PP w konkursach

doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Re: PP w konkursach

Postprzez The_Saint » 21 gru 2017, o 11:52

Poświęciłem trochę czasu na odświeżenie wiedzy, poczytałem i przeanalizowałem sporo materiałów z forum i wyciągnąłem kilka wniosków. W zasadzie oczywistych i sam zacząłem się z siebie nabijać, ale opiszę, żeby mieć to poza głową zapisane i ewentualnie jeszcze raz przeanalizować.

Mój mechanizm udziału w konkursach wygląda następująco:
1. Pojawia się jakiś konkurs, jest pytanie czy konkretne zadanie.
2. Czytam wrzucone już odpowiedzi uczestników.
3. Staram się wymyślić coś oryginalnego, co będzie się odróżniało od reszty i zwiększy moje szanse na wygraną.
4. Wykonuję zadanie konkursowe, czyli wpisuję komentarz lub wrzucam zdjęcie (zwykle grubo przed terminem końcowym).
5. Potem milion razy sprawdzam odpowiedzi dodane po mojej i zwykle oceniam je jako bardziej błyskotliwe i zaczynam się denerwować, że na coś podobnego nie wpadłem (POWAŻNY BŁĄD, BO ZABURZA MOJĄ WIARĘ I OTWARCIE SIĘ NA ZWYCIĘSTWO).
6. Kiedy minie termin dodawania zgłoszeń to potem tysiące razy sprawdzam, czy organizator nie zamieścił już rozwiązania konkursu (ZNÓW BŁĄD, BO ZACZYNAM SIĘ DENERWOWAĆ I WYWIERAM PRESJĘ).
7. Czuję stres i mam poważne wątpliwości, że mogę nie wygrać, a tyle się napracowałem.
7. Kiedy następuje ogłoszenie wyników i zwykle nie ma mnie na liście zwycięzców, to sprawdzam jakie zgłoszenia wygrały i wkurzam się, że mogłem wpaść na coś podobnego, albo dziwię się jak coś tak słabego (czasem widać, że ktoś sobie na luzie coś wpisał i mu się udało) wygrało. I znów rozpamiętuję, że mi się nie udało.

Domyślam się, że powinienem zrobić tak:
1. Jest konkurs.
2. Wrzucam zgłoszenie.
3. Czyszczę historię przeglądarki i nie zaglądam w ogóle na stronę konkursu.
4. Myślę, że fajnie byłoby wygrać, ale nic się nie stanie jak nie wygram. Jak wygram to będzie miła niespodzianka.
5. Zajmuję się czym innym i poświęcam uwagę na coś innego.
6. Sprawdzam wyniki i tak jak w punkcie 4., nie robię tragedii z ewentualnego braku sukcesu.

Dobrze myślę?
The_Saint

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Renata » 21 gru 2017, o 14:25

Jesteś na dobrej drodze (y)
A co zrobisz z myślami, które jednak zaczną Cię nawiedzać? Wiesz przecież, że nie tak łatwo od nich uciec...
Jak będziesz miał pozytywne efekty stosując nowe wytyczne, daj znać :sun
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 630 razy
Otrzymał podziękowań: 799 razy

Postprzez The_Saint » 21 gru 2017, o 14:51

Renata napisał(a):Jesteś na dobrej drodze (y)
A co zrobisz z myślami, które jednak zaczną Cię nawiedzać? Wiesz przecież, że nie tak łatwo od nich uciec...
Jak będziesz miał pozytywne efekty stosując nowe wytyczne, daj znać :sun

Ciągle mnie nawiedzają powodując niepewność i uczucie presji. Wyszedłem na spacer dzisiaj i chociaż na chwilę oderwałem się od natłoku. A tak to staram się słuchając muzyki skupić na tekście, czy poczytać książkę.
The_Saint

Postprzez Scarlett » 21 gru 2017, o 15:21

A ja się zastanawiam ile jeszcze będzie drążony ten temat :roll:
Bez obrazy The_Saint, ale uzyskałeś tu już chyba wszystkie możliwe odpowiedzi. Resztę znajdziesz na forum bez problemu - jest tutaj lepsza baza informacji niż w niejednej książce.
A na razie zaczyna się z tego wątku robić pamiętniczek. Musisz zrozumieć, że im mniej będziesz się na tym skupiać, tym lepiej dla Ciebie.
A na wszelkie inne pytanie, myślę, że odpowiedzą wątki odpowiednie tematycznie.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 444 razy
Otrzymał podziękowań: 1564 razy

Postprzez The_Saint » 21 gru 2017, o 15:25

W takim razie dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Temat do zamknięcia.
The_Saint

Postprzez Scarlett » 21 gru 2017, o 15:32

Nie chodzi by go zamknąć, bo nie widzę potrzeby, ale nie drążyć, bo chyba nie ma już czego?
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez The_Saint » 21 gru 2017, o 15:36

Scarlett napisał(a):Nie chodzi by go zamknąć, bo nie widzę potrzeby, ale nie drążyć, bo chyba nie ma już czego?

Trudno mi odpowiedzieć. Muszę zacząć od początku. Na razie czuję się jak adept nauki jazdy. Niby wiem, do czego służą poszczególne części auta, ale nie potrafię skoordynować płynnej zmiany biegów z pracą sprzęgła i gazu, a także jednoczesnym prowadzeniem i spoglądaniem w lusterka. Tak bym to ujął.
The_Saint

Postprzez Scarlett » 21 gru 2017, o 15:39

To zachęcam do czytania innych wątków, bo nie widzę potrzeby jednego wątku dla jednego użytkownika i rozwiązywania w nim wszystkich problemów PP-owych indywidualnie, skoro wszystko zostało już rozpisane w konkretnie poświęconych wątkach :)
Carl Gustav Jung
Scarlett

Poprzednia strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień