Nerwica lękowa - strach przed przyciągnięciem chorób

doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Re: Nerwica lękowa - strach przed przyciągnięciem chorób

Postprzez Born1975 » 19 gru 2017, o 23:31

Jest prosty sposób na pozbycie się tych przykrych myśli. Wymaga jednak poważnego potraktowania tego co tu napiszę i konsekwencji z Twojej strony.

Zagłuszanie problemu nic nie da, bo choć zagłuszony, to on nadal jest. Medytacja też niewiele pomoże, bo chwilowo być może znajdziesz się w "tu i teraz", ale ptem problem wróci.

Co więc robić? Za każdym razem, gdy pojawią się natrętne myśli musisz je wyśmiać. Ale powtarzam za każdym razem. To wymaga konsekwencji, bo jak raz tak zrobisz, a raz nie, to nic to nie da. Wyśmiewając natrętne myśli Twój umysł będzie wariował, a w rezultacie odpuści ich tworzenie. Od strony praktycznej możesz np. wyobrazić sobie, że siedzisz w kinie i na ekranie pojawia się natrętna myśl. Na początku jest niewyraźna, ale z każdą sekunda staje się coraz wyraźniejsza. Im jest wyraźniejsza tym większy wzbudza Twój śmiech. Możesz sobie wyobrazić, że wokół jest mnóstwo ludzi i Ty sie dziko śmiejesz z tej myśli, śmiechem kaczora Donalda, a reszta ludzi podchwytuje Twój zaraźliwy śmiech.
Pomyśl nad stworzeniem własnego ćwiczenia jak obśmiać te myśli i po prostu zacznij to robić. Za miesiąc już ich nie będzie :D
In Lak’ech Ala K’in

Za ten post autor Born1975 otrzymał podziękowanie od
The_Saint
Born1975

Podziękował : 832 razy
Otrzymał podziękowań: 579 razy

Postprzez mrO » 19 gru 2017, o 23:50

Born1975 napisał(a):Zagłuszanie problemu nic nie da, bo choć zagłuszony, to on nadal jest. Medytacja też niewiele pomoże, bo chwilowo być może znajdziesz się w "tu i teraz", ale ptem problem wróci.

Każdy problem powróci jeśli powróci się do starych przekonań/nawyków. To jak wykorzystamy to co chcemy wykorzystać i jak to chcemy wykorzystać zależy tylko od nas.
Wszystko wymaga konsekwencji. Życie również.
Change your Personality to change your Reality. :brawo
mrO

Podziękował : 85 razy
Otrzymał podziękowań: 268 razy

Postprzez Born1975 » 20 gru 2017, o 00:11

mrO napisał(a):
Born1975 napisał(a):Zagłuszanie problemu nic nie da, bo choć zagłuszony, to on nadal jest. Medytacja też niewiele pomoże, bo chwilowo być może znajdziesz się w "tu i teraz", ale ptem problem wróci.

Każdy problem powróci jeśli powróci się do starych przekonań/nawyków. To jak wykorzystamy to co chcemy wykorzystać i jak to chcemy wykorzystać zależy tylko od nas.
Wszystko wymaga konsekwencji. Życie również.

No dokładnie. To co opisałem, to nic innego jak właśnie zmiana nawyku z negatywnego na pozytywny-to najprostsza i najkrótsza droga do celu :D
In Lak’ech Ala K’in
Born1975

Postprzez The_Saint » 20 gru 2017, o 01:06

Born1975 napisał(a):Jest prosty sposób na pozbycie się tych przykrych myśli. Wymaga jednak poważnego potraktowania tego co tu napiszę i konsekwencji z Twojej strony.

Zagłuszanie problemu nic nie da, bo choć zagłuszony, to on nadal jest. Medytacja też niewiele pomoże, bo chwilowo być może znajdziesz się w "tu i teraz", ale ptem problem wróci.

Co więc robić? Za każdym razem, gdy pojawią się natrętne myśli musisz je wyśmiać. Ale powtarzam za każdym razem. To wymaga konsekwencji, bo jak raz tak zrobisz, a raz nie, to nic to nie da. Wyśmiewając natrętne myśli Twój umysł będzie wariował, a w rezultacie odpuści ich tworzenie. Od strony praktycznej możesz np. wyobrazić sobie, że siedzisz w kinie i na ekranie pojawia się natrętna myśl. Na początku jest niewyraźna, ale z każdą sekunda staje się coraz wyraźniejsza. Im jest wyraźniejsza tym większy wzbudza Twój śmiech. Możesz sobie wyobrazić, że wokół jest mnóstwo ludzi i Ty sie dziko śmiejesz z tej myśli, śmiechem kaczora Donalda, a reszta ludzi podchwytuje Twój zaraźliwy śmiech.
Pomyśl nad stworzeniem własnego ćwiczenia jak obśmiać te myśli i po prostu zacznij to robić. Za miesiąc już ich nie będzie :D

Bardzo fajne ćwiczenie. Jak tak na sucho sobie przećwiczyłem ten śmiech kaczora Donalda w głowie, to aż się uśmiechnąłem od ucha do ucha. Pierwszy raz dzisiaj. Dziękuję!
I przyjrzałem się wszystkim dziełom,
jakich dokonały moje ręce,
i trudowi, jaki sobie przy tym zadałem.
A oto: wszystko to marność i pogoń za wiatrem!
Z niczego nie ma pożytku pod słońcem.
The_Saint

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez happyk » 22 gru 2017, o 17:53

Najlepiej jakbyś w pewien sposób zamiast starać się, zniwelować myśli poprzez ich negacje, nie zwracał uwagi na nie. Znalazł pasję, realizował się w czymś, aby twój umysł był skupiony na realizacji danej czynności myślę że siłownia nawet jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ew. Biegi - w końcu wydzielamy endorfinki :), medytacja również jest dobrym pomyslem. Wprowadzenie diety, do tego kwasy tłuszczowe omega 3, zrezygnowanie z alkoholu czy kawy. Pamiętaj, że to jest tylko i wyłącznie kreacja w twojej głowie (tworzenie chorób, czy napady lękowe przed podjęciem jakiegoś określonego działania) przede wszystkim, trzeba zdać sobie sprawę że to jest tylko i wyłącznie nieuzasadniony strach :) specjalista może dużo pomoc, nerwica jest uleczalna i nie obawiaj się!
happyk

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez mrO » 22 gru 2017, o 18:56

happyk napisał(a): zrezygnowanie z alkoholu !

Alan Watts umarł z powodu kardiomiopatii rozstrzeniowej, która była związana z jego piciem. Musiał dużo pić, a mimo wszystko był szczęśliwy :)
Change your Personality to change your Reality. :brawo
mrO

Podziękował : 85 razy
Otrzymał podziękowań: 268 razy

Postprzez The_Saint » 22 gru 2017, o 20:36

happyk napisał(a):Najlepiej jakbyś w pewien sposób zamiast starać się, zniwelować myśli poprzez ich negacje, nie zwracał uwagi na nie. Znalazł pasję, realizował się w czymś, aby twój umysł był skupiony na realizacji danej czynności myślę że siłownia nawet jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ew. Biegi - w końcu wydzielamy endorfinki :), medytacja również jest dobrym pomyslem. Wprowadzenie diety, do tego kwasy tłuszczowe omega 3, zrezygnowanie z alkoholu czy kawy. Pamiętaj, że to jest tylko i wyłącznie kreacja w twojej głowie (tworzenie chorób, czy napady lękowe przed podjęciem jakiegoś określonego działania) przede wszystkim, trzeba zdać sobie sprawę że to jest tylko i wyłącznie nieuzasadniony strach :) specjalista może dużo pomoc, nerwica jest uleczalna i nie obawiaj się!

Staram się. Ostatnio stosuję metodę wyśmiewania negatywnych myśli i obrazów, tak jak radził Born1975. Odwracam uwagę od nich również wychodząc na spacer lub oglądając film, tylko nie zawsze się udaje. Praktykuję autohipnozę, jednak to odcięcie od myśli na krótką metę, bo po skończeniu sesji myśli wracają. Moja dieta jest zdrowa, a alkohol pojawia się kilka razy w roku. Niby tylko kreacja, ale dosyć natarczywa i bardzo realna i plastyczna. Nawet w snach.
The_Saint

Postprzez Born1975 » 22 gru 2017, o 22:22

The_Saint napisał(a):Staram się. Ostatnio stosuję metodę wyśmiewania negatywnych myśli i obrazów, tak jak radził Born1975.

To przyniesie efekt, tylko daj sobie na to miesiąc czasu :D
In Lak’ech Ala K’in
Born1975

Postprzez The_Saint » 22 gru 2017, o 23:40

Born1975 napisał(a):
The_Saint napisał(a):Staram się. Ostatnio stosuję metodę wyśmiewania negatywnych myśli i obrazów, tak jak radził Born1975.

To przyniesie efekt, tylko daj sobie na to miesiąc czasu :D

Od trzech dni strzelam śmiechem do negatywnych myśli i jestem zdumiony efektem. Staram się je jak najszybciej wychwycić zanim się rozkręcą i zacznę je analizować. Jak na 3 dni ćwiczenia to jest naprawdę dobrze. Na razie jestem w miarę wypoczęty, więc idzie mi to łatwo. Najgorzej jest przy stanach przemęczenia i niewyspania. Wtedy już budzę się z takim negatywnym ładunkiem i to jest prawdziwa lawina. No ale wtedy będę musiał po prostu jeszcze mocniej się skoncentrować.

Dzięki Twojej metodzie od dłuższego czasu funkcjonuję na skokach nastroju. To znaczy, że do rozpoczęcia ćwiczeń jechałem w zasadzie na zniechęceniu i depresji. A teraz przeplatam momenty depresyjne z wyraźną poprawą, czasem nawet bardzo dobrym nastrojem. Myślę, że to kwestia treningu i na efekty trwałe trzeba jeszcze poczekać. Jednak nie ma co dużo gadać, bo efekt już jest! :)
The_Saint

Postprzez Born1975 » 23 gru 2017, o 01:49

The_Saint napisał(a):Najgorzej jest przy stanach przemęczenia i niewyspania.

Jak jesteś przemęczony to zrób proste ćwiczenie oddechowe. 4 bardzo szybkie i płytkie wdechy i wydechy, piąty bardzo głęboki wdech i powolny wydech. To wszystko powtórz czterokrotnie-czyli w sumie ma być 20 wdechów. To działa też jak jesteś niewyspany, ale wtedy możesz dołożyć minutę lub dwie jak najszybszego biegu. Bieg może być w miejscu, chodzi o to by jak najszybciej się dotlenić. Ale nie przekraczaj tych dwóch minut.
In Lak’ech Ala K’in
Born1975

Poprzednia strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień