PP w konkursach

przyciąganie spraw materialnych, pracy, kreowanie obfitości

Re: PP w konkursach

Postprzez The_Saint » 20 gru 2017, o 15:14

Scarlett napisał(a):No to chyba tylko się cieszyć, prawda?

Wielu uważa mnie za dziwaka :) W konkursach gram dla rywalizacji. Lubię taką sportową rywalizację. Nie koniecznie jest mi potrzeba dana rzecz, ale jak wygram to traktuję to jak zdobycie jakiegoś szczytu. Jest satysfakcja, że mi się udało i podbudowuje mnie to psychicznie.

A tak w życiu to jestem minimalistą. Albo jeszcze w ogóle się nie odnalazłem i szukam wyjścia z labiryntu :)
I przyjrzałem się wszystkim dziełom,
jakich dokonały moje ręce,
i trudowi, jaki sobie przy tym zadałem.
A oto: wszystko to marność i pogoń za wiatrem!
Z niczego nie ma pożytku pod słońcem.
The_Saint

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez Renata » 20 gru 2017, o 15:29

The_Saint, a co jest złego w minimaliźmie? Każdy kroczy swoją drogą i jeśli Tobie to odpowiada, to nie musisz się nikomu usprawiedliwiać. To, że nie chcesz "sprostać" i wbić się w społeczne schematy, nie jest niczym złym. Narzuca nam się od małego, że musimy być "kimś", mieć cele i odnosić sukcesy. A warto czasem się zatrzymać i zadać pytanie: " w imię czego?".
Mieć, mieć, mieć... gonić za marzeniami, zdobywać, często zatracać przy tym siebie. Już nikt nie wie, że istnieje inna strona życia, która potrzebuje też zaistnieć...
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI

Za ten post autor Renata otrzymał podziękowanie od
soma
Renata

Podziękował : 640 razy
Otrzymał podziękowań: 819 razy

Postprzez The_Saint » 20 gru 2017, o 16:31

Renata napisał(a):The_Saint, a co jest złego w minimaliźmie? Każdy kroczy swoją drogą i jeśli Tobie to odpowiada, to nie musisz się nikomu usprawiedliwiać. To, że nie chcesz "sprostać" i wbić się w społeczne schematy, nie jest niczym złym. Narzuca nam się od małego, że musimy być "kimś", mieć cele i odnosić sukcesy. A warto czasem się zatrzymać i zadać pytanie: " w imię czego?".
Mieć, mieć, mieć... gonić za marzeniami, zdobywać, często zatracać przy tym siebie. Już nikt nie wie, że istnieje inna strona życia, która potrzebuje też zaistnieć...

Nic złego nie ma. Mnie się żyje dobrze. Jednak patrząc pod względem PP. No to co mam z tym zrobić? Skoro nic nie chcę i takie jest moje przekonanie, to co mam przyciągać?
The_Saint

Postprzez Scarlett » 20 gru 2017, o 16:53

Zacznijmy od tego, że przyciągasz wszystko. Choćby nieświadomie.
A skoro świadomie nie masz potrzeby przyciągania czegokolwiek to po co się tak siłujesz? Zostaw to tak jak jest.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 472 razy
Otrzymał podziękowań: 1720 razy

Postprzez The_Saint » 20 gru 2017, o 16:56

Scarlett napisał(a):Zacznijmy od tego, że przyciągasz wszystko. Choćby nieświadomie.
A skoro świadomie nie masz potrzeby przyciągania czegokolwiek to po co się tak siłujesz? Zostaw to tak jak jest.

Chociażby po to, żeby zdobyć ten pozytywny impuls, o którym pisałaś. Jak już przełamię tamę, to będę mógł ruszyć z prądem.
The_Saint

Postprzez Renata » 20 gru 2017, o 16:58

The_Saint napisał(a):
Renata napisał(a):The_Saint, a co jest złego w minimaliźmie? Każdy kroczy swoją drogą i jeśli Tobie to odpowiada, to nie musisz się nikomu usprawiedliwiać. To, że nie chcesz "sprostać" i wbić się w społeczne schematy, nie jest niczym złym. Narzuca nam się od małego, że musimy być "kimś", mieć cele i odnosić sukcesy. A warto czasem się zatrzymać i zadać pytanie: " w imię czego?".

Nic złego nie ma. Mnie się żyje dobrze. Jednak patrząc pod względem PP. No to co mam z tym zrobić? Skoro nic nie chcę i takie jest moje przekonanie, to co mam przyciągać?

Możesz przyciągać spokój, zadowolenie, radość, a to, w jakiej formie się objawi, będzie niespodzianką Wszechświata :D
Naprawdę oprócz rzeczy materialnych jest wiele tych, które chcielibyśmy posiąść. Bo zobacz, o co chodzi w przyciąganiu rzeczy... Chodzi o to, że posiadanie ich wprowadzi nas w odpowiednią emocję, uczucie. Chcemy doświadczać dobrych uczuć, dlatego chcemy mieć to czy tamto :)
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI

Za ten post autor Renata otrzymał podziękowania - 2
soma, The_Saint
Renata

Podziękował : 640 razy
Otrzymał podziękowań: 819 razy

Postprzez Scarlett » 20 gru 2017, o 17:04

No czyli nie możesz powiedzieć, że niczego Ci nie potrzeba. Bo, jak Renata zauważyła, rzeczy materialne to nie wszystko. A na pewno masz dużą potrzebę-głód wiedzy ;)
A na pewno każda taka wiedza do czegoś się przyda.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 472 razy
Otrzymał podziękowań: 1720 razy

Postprzez The_Saint » 20 gru 2017, o 17:07

Renata napisał(a):
The_Saint napisał(a):

Możesz przyciągać spokój, zadowolenie, radość, a to, w jakiej formie się objawi, będzie niespodzianką Wszechświata :D
Naprawdę oprócz rzeczy materialnych jest wiele tych, które chcielibyśmy posiąść. Bo zobacz, o co chodzi w przyciąganiu rzeczy... Chodzi o to, że posiadanie ich wprowadzi nas w odpowiednią emocję, uczucie. Chcemy doświadczać dobrych uczuć, dlatego chcemy mieć to czy tamto :)

Kurczę, podoba mi się takie podejście. Nie myślałem o tym w ten sposób. Mam duszę sportowca i takie pokonywanie etapów, czy wygrywanie mnie szalenie motywuje i daje energię do działania oraz poczucie sensu. Jednak myślałem o tym w kontekście materialnym. Gdybyś teraz dała mi jakąś sumę pieniędzy, to nawet nie miałbym pomysłu na co ją przeznaczyć. A faktycznie te wrażenia niematerialne mają większy sens. Spróbować można.

Scarlett napisał(a):No czyli nie możesz powiedzieć, że niczego Ci nie potrzeba. Bo, jak Renata zauważyła, rzeczy materialne to nie wszystko. A na pewno masz dużą potrzebę-głód wiedzy ;)
A na pewno każda taka wiedza do czegoś się przyda.

To prawda. Fajnie zobaczyć początek ścieżki w plątaninie korzeni i lian :)
The_Saint

Postprzez soma » 20 gru 2017, o 19:56

Renata napisał(a):Naprawdę oprócz rzeczy materialnych jest wiele tych, które chcielibyśmy posiąść. Bo zobacz, o co chodzi w przyciąganiu rzeczy... Chodzi o to, że posiadanie ich wprowadzi nas w odpowiednią emocję, uczucie. Chcemy doświadczać dobrych uczuć, dlatego chcemy mieć to czy tamto :)

Madre slowa, Renata.
I tu moze sie pojawic taki paradox. Jak bedziemy wibrowac uczuciami to samoistnie bedzie sie przyciagalo to albo duzo, duzo lepsze niz to o co teraz trzeba tak zabiegac. A nam nie bedzie na tym zalezalo. To bedzie tylko skutek uboczny tych uczuc.
soma

Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Postprzez The_Saint » 20 gru 2017, o 20:20

soma napisał(a):
Renata napisał(a):Naprawdę oprócz rzeczy materialnych jest wiele tych, które chcielibyśmy posiąść. Bo zobacz, o co chodzi w przyciąganiu rzeczy... Chodzi o to, że posiadanie ich wprowadzi nas w odpowiednią emocję, uczucie. Chcemy doświadczać dobrych uczuć, dlatego chcemy mieć to czy tamto :)

Madre slowa, Renata.
I tu moze sie pojawic taki paradox. Jak bedziemy wibrowac uczuciami to samoistnie bedzie sie przyciagalo to albo duzo, duzo lepsze niz to o co teraz trzeba tak zabiegac. A nam nie bedzie na tym zalezalo. To bedzie tylko skutek uboczny tych uczuc.

To może być klucz do wszystkiego. Popróbuję, posprawdzam i okaże się. Choć z natury jestem niecierpliwy, to tym razem postaram się to zmienić.
The_Saint

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Praca, pieniądze i kreowanie obfitości