NAGRANIA (Scarlett) dotyczące tematów Prawa Przyciągania

doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Re: NAGRANIA (Scarlett) dotyczące tematów Prawa Przyciągania

Postprzez osa » 24 lis 2017, o 02:21

no nieeeeee :) Właśnie wróciłam z pracy patrzę , a tu nagranie . No i co ja teraz mam zrobić? słuchać? już 01:18 w nocy pasuje się położyć :D a jutro rano pasuje wstać i znów do pracy :D Jak mogłaś wrzucić to dziś? Akurat jak nie mam czasu ? No nic! najwyżej rano się spóźnię do pracy :D bo jak nie wysłucham nagrania to myślami będę do niego wracać i i tak nie popracuję :D
osa

Podziękował : 104 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy

Postprzez balerr » 9 sie 2018, o 15:37

.

(żeby nie zapomnieć, że mam w domu zajrzeć i posłuchać)
Everything is your choice, wake up !
balerr

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Scarlett » 19 sie 2018, o 13:55

JAK TO JEST Z TĄ WOLNĄ WOLĄ?
https://soundcloud.com/forumppnet/jak-t ... wolna-wola

Obrazki o których mówię w nagraniu:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 459 razy
Otrzymał podziękowań: 1673 razy

Postprzez rain » 6 wrz 2018, o 20:23

Te nagrania są świetne i bardzo za nie dziękuję. To naprawdę kawał świetnej roboty i cieszę się, Scarlett, że chciałaś ją dla nas wykonać. Chętnie posłucham więcej rzeczy tego typu, bo łatwiej przyswaja mi się wiedzę właśnie przez słuchanie niż np. przez czytanie.
Nasunęło mi się tylko jedne bardzo drobne spostrzeżenie przy okazji nagrania o uczeniu PP dzieci: mówisz Scarlett, że gdy dziecku coś nie wyjdzie, to zamiast mówić mu, że jest głupie, można z ironią nazwać go "geniuszem", żeby dawać mu tylko pozytywny "feedback". Wydaje mi się, że nie jest to dobre rozwiązanie - dzieci naprawdę bardzo dużo rozumieją. Ironię również. I zastosowana w ten sposób nie da raczej żadnemu z nich "pozytywnego" przekazu, bo ten w tym wypadku nadal będzie brzmiał "jesteś głupi".
rain

Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez The_Saint » 6 wrz 2018, o 20:55

rain napisał(a):Te nagrania są świetne i bardzo za nie dziękuję. To naprawdę kawał świetnej roboty i cieszę się, Scarlett, że chciałaś ją dla nas wykonać. Chętnie posłucham więcej rzeczy tego typu, bo łatwiej przyswaja mi się wiedzę właśnie przez słuchanie niż np. przez czytanie.
Nasunęło mi się tylko jedne bardzo drobne spostrzeżenie przy okazji nagrania o uczeniu PP dzieci: mówisz Scarlett, że gdy dziecku coś nie wyjdzie, to zamiast mówić mu, że jest głupie, można z ironią nazwać go "geniuszem", żeby dawać mu tylko pozytywny "feedback". Wydaje mi się, że nie jest to dobre rozwiązanie - dzieci naprawdę bardzo dużo rozumieją. Ironię również. I zastosowana w ten sposób nie da raczej żadnemu z nich "pozytywnego" przekazu, bo ten w tym wypadku nadal będzie brzmiał "jesteś głupi".

Wszystko zależy jak to powiesz. Zamiast geniusz możesz powiedzieć: mały odkrywca. Jeśli powiesz z wyrzutem: "pfff...ale z ciebie geniusz" to wiadomo, że dziecko odczyta negatywny wydźwięk. Jeśli powiesz z przekonaniem: "geniusz!" albo "mój mały odkrywca", to będzie to miało pozytywny wydźwięk.
I przyjrzałem się wszystkim dziełom,
jakich dokonały moje ręce,
i trudowi, jaki sobie przy tym zadałem.
A oto: wszystko to marność i pogoń za wiatrem!
Z niczego nie ma pożytku pod słońcem.
The_Saint

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez Scarlett » 6 wrz 2018, o 20:58

Dokładnie, tak jak mówi The_Saint :sun
Ironia może być powiedziana w różny sposób. Do starszych zazwyczaj zwracamy się z większym sarkazmem.
A info o geniuszu mam z samych kursów Silvy, to akurat nie mój wymysł ;)
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez wolves » 16 wrz 2018, o 16:31

Wow, dobrze znowu Cię słyszeć :) aż mi się przypomniały te wszystkie nagrania.
wolves

Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 71 razy

Postprzez Rose » 16 wrz 2018, o 16:33

Aż by się posłuchało jeszcze więcej... :sun
<33 :bear <33

"Twoja wartość to rzecz stała i nie ma ona nic wspólnego z Twoim zachowaniem i uczuciami. Twoje zachowanie może Ci się w konkretnym przypadku nie podobać, ale nie ma to nic wspólnego z poczuciem Twojej wartości."
Rose

Podziękował : 63 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Postprzez Scarlett » 16 wrz 2018, o 17:47

Przypominam, że można zadawać anonimowo pytania w kwestii PP albo proponować tematy nagrań, tutaj: https://ask.fm/forumppnet
Może coś mnie zainspiruje. Na razie myślę, że wyczerpałam tematy :D
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Scarlett » 19 wrz 2018, o 23:10

W kwestii pytań, chciałam tylko dodać i raz jeszcze podkreślić aby dotyczyły one zagadnień PP albo około PP a nie mnie :P
Bo ten profil na asku służy do propozycji nagrań i pytań, które można poruszyć w ewentualnych nagraniach jeśli takie miałyby się w przyszłości pojawić, a nie jest moim prywatnym kontem na pytania dotyczące mnie (stąd nazwa tamtego profilu: forumppnet a nie scarlett :P ).
O swoich planach, marzeniach lub tym co obecnie programuje nie będę mówić, gdyż NIGDY nie podaję i podawać nie będę do publicznej wiadomości takich kwestii. Piszę tylko o skutkach, nie dążeniach :)
Jeśli chodzi o książki to polecałam już w Q&A kilka książek. A w nagraniu poświęconym PP i dzieciom, polecałam książki dla dzieci związane z tą tematyką. Sporo fajnych jest też polecanych w wątku "Jakie książki polecacie?" w dziale "Swobodne dyskusje" :) I ten wątek jest ciągle aktualizowany przez użytkowników więc warto do niego zaglądać :)

PS Wcinaj się w wątki - forum służy do dyskusji :D
Carl Gustav Jung
Scarlett

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień