Nerwica lękowa - strach przed przyciągnięciem chorób

doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Nerwica lękowa - strach przed przyciągnięciem chorób

Postprzez The_Saint » 19 gru 2017, o 12:04

Cześć,
w jednym z wątków na tym forum przeczytałem, że prawo przyciągania działa bez względu na to, czy chcemy przyciągnąć coś pozytywnego lub negatywnego. Dlatego niezbędna jest kontrola myśli. Ja mam ogromny problem i ostatnio zacząłem się poważnie zastanawiać i nawet bać. Cierpię na nerwicę lękową. Nie potrafię zapanować nad natłokiem myśli o chorobach. Od pewnego czasu, w zasadzie dwóch lat, panicznie boję się, że ktoś z mojej rodziny zachoruje na nowotwór. Zaczęło się od bólu brzucha mojej mamy. Zacząłem przeglądać internet i tam zewsząd zaczął straszyć mnie rak. A wiadomo, że w internecie nawet katar można podłożyć pod raka. I zaczęła się karuzela w mojej głowie. Teraz każdy objaw podciągam pod nowotwory. Ciągle obserwuję rodziców i w mojej głowie rodzą się najgorsze obrazy. Aż strach opisywać. Jednak moja wyobraźnia jest bardzo plastyczna i tworzy obrazy przerażające.

Gdyby tak podliczyć godziny, które poświęciłem na wizualizowanie chorych członków rodziny, to wyszłoby tego naprawdę sporo. Obawiam się, że tymi myślami faktycznie mogę przyciągnąć coś strasznego, a tego bym sobie nie wybaczył. Po prostu panicznie się boję.

Przeczytałem sporo Waszych postów i naszła mnie właśnie taka refleksja. Czy ja przypadkiem nie działam na szkodę. Co o tym sądzicie?
The_Saint

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Nerwica lękowa - strach przed przyciągnięciem chorób

Postprzez Catherine95 » 19 gru 2017, o 12:55

Jeżeli masz strach przed przyciąganiem chorób to musisz wiedzieć , że jeżeli mówisz - NIE CHCĘ być chora to przyciągasz tę chorobę.Wszechświat nie rozróżnia dobra i zła - przyciąga wszystko.
Zamiast wizualizować sobie chorobę - wizualizuj sobie , że jesteście zdrowi

Jestem zdrowy i szczęśliwy i niczym się nie przejmuję

1.Napisz i powiedz sobie głośno czego chcesz
2.Uwierz
3.Wizualizuj
4.Odstresuj się
5.Bądź wdzięczny
6.Bądź radosny
Ostatnio edytowano 19 gru 2017, o 12:59 przez Catherine95, łącznie edytowano 1 raz
Catherine95

Podziękował : 0 raz

Postprzez mrO » 19 gru 2017, o 12:59

The_Saint napisał(a):Dlatego niezbędna jest kontrola myśli.

Niezbędne jest świadome robienie tego co robisz w aktualnej chwili. Moim zdaniem kluczem do sukcesu jest czerpaniem przyjemności z rzeczy, którą robisz.
Polecam książkę "Potęga Teraźniejszosci" E. Tolle, albo jego wykłady na youtube w języku polskim.

Tak w ogóle to najnowsze badania medyczne dowodzą, że nerwicę można wyleczyć poprzez właśnie świadome bycie w danej chwili, tak jak opisałem wyżej. Z angielskie określane jest to jako "Mindfulness". Medytacja będzie kluczem do rozwiązania twoich problemów.
:brawo

Za ten post autor mrO otrzymał podziękowanie od
Renata
mrO

Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 171 razy

Postprzez Renata » 19 gru 2017, o 13:04

A zastanawiałeś się, dlaczego masz w sobie tyle negatywnych myśli? Może oglądasz dużo programów temu poświęconych, może słyszysz wśród znajomych o różnych takich przypadkach....? Skoro Twoja podświadomość podsyła Ci tyle nieprzyjemnych obrazów, to może dlatego że nasiąknięta jest takim materiałem

Zgadam się z mrO . Świadome przyglądanie się własnym myślom bez utożsamiana się z nimi przekierowuje uwagę na inne tory. Spróbuj obserwować to, co się dzieje w Twojej głowie, bez oceny i bez emocji. Kiedy jednak się pojawią, obserwuj je. Bądź gdzieś z boku i patrz, jak ta cała szopka może odbywać się bez zasilania Twoją energią.
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 617 razy
Otrzymał podziękowań: 781 razy

Postprzez Scarlett » 19 gru 2017, o 13:23

Scarlett napisał(a):Bardzo często pojawia się strach o myśli. Dlaczego? Ponieważ książki takie jak np. Sekret, mówią, iż przyciągamy to, o czym myślimy (albo, że PP to wizualizacja). Dlatego staram się jak tylko mogę, wyprowadzać z tego błędu.
Człowiek produkuje dziennie ok. 80 000 myśli (kobiety pewnie jeszcze więcej :P ). Ze zdecydowanej większości nie zdaje sobie nawet sprawy. Albowiem zdaje sobie tylko z tych, którym poświęca uwagę, zaczyna się na nich skupiać, wchodzi w nie, zatrzymuje się na dłużej. Poświęcając uwagę konkretnym myślom, ładujemy w nie jakieś emocje bądź uczucia. I w tym momencie zaczyna się proces nastrajania częstotliwości na przyciągnięcie, ponieważ nadajemy tym myślom konkretne uczucia i emocje lub znaczenie, a właśnie dzięki temu zaczyna się przyciąganie – nie od samych myśli. Dlatego często nie spełnia się większość z nich. Np. czytałam nie raz na forum, że ktoś czegoś się bał a to się nie "sprawdziło". Albo myslał o czymś intensywnie i to też się nie "sprawdziło". Na to jest kilka odpowiedzi:
- albo nie były wystarczająco naładowane emocją,
- albo za chwilę emocje uległy zmianie i obawa została zastąpiona czymś innym (np. ulgą - jest silniejsza niż obawa),
- albo zostało "przefiltrowane" (np. oglądając moderstwa z programu 997 i nie ładując w nie emocji lub filtrując, że to tylko nasza "rozrywka")
Jeśli nie chcemy by jakieś myśli się materializowały, moja rada jest taka by nie skupiać się za bardzo na myślach, w które ładujemy emocje. Pozwolić im po prostu płynąć i nie przywiązywać do nich uwagi.
Musimy też pamiętac, że to my mamy kontrolę nad naszym mózgiem, umysłem, nawet nad podświadomością jak nad nią popracujemy. My jesteśmy centrum dowodzenia. W związku z czym jesli nachodzi nas intensywna myśl, odwracamy od niej uwagę. mówiłam o tym w którymś z moich nagrań - zagadujemy mózg, umysł, podświadomość. Wraca przeszłość? mówimy "przeszłość odeszła" i odwracamy uwagę. Mówi nam coś przykrego albo coś czego nie chcemy "słyszeć"? Odpowiadamy "To nie jest moja prawda".
Czasem uwielbiam wchodzić w "dyskusję" z umysłem albo podświadomością. Ona swoje, a ja swoje.
Polecam sposób "na dziennikarza". Jak podświadomość Ci coś mówi, pytaj "dlaczego?". Ciągłe zadawanie pytania "Dlaczego?", sprawia, że "rozmówca" po jakimś czasie traci chęć na dalsze dyskusje, zaczyna mu brakowac argumentów, widzi, że nic nie wskóra. U mnie to świetnie działa z moją podświadomością.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 422 razy
Otrzymał podziękowań: 1349 razy

Postprzez The_Saint » 19 gru 2017, o 14:45

Staram się odganiać jakoś ten huragan negatywnych myśli. Puszczam muzykę lub wychodzę gdzieś, żeby je zagłuszyć.

Najbardziej przeraża mnie myśl, że mogę o chorobie bliskiej osoby dowiedzieć się, jak będzie już zbyt późno. Boję się, że to się rozwija, a ja o tym nie wiem. Tak było z moją babcią. Zmarła właśnie na nowotwór i wykryto go zbyt późno. To była chwila i babcia umarła. Wiem, że w zasadzie nie mam wpływu na to, ale od tamtej pory mam tę obawę, że nie będę wiedział i spadnie to na mnie jak grom. Zdaję sobie też sprawę z tego, że to głupie, ale staram się o tym nie myśleć. Z różnym skutkiem. Są dni, że panuję nad myślami, ale bywają i takie, że od samego obudzenia rano mam taki natłok, że nie mogę go pokonać i samoczynnie się nakręcam. Uruchamiają mnie różne rzeczy. Czytam książkę i jakiś bohater umiera na raka. Oglądam film i tam też ktoś choruje. Artykuły w internecie też staram się nie czytać, bo tak jak wspomniałem, tam rak wyziera zewsząd i byle katar podporządkowuje np. pod białaczkę. W moim otoczeniu słyszałem o kilku zachorowaniach i boję się tego okrążenia przez nowotwory.

Mam problem nawet żeby sobie usiąść w parku na ławce i oddać się relaksowi. Natłok myśli mnie atakuje. W głowie pytania "a co by było jakby mama zachorowała?" itp. Oczywiście staram się tak jak piszecie - na chłodno to przyjmować, ale jak wspomniałem nie zawsze się da.

Co do ładunku emocjonalnego ładowanego w te negatywne myśli. W mojej ocenie, jednak ten ładunek wkładam. Jest to strach i to dosyć silny. Do tego też mocna koncentracja na tych myślach. Myśl pozytywna pęka jak bańka i nie potrafię jej utrzymać dłużej niż kilka sekund. A w myślach negatywnych mogę tonąć kilka minut jak w transie i ze szczegółami sobie wizualizować. Tak jak pisałem, boję się, żeby czegoś nie przyciągnąć negatywnego.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Starałem się odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania w tym poście.
The_Saint

Postprzez mrO » 19 gru 2017, o 15:06

The_Saint napisał(a):Są dni, że panuję nad myślami, ale bywają i takie, że od samego obudzenia rano mam taki natłok, że nie mogę go pokonać i samoczynnie się nakręcam

Czy uważasz że panujesz nad myślami ? To pomyśl o czym będziesz myślał za 10 minut, za 30 minut lub za kilka godzin. Moim zdaniem nie jesteśmy w stanie panować nad myślami, bo ona po prostu nam się przytrafiają.
A może masz po prostu zbyt dużo wolnego czasu ?
mrO

Postprzez The_Saint » 19 gru 2017, o 15:08

mrO napisał(a):
The_Saint napisał(a):Są dni, że panuję nad myślami, ale bywają i takie, że od samego obudzenia rano mam taki natłok, że nie mogę go pokonać i samoczynnie się nakręcam

Czy uważasz że panujesz nad myślami ? To pomyśl o czym będziesz myślał za 10 minut, za 30 minut lub za kilka godzin. Moim zdaniem nie jesteśmy w stanie panować nad myślami, bo ona po prostu nam się przytrafiają.
A może masz po prostu zbyt dużo wolnego czasu ?

Chodziło mi o to, że potrafię odgonić te złe myśli i przenieść uwagę na coś innego. Jeśli chodzi o wolny czas to nie ma większego znaczenia. Natłok negatywów przytrafia mi się podczas pracy, jazdy autem, oglądania tv, czytania książki.
The_Saint

Postprzez mrO » 19 gru 2017, o 15:15

The_Saint napisał(a): Natłok negatywów przytrafia mi się podczas pracy, jazdy autem, oglądania tv, czytania książki.

To naucz się czerpać radość z tego co masz. Z tego że czytasz książkę, z tego że jedziesz samochodem, z tego że oglądasz tv.
Jeśli mówisz że mysli przytrafiają ci się jak robisz te wszystkie czynności, to tak na prawdę żadnej z tej czynności nie robisz na 100%.
Zachowujesz się jak automat, który robi co robi, ale umysł błądzi gdzieś tam gdzie błądzi. Nie jesteś sam, bo taki sam problem trapi większość społeczeństwa.
mrO

Postprzez The_Saint » 19 gru 2017, o 15:29

mrO napisał(a):
The_Saint napisał(a): Natłok negatywów przytrafia mi się podczas pracy, jazdy autem, oglądania tv, czytania książki.

To naucz się czerpać radość z tego co masz. Z tego że czytasz książkę, z tego że jedziesz samochodem, z tego że oglądasz tv.
Jeśli mówisz że mysli przytrafiają ci się jak robisz te wszystkie czynności, to tak na prawdę żadnej z tej czynności nie robisz na 100%.
Zachowujesz się jak automat, który robi co robi, ale umysł błądzi gdzieś tam gdzie błądzi. Nie jesteś sam, bo taki sam problem trapi większość społeczeństwa.

Próbuję się skupić na danej czynności, ale tak jak pisałem. Zawsze coś jest w stanie mnie uruchomić. To bohater filmu/książki umiera i to mnie odpala. Tak jak opisałem w moim wpisie wyżej.
The_Saint

Następna strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień