszych nie znam.
Change your Personality to change your Reality. :brawo

Za ten post autor mrO otrzymał podziękowanie od
Innoke
mrO

Podziękował : 67 razy
Otrzymał podziękowań: 228 razy

Postprzez soma » 4 sty 2018, o 20:00

Pytanie tylko jak mam je zmienić, nie da się uwierzyć w coś z dnia na dzień, nie ma we mnie ani promienia dobrej energii, jeśli ktoś czytał książki o Harrym Potterze to czuję się tak jakbym była sama tym dementorem.

Witaj Innoke,
Twoim wielkim atutem jest to, ze zdajesz sobie sprawe z tych mysli, a to ulatwia sprawe, bo mozesz po prostu podwazac te mysli, ich prawdziwosc.
Moze zainteresuj sie metoda The Work Kattie Byron. Ta metoda daje mozliwosc zobaczenia co sie w nas dzieje gdy wierzymy w jakas mysl, a jak sie czujemy, gdy przestajemy w nia wierzyc. Bo tylko tego potrzeba: aby przestac wierzyc w te mysli.

Za ten post autor soma otrzymał podziękowania - 2
Innoke, Renata
soma

Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Postprzez Renata » 4 sty 2018, o 20:15

mrO napisał(a):PS: tak w ogóle to sam nie wiem czy to jest odpowiedni temat do takich postów, ale lepszych nie znam.

MrO, jednak przeniosłam, bo nie pasuje mi on w przywitaniach, a z treści wątku wnioskuje, że dyskusja będzie sie toczyć... :)
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI

Za ten post autor Renata otrzymał podziękowanie od
mrO
Renata

Podziękował : 630 razy
Otrzymał podziękowań: 799 razy

Postprzez Scarlett » 4 sty 2018, o 20:47

Proszę o zmianę tytułu wątku i wszystkich "re".
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 444 razy
Otrzymał podziękowań: 1564 razy

Postprzez Born1975 » 4 sty 2018, o 20:58

Witaj Innoke :)

Opisze po kolei wszystkie cztery punkty.

Ad1. Życie nie jest udręką. Życie jest jak rzeka, po prostu płynie. Ty jesteś sternikiem łódki i dokąd poprowadzisz swoją łódź zależy tylko od Ciebie.
Ad2. Nie masz na nic wpływu? Na prawdę? A jak się chcesz podrapać bo cię swędzi, to też nie masz na to wpływu? To tylko Twoje przekonanie i nic więcej. Masz wpływ na więcej rzeczy niż Ci się wydaje.
Ad3. Tak ludzie są źli. Ale tych złych jest stosunkowo niewiele, większość osób będzie chciała Ci pomóc. Nie wierzysz? Pisząc tego posta chcę Tobie pomóc, więc czy jestem zły, to sobie sama odpowiedz.
Ad4. Inni kudzie są bardziej warci miłości? A to niby czemu? Ty nie jesteś warta miłości? Ja tak nie uważam, więc to tylko Twoje przekonanie, a nie obiektywna prawda.

Teraz odnośnie wiary. Wiara to głupota, to jedna z większych bzdur jakie się nam wmawia. Jest tak dlatego, że jak wierzysz, to nie wiesz. Uznajesz za prawdę coś co może tą prawdą być, ale nie musi. Wiara jest uczuciem pomiędzy strachem i nadzieją, więc w "hierarchii" uczuć stoi raczej kiepsko. Ty nie potrzebujesz wiary. Potrzebujesz pewności siebie. Jak jesteś pewna siebie, to po prostu jesteś-nie musisz w to wierzyć.

Co powinnaś teraz zrobić, to zacząć budować pewność siebie. Jak to zrobić? Polecam pójść do dobrego trenera NLP-to będzie dobry wybór. Wiem, że to kosztuje i sama musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy warto. Możesz też budować pewność siebie sama, ale zajmie to więcej czasu i nie dają głowy, że Ci się uda. Masz wybór....
No Dejes De Soñar :D

Za ten post autor Born1975 otrzymał podziękowanie od
Innoke
Born1975

Podziękował : 828 razy
Otrzymał podziękowań: 569 razy

Postprzez Pozytywna » 4 sty 2018, o 21:37

Born1975 napisał(a):"Teraz odnośnie wiary. Wiara to głupota, to jedna z większych bzdur jakie się nam wmawia"

Głupota czy nie, wiara, niewiara , zwał jak zwał ale jeśli przynosi pozytywne efekty to ok. Innoke chyba jednak jakieś "małe" sukcesy miała

mrO: Pozwoliłem sobie poprawić :)
Pozytywna

Podziękował : 44 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Postprzez Pozytywna » 4 sty 2018, o 21:43

mrO jak trzeba to śmiało ;)
Pozytywna

Podziękował : 44 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Jak zmienić swoje życie na lepsze?

Postprzez mrO » 4 sty 2018, o 22:09

Born1975 napisał(a):Teraz odnośnie wiary. Wiara to głupota, to jedna z większych bzdur jakie się nam wmawia. Jest tak dlatego, że jak wierzysz, to nie wiesz. Uznajesz za prawdę coś co może tą prawdą być, ale nie musi. Wiara jest uczuciem pomiędzy strachem i nadzieją, więc w "hierarchii" uczuć stoi raczej kiepsko. Ty nie potrzebujesz wiary. Potrzebujesz pewności siebie. Jak jesteś pewna siebie, to po prostu jesteś-nie musisz w to wierzyć.

A to nie jest tak że wiara jest podstawą ? Ktoś kiedyś powiedział:
uwierz że wierzysz w siebie

To wiara leczy i pomaga ludziom. Wiara w coś daje im siłe. Wiara pozwala przenosić góry. To Wiara czyni placebo najlepszym lekiem.
Nazywanie Wiary głupotą jest podważeniem pewności siebie, bo czym że jest pewności siebie bez wiary ?
Nie mówię tutaj o wierze na 50% tylko na 100%. Twierdzenie że wiara jest głupotą jest głupotą.
Change your Personality to change your Reality. :brawo

Za ten post autor mrO otrzymał podziękowanie od
Pozytywna
mrO

Podziękował : 67 razy
Otrzymał podziękowań: 228 razy

Re: Jak zmienić swoje życie na lepsze?

Postprzez Born1975 » 4 sty 2018, o 22:17

mrO jeśli w coś wierzysz, to tego nie wiesz. Jeśli coś wiem, to nie muszę wierzyć. Czy wiara działa zawsze? Obaj wiemy, że nie. To jest bardzo szeroki temat i inne czynniki też mają na to wpływ.

O podam przykład. Czy wierzysz, że mogę poruszać przedmiot bez dotykania go? A czy wierzysz, że Ty możesz poruszyć przedmiot bez dotykania go? Ja w to nie wierzę, ja wiem że i ja i Ty potrafimy to zrobić. Różnica między mną i Tobą jest tylko taka, że ja wiem jak to zrobić, a Ty nie. Ale jak się dowiesz, to będzie to dla Ciebie banalne. Tu nie potrzeba wiary, a wiedzy.
No Dejes De Soñar :D

Za ten post autor Born1975 otrzymał podziękowanie od
soma
Born1975

Podziękował : 828 razy
Otrzymał podziękowań: 569 razy

Następna strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień